Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Schienenwolf /Lubosch/ 1:25 / HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
PI

PříspěvekZaslal: 19.3.2011 20:51 so    Předmět: Schienenwolf /Lubosch/ 1:25 / HOTOVO Citovat

Uživatel Lubosch vyvěsil na slovenském fóru www.papermodelers.sk free slepovánku německého vagonu z WWII ... http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=93&t=2312 . Časem bych se chtěl pustit do parních mašinek, proto jsem po tomto ničiteli kolejí sáhnul ze cvičných důvodů (vojenskou techniku moc nemusím ...).
Model je přehledně zpracovaný, návod obrázkový.
Začal jsem podlepením spousty dílů, první sestavou je rám. Tak velké kusy papíru jsem ještě v rámci slepovánky dohromady nedával, proto jsem si vypomohl kusy hliníkových profilů a svěrkami.

Vše perfektně sedělo. Hotový rám zatím prosychá pod zátěží, pokračování někdy příště.

Naposledy upravil PI dne 6.6.2011 12:43 po, celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ApeX
Anonymní

PříspěvekZaslal: 19.3.2011 21:14 so    Předmět: Citovat

no to se těším na výsledek Very Happy
PI

PříspěvekZaslal: 24.3.2011 0:36 čt    Předmět: Citovat

Rámu pobyt pod zátěží prospěl - je pěkně v rovině (po focení jsem ho vrátil pod zátěž). Překvapilo mě, jak je systém papírových nosníků tuhý.

Dnešní etapou byly ložiska kol.

Opět vše bez problémů pasuje.

Naposledy upravil PI dne 4.4.2011 15:41 po, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jiri.k

PříspěvekZaslal: 25.3.2011 7:55 pá    Předmět: Citovat

mám ho už postavenej a je to pěkná kuriozita
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PI

PříspěvekZaslal: 26.3.2011 19:45 so    Předmět: Citovat

Dal jsem dohromady nástavby rámu.

Během toho došlo k první komplikaci stavby zapříčiněné mou leností - při vzpomínce na slepovánky z ABC jsem svislé U-profily ( díly 12a a 12b ) jen podélně naříznul, aby se pěkně ohnuly. Výsledek byl dost hrozný.
Zachránil mě dar přítele Corela a napodruhé jsem už lepil hrany poctivě natupo - vše v pohodě.

Na fotkách naštěstí nejsou vidět skvrny od krve - rozříznul jsem si palec. Ještě že budu model stříkat.

Další na řadě je hák.

Naposledy upravil PI dne 4.4.2011 15:42 po, celkově upraveno 1 krát.
jiri.k

PříspěvekZaslal: 26.3.2011 23:04 so    Předmět: Citovat

jakej odstín barvy použiješ já jsem dal agamu německou zelenou z 2 světový
PI

PříspěvekZaslal: 27.3.2011 16:25 ne    Předmět: Citovat

Použiju střední šedou podle autora modelu. Tyhle obludy se asi dělaly kusově (alespoň podle fotografií co kus to originál), takže si s barvou nedělám těžkou hlavu.
PI

PříspěvekZaslal: 28.3.2011 22:24 po    Předmět: Citovat

Dokončil jsem trhací hák

Pokud budete někdo tohoto mazlíka stavět, doporučuji nejprve na svislou část (díly 17a+b) nalepit výstuhy 17i a nechat vyschnout pod zátěží. Podobně si připravte i vodorovné části - slepte ale jen rovné části (tj. 17c+d a 17 g+h bez předního obybu) a nechte zaschnout pod zátěží. Oblepte hák a potom teprve nalepte vnější části (17e a přední část dílu 17g+h).

Pokud díly slepíte předem, pochybuji, že vrstvu papíru o tloušťce skoro 1 mm vytvarujete na poloměru 4cm ...

U dílu 17e doporučuji začít přilepovat na špičce, pokud bude chybět kousek na druhé straně (u dílu 17c), můžete to doplnit páskem papíru - shora to bude kryté přídavnou výztuhou 17j.

Hluboce se klaním autorovi, protože díly 17l (bočnice trhací špice - obecně prostorové přechodové plochy) sedly jako p.del na mísu. Jenom jsem musel mírně nahnout díly 17k dolů, jinak by to nevyšlo (je možné, ža to tak autor myslel ...)

Nýty jsou seriově produkované růžovou injekční jehlou ze 160g papíru. K narozeninám si možná nadělím kornajsny ...

Naposledy upravil PI dne 4.4.2011 15:43 po, celkově upraveno 1 krát.
Lubosch

PříspěvekZaslal: 29.3.2011 19:26 út    Předmět: Citovat

Ako autora ma teší záujem o tento model. Vyzerá to na další pekný kúsok.
A s tou farbou to asi netreba brať vážne. Väčšina týchto vozňou bola vyrobená v polných dielňach a je celkom možné že to natreli takou ferbou akú práve mali. Z čiernobielej fotky sa to dosť ťažko určuje. V jednom múzeu v Rusku je vystavený Schienenwolf ktorý je natretý zelenou farbou.
http://www.thetankmaster.com/images/afv/nkps/DESTROYER02.jpg

PI napsal:

Během toho došlo k první komplikaci stavby zapříčiněné mou leností - při vzpomínce na slepovánky z ABC jsem svislé U-profily ( díly 12a a 12b ) jen podélně naříznul, aby se pěkně ohnuly. Výsledek byl dost hrozný.
Zachránil mě dar přítele Corela a napodruhé jsem už lepil hrany poctivě natupo - vše v pohodě.

Neviem ako si to myslel, ale tie diely som navrhol tak aby sa vytvarovali do U a diel 12b sa vlepí do 12a.

PI napsal:

Pokud budete někdo tohoto mazlíka stavět, doporučuji nejprve na svislou část (díly 17a+b) nalepit výstuhy 17i a nechat vyschnout pod zátěží. Podobně si připravte i vodorovné části - slepte ale jen rovné části (tj. 17c+d a 17 g+h bez předního obybu) a nechte zaschnout pod zátěží. Oblepte hák a potom teprve nalepte vnější části (17e a přední část dílu 17g+h).

Pokud díly slepíte předem, pochybuji, že vrstvu papíru o tloušťce skoro 1 mm vytvarujete na poloměru 4cm ...

Dobrý návod pre budúcich lepičov.
Ja som diely 17g+h najskôr zlepil a až potom lepil na zaoblenú prednú časť. Podla návodu to sú tri vrstvy výkresu (približne 0,6-0,7 mm) a dalo sa to vytvarovať.

PI napsal:

Hluboce se klaním autorovi, protože díly 17l (bočnice trhací špice - obecně prostorové přechodové plochy) sedly jako p.del na mísu. Jenom jsem musel mírně nahnout díly 17k dolů, jinak by to nevyšlo (je možné, ža to tak autor myslel ...)

S fotiek si niesom istý tým "nahnout díly 17k dolů".
Ale ten diel 17l bol tvrdý oriešok. Som rád že sa mi to podarilo tak aby tam padol presne. Na prvom modeli (nie na tom ktorý som prezentoval tu http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=24&t=1714) som to po pár neuspešných pokusoch vyriešil tak že som na to miesto nalepil kus výkresu a ten som podla háku orezal nožíkom.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jiri.k

PříspěvekZaslal: 29.3.2011 21:31 út    Předmět: Citovat

v brně jsem ho vystavoval takže doufám že ho dovezeš do prahy ať můžem porovnat
PI

PříspěvekZaslal: 30.3.2011 17:00 st    Předmět: Citovat

citace:
Neviem ako si to myslel, ale tie diely som navrhol tak aby sa vytvarovali do U a diel 12b sa vlepí do 12a.

Takhle jsem to původně stavěl, ale při mé nešikovnosti výsledek nechtěl držet pravé úhly podle mých představ. Takže jsem si U rozkreslil na 3 obdélníky, podlepil a slepil natupo.

Naposledy upravil PI dne 4.4.2011 15:50 po, celkově upraveno 1 krát.
PI

PříspěvekZaslal: 2.4.2011 9:33 so    Předmět: Citovat

Včera večer jsem se věnoval kovovýrobě - sestavení šroubovky a zdvihacího mechanismu. Pokusil jsem se znázornit závitové tyče navinutím vlasového drátku na základní drát. Nechám se překvapit, co s tím udělá nástřik barvy.

Závitová tyč zdvihacího zařízení by šla nahradit šroubem M2, ale takhle dlouhý se mi nepodařilo najít. Trhací hák bude v transportní poloze, proto je tyč vysunutá v nejvyšší poloze.
PI

PříspěvekZaslal: 7.4.2011 22:11 čt    Předmět: Citovat

OPRAVA: dříve avizovaná metoda výroby žebrového plechu se mi neosvědčila. Proto jsem po prostudování spřátelených fór ( www.papermodelers.sk a www.papermodels.pl ) použil jiný postup.

Základem je plastová síťka proti mouchám (rozteč cca 1,5mm). Nejprve je nutno změnit její čtverečky na kosočtverečky. Obdélník síťky přilepím izolepou na dva hranolky a zajistím natočením.

Poté nastupuje adrenalinová část - zapnu sporák a síťku nahřívám, dokud se z ní nezačne kouřit. V ten moment ji dám mimo sporák a tahem za hranolky ji zdeformuji na kosodélník. Po celou dobu ji musím napínat i do stran.

Na rub dílu, který chci "nazdobit" nalepím oboustrannou lepící pásku a na ni síťku (pozor na orientaci vzoru). Díl samozřejmě musím mít vytištěn stranově převrácený ...
Síťku přetřu akrylátovým lakem na dřevo. Ten ji jednak zajistí na lepící pásce a taky se pak dá snadno přetírat.

Po zaschnutí laku díl snadno vyříznu vylamovákem. Pak už ho Herkulesem usadím, kam potřebuji.

Naposledy upravil PI dne 11.4.2011 21:19 po, celkově upraveno 1 krát.
ApeX
Anonymní

PříspěvekZaslal: 8.4.2011 13:40 pá    Předmět: Citovat

jo to je ten vagonek s hákem ooo Very Happy
PI

PříspěvekZaslal: 13.4.2011 21:56 st    Předmět: Citovat

Od začátku mi bylo líto, že model neobsahuje maznice ložisek (tyhle vagóny měly třecí ložiska, která se musela pravidelně promazávat). Na fotografiích Schienenwolfa jsou tato maznice patrné - ale moc detailů se mi zjistit nepodařilo. Takže jem začal pátrat po webu - úspěšným úlovkem byly stránky http://www.mymodelplace.eu, které doporučuji všem vláčkařům (i když je autor "plasťák"). Na stránkách jsou podrobné modely německých vagónů z období WWII - Schienenwolf byl vyráběn v polních dílnách z dostupného materiálu, takže nápravy a ložiska byly určitě převzaty ze standartních vagónů.

Fotky z tohoto webu mi posloužily jako podklad ke vlastnímu doplňku stavebnice.

Doplňek jsem si nachystal tak, že ho přilepím na sestavené ložiska modelu. Ložiska jsem přilepil na rám - teď už mám vše připravené pro nástřik.

Počkám si na narozeninový dárek - poštou mi už jde sada kornajsen. Takže na háku budou kolečka vysekaná injekční jehlou nahrazena pořádnými nýty.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: