Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Minibox Oprava mostu / 1:300 - HOTOVO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Col.P

PříspěvekZaslal: 20.3.2011 18:58 ne    Předmět: Citovat

Tak je to téměř hotovo až na pár drobností, fotky dodám večer protože foták zase odcestoval s rodinkou Twisted Evil Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Col.P

PříspěvekZaslal: 20.3.2011 19:45 ne    Předmět: Citovat

No a něco málo fotek na sucho..... Omluvte kvalitu, při tom umělém světle je to k zblití...

pipiroha

PříspěvekZaslal: 21.3.2011 17:17 po    Předmět: Citovat

Za mě palec nahoru (ostatní asi budou krytizovat tu trávu, ale mě se to i tak moooc líbí), i když to ještě není dokončené... Very Happy Laughing Very Happy
Jen to lano jeřábu...-chtělo by to nějak napnout přeba že se dole něco zavěšuje a tak... Wink

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
Col.P

PříspěvekZaslal: 21.3.2011 17:23 po    Předmět: Citovat

Neboj je to jen kus lana bez háku, ted už mam diorámko hotovy, chystám se to nafotit zítra venku. Jako ostatním se to líbit nemusí, to je jejich věc já jsem si to postavil jako oddychovku a abych vyzkoušel něco nového.
štefíno

PříspěvekZaslal: 21.3.2011 18:40 po    Předmět: Citovat

Ale jo, nakonec fájn Wink
atlon

PříspěvekZaslal: 21.3.2011 22:51 po    Předmět: Citovat

super Shocked Shocked
Zdeněk
Anonymní

PříspěvekZaslal: 21.3.2011 23:16 po    Předmět: Citovat

Pěkné, pěkné...
Jen ten provázek u jeřábu by to chtělo drobek vypnout, a doporučoval bych nejlépe použít strunu a nabarvit ji na černo Cool

Jinak by to dle mého chtělo ještě nějak rozbít tu krajinu, dle mého působí moc uměle Smile
Col.P

PříspěvekZaslal: 21.3.2011 23:41 po    Předmět: Citovat

No s krajinou už mě nenapadá co udělat, takže to asi nechám tak, jen jsem přidal další křoví a pod Wink

Po pár konzultacích se stavařema jsme dospěly k tomu že se nejednalo o výstavbu nového mostu, ale o opravu a sanaci. Společně s následném umístění dekoračních oblouků které si vyžádal zadavatel ( Asi chce pumpnout dotace EU ) Tím se vysvětlí i ta střední spojka mezi silnicemi Laughing No a jelikož nemůžeme zastavit provoz dělá se to za plného provozu, uvažuju o zůžení do jednoho pruhu jako omezení pro právě probíhající práce Smile

ohledně lana, napnul jsem to co to slo:

Jako v realu to vypadá lépé než na těchto fotkách s mizerným světlem...

Vydržte do zítra, pokud bude pěkně tak vemu diorámko kousek za město a pokusím se o lepší světlo a pozadí pro finálové fotky Wink Laughing
Zdeněk
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22.3.2011 0:10 út    Předmět: Citovat

Teď jsem ještě lovil ve stolku kde mám "vercajk" na modelaření a padla mi do očí špluka s gumovou nití...

To by také nebylo "k zahození" navíc se dá krásně teplem vypnout Cool
Prodává jí Lezsek Gora na pap. akcích, tak pro příště bych doporučil to nebo jak jsem již psal klasickou strunu.
Martin Happy

PříspěvekZaslal: 22.3.2011 9:15 út    Předmět: Citovat

vypadá to pekně, Ty stromy to fakt pozvedly. Ale na dálnici nějak hodně cisteren, ne?

"Bez charakteru a slušného chování se nelišíme od opic, proto to vypadá, jak to vypadá"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Col.P

PříspěvekZaslal: 22.3.2011 12:52 út    Předmět: Citovat

Pro příště půjdu do té gumové niťe, já jsem použil klasickou niť natřenou herkulesem a následně ještě přetřenou vodovkou.

Bohužel dole je jen čistící vůz a nějaka ta cisterna, při objednávání jsem bohužel zapoměl na nějakej ten autobus nebo civilní auto, už to tak ale nechám ....

No a závěrečné fotky při lepším světle, focení venku se nekoná protože mám celkem strach o ty jeřáby při převozu, zkusím najít nejakou vhodnou krabici a případně doplnit o další fotky.

To je za 22 dní všechno, celé to je vlastně, jen podložka pod jeřáby od Franiška Sochora Wink

Naposledy upravil Col.P dne 22.3.2011 17:21 út, celkově upraveno 1 krát.
štefíno

PříspěvekZaslal: 22.3.2011 14:46 út    Předmět: Citovat

Pěkný, pěkný, hlavně ta poslední fotka Shocked
pipiroha

PříspěvekZaslal: 22.3.2011 15:59 út    Předmět: Citovat

Opravdu mooc povedené. Laughing Very Happy Laughing

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
ml407

PříspěvekZaslal: 23.3.2011 16:37 st    Předmět: Citovat

Opravdu povedená práce. Tleskám a smekám, jak rychle se dá postavit kvalitní krajinka.

Vím, že moje dioramy nejsou bezchybné, ale dovolil bych si pár bodů k zamyšlení. Nechci se věnovat konstrukci dioramy, ale měl bych technickou poznámku k tomu, co máš na dioramě. Oba jeřáby máš rozpatkované poměrně daleko od zdvihaného objektu. Hmostnost břemena při snižování úhlu vyložení výrazně klesá - lepší to bude ukázat na příkladu. Třeba jeřáb Liebherr s nosností 90 tun má při zdvižení ramene do výšky 20 metrů pod úhlem cca 75° od roviny země nosnost 50 tun. Když bude rameno o stejné délce zhruba 15° nad rovinou země, tak nosnost klesne na pouhých 9 tun. Doufám, že jsem dostatečně osvětlil, co chci říct. Když to převedu na tvůj model, tak jeřáby jsou rozpatkované zbytečně daleko od zvedané věci. Pokud by prvky mostu a čerpací stanice byly těžké, tak by je jeřáb takto daleko neunesl. A pokud by byly lehké, tak by bylo zbytečné používat těžký jeřáb s drahým provozem, když by bylo možné použít lehčí a levnější. Dále pak u těžkotonážního jeřábu - příhradová špička má špatný sklon. Vrchol špičky bývá vždy nad úrovní jejího připevnění k rameni. Třetí věc, kterou bych si v reálné situaci nedokázal moc představit je nákladní vůz stojící takřka pod výložníkem těžkotonážního jeřábu. Myslím, že by toto parkující vozidlo bylo v rozporu s předpisy o BOZP (Bezpečnosti a ochraně zdraví při práci).

Ale jinak opravdu hezká práce. Jirka Z.(ml407).
Dle matematických zákonů platí nepřímá úměrnost - čím větší je měřítko, tím méně místa ve vitríně zbyde. A jak řekl klasik: "může se Vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat..."
štefíno

PříspěvekZaslal: 23.3.2011 16:45 st    Předmět: Citovat

Ohledně toho rozpatkování. Tady to máš v praxi Wink Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=RJSyHML1OZg&feature=related[/quote]
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: