Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak se imituje dřevo - hlavně pro lodičkáře
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kid Karola

PříspěvekZaslal: 20.9.2006 19:28 st    Předmět: Jak se imituje dřevo - hlavně pro lodičkáře Citovat

Někde sem četl, že někteří zdejší modeláři neví, jak imitovat dřevo. Navíc sem byl požádán, ať tady plácnu nějakou kuchařku, jak na to. Tak než začnem, mám tu na ochutnávku trochu toho "papírového dřeva".

Tak mrkni sem:http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=880

A pak tady:http://papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=835. Tady to chce trochu trpělivosti a projít si to.

Tak, teď máte chvilku času si to nechat projít hlavou a pokračování příště. Samozřejmě očekávám, že se taky něco nového dozvím, tak neváhejte a podělte se se svými zkušenostmi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
..

PříspěvekZaslal: 21.9.2006 9:34 čt    Předmět: Citovat

Az budu delat nejake drevene ero urcite to s tebou budu konzultovat - je to parada.
Kid Karola

PříspěvekZaslal: 22.9.2006 16:14 pá    Předmět: Citovat

Tak jo, pomalu začnem. Mám tady pár obrázků, které dokumentují, jak asi postupovat. Takže za prvé tu máme originál bez nátěru, aby bylo s čím porovnávat.
[img][/img]

Znalí jistě poznávají Le Coureur. Vzhledem k tomu, že to bude tmavé dřevo, použil sem na základní nátěr hnědou.
[img][/img]

Moc sem se s tím nepaplal, prostě sem to natřel a basta. Je potřeba nechat zaschnout, protože by se mohl při roztírání sloupnout papír, což už se mi taky stalo.

Po zaschnutí sem do hnědé přimíchal černou, a touto tmavou lehce naznačil léta dřeva, která sem hned rozmázl prstem. Vznikne asi toto:
[img][/img]

a po rozmazání toto:
[img][/img]

Jak je vidět, tak léta moc vidět nejsou, tak sem ten postup opakoval, jen sem použil hustší barvu. Pak už to bylo dobrý. Aby sem barvu celého povrchu sjednotil, přetřel sem jej velmi naředěnou hnědou, kterou sem taky hned setřel prstem, aby to celé dostalo jen takový nádech. Na závěr sem použil hodně naředěnou černou, na zvýraznění spár mezi prkny. No a vznikne asi tohle:
[img][/img]

Barvy používám akrylové Koh-i-noor v tubě a myslím, že půjdou koupit ve výtvarných potřebách. Dál už mě nic nenapadá, je to totiž teprv můj druhý "dřevěný" model a nemám to ještě tak zmáknutý, tak se ptejte a samozřejmě raďte.
fito

PříspěvekZaslal: 22.9.2006 18:09 pá    Předmět: Citovat

Otázky zatiaľ nemám, len nemý údiv...
Keď ak pozeram na toho môjho Coureoura, tak to je len take "demo" toho tvojho.
Myslíš, že by som ešte v tejto fáze mojej stavby (mam kompletny trup + prilepene veci na palube) mohol rozmýšlať o namalovaní celého trupu podľa tvojho postupu ??

A predsa len jedna otázka.
Tie akrylovky, dalo by sa povedať, že ti na toto celé stačili štyri farby ??? (hneda, čierna, biela a žltá ?)
Shocked
Kid Karola

PříspěvekZaslal: 22.9.2006 18:43 pá    Předmět: Citovat

Všechno de, když se chce, ale pokud už máš hotový věci na palubě, tak by to bylo komplikovaný. Ale při použití maskovací pásky by se to dalo.

Jo, barvy používám čtyři, hnědou, bílou, černou a okrovou. S těmahle sem si zatím vystačil.
fito

PříspěvekZaslal: 27.9.2006 19:04 st    Předmět: Citovat

Tak som to skusil,
kupil som si akrylovky.
vysledok mojho prveho pokusu je tutok

pekne podla navodu. Podklad okrova (0600), zaschnut. potom čáry máry hnedá (0640) a čierna (0700). všetko husté farby, minimálne riedené. Po dobrom zaschnutí ešte pretrené "vodou z čiernej". Pekne sa to spojilo, nato, že som to robil prvý raz, tak som úplne neskromne spokojný.
To ryhovanie je tam iba tak, chcel som vidieť, čo to spraví v špárach.

Na Courieur to ale nedám. Bo sa bojím, a aj tak som skúšal odlepiť veci z paluby, a drží to tam teda riadne. Takžer nabudúce, keď budem robiť loď, tak už to pekne riadne celé zapatlám akrylovkami.

Ešte jedna rada pre tých, čo z akrylovkami ešte nerobili. akrylovky schnú. Takže nechať si kôpku na palete (tak ako som to robil z temperami) sa neoplatí, pretože po zaschnutí sa to už rozriediť nedá.
Výhoda je potom ale v tom, že akrylovky sa po zaschnutí vôbec neotierajú..
Taria

PříspěvekZaslal: 28.5.2008 15:28 st    Předmět: Citovat

Můj příspěvek k imitaci dřeva najdete u popisu stavby Bellony-od "otas". Myslím, že by to také mohlo někomu posloužit.
History73

PříspěvekZaslal: 11.7.2011 11:42 po    Předmět: Citovat

Ahoj,pod můj nůž teď bude připadat lodička, a chtěl bych na ní zkusit imitaci dřeva.O barvu mi zas tak nejde,tu si vychytám různými pokusy,ale jde mi o to jak znázornit desky,kterými je obšívka tvořena.Na konci mého postu najdete foto,na kterém jsou desky z kancláku a není to ono.
Mám je tedy dělat z kladívkové čtvrtky ?Nebo mi doporučíte jinou gramáž a typ papíru ?.
Hrany desek bych chtěl jemně zbrousit,tak,jak to má udělané ve své radě Kid.A na zbrušování ten kanclák fakt není Smile Takže teď ta fotka=imitace dělaná na rychlo,barva nesedí ani nic,jen takový pokus.

http://patlalov.myminicity.com/
http://patlalov.myminicity.com/env
http://patlalov.myminicity.com/sec
numi
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.7.2011 18:49 po    Předmět: Citovat

Použij kreslící čtvrtku. Je pevná ale nerozmočí se tak rychle jako obyčejný papír co máš ty.
štefíno

PříspěvekZaslal: 11.7.2011 19:32 po    Předmět: Citovat

Nikdy jsem to nedělal, ale trochu bych změnil postup. Ty desky bych vyřezal, udělal prohlubeň v místě hřebů nebo co to je, nabarvil zvlášť, poté nalepil na palubu, přelakoval a následně udělal wash černou barvou, která by zvýraznila spáry a hřeby. Ale je to jen TIP Smile
History73

PříspěvekZaslal: 11.7.2011 21:46 po    Předmět: Citovat

Nojo tobě se to řekne,nalakoval a přetřel washem Very Happy jenže v mých 14-ti letech mám celkem dost omezené prostředky a o nějakém washi se mi může jen zdát Very Happy
Numi-díky za tip,vyzkouším.

http://patlalov.myminicity.com/
http://patlalov.myminicity.com/env
http://patlalov.myminicity.com/sec
štefíno

PříspěvekZaslal: 11.7.2011 22:06 po    Předmět: Citovat

No tak já myslím, že lak nestojí tolik a wash uděláš třeba olejovkou Smile Otázka dvoustovky.
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 11.7.2011 22:09 po    Předmět: Citovat

Olejovkou?!? Oh, "co dům dal" rozhodně postačí.
Wash - neboj, naspořené kopějky nech klidně v kase. To jsou jen takové reklamní pojmy z drogérií a jiných plastikářských pařenišť Cool.

Jde prostě o vystínování řídkou barvou - vodovka postačí, v tvém případě tmavohnědá (hnědočerná). Do spár (koutů) napustíš štětcem trochu řídké barvy - zdůrazníš stín. V koutech, kolem nýtů, ve spárách dřeva ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
štefíno

PříspěvekZaslal: 11.7.2011 22:20 po    Předmět: Citovat

No, nebo Smile Záleží jak to člověk pojme Very Happy
toudi_sk

PříspěvekZaslal: 11.7.2011 22:24 po    Předmět: Citovat

Doris si nevie vynachváliť samolepiacu tapetu s imitáciou dreva, nareže si vhodne široké pásiky a lepí ... wash je u nej samozrejmosť, prejdi si jej lodičkárske vlákna, niekde to tam má popísané, prípadne sa jej opýtaj, určite rada pomôže
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: