Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sd.Kfz. 138 - Marder III Ausf. H / Model Hobby / 1:25 Hotovo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
juloAG

PříspěvekZaslal: 29.9.2011 17:48 čt    Předmět: Citovat

Netreba za odkazom hľadať nič dvojzmyselné. Jednoducho sa mi zdalo, že som ten bicykel niekde videl. Preto po dohľadaní je tam link pre tých, ktorých by zaujímal report o jeho stavbe.Punktum.

Na tému čo robí MarderIII na ulici bez posádky, tak jeden návrh:
Sklopiť kanón do maximálnej depresie, vzadu položiť červený výstražný trojuholník a na predný pancier odkaz „nedávajte papuču/neodťahovať - porucha“.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LARY

PříspěvekZaslal: 29.9.2011 18:19 čt    Předmět: Citovat

Myslím, že stavíme hlavně proto že nás to baví, ale taková kritika u špičkového modelu...
to by tady nemohl prezentovat skoro nikdo.
Za mě perfektní, v životě bych se do toho zatím nepustil. A to nikomu nikam nelezu Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Roman V.

PříspěvekZaslal: 29.9.2011 20:00 čt    Předmět: Citovat

Arrow My jsme kritizovali model, pokud dobře čtu, tak o modelu se tady všichni vyjádřili že je přinejmenším solidní. Jako celek to ale bije do očí. Hlavně těm, kdo se zajímají o historii.
Arrow Jinak jestli jsem arogantní...hmmm. Ostatní mě myslím znají jinak. Možná alergický na Tebe ale ještě jsem nebyl u doktora.
Arrow Jo a ještě takový dotázek, když máš pootevřený poklop s převodovkou, neměl by být otevřený tak, že by se měl opírat o čelní stěnu bojového prostoru? Jako 30 kilo vážící dekl taky asi levituje. Ten poklop je buď odklopený a opřený nebo zavřený, jinak to fyzikální zákony ani nedovolují. Žádná podpěra se nevozila jako je to u dnešních aut.
Arrow Když osádka opravovala něco na převodovce, a nejen na ní, tak se kulomet vymontovával a ukládal se tak, aby jej měla osádka po ruce a mohla se bránit, takže bych předpokládal, že jeden člen osádky by byl někde zašitý, aby měl přehled co se děje kolem vozidla a mohl ho v případě potřeby bránit, ale to už je na tebe brzda asi moc velké sci-fi, že?
Arrow Ale já zapomněl, oni se všichni schovali uvnitř vozidla...
vítek

PříspěvekZaslal: 29.9.2011 21:18 čt    Předmět: Citovat

Někde jsem slyšel a myslím, že je to pravda, že dioráma není jen nakupením modelů, ale že by mělo vyprávět příběh. Ano, je to výsek z reality a je to víc než jen nakupení špičkově postavených modelů.

Takže samotný Marder mi přijde perfektní (i přes levitující poklop Smile ). Torzo domu a suť je taky OK.

Ale chybí příběh. Ukazující voják (mohl by to být i civilista aby nebyl spor o dataci a uniformu) nemá partnera v osádce stíhače tanků. A ta se nemohla schovat. U tohoto typu stroje byl skrytý (přesněji krytý) jen řidič a radista. Zbylí dva členové posádky se neměli kam schovat - ta absence krytí byla i achilovou patou tohoto stroje. I nabíjení probíhalo vkleče Exclamation Tak málo místa bylo k dispozici. A v případě deště se prostor zakrýval plachtou.

Stačilo by přitom podle mého názoru přidat dvě figurky do prostoru posádky - třeba nějak takto
http://img824.imageshack.us/img824/7589/dsc00548ji.jpg
a hned by to bylo o něčem jiném.
Stojící figurka, by měla komu něco ukazovat.

Samozřejmě, že respektuji jednu věc a tou jsou figurky, přesněji jejich absence, v příslušném měřítku.
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.9.2011 21:35 čt    Předmět: Citovat

http://gallery.kitmaker.net/data/23200/t-34_prague_1945.jpg
http://visualrian.ru/en/images/zooms/RIAN_44839.jpg
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.9.2011 21:35 čt    Předmět: Citovat

Já se bavím a asi mě taky někdo sejme ale....

Arrow Dělám po stavbách už móóóc dlouho aby sem viděl co Ne - vydrží cihla a Brzdo věř tomu, že ty pásy se zaboří. Takže žádný okecávání.

Arrow Diorámko tak nějak dobrý, nelíbí se mi ta figurka.

Arrow Spoustu detailů na které Roman upozornil sem si nevšimnul, každopádně má pravdu. Přijeď si zkusit zavřít nebo otevřít poklop na OTéčku na Modell Hobby ať vidíš co poklop udělá.

Arrow Kždopádně k dalším věcem na modelu nic psát nebudu, nemá to cenu.

Arrow Rolling Eyes Pokud Ti někdo vytkne chyby je hned ubožák? Asi pracuje nějaký komplex. Na žádné akci sem Tě taky nikdy neviděl tak drsného, jako za klávesnicí. Dyť Tě každý i Vlach milerád vyslechne.

Arrow Aby sem nezapomněl - Vlach tomu nerozumí a proto na Modell Hobby v Letňanech sou jeho modely absolutně nejvíc obdivovány. A to i odborníky. Až mi Tě je líto, protože tohle na papíráckých akcích nezažiješ. Mít plaketu model roku a mít to v časopisech. Máš co dohánět.

Tak a trhejte mě Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.9.2011 21:40 čt    Předmět: Citovat

už se to zase zvrhává v závod a přebíjení "argumentů" - zase z toho bude jen zbytečnej flame

PříspěvekZaslal: 29.9.2011 22:12 čt    Předmět: Citovat

Ahoj, Bzrdo máš to parádní, mě jenom trochu vadí, že je to na sobě tak nějak natlačené, no prostě malá podložka Very Happy . Jo jinak nechápu některé zdejší velké kritiky (mistry modelařiny)...
sarmen

PříspěvekZaslal: 29.9.2011 22:23 čt    Předmět: Citovat

Výtky byly řečeny, osobní projednání přislíbeno, model pochválen, já myslím že to byl úspěšný večer Wink
ted už toho nechte, spát se má jít s čistou hlavou...

Brzdovy, nějakým způsobem prokleté, diorámata působí zhruba jako mentos v lahvi kolaloky Smile
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 30.9.2011 7:58 pá    Předmět: Citovat

Já v tom vidím veliký krok dopředu. Když to srovnám s kulisama na "náměstí Tigrů", tak jde správným směrem. Sice si na pochvalné mručení ještě chvilku počkáme, ale jedou to přijde. Určitě ano.

Stále trvám na svém:

To co se prodává v sešitku má brzda špičkově zpracované. Dokonce se už umí ohánět i pistolkou. A to v roce 2008 frflal, že to je zbytečnost Rolling Eyes

Odborného poradce si prostě za rameno nevezme a s tím stavebním předstihem oproti prezentaci se pak taky těžko něco dělá.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 30.9.2011 10:13 pá    Předmět: Citovat

Nazdar

Bohužel někteří tu si čtou jen vždy půl textu a nebo jen to co se jím líbí. Laughing Takže to shrnu. Některým se model líbí, někomu zase ne, někomu s líbí jen část modelu a ta druhá mu neštymuje. To je v pořádku nic jiného jsem nečekal, tak je to vždy u každého modelů a o tom to je.

První Romanův příspěvek vytáhl několik chyb na které jsem mu i odpověděl a slušně, ale on na závěr musel zase pronést několik nevhodných žvástů a na to jsem já reagoval? Natož on se zase urazil a začal se do mě navážet, a sorry ale tohle si nenechám líbit., nejsem padlej na hlavu.

To že Roman měl nějaký model v časopisu NO A? Moje modely si taky na Akcích fotili pro časopisy a i semnou dělali rozhovory, ale je mi to fuk, nikdy jsem po publicitě nevolal. Já si model odprezentuju na nějakém DF a přivezuho na výstavu, hotovo dvacet.

Pokud jde o poklop, tak ten je funkční, a je zvednutý jen a na efekt. není problém ho zavřít nebo podepřít drátkem abych uspokojil rejpaly. Laughing

Panáčci (panáček) uvnitř vozu, tím jsem myslel sedadlo řidiče, i kdybych tam toho panáčka měl třeba ze sady rally mechanici a byl celý v růžovém nikdo by ho neviděl, protože je tam naprostá tma i když je ten bojový prostor otevřen. Kdo model stavěl to ví.

Děj v diorámě nejde udělat bez panáčků, což píše Vítek a je to pravda.
Já sem se ni někdy o nějaký závratný děj nesnažil, (snad u Tygra) vždy říkám že ta figurka slouží jen jako malé oživení a hlavně jako měřítko pro daný model.

Grime ty fotky jsou pěkný, ale vyjetý koleje tam nejsou vidět. Nebo šlo o prověšení kol?
TomC2

PříspěvekZaslal: 30.9.2011 12:00 pá    Předmět: Citovat

Taky gratuluju k dokončení. Model je perfektní. I ta podložka se mi líbí. Wink Samozřejmě kdyby tam byla nějaká ta figurka navíc tak by to neškodilo, ale chápu že sehnat nějaký vhodný figurky v tomhle měřítku asi nebude zas tak jednoduchý. Co se týče těch kolejí tak je jasné, že se ti v hromadě cihel neudělá prohlubeň jako v louce po dešti, ale chihly se rozlámou a trošku rozdrtí a v místě tlaku hromada trochu jakoby poklesne. Wink Ještě by vypadalo dobře kdybys udělal ty kola kopírující nerovnosti, podobně jak je to na těch fotkách, ale na to bys musel myslet už při samotné stavbě, ale zase bys pak nemohl popřípadě vystavit model samostatně. Wink Ale jak říkám za mě perfektním model Exclamation
A myslím, že zdejší DF slouží především k prezentaci modelů, radění se s ostaními o postupech, čerpání informací atd. a ne k vzájemnému napadání a urážení. Rolling Eyes

Toť vše a držím Brzdovi palce do dalšího modelu a těším se čím nás zase překvapí. Smile
pipiroha

PříspěvekZaslal: 30.9.2011 14:08 pá    Předmět: Citovat

Luk222 napsal:
Ahoj, Bzrdo máš to parádní, mě jenom trochu vadí, že je to na sobě tak nějak natlačené, no prostě malá podložka Very Happy . Jo jinak nechápu některé zdejší velké kritiky (mistry modelařiny)...

Naprostý souhlas... Wink Cool

A:
Roman V. napsal:
Cihly určitě nevydrží tlak 12ti tun i když je rozložena na dvou pásech. Ty jsou navíc u tohoto typu docela úzké.

Nevím jak tihly, ale třeba T-34 má tlačí na jednu dlažební kostku takovou silou jako ženská podpatkem...Takže si myslím že kdyby ten Mardr nezatáčel či jinak nesmykoval tak by to vidět moc nešlo... Rolling Eyes Idea

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
Roman V.

PříspěvekZaslal: 30.9.2011 14:22 pá    Předmět: Citovat

Arrow Brzda, Brzda, už se konečně zvedni z té židle a jdi se projít na čerstvý vzduch. Nikdo do tebe nevrtal, napsal jsem čistou pravdu, že si půjdeš poplakat do austrálie, což je 100% pravda.
Arrow Stačí se tam mrknout a každý si udělá obrázek kdo koho napadá a pomlouvá.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 30.9.2011 14:27 pá    Předmět: Citovat

Já tam reagoval až na jejich dotaz, jinak jsem mlčel, hold ti to asi leží v žaludku.
Stačí si jen porovnat dny a časy jak se ta debaty odvíjely.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Další
Strana 15 z 17

Přejdi na: