Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Novinky - Vystrihovanky.cz
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zrzek
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.11.2011 22:49 ne    Předmět: Citovat

pro Tomyse - mé konstatování o barvě nebylo myšleno nikterak posměšně, nebo ironicky. Bylo to pouze upozornění pro případné zájemce, že je rozdíl v barvě mezi prvním výtiskem Kolosky a touto novinkou - aby modeláři nebyli překvapeni, či rozladěni (jak to tady bývá v podstatě už zvykem).
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jarek

PříspěvekZaslal: 20.11.2011 22:50 ne    Předmět: T-813 Citovat

No zmínka o tom aby to už už bylo venku na místě bohužel je.. I když u jiného modelu. a modelů... Jak Jinak si vysvětlit ,že vydavatel a autor mají od betařů odezvu v podobě hustě popsaný A4 problémů a nic... V konečném modelu nebyl opraven snad ani jeden.. Jen tím,že chtěj aby to už už bylo venku a byly rychle b....í /ten kdo pozorně čte mé příspěvky tak se rychle dopídí o který model kterého autora a vydavatele jde...
ps nebyl by nějaký obrázek té upravené-znovuvydané t-813 .Jen tak pro zajímavost...
IceZero

PříspěvekZaslal: 20.11.2011 23:42 ne    Předmět: Citovat

Viděl sem v Neratovicích a u Kolose je rozdíl v odstínu zelené oproti původní verzi - to sem poznal i se svou poruchou barvocitu. Vzniklo tam podobných debat víc ale otázkou je jak něco podobného řešit. Faktem je to že spousta armádních aut je v dost rozdílných odstínech a nikdo to taky neřeší Smile nechci se zastávat ani autorů ani toho kdo nakonec tiskne. Sám vím že u tisku existuje spousta "chytrých" rad jak řešit případné problémy. Ale můžete si to zkusit - není to zase tak jednoduchý. Myslím, že si klidně můžete zkusit barvy upravit v nějakým softu a sami vytisknout - tím nechci navádět k nějakým nepravostem. Myslím si že pár programů znám a docela ovládám, ale taky už se mi stalo že něco ve photoshopu na monitoru vypadalo nádherně a výtisk byl dost jinej. Ale to je debata na dlouho - co člověk to názor a mohli bychom se tu hádat a debatovat do nekonečna. Nejspíš bude lepší ten čas věnovat něčemu účelnějšímu - třeba lepení, aspoň podle mě
yvan

PříspěvekZaslal: 21.11.2011 0:24 po    Předmět: Citovat

Tak já to napíšu konkrétně, barva je sytější a tmavší než v původním výtisku. Na denním světle podle mě vypadá o hodně líp než v Nera v sále. I když asi měla být o fous světlejší, mě se barevně líbí víc než předchozí verze.

Vzhledem k rozvíjející se debatě jen krátce k velmi nenápadně naznačené Tatře 805. Po vydání se ke mě sice donesly informace, že jsou v modelu chyby, ale po diskuzi v Neratovicích jsem srovnal výtisky (pro test a vydaný) a obsahují dost rozdílů, které řeší minimálně ty nesrovnalosti, na které jsem si v tu chvíli pamatoval.
Jarek

PříspěvekZaslal: 21.11.2011 0:48 po    Předmět: t-805 Citovat

Sice trošku mimo.. Ale ty chyby na t-805 např na podvozku jsou všechny..Motor s ventilátory je taky kus... a kabinu jsem slepil z části.Podlaha a mot.tunel je jak z jinýho modelu.. Snad jen ty kola jsou kulatý .. Jen bych na ráfek dal pozici kam-jak hluboko zapustit samotný disk?? prostě tu plechovou část s otvory pro šrouby...
Hynek

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 21:51 út    Předmět: Citovat

Jarek: Tatra na obálce rozhodně není z muzea na demarkační linii v Rokycanech, je to auto předsedy Tatra historik klubu ČR Petra, vozidlo fyzicky stojí nedaleko Kolína a je pravidelně vidět na srazu THK odkud je zjevně i fotografie. A zde je důkaz místo slibů: http://www.tatratruck.cz/fotogalerie/auta_klubu/auta_klubu_08.html Naprosto charakteristické oproti jiným Kolosům je umístěním oranžových majáčků, které jsou u většiny aut mnohem blíže osy vozidla. Mimochodem pan předseda na fotce na obálce osobně sedí za volantem v klubovém červeném tričku THK ČR Wink
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 22:17 út    Předmět: Citovat

Yesss. Wink Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Přejdi na: