Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bf-109E-7 / Halinski / 1:33
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
štefíno

PříspěvekZaslal: 27.3.2011 22:18 ne    Předmět: Citovat

Díky
Tak ještě něco málo k nýtům. Rozhodl jsem se, že model zkusím onýtovat. Důvod je asi ten, že se mi letadla zdají na povrch taková...suchá. Takže nýty povrch určitě oživý. jinak jsou dělány injekční jehlou průměr 0,3mm. Zdá se to jako účinný způsob stvárnění leteckých nýtů, které nevystupují nad povrch. Jehla nám vytlačí do papíru kroužek a výsledný nýt se celkem podobá skutečnému.
Tady pohled na povrch kolmo. I na této ne moc kvalitní fotce je vidět nějaký rozdíl...

...avšak mi šlo hlavně o pohled souběžně s plochou a ještě k tomu proti světlu, kdy absolutně nevidíme tisk...

Je to blbý, nedá se to fotit, ale myslím, že výsledek bude stát za tu námahu.

Naposledy upravil štefíno dne 27.3.2011 22:52 ne, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 27.3.2011 22:20 ne    Předmět: Citovat

Štefi...pozor s nýtováním.....Ne všechny nýti na letadlech jsou vypouklé ven s povrchu....Hraje zde aerodynamická čistota.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sorrow

PříspěvekZaslal: 28.3.2011 6:34 po    Předmět: Citovat

Má pravdu ten chlapec ... Sehnal jsem celkem velmi slušný výkres L-200 Morava a tam je přímo označeno (typem čáry), které nýty jsou vypouklé a které zapuštěné ...

Kdyby volby cokoliv měnily, byly by už dávno zakázané ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoskaM

PříspěvekZaslal: 28.3.2011 7:02 po    Předmět: Citovat

Potvrzuji, tak jak jsem se už několikrát chlubil - kontrolor stavby leteckých dveří - 0-0,1mm nýt 4,8mm, ale o tom psát nechci. Měl bych asi trochu strach, že tím naznačením si roztáhneš trochu papír, u velkých ploch to asi vadit nebude, ale u menčích by to mohlo mít chuť se roztahovat a možná kroutit. Držím palce.
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 28.3.2011 7:59 po    Předmět: Citovat

Co jsem tak pochopil ze štefinova příspěvku, tak ty nýty vypouklý nemá, má je naznačený pouze vtlačením jehly do papíru (tedy jakýsi kroužek vpadlý do povrchu papíru)
Kroutit by se mu to taky nemělo, když ty nýty naznačí ještě před vystřižením (jak to dělá) Wink

PříspěvekZaslal: 28.3.2011 13:37 po    Předmět: Citovat

Ano ano, je to přesně tak jak píše Grim. Jedná se o kroužek lehce vytlačený do papíru. Jelikož vytlačuju předem, tak se nic nekroutí ani neroztahuje. Dobré je, že nýty jsou zachovány i po natvarování. Zatím teda nevím zda to vydrží i nějaké drastičtější tvarování jako je přechodový oblouk mezi trupem a křídlem. Uvidíme Smile
JoskaM

PříspěvekZaslal: 28.3.2011 17:18 po    Předmět: Citovat

No já jen, že jak Teo, tak já jsme psali, že když, tak ty nýty vystupovaly na povrch.
Nic méně s tím kroužkem to vypadá skvěle a držím palce. Je to super nápad a i když to nebude vidět, tak to vzhledu pomůže.
štefíno

PříspěvekZaslal: 28.3.2011 22:41 po    Předmět: Citovat

Dnes jsem dodělal kokpit, kromě zaměřovače, a taktéž jsem zkusil nalepit první kus obšívky. Tu jsem nejdřív onýtoval, vyřezal a pak mě čekalo překvapení. Nečekaně byla krátká. Takže vepředu chybý tak 1-1,5mm. Jak značí červená čára, nezbývalo mi než to nalepit tak aby na každé straně bylo zhruba stejně chyby, tak nakonec 0,5mm na stranu se snad dá snést. V zadní části jsem se snažil to natáhnout do správné polohy. Uvidíme jak to půjde dál.

A ještě přikládám fotku jehly, kterou nýtuju a kružítko, kterým znázorňuju paneláž. Obě věci ztupeny tak aby bylo dozaženo uspokojivého výsledku.

Focení nýtů a paneláže jsem vzdal. V reálu krásně viditelné, na fotce vůbec.
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.3.2011 9:52 út    Předmět: Citovat

Taková aktuální zkušenost z mojí Bosky - pravdu má vždycky obšívka, vnitřek můžeš znásilnit snáz a je to míň vidět Tohle ještě jde, to snad utopíš pod křídlem, když ti to nějak rozumně naváže na předek. Ale to přední žebro jsi měl ještě chvíli šmirglovat.
štefíno

PříspěvekZaslal: 29.3.2011 10:57 út    Předmět: Citovat

No jasné, moc velké čelní žebro a palubní deska. Jenže to, že je to velké jsem zjistil až když jsem nalepil vnitřní obšívku, tudíž broušení jaksi nešlo Rolling Eyes Ale to se nějak zamaskuje...spoléhám na přechodový oblouk. Spíš budu muset experimentovat s vedlejšími díly obšívky. Zdá se mi totiž, že obšívka nesedí jak má. Uvidíme.
štefíno

PříspěvekZaslal: 29.3.2011 21:19 út    Předmět: Citovat

Ták, polovina vítězství za mnou Very Happy Dnes jsem z obavami slepil přední část obšívky a s hrůzou jsem nasucho přiložil. K mému úžasu vše sedělo, dole s mezírkou asi tak 0,5mm, což smirek spravil. Co se týče úprav, ty nebyly velké. Nýtování jako základ + zhotoveny 4 průduchy. Ještě jsem slepil filtr, vytunil o žebrování z drátu. Vnitřek jsem natřel tmavou šedou. Bo diskuzi s Brzdou tam prý vidět nebude, takže bez větších úprav.

...a ještě jsem zkusil za sebe poskládat kapotu a trup. Kupodivu i tohle pěkně sedí. To je mi však celkem jedno Smile

Teď asi udělám část zadní obšívky, abych měl klid ohledně střední části a pak se vrhnu na motor Wink
History73

PříspěvekZaslal: 30.3.2011 14:23 st    Předmět: Citovat

Teda štefíno , ty jedeš Smile za 6 dní udělat tohle - Smile paráda
PS: to tak bylo ve vystřihovánce - že kapota motoru je žlutá a trup je šedý ? nebo jsi to přebarvil kvůli tomu že bude na zemi ?

http://patlalov.myminicity.com/
http://patlalov.myminicity.com/env
http://patlalov.myminicity.com/sec
štefíno

PříspěvekZaslal: 30.3.2011 17:48 st    Předmět: Citovat

Ne, je to taková kamufláž.

Dnes jsem slepil zadní část trupu. To, co jsem čekal že nebude sedět, sedělo. Problém byl však s tou menší částí, která vůbec neseděla a tak to dopadlo jak dopadlo. Musel jsem nadstavit 1mm. Vůbec mi to nevzalo chuť lepit. No pokračovat budu až zítra Rolling Eyes

JoskaM

PříspěvekZaslal: 30.3.2011 18:09 st    Předmět: Citovat

Mnoho německých letadel mělo žluté čumáky. 109, 190, 110 zcela určitě, Bylo to poznávací znamení...
např. od vylodění v Normandii měly spojenecký letadla tři bílé a dva černé pruhy na křídlech na trupu.
History73

PříspěvekZaslal: 30.3.2011 20:01 st    Předmět: Citovat

aha Smile dík , koukal jsem i na wiki a tam je totéž co jsi napsal Smile

http://patlalov.myminicity.com/
http://patlalov.myminicity.com/env
http://patlalov.myminicity.com/sec
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

Přejdi na: