Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Schienenwolf /Lubosch/ 1:25 / HOTOVO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Filip M.

PříspěvekZaslal: 13.4.2011 22:02 st    Předmět: Citovat

Tohle je skvěle postavené. Divím se, že Ti sem nikdo nepíše. Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PI

PříspěvekZaslal: 28.4.2011 22:12 čt    Předmět: Citovat

Česká pošta mi konečně doručila kornajsny!!! Jak jsem jen mohl bez nich dodnes žít.

Hák Schienenwolfa podstoupil mírnou předělávku - najděte 82 rozdílů ...

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PI

PříspěvekZaslal: 2.5.2011 22:43 po    Předmět: Citovat

Drobeček prošel lakovnou.

Šedá je ve skutečnosti mírně tmavší. Použil jsem obyčejné akrylátové barvy - směs černé a bíle od oka. Akrylátovky prověřily kvalitu stavby - tam, kde nebyl dobře podlepený papír, vznikly mírné škvíry - nic, co by Herkules nespravil.

Teď mě čeká to nejhorší - mírné zasvinění po několika měsících provozu a cca roku odstávky ve šturcu. Přiznám se, že se bojím toho, že si totálně zkazím několik měsíců práce ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
taticek

PříspěvekZaslal: 3.5.2011 8:30 út    Předmět: Citovat

Mas to moc pekny. Myslis ze bys moh dat podrobnejsi info ke spineni, ja mam v tyhle oblasti nulovy zkusenosti, docela by se nejake info hodilo. Jak budes spinit? Fixirkou?
Ty 23 http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?p=116670#116670
Martenzit_iso

PříspěvekZaslal: 3.5.2011 15:45 út    Předmět: Citovat

Ahoj , máš to moc pěkné držim palce s barevnou upravou modelu Smile
Jinak díky ti za zverejneni technologickej navod na vyrobu zebroviteho plechu v tvem vlaknu, pěkně popsáno Smile
leccos od tebe okoukám jestli nebude vadit Smile
držim palce a sleduju Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PI

PříspěvekZaslal: 3.5.2011 16:51 út    Předmět: Citovat

To Taticek: zásadní problém je v tom, že jsem patinu taky nikdy nedělal. Takže to bude několik silně emotivních večerů ...

To Martenzit: poláci pro žebrový plech používají tyl (obvazový materiál) - ten se mi ale nepodařilo nikde sehnat. U síťoviny mi vycházejí kosodélníky 1,5*2,5mm = cca 40*60mm. Reálný plech je má asi 25*60.
PI

PříspěvekZaslal: 5.5.2011 22:50 čt    Předmět: Citovat

Začal jsem pracovat na podložce - bude to jednoduché diorámátko s názvem "To tenkrát v čtyřicátom šestom ...". Schienenwolf tiše čeká na sešrotování někde na továrním dvoře, kolem něj prudce bouří dějiny ...

První byl plot, který bude uzavírat scénu zezadu - poprvé jsem pracoval s balzou (destička 0,8mm) a bylo to velmi příjemná zkušenost. Po slepení Kanagonem jsem plot natřel tmavě hnědou a zaprášil křídami (náhodná směs bílé, černé a hnědé). Ve skutečnosti to vypadá mnohem lépe, se svou první patinou jsem vcelku spokojen.

A protože jsem slíbil rok 1946, přibyl soubor volebních plakátů - inspirovaly mě fotky ze serveru www.sds.cz . Tištěno na offsetový papír 60g/m2 .

Naposledy upravil PI dne 16.5.2011 14:51 po, celkově upraveno 1 krát.
Martenzit_iso

PříspěvekZaslal: 6.5.2011 15:20 pá    Předmět: Citovat

achá .... dík za tip ... trochu jsem zahledal a na netu je toho odcela dost

http://www.steriwund.cz/osetrovani-ran-C2/tyl-full-oxy-antimicrobial-10x10cm-1ks-D685.html

http://www.autodoplnky-policka.cz/mastne-tyly-katskup207.php
...
neni to presprilis drahe + vyber z vice rozmeru, zkusim to a kdyztak dam vedet jake to ma rozmery ( ciste teoreticky
zpracovani by mohlo byt snazsi nez antihmyz sitka ) aj. Smile jinak na netu je toho docela dost, omrknu jeste lekarny u nas Razz

Plakaty pekne uz vybiram koho budu volit Razz ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PI

PříspěvekZaslal: 12.5.2011 22:11 čt    Předmět: Citovat

Pokračuji podložkou - koleje jsou zapuštěné ve štěrkovém terénu (tramvajový typ se žlábkem). Omlouvám se za kvalitu detailu - lépe se mi to nepovedlo vyfotit.

Koleje jsou na továrném dvoře, téměř nepoužívané - tj. zrezivělé, jen s mírně oježděným temenem. Proto jsem je nastříkal "rzí", tj. tmavě hnědou a několika fleky světlejší hnědé (přidána červená). Mírné oježďění jsem zajistil měkkou tužkou. Inspirovala mě vlečka na brněnské výstaviště, která je v tomto stavu.

Prostor mezi kolejnicemi a kolem nich bude vysypán štěrkem.

PI

PříspěvekZaslal: 17.5.2011 19:46 út    Předmět: Citovat

Další postup na podložce - posypový štěrk jsem si připravil ze šotoliny (zapůjčena z hromady u výkopu poblíž našeho domu). Postupným proséváním přes cedník na nudle, síto na mouku a sítko na čaj vznikly 4 sorty, pro podložku používám dvě nejjemnější.

Celou plochu jsem vysypal do Herkulesu. Na opravu nepodařených míst jsem použil naředěné lepidlo, které bohužel prosáklo štěrkem - tmavší místa. Asi je oškrábu a zasypu znovu ...

Další prací bude osazení zeleně. Sháněl jsem barvenou mořskou řasu, abych využil Bernieho návod ( http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=4096 ). V Hornbachu ani nikde jinde se mi ji nepodařilo sehnat. Měli ji až ve velkém květinářství, ale v živém stavu. Takže jsem ji nechal uschnout a potom namočil do ředěné akrylátovky. Výsledek je celkem sympatický.
Dále zkouším trávu z konopí podle dalšího Bernieho návodu ( http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=4118 ), ale vzal jsem to temperou a je to moc umělohmotné. Takže znovu.

ApeX
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18.5.2011 6:51 st    Předmět: Citovat

oarádní model Twisted Evil
pipiroha

PříspěvekZaslal: 18.5.2011 14:09 st    Předmět: Citovat

Model luxusní Wink . Ale mám dotaz-k čemu se to používalo Question žeby k vytrhávání pražců Question Jisté ale je že tím nedělalali brázdy na brambory...no když tak přemýšlím... Very Happy Laughing

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
pietro127

PříspěvekZaslal: 18.5.2011 14:36 st    Předmět: Citovat

jj trhali pražce Very Happy nicily trat Very Happy možná i sadily Very Happy
Lukáš

PříspěvekZaslal: 18.5.2011 16:22 st    Předmět: Citovat

Pracovalo to nějak takhle; na druhé fotce je blízký příbuzný Smile

PI

PříspěvekZaslal: 18.5.2011 16:53 st    Předmět: Citovat

Díky Lukáši za odpověď (byl jsi rychlejší ...). V provozu tuto raritu můžete vidět na www.youtube.com - keyword Schienenwolf.

Včera jsem dokončil podložku osazením plotu a vysetím trávy. Takže teď vzhůru na špinění vozíku.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na: