Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Minibox Oprava mostu / 1:300 - HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Col.P

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 0:09 út    Předmět: Minibox Oprava mostu / 1:300 - HOTOVO Citovat

Tak jsem si dal malou oddychovku ve formě miniboxu.
Původní myšlenka byla výstavba dálničního mostu společně s nedalekou benzínkou. No jsem zvědav jak to dopadne, a aby to nebylo jak jeden můj kostlivec rozhodl jsem se to publikovat až když je víceméně hotovo Wink

Nějaké drobnosti co se v diorámku budou vyskytovat:

Základ tvoří dvě polystyrenové desky o tlušce 2cm. No a tohle je návrh hrubé stavby jak by to mělo vypadat:

Po vytvarování a slepení jsem měl strach že by některé lomy koberce mohly prosvítat, tak jsem tyto místa natřel:

Základ tvoří koberec od firmy NOCH za cenu 170kč a s rozměrem 120x60 vystačí ještě na dost diorámek Very Happy

Po dvou dnech pomálé práce bylo hotovo:

Pokud budete někdy pracovat s těmito koberci, dělejte to na řádné podložce a s vysavačem po ruce Wink (Pro přilepení jsem použil klasiku herkules, drží výborně a neprosakuje zkrs koberec )

Náhled na most ve výstavbě:

Po domluvě v jiné části fóra jsem se ptal na olemování, nakonec jsem se rozhodl pro hnědou barvu. Rám měl být z balzy ale nakonec jsem radeji použil karton o dostatečné tlušce. Jako barvu jsem koupil tonovaci barvu pro primalex, je dostatečne hustá a lehce se míchají odstíny.
Celé diorámko je slepeno pomocí Lepidla pattex, sice stálo trochu více peněz ale drží spolehlivě polystyren a katron pohromadě.

Teď momentálně finišuji auta a nějakou tu techniku, pak budou následovat stroměčky Wink

Naposledy upravil Col.P dne 22.3.2011 12:55 út, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
štefíno

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 0:21 út    Předmět: Citovat

Hezký, bude to pěkné dioráma. Jen nevím s tím kobercem. Mě to opravdu přijde jako koberec na zem Very Happy Chtělo by to nějak rozbít tu jednolitost. Ale tak to předpokládám, že bude učiněno za pomoci stromů a tak Smile Ať se dílo daří, sám mám v plánu podobný projekt, taktéž výstavbu mostu, ovšem dle reality a se smutným koncem.
VZadak

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 14:11 út    Předmět: Citovat

Á bude Studénka. Až to doděláš, prodej to Böglovi na památku.

Vypadá to opravdu strašně modelově, kopce moc pravidelné, trávník jak na golf. V reálu je všude stará tráva, křoví a bordel. O to víc kolem silnic.

Zajímavý nápad a šikovné ruce, teď to trochu zreálnit. Držím palec.

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 14:18 út    Předmět: Citovat

Pokud se tam z citem nasází nějaké stromy a keře, tak to bude o dost lepší. Nechme se překvapit ;o)
štefíno

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 16:44 út    Předmět: Citovat

citace:
Á bude Studénka.

Sakra, přiliš mnoho indícií Very Happy
VZadak

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 17:37 út    Předmět: Citovat

Jestli chceš,příspěvek smáznu,než si to někdo přečte Wink

Nerad bych ti odkryl plány.[/code]

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 18:57 út    Předmět: Citovat

Hodnotím zajímavý nápad.
Jen ten most je trošku nereálný - v případě že máš most obloukový už je zcela zbytečná střední stojka pod mostem ve středním dělícím pásu dálnice.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
štefíno

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 19:16 út    Předmět: Citovat

Vzadak: Ne vklidu, jsem psal z žertu Very Happy Aspon se můžete těšit.
VZadak

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 19:17 út    Předmět: Citovat

Tak tak, mostovka bývá v tomto případě zavěšena na oblouku ocelovými lany.

http://www.google.cz/imgres?imgurl=http://www.casopisstavebnictvi.cz/UserFiles/Image/stavba_jmk08/7_kochanky.jpg&imgrefurl=http://www.casopisstavebnictvi.cz/soutez-stavba-jmk-2008_N2347&usg=__2XH2CSy8A6048x2eqkeQTjbF7ho=&h=296&w=600&sz=55&hl=cs&start=0&zoom=1&tbnid=xDDW98v3o0J7cM:&tbnh=108&tbnw=219&ei=-55_TdGZLI7Lswa9w8nmBg&prev=/images%3Fq%3Dobloukov%25C3%25BD%2Bmost%26um%3D1%26hl%3Dcs%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rlz%3D1R1GGGL_cs___CZ357%26biw%3D1280%26bih%3D804%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=355&vpy=109&dur=2625&hovh=158&hovw=320&tx=170&ty=102&oei=-55_TdGZLI7Lswa9w8nmBg&page=1&ndsp=20&ved=1t:429,r:1,s:0

Oblouky by měly být kotveny již v krajních opěrách mostu, ne za mostem v trávě. Tvar opěr je také divný.
To už se zase rýpem v odborných detailech, většině modelářů je to jedno.

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 23:17 út    Předmět: Citovat

Berte toto diorámo prosím s nadhledem....
Začátek diorámka byl odstartován stavbou dvou jeřábu firmy APB od Františka Sochora, no a větrnou elektrárnu jsem tu už viděl tak jsem chtěl něco jiného. Proto bude AC 100 usazovat ocelovou konstrukci střechy benzínky a AC 700 bude usazovat jeden z oblouků.

Jistě je to celé kravina ale uvidíme jak to bude vypadat Rolling Eyes Wink Laughing

Tu střední stojku už neurvu takže tam zůstane Crying or Very sad
AmatER

PříspěvekZaslal: 16.3.2011 11:17 st    Předmět: Citovat

most je prostě "ozdobný", architekt a investor hrozně nutně potřebovali pumpnout erár o nějaký ten milionek navíc a nakydat tam víc betonu Wink

Kdysi v časopise jsem viděl takhle udělaný železniční most na nějaké rychlodráze, kdy na stavebnicovým betonovým mostě byly "kvůli pohledu" udělány ocelový oblouky, jejichž funkce byla opravdu čistě ozdobná, protože to bylo vidět z nějakýho zámku či co.

PříspěvekZaslal: 16.3.2011 12:30 st    Předmět: Citovat

Col.P napsal:
Berte toto diorámo prosím s nadhledem....
Začátek diorámka byl odstartován stavbou dvou jeřábu firmy APB od Františka Sochora, no a větrnou elektrárnu jsem tu už viděl tak jsem chtěl něco jiného. Proto bude AC 100 usazovat ocelovou konstrukci střechy benzínky a AC 700 bude usazovat jeden z oblouků.

Jistě je to celé kravina ale uvidíme jak to bude vypadat Rolling Eyes Wink Laughing

Beru to s nadhledem, protoze pak uz by se dali resit i detaily - kolik vazi mostni oblouk, jaky je radius pro AC 700 a zda to na tuto vzdalenost dle zatezoveho diagramu da Very Happy

Sorry za OT.

Jinak budu pozorne sledovat JS

100%
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mike 000969

PříspěvekZaslal: 20.3.2011 9:04 ne    Předmět: Citovat

Zatím je to moc hezký kdy bude pokračování??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Col.P

PříspěvekZaslal: 20.3.2011 9:09 ne    Předmět: Citovat

Pokračování bude brzo, zatím dělám stromečky a nějaké keříky, zároveň schne herkules a retuš u ac 700.
Martin Happy

PříspěvekZaslal: 20.3.2011 10:57 ne    Předmět: Citovat

Vypadá to opravdu hezky. Jen mě pak ještě napadlo, že podél dálnice mohla vést pomocná komunikace, kterou máme na D5 skoro po celé délce, ale když si vezmu D1, tak to pravidlem neni.

Určitě bych zkusil udělat někde fleky suché trávy, jak se psalo víšě. A na dálnici udělat třeba nehodu Laughing

"Bez charakteru a slušného chování se nelišíme od opic, proto to vypadá, jak to vypadá"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: