Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

novinky GPM 2011
Jdi na stránku 1, 2  Další

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vody

PříspěvekZaslal: 26.2.2011 19:45 so    Předmět: novinky GPM 2011 Citovat

na stránkách GPM se dnes dopoledne objevilo pár zajímavých novinek

Sd.Kfz 250/9

http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=6351

BP-1 "ISTRIEBITIEL FASZIZMA

http://www.gpm.pl/index.php?akcja=produkt&edycja=6376
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuba78

PříspěvekZaslal: 26.2.2011 21:36 so    Předmět: Citovat

zda se ze GPM hodla posilovat trh v rusku, kdyz uvadi modely sovetske techniky v originalnim zneni v azbuce..
Nicmene - je to hranata podivnost, vypada to jako masinka ale neni to masinka, vypada to jako tank ale neni to tank, vypada to bile ale neni to bile.. a jelikoz podivnosti ja rad, tohle by mohl byt kamarad na polici k me T-18. Pilsudzik je prece jen ponekud podlouhle neskladna zalezitost (ale dost velka uchylarna abych ji mel v archivu Smile)
Jarek

PříspěvekZaslal: 26.2.2011 23:56 so    Předmět: novinky gpm 2011 Citovat

No nevím. Nechci pomlouvat -model jsem neviděl ale ta 250/9vypadá tak nějak podivně a hlavně je to divně slepený...Ale istrabitěl fašizma se líbí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pam

PříspěvekZaslal: 27.2.2011 13:51 ne    Předmět: Citovat

Vypadáto vypadá, že GPM se rozhodla vykrádat sama sebe...kolikátý že to je už model na stejné "haklové" platformě...? Skoro si už ani nevzpomínám, kdy GPM přišlo s něčím opravdu novým Confused Ten obrněný vagonek totéž...chybí tomu jakákoli invence a snaha přijít s něčím novým...šokujícím! Něco jako např. Losllanos1 s jěho HITACHI. Něco nad čím by si modelář krupl do textilu a dostavil se wow efekt! Existuje celá řada zajímavých předloh!!! Ale příjde mi zkrátka, že nejen GPM ale i ostatní vydavatelé v posledních měsících (či snad letech) přešlapují na místě a nikomu se nechce do něčeho odvážnějšího. Koho zajímá mít na poličce vedle sebe 20stejných modelů jen s tím rozdílem, že jeden za sebou táhne vozík, druhý má na střeše radiostanici, třetí má na střeše kanon, čtvrtý nemá nic, pátý je v zimní kamufláži, šestý v barvách Africacorps...???? Dobře...možná nějaký sběratel haklů, ale přiznejme si, že na to slepit tolik prakticky totožných modelů nemá tady prakticky nikdo... proč taky že?!
Zase Modelik místo toho, aby si hýčkal na prsou fakt, že vydal model (MAZ + SCUD), který se stal svým způsobem "legendou", model, který je vyprodán a prakticky nesehnatelný zareaguje tím, že vydá dotisk, tím podle mě absolutně degraduje tento kousek, model se přez noc stal v archívech mnohých víceméně bezcenný, ale pro modelik to účel splnilo...bez jakékoli vynaložené snahy se zase penízky pohrnou...a právě o tomto to podle mě poslední dobou bohužel je. Vydavatelství chtějí z minima vytřískat maximum a pak můžeme jen žasnout, že GPM vydalo v pořadí již asi 20tý model haklu. Ale ono to není jen v modelářství...dneska je zkrátka taková doba, ale to je už zase na jiné téma.
Polským vydavatelům zkrátka chybí nějaká vážnější a hlavně zdatnější konkurence a tím se dostávají do pozice monopolu a ztoho plyne toto dle mého názoru "pohrdání modelářem". Nějaká konkurence se pomalu rýsuje v Rusku, ale přiznejme si, že z Ruska nikdy nic dobrého nepřišlo, takže kdo další? Že by češi se svými dětskými omalovánkami bez interiéru a v naprosto nevhodném měřítku? Nene...Poláci prostě at se nám to líbí nebo ne nemají konkurenci a to je podle mě ten nejzásadnější problém... budoucnost papírového modelářství nevidím dobře, možná že jsme dokonce poslední generace toho pravého papírového modelářství...

S pozdravem Váš nenáviděný Nargo. (někteří třeba ještě nezapoměli)
Roman V.

PříspěvekZaslal: 27.2.2011 14:57 ne    Předmět: Citovat

Idea Nargo, musím Ti oponovat. Idea
Arrow Ať je to jak chce, vydavatelé a nejenom ti u nás, ale i ti v Polsku se řídí zákony prodeje. To znamená, že německá technika se vydává pořád dokola a vydávat se bude dál. Prostě je po ní pořád hlad a to není jenom u papíráků, stačí kouknout k plasťákům, tam je to taky samý Tiger a hakl. Navíc většina polských modelů končí v německu....
Arrow To že GPM vyšlo opět s další verzí malého haklu, mě ani neudivuje. Za minimální náklady, na už odzkoušeném podvozku, se vydá nová nástavba nebo nová kamufláž...prostě proč toho nevyužít????
Arrow A že by z Ruska přicházely špatné modely to už není vůbec pravda. Jejich lodě z doby před první světovou válkou patří mezi špičku a to nemluvím o obrněném transportéru BTR 60PB. Ten jsem si koupil tady v Brně a i když nemá interier, je to špičkový model dosahující úrovně GPM (až na kamufláž, ta je "Modelikovská")
Arrow Když se podívám na poslední modely od GPM, je tam poměrně dost modelů, které ještě nikdo nezpracoval viz Panhard, raketový člun Osa, staré obrněné automobily a letadla...Co napsat víc? Snad jenom to, že GPM vydává laserované stavebnice úlů pro současná hotovostní letadla v měřítcích 1:144, 1:72 a dokonce i 1:48. Tyto modely mělo GPM na modelbrno 2010 a jen se po nich zaprášilo...a kupovali to plasťáci. Takže si nemyslím, že by tam něco dělali špatně
JIRI1220

PříspěvekZaslal: 27.2.2011 21:19 ne    Předmět: Citovat

Pam: S Vašim příspěvkem se dá souhlasit tak napůl. Pokud si někdo koupí vystřihovánku(třeba zrovna ten MAZ+SCUD), je minimálně naivní, pokud si myslí, že vydavatel neudělá reedici. Tuším, že modelik vydává tisíc kusů, někde,možná zrovna u toho MAZu, jsem to četl. Pokud si vezmu, že někdo si koupí více jak jeden výtisk, není moc modelářů,na které se dostane. Je třeba si uvědomit, že trhem není jen evropský kontinent. Navíc se objevují další a další modeláři a když má někdo"smůlu", že nemodelařil v době, kdy byl ten,či onen model vydán, těžko si jej koupí jinak,než draho přes inzerát,či aukční místnost, nebo jako znovu vydaný kus. Žehrat nad znovu vydáním modelu může pouze spekulant,jež si myslel,že koupí víc kusů a po vyprodání bude draho model nabízet. S čím souhlasím, to je x modelů, na prakticky stejném základu. Na první pohled je vydán nový model, ale střeva jsou zkopírovaná. Osobně nemusím mít na trhu každý půlrok nový model od jednoho autora, raději si počkám a potěším se zcela novým kouskem.
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 27.2.2011 21:22 ne    Předmět: Citovat

Tomu se říká byznys - vydavatelé to nedělají kvůli nám, ale kvůli sobě Very Happy
A pro mne Maz nijak na hodnotě neztratil.
Kuba78

PříspěvekZaslal: 27.2.2011 22:19 ne    Předmět: Citovat

nargo, sokoliku, ty kluku usata, vitej zpet.. co novyho?

jen dve poznamky - to ze GPM udelala uz asi padesatyho hakla je jejich podnikatelsky riziko, ale asi to maj psonci spocitane, protoze hakl je u sousedu v Risi popularni - ktery zapadonemecky soudruh by nechtel zamacknout nostalgickou slzu pri pohledu na policku, kde truni postaveny model zajezdoveho autobusu se kterym jejich dedecek dojel s CK wehrmacht az na Krym..
poznamka dve o Mazu - nevsiml sem si Modelik avizoval ze to bude limitka, kupujte ted, nikdy vice uz to nebude a kdo zavola do deseti minut dostane druhy vysavac zdarma.. Takze budme radi ze modelik je rozumne vydavatelstvi - na web dava nahled vystrihovanky, kdyz je vyprodano udela dotisk.

Jak jedni, tak druhy by museli bejt blby jak troky kdyby neudelali to co udelali, protoze jim to pravdepodobne vynese love. A kdyz nevynese, tak to je halt riziko povolani. A o love jde predevsim protoze pochybuju ze provozuji vydavatelstvi jako charitu. A nas muze tesit ze kdyz budou mit love, budou mit chut dale pokracovat v cinnosti a vydavat nove a nove modely.

viz ucebnice ekonomie pro materske skolky, kapitola prvni, hned za uvodem od tri kralu - Keynese, Samuelsona a Klause.

Naposledy upravil Kuba78 dne 28.2.2011 1:06 po, celkově upraveno 1 krát.
vítek

PříspěvekZaslal: 27.2.2011 23:40 ne    Předmět: Citovat

Vlaky a obrněné vlaky jsou srdeční záležitostí majitele GPM. Kdysi jsem mu i kupoval a vezl knihy o mašinkách. A na to aby si mohl udělat radost vydáním modelu "vlaku", tak vydá X jiných modelů, které mu to "zasponzorují". Smile Což ovšem neznamená, že by se vlaky neprodávaly, jen po nich není taková poptávka.

A Roman to píše naprosto přesně - Ať je to jak chce, vydavatelé a nejenom ti u nás, ale i ti v Polsku se řídí zákony prodeje. To znamená, že německá technika se vydává pořád dokola a vydávat se bude dál. Prostě je po ní pořád hlad a to není jenom u papíráků, stačí kouknout k plasťákům, tam je to taky samý Tiger a hakl. Navíc většina polských modelů končí v německu....

Platí i další co napsal.
Kuba78

PříspěvekZaslal: 28.2.2011 10:10 po    Předmět: Citovat

to je zajimava informace vitku.
tohle je teda OT, ale pokud nekdo zna odpoved, muzeme rozvinout debatu v jinem vlaknu - jak vlastne u takovychto vydavatelstvi model vznika? zada se zakazka autorovi a ten na ni dela ukolove odmenovan ci hodinove, nebo se autori oslovuji vydavatelstvi sami se svymi napady a hotovymi modely a je na vydavateli zda vyda nebo ne?
kdyz je srdecni zalezitost majitele GPM masinky, dela si je sam nebo to zadava autorum?
vojta80

PříspěvekZaslal: 28.2.2011 20:11 po    Předmět: Citovat

citace:
kdyz je srdecni zalezitost majitele GPM masinky, dela si je sam nebo to zadava autorum?

... já myslím, že to bude tak 50/50, z části sledují volání trhu a z části si plní své sny.

Jinak k tématu, jednoho hakla z této edice jsem začal lepit a musím říct, že se vůbec nejedná o jednoduché lepení a víkendovou stavbu. Tímto vydavateli skládám poklonu, že trh zásobuje propracovanými modely.

Super je také fakt, že že si každý přiznivce německé techniky 2. sv. války (mezi které apriori nepatřím) přijde na své. Takže nežehrám a těším se napříště třeba na něco z mého ranku - a tím pro mě může být právě drezína, kterou si já osobně určitě koupím a možná i jednou postavím.
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 28.2.2011 21:10 po    Předmět: Citovat

To mě těší, že se vrací moje oblíbené téma - ani já nevím, jak se v takovém GPM točí kolečka, a když jsem při různých příležitostech navrhoval, že požádáme "jménem českých a slovenských papírových modelářů" GPM, aby udělali nějakou rakouskou parní lokomotivu, která kdysi jezdila v celé bývalé monarchii, dochovala se aspoň v jedné zemi (nejlépe v Polsku, aby to konstruktér neměl daleko pro podklady) jako muzejní a dnes by se její model ve všech nástupnických zemích dobře prodával, zatím to vždycky zapadlo.

Myslíte, že to je úplná blbost, zvlášť když má pan majitel pro mašinky slabost? Vhodná vozidla jsem schopen navrhnout.

zdraví
hank
vojta80

PříspěvekZaslal: 28.2.2011 21:32 po    Předmět: Citovat

rozhodně to není blbost, zbytek v SZ
ripper75

PříspěvekZaslal: 28.2.2011 21:46 po    Předmět: Citovat

Podle mě to taky není blbost.Ale jestli to zařizuje přímo majitel?Asi před rokem jsem na jednom polském fóru sledoval,jak si tam týpek dělá model lokomotivy,a až ke konci stavby,když se ho někdo ptal zda to vyjde,napsal že až to dokončí a bude to Ok,tak teprve skusí oběhnout vydavatelství,jestli by neměly zájem.A nedávno jsem to zahlédl v plánu k vydání na tento rok.
Roman V.

PříspěvekZaslal: 28.2.2011 22:39 po    Předmět: Citovat

Arrow Majitel GPM, pan Pomorski je pro každý solidní nápad. Mě osobně už několikrát kontaktoval kvůli předlohám některých modelů.
Arrow Ten český "Sergej" je také jeho návrh. Takže v tomto není žádný problém.
Arrow Jen tak mimo mísu, mám u tohoto pána objednaný prvorepublikový obrněný vlak číslo 2 v měřítku 1:25. Je v něm lokomotiva řady 377 u nás značená 310.4, dva kulometné vozy a jeden dělový. Proč ho pro mě dělá? V Rakousko-Uherské armádě tyto obrněné vlaky sloužily a po válce byly ve výzbroji Polska, Maďarska a Československa. A tento pán má podklady na polský obrněný vlak. Koneckonců v Brně byly již k vidění kulometné vozy...a to vše v laseru!!!
Arrow A co je pro to třeba udělat? Pouze jednu drobnost, dodejte solidní podklady, které někdo převede do počítače a domluva je jistá. Určitě nebude problém se domluvit na vytisknutí....
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: