Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

U-Boot typ XVII - B WALTER / GPM / 1:100
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JoskaM

PříspěvekZaslal: 21.4.2011 22:04 čt    Předmět: U-Boot typ XVII - B WALTER / GPM / 1:100 Citovat

Škodovka je prakticky hotová. Ve volných chvílích jsem začal kostrou nové ponorky. A když vidím jak tady ponorky jdou, tak ji taky trošku opráším.
Jedná se o prototypovou ponorku, která nikdy nebyla bojově nasazena. První typ: WA-201 byl projektován dr. Hellmutem Walterem. Trpěla mnoha dětskými nemocemi a byl stavěn v několika kusech v loděnicích Blohm&Voss a u Germaniawerft.
Druhý typ WA 202 - tedy jakýsi následovník byl už vybaven zbraněmi a zařazen v počtu tří kusů do stavu, avšak nikdy nebyly bojově nasazeny, a v květnu 1945 potopeny vlastními posádkami. Dvě ponorky byly posléze vyzdviženy a předány USA a Velké Británii, kde byla testována jako Mereorite.
Čím tedy byla tak fascinující? Vlastním revolučním pohonem. už v roce1933 navrhl pan Walter novou plynovou turbínu s uzavřeným cyklem, založenou na využití peroxidu vodíku. Při plavbě na hladině docházelo ke spalování rafinované nafty a vzduchu. Zatímco pod hladinou se spalovala nafta s peroxidem vodíku. Ten byl rozkládán na páru a kyslík, nezbytný k procesu spalování, katalyzátorem - manganistanem vápenatým. Výsledkem byla pára o vysoké teplotě a stlačený kysličník uhličitý, pohánějící turbínu. Ostatní produkty procesu byly odváděny výfukem a přebytečná voda recirkulována. Systém fungoval velice dobře.
Technické údaje typu WVII-B:
Výtlak: 312/337t
Rozměry: 40,85 x 3,2 x 4,42m
Pohon: Dieselový motor Deutz o výkonu 157kW, rychlost 8,5 na hladině, a Walterova turbína o výkonu 1864kW, rychlost 21,5 uzlů pod hladinou!! loď měla též jeden el. motor o výkonu 57,4kW
Výzbroj: 2x torpédomet 533mm - 4 torpéda.
Posádka: 19 mužů

Jen pro srovnání. Prototypová ponorka V-80, kterou představil Walter v roce 1940 Dönitzovi neměla žádnou výzbroj, výtlak pouhých 75t, měřila 22m a pohon obstarávala turbína o výkonu 1491kW dosahovala až 28uzlů což byl více než dvojnásobek rychlosti tehdejších ponorek.
Walterovy ponorky měly špičkový výkon, ale byly velmi složité a proto obtížně ovladatelné a nákladné na výrobu a údržbu,. Kromě toho byly závislé na nejistých dodávkách perhydrolu, který byl velmi bezpečný.
(jak zprovozním scaner, (což je podmíněno diskem C v počítači! dodám ještě pár fotek z mě dostupných publikací)

Má smysl psát něco o stavbě? - Klasická konstrukce žebra, pěna, broušení, a zatím jen část potahu.

Je to jedna z řady malých ponorek, které obohatí flotilu mých ponorek. V mezi stavbách.
dali33

PříspěvekZaslal: 21.4.2011 22:21 čt    Předmět: Citovat

A další submarine, koukám že ti to jde krásně od ruky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pietro127

PříspěvekZaslal: 21.4.2011 22:30 čt    Předmět: Citovat

no tak o walterovej ponorke viem tiez Very Happy a pnorku ..hmmm to si pozrem aj ked doma mám asi 3 az toho vsetko RC Very Happy
jojo747

PříspěvekZaslal: 22.4.2011 20:50 pá    Předmět: Citovat

tak to vypadá jako pěkný kousek já ho mam už objednaný takže se pote co mi přijde přidám a zkusím sehnat foták .jinak budu bedlivě sledovat až do konce
History73

PříspěvekZaslal: 22.4.2011 21:16 pá    Předmět: Citovat

No jó,tak to já můžu..budu sledovat.

http://patlalov.myminicity.com/
http://patlalov.myminicity.com/env
http://patlalov.myminicity.com/sec
aro0

PříspěvekZaslal: 23.4.2011 11:31 so    Předmět: Citovat

dalsi kus do flotily Smile
JoskaM

PříspěvekZaslal: 1.5.2011 13:11 ne    Předmět: Citovat

Tak asi nechápu jak se mají dělat trupy, nebo co.
plášť mi neseděl tak o centimetr na délku. (nevím je to odhad, ale zkracoval jsem 2x o 3 mm určitě a pak jsem nechával u jednoho přesah kolem 2mm) dobře 8mm v součtu. Problém jako bakulda - dvě stránky potahu - dvě barvy. au paluby mi schází tak 5mm - prostě na čumáku je díra.
Já fakt nevím zda je to rukama nebo nějakou nutnou pauzou.

kaktusák

PříspěvekZaslal: 1.5.2011 17:22 ne    Předmět: Citovat

Ted budu zarejpala , ale je to jakési upatlané či co ? Každopádně díky pestrobarevné obšívce je ponořice zralá na přebarvení .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JoskaM

PříspěvekZaslal: 1.5.2011 17:51 ne    Předmět: Citovat

Jen si rejpej, přebarvovat se nebude. Flekaté je to už od tiskárny, mé ruce taky něco přidaly a pak vztek s nepřesnostmi. Fakt jsem se těšil, že ten potah bude sedět. Tak ti nevím kde je chyba.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 1.5.2011 20:54 ne    Předmět: Citovat

Tak jsem k tomu chtěl sednout, ale tady je malý obrázek - pouhým okem mi nesedí délka dílu č. 30 - a to o každý zoubek na každý straně, naopak díl č. 31 by měl být širší. Viz návodná kresba.

Pak se má člověk trápit a snažit. Embarassed
Jdeme zaflekatit bradavici! Laughing
JoskaM

PříspěvekZaslal: 6.5.2011 20:30 pá    Předmět: Citovat

Tak odvolávám co jsem odvolal, a předchozí příspěvek berte jako daň únavy z práce, po rozstříhání a dávání k sobě jsem poznal že ty zoubky jsou správně, ale jinak jsem byl velmi rád, že jsem si nechal rezervu.
Když jsem rozchodil scaner, tak přivádám pár obrázků z knížky příznačně pojmenované "Ponorky" od Chrise Chanta.

No koukám, že i přes snahu jsem horní obrázek neoříznul úplně košér.
Nic méně, s trupem se i nadále trápím, zadní kormidla ještě nejsou kompletní. ale dlouho jsem už nedával fotky, tak něco přihodím. Následně je zde pohled na přední kormidla, která se sklápěly pro lepší waterdynamiku Laughing

pietro127

PříspěvekZaslal: 6.5.2011 20:32 pá    Předmět: Citovat

ked už tak hydrodynamiku

a model sa páči a sledujem Wink
JoskaM

PříspěvekZaslal: 6.5.2011 20:41 pá    Předmět: Citovat

Ich denke, dass wasserdynamik mehr better ist. Laughing jasně, hydrodynamika Jde o to, že to byla jedna z prvních ponorek, kde němci pochopili, že veškeré krámy na palubě způsobovaly zbytečné proudění a odpor ve vodě. Co se mě fakt strašně líbí je ten tvar, jak když položíte kapra na bok! Žádný těhule nebo dojný krávy jako VII, IX, nebo X!
pietro127

PříspěvekZaslal: 7.5.2011 21:22 so    Předmět: Citovat

ale ono zas XXI to boli stroje modernej doby Laughing
rychlé ,moderné, tiché, dojaz 11 000 mil co stacilo na plavbu do Japonska,nabijanie akumulatorov zo snorchelom trvalo necele 4 hodiny , 6 torepedometov a pod vodou dokazala ujet daco cez 600 KM co v porovnani zo VII D bolo hodne lebo on dokázal iba 120 km cca ale tohto typu bolo málo a virabal sa uz ku koncu vojny a len slaba velmi slaba hrstka za zucastnila nejakej akcie asi ib a 2 alebo 1 nepametám si už Smile

http://www.ouvaly.cz/wp-content/gallery/ponorka-typu-xxi-muzeum-bremerhaven-cast-i/g901.jpg
JoskaM

PříspěvekZaslal: 7.5.2011 21:29 so    Předmět: Citovat

moderní moderní - ale jejich koncepce žije furt v současných ponořicích! Dělám právě na táhlech kormidel...mě to nejde, díly malý, a ještě ohnutý..no bude to pasovat k tomu trupu.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: