Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CAS K27 TATRA 815 4X4 / PMHT / 1:32
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pospa

PříspěvekZaslal: 24.4.2011 20:47 ne    Předmět: CAS K27 TATRA 815 4X4 / PMHT / 1:32 Citovat

Ahoj.
Úplně na úvod, bych rád řekl, že papírové modely jsem už sice dělal, ale může to být klidně i 10 let, co jsem na ně naposledy šáhl. Tenkrát jsem stavěl modýlky z abíčka a rozhodně jsem si nelámal hlavu s nějakou retuší, možná jsem ani nerýhoval ohyby. Teď jsem si na ně ale vzpomněl a koupil jsem si tuto Tatru. Je to sice trochu nešťastné období, protože mi brzo začne zkouškové, ale zas přijdou prázdniny Smile
Důvod, proč sem o tom píšu, je jednak ten, že jsem stavbu tohoto modelu nikde nenašel a druhak jsem při stavbě narazil na pár problémů se kterými byste mi snad poradili. Rád si také přečtu vaše hodnocení, rady a kritiku. Vím, že hlavně v té retuši ještě dost pokulhávám Confused

Takže Tatra 815...

Mám v plánu tam dát i hasičské vybavení od RW, ale to má ještě čas.

Začal jsem motorem. Přišlo mi, že případné chyby tam nebudou vidět a byl tam dost různorodý terén...

Nahoře na motoru je chladič, kde jsem zkusil rýhovat papír na druhé straně, abych nemusel retušovat ohyby... Škoda, že ohyb je pak oblý a není to pěkný zlom, nevím co je lepší Question

Pokračoval jsem přední nápravou...

Je možné postavit verzi ve které jsou imitovány tlumiče, tudíž se kola prověsí, když se model zvedne (viz. obr. 2) Nevěděl jsem jak tam přilepit ty manžety. Pak jsem pochopil, že aby se poloosy hýbaly, nesmějí být přilepeny nadoraz.
Právě teď mám už přední nápravu hotovou a dělám zadní, fotky přidám co nejdříve.
Závěrem se chci ještě omluvit za kvalitu fotek. Jsem na koleji a tak fotím telefonem, snad je to dobře vidět.

Teď bych vás poprosil o pomoc... Nevím jak sestavit jednu část motoru. V návodu je jen "sestavte zadní diferenciál z dílů 62, 63 a 64", ale já nevím jak má vypadat a v plánku to není zakresleno. Našel jsem fotku motoru, ale nevím jak to sestavit z těch dílů. Můžete mi to tu nějak popsat? Děkuju

Naposledy upravil Pospa dne 24.4.2011 21:30 ne, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.4.2011 21:14 ne    Předmět: Citovat

Pomoct? Když ale není jak si rozkliknout ty malé nálhledy fotek, co jsi zde použil. Aby bylo možno se podívat jak to vlastně máš. Při ukládání fotek z grafika (jestli máš fotky uložené tam) do tohoto vlákna nepoužívej odkaz ve třetím řádku pod fotkou, ale hned ten první. Takto jsou stávající náhledy zamčené a není na nich pomalu co vidět.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pospa

PříspěvekZaslal: 24.4.2011 21:32 ne    Předmět: Citovat

Už jsem to opravil. Dělal jsem to poprvé a neodzkoušel si to... Embarassed
History73

PříspěvekZaslal: 24.4.2011 21:37 ne    Předmět: Citovat

no já bych to viděl tak že 62 smotáš v kroužek,na jednu stranu přilepíš 63 a na druhou stranu přilepíš díl 61 vytvarovaný.

http://patlalov.myminicity.com/
http://patlalov.myminicity.com/env
http://patlalov.myminicity.com/sec
pietro127

PříspěvekZaslal: 24.4.2011 23:05 ne    Předmět: Citovat

jojo taky si myslím Smile
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.4.2011 23:17 ne    Předmět: Citovat

A v díle 63 otvor pro hřídel nemusí být. Stejne bude přilepný na blok motoru, kde máš ten otazník. ZD
Filip M.

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 19:46 út    Předmět: Citovat

Nevypadá to špatně. Ale znám jednodušší modely pro návrat k modelaření Wink
LUCAS

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 20:29 út    Předmět: Citovat

Máš to pěkné Smile

Tady jsem vyhrabal mou stavbu http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=7925

Snad Ti to pomůže. Hodně zdaru Wink
Pospa

PříspěvekZaslal: 27.4.2011 10:56 st    Předmět: Citovat

Díky za pomoc s motorem. Myslel jsem, že to tak má být, ale mátl mě ten otvor v 63.
LUKAS: Díky za odkaz. Samotnýmu mi vůbec nešlo najít tenhle model.

Zatím jsem dodělal nápravy

Dělal jsem to i tím odpružením, ale musel jsem si to dost upravovat, aby to vůbec fungovalo (na přední upravit drátek co otáčí oběma kolama, na zadní zmenšit rozsah pružení a připevnit spodní část tlumičů k poloose)

Pokračoval jsem rámem. Odkoukal jsem, že se do toho vkládají balzové hranolky, tak jsem to taky udělal. Ta pevnost je znát. Bohužel mi na vnitřní straně ještě asi 1 mm chyběl, tak jsem tam nalepil proužek kartonu a na to až pak díly...

A teď to mám všechno slepený dohromady Smile

Ještě detaily prověšení náprav na rámu...

Rád bych se opět zeptal... V průbehu stavby si chci stavět kola a rád bych použil vypalované? (prostě ty plastické Smile ) dezény. Ale nevím, kde je sehnat. Našel jsem toto http://www.mpg-modely.cz/www-webareal-cz-mpg-modely/eshop/18-1-Doplnky-k-papirovym-modelum/0/5/229-Dezeny-pro-modely-od-PMHT ale protože je nemají skladem, tak nejdou objednat. Nevíte kde jinde by se daly sehnat? Tyhle by byly ideální, ne? Nebo i jiné použitelné... díky.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 27.4.2011 11:00 st    Předmět: Citovat

Myslím, že tyto dezénky budou mít během pár hodin na skladě. Laughing Wink Je to super doplněk ke zatraktivnění modelu.

Ale doporučil bych Ti snad i jiné. Na tento model jsou určeny tyto:

kladivo

PříspěvekZaslal: 28.4.2011 15:58 čt    Předmět: Citovat

Taky mam tehle kousek rozdělanej ale nejde nainstalovat vybaveni je nake velke nemate nekdo nakou radu
Pospa

PříspěvekZaslal: 30.4.2011 20:06 so    Předmět: Citovat

TEO: Smile měl jsi pravdu, už jsou na skladě. Majitel tu někde je?
Ty tvoje dezenky vypadají parádně a líbí se mi, že jsou přímo na tenhle model. Kde se dají objednat? Nějak přes tebe? Sice už jsem objednal tam, ale třeba do budoucna nebo když to nevyjde. Chci si to vyzvednout v Praze a je tam komplikovaná domluva...
Pospa

PříspěvekZaslal: 8.5.2011 18:39 ne    Předmět: Citovat

Tak jsem zase o kousek pokročil... koupil jsem dezenky a udělal kola. Musel jsem je celé přebarvit, protože dezény jsou černý a kola v modelu šedý. Nakonec vyhrála černá - víc se mi to líbí a i na fotkách skutečné Tatry jsou pneumatiky do černa... Možná je ještě časem zašpiním šedou křídou.

Ty bílý tečky jsou prach. V reálu to tak vidět nebylo, ale foťák to nějak vytáhl...

Prověšení kol... Toho odlepeného dílu na 2. fotce si nevšímejte. Musel jsem to odlepit, protože to bylo křivě a už jsem to neopravil Confused

Bohušel mi moc nevyšlo vytáčení kol. Při plném rejdu doleva pravé kolo naráží do schůdků. Naopak to jde dobře...

Pospa

PříspěvekZaslal: 5.10.2011 13:10 st    Předmět: Citovat

Tak o prázdninách jsem nelenil a zas kousek postoupil. Udělal jsem kabinul a interiér jsem si trochu ozdobil. I když nevím jak to chodí a jestli by v kabině vůbec mohli mít takový bordel, mně se to líbí. Navíc když už jsem měl to vybavení, tak proč to nevyužít Smile

Vlastně jsem tam jen naházel vysílačky, popáleninový balíček, baterky, nějaký klíč na hadice a dýchací přístroj. Je to takový defekt z plastových modelů a navíc jsem nevěděl kam to doopravdy patří...

Dále jsem teda postavil kabinu a do ní vlepil interiér. Tady tam ještě chybí zrcátka, ale teď už tam jsou...

A dodělal výfukové potrubí...

Teď dělám na nástavbě...

Tady je vidět, že střechu nástavby jsem podlepil 1mm kartonem a pod ním je ještě další o tlouštce 2mm. Na to pak pěkně sedne díl co vytváří úložný prostor a konstrukce získá pěknou pevnost.

A skříně aktuálně vypadají takto...

Protože nejsem hasič a ani se k těm autům nedostanu, nevím jak tam to vybavení mají naskládané. Sice jsem našel nějaké fotky této Tatry, ale není to nic moc. Tak kdybyste měli nějaké rady, budu rád.
Zatím tam mám jen hadice. U nich bylo jasné kam patří, ale všude jsem dal stejné průměry, ačkolik ji asi vozí víc Rolling Eyes i když to je špatně postřehnutelná chybka.
Kovář

PříspěvekZaslal: 5.10.2011 15:50 st    Předmět: Citovat

Pěkné. Ale teď už je asi pozdě, tak spíš jen pro ostatní modeláře: vybavení v kabině musí být všechno upevněné v držácích... vysílačky, baterky, měřící přístroje, volně je snad jen krabička s chirurgickými rukavicemi a nějaké papíry… Přes takovou skříňku či jak to nazvat, co máš ty by musela být aspoň síťka. Jinak dýchací přístroje patří umístit do vybrání opěradla sedadel. Vzadu - co sedadlo - to dýchací přístroj. Nevím jak je to v návodu, ale správně musí být sedadla vzadu jedoucích hasičů umístěna buď čelem nebo zády ke směru jízdy. Ne bokem. To už nesmí být.

Hadice se od sebe liší, pouze šířkou, (délka je stejná – 20 m). Jsou „Béčka“ 75 mm a „Céčka“ 52 mm. Mrkni na www.požáry.cz do sekce technika, určitě tam něco najdeš. Umístění vybavení se může u jednotlivých vozů lišit podle toho, na jaké stanici či v kterém kraji auto slouží, i když všechna auta vycházejí ze stejných předpisů. Ale podle předpisů bych model určitě nedělal.

Najdi si na požárech co se ti líbí, a postav si to podle toho. Snad královéhradečtí modeláři přimhouří oko. Dohledávat tohle konkrétní auto by asi někde šlo, ale od doby kdy ho vydali jako model, už může být všechno jinak.

Zatím se drž.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: