Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bf-109E-7 / Halinski / 1:33
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vita

PříspěvekZaslal: 30.3.2011 20:11 st    Předmět: Citovat

Štefino staví Emila z května 1941, kdy se JG 27 přesouvala z Francie a tedy naletu na Anglii na severoafrické bojiště. Proto má ještě žlutý čumák ale už bílí pruh na trupu který určoval bojiště.
Abych nekecal a opravte mně někdo Confused.
Žlutá barva (dolní kryt motoru, koncové oblouky křídel, směrovka, a pruh na trupu, vrtulový kužel) je východní fronta
Bílá barva středomořské bojiště
Zelený pruh obrany Říše
Tenhle stroj pochází ze III/JG 27 která se dostala akorát na Sicílii a pak pokračovala na východ. Do Afriky se dostala pouze I/JG27 u které byl H. J. Marseille (158)
Tato patřila Erbo Graf von Kageneck (67) a nad Maltou sestřelil čtyři Huricany.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rybak

PříspěvekZaslal: 31.3.2011 10:59 čt    Předmět: Citovat

OT: k tomuhle modelu se musí poslouchat tato píseň
http://www.youtube.com/watch?v=mO9lVCvxNBk&feature=related

PříspěvekZaslal: 31.3.2011 21:21 čt    Předmět: Citovat

Dobrej song Smile

Dodělal jsem záď letadla a nyní jsem se vrhnul na motor. Motor od Alina každý zná, není třeba představovat. Budu se snažit ho dotáhnout do podoby kdy budu spokojen, tak jsem zvědav jak ta podoba bude vypadat Very Happy . Takže ted delší dobu strávím u motoru.

Jinak k motoru: jak je vidět, hlavní část je třeba doladit. Plášť je asi o mm kratší, takže je třeba nadstavit. Zatím jsem dodělal nýty, ještě budu dodělávat strukturu v přední části.
štefíno

PříspěvekZaslal: 4.4.2011 21:40 po    Předmět: Citovat

Abyste neřekli že nic nedělám, tak já dělám. Akorát že znova Very Happy Konkrétně teda motor, u kterého jsem asi ve 30ti% práce zjistil, že je z něj pokroutka. Ale tak co, bude druhý, lepší Smile
Filip M.

PříspěvekZaslal: 4.4.2011 21:51 po    Předmět: Citovat

štefíno napsal:
Abyste neřekli že nic nedělám, tak já dělám. Akorát že znova Very Happy Konkrétně teda motor, u kterého jsem asi ve 30ti% práce zjistil, že je z něj pokroutka. Ale tak co, bude druhý, lepší Smile

Tobě se povedla pokroutka ? To je zvláštní, to bych zvlášť u Tebe nečekal...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
štefíno

PříspěvekZaslal: 4.4.2011 22:07 po    Předmět: Citovat

No jo, stane se. Kancelářský papír je svině no. Navíc motor není zrovna přesný, takže je potřeba nadstavovat, čímž si člověk musí tím spíš hlídat geometrii. Navíc u toho prvního motoru mě to trklo až jsem nabarvil základ barvou.
Filip M.

PříspěvekZaslal: 4.4.2011 22:17 po    Předmět: Citovat

Nevadí. Nedělám si z Tebe legraci. Náhodou to je dost špatný, když je model vytištěný slabém papíře a ještě nepřesný. Dost to bere chuť do další práce Confused Takže u mě obdiv že si ještě dáváš reparát.
štefíno

PříspěvekZaslal: 4.4.2011 22:50 po    Předmět: Citovat

Já si to rád zopakuju Very Happy

Jinak se tak průběžně dívám po nějakých figurkách, které budou na podložce a narazil jsem na tohle...
http://www.bilek-eshop.cz/cz/produkty/kategorie-zbozi/figurky-1-35/german-motorcycle-repair-crew/p/index/6
Sice to nejsou vyloženě letečtí opraváři, ale co jsem viděl na fotkách, tak všichni vypadali stejně. Tak myslím, že budou dostačující. Ještě když tak vidím toho, co nafukuje kolo, tak mě napadá otázka, jestli se i letecké kola foukala takovou pumpou nebo na to byly speciální pumpy. Pokud by to šlo tou pumpou, co je ve stavebnici, tak bych mohl udělat defekt jednoho kola.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 5.4.2011 6:14 út    Předmět: Citovat

Inu proč ne, i motorkář si může nafouknout kolo u mezka.
TOm.a.s.h.

PříspěvekZaslal: 5.4.2011 16:21 út    Předmět: Citovat

Zkus i jinou gramáž a ne obyč kancl papír. Já tiskl Alinův Walter HWK na 140g papír a stavěl se sám Wink
štefíno

PříspěvekZaslal: 5.4.2011 18:06 út    Předmět: Citovat

Já vím, že kancl je napytel, ale když doma nic jiného nemám Very Happy Nadruhou stranu si nestěžuju. Dobře se tvaruje, smotává do trubiček a tak. Hlavní část motoru už mám slepenou a zdá se, že už je to OK. Ikdyž při pohledu zhora je opět trošku mimo osu, ale oproti prvnímu motoru je to v pohodě. Až bude na co koukat, lupnu se nějaké nové fotky Wink
štefíno

PříspěvekZaslal: 9.4.2011 17:44 so    Předmět: Citovat

Tak po delší době přináším postup. Dnes jsem dodělal motor do podoby, kdy už jsem uvážil, že by bylo dobré celek stříknout. A tak motor dostal barevný kabát. Stříkáno olejovou barvou Čerň kostní. Je to foceno asi tak půl hodiny po stříkání, takže v místech, kde je papír napuštěn vteřiňákem, barva ještě neuschla. Ještě přes stříkáním jsem některé části zkušebně natřel černou barvou, abych věděl, jak to sedí apod. Tahy štětcem vytvořily po nástřiku dojem jakéhosi zašpinění. Jinak řečeno motor nevypadá jak právě vyjetý z výrobní linky. Průběžně se stavbou bude přibývat kabeláže, patiny až se celek osadí na model. Jakožto druhý pokus už se to naštěstí povedlo, vše je relativně v ose.

Michal Dostál

PříspěvekZaslal: 9.4.2011 18:00 so    Předmět: Citovat

Pěkná práce. Jen tak dál.
štefíno

PříspěvekZaslal: 9.4.2011 20:37 so    Předmět: Citovat

Díky Smile
Ještě přidám jednu fotečku. Napadlo mě , že bych mohl využít ještě čerstvé barvy a nanést černý pigment, který by mohl vytvořit nestejnorodý povrch. A tak jsem tedy nanesl a s výsledkem jsem spokojen. Dále jsem rovnou aplikoval na suchých částech metodu suchého štětce stříbrnou barvou ke zvýraznění detailů. A nakonec jsem lehce natřel zapalování? stříbrnou barvou. Ikdyž zprvu to tak nevypadalo, kapka vteřiňáku na konci každého vývodu se vyplatila. Podobá se celkem realitě.

Nejdříve jsem se bál toho, že motor k modelu nesedne (barevně), nakonec to asi tak hrozné nebude.
Filip M.

PříspěvekZaslal: 10.4.2011 11:32 ne    Předmět: Citovat

Zatím to vypadá dost dobře Shocked Takhle bych to rozhodně nedal. To bude hezké letadélko.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

Přejdi na: