Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Křižovatka / 1:300
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zrzek
Moderátor

PříspěvekZaslal: 16.2.2011 22:12 st    Předmět: Citovat

Sím, sím pane učiteli v Praze trojcestné výhybky nejsou. Rozvětvení je řešeno dvěma výhybkami za sebou. A co se týče sklonu trati, tak v Praze vedou úseky ul. Francouzská, ul. Trojská a trať z Krejcárku na Palmovku. Barrandovský kopec je celkem "brnkačka".
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Šandík

PříspěvekZaslal: 16.2.2011 22:21 st    Předmět: Citovat

Ale to já vím. Já jen, že v Praze by to asi celkem rychle zavařili, nepotřebné odpárali a sundali trolej. Prahu uvádím proto, že situaci jinde neznám ;o)
štefíno

PříspěvekZaslal: 18.2.2011 0:18 pá    Předmět: Citovat

Jsem rád že se model líbí Smile

Při měření výšky trolejí jsem vytáhl diorámu, nádraží Petrovice, ketrou jsem dělal asi tak před 7mi lety. Achjo, kde jsou ty časy, co jsem byl hrdý na to, že slepím to malé autíčko Very Happy

A nyní zpět k modelu. DNesk jsem udělal rodinný domek. Stavba probíhala klasicky. Rozřezáno, zplastičněny okna, udělal jsem nový balkon a musel jsem prohodit uspořádání dveří a oken dole u vchodu pod balkonem tak, aby mi dveře seděly na chodník. Jelikož zde měla být jiná budovat, tak mi neseděl půdorys, to jsem vyřešil nasázením keříku vzadu za domem. Dále jsem dnes zhotovil pouliční lampu typu "park", kterou jsem dal do ulice, která vede dolů.

Nejprve jsem myslel, že detaily budou působit tak nějak divně. Myslím tak, že miniboxy mají svůj styl a doplňky svůj. ALe nakonec to nevypadá zas až tak špatně. Očividně se to moc nehádá.
Col.P

PříspěvekZaslal: 18.2.2011 0:46 pá    Předmět: Citovat

Musím uznat že z pár krabiček se tu děje něco extra, perfektní zpracování ! Wink
Můžu vědět z čeho je ta vegetace ? Je to něco takového ? http://www.masinky.cz/produkt/4337-Stredne-hruba-penova-hmota-svetle-zelena/index.htm
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
štefíno

PříspěvekZaslal: 18.2.2011 1:03 pá    Předmět: Citovat

Ano. Přesně tohle to je. Moje vegetace pochází ze dvou stromků do kolejiště. Jeden jsem defakto zachoval, jen trochu skrátil (ten velký strom v rohu). Zbytek stromů je z druhého. No a keře a menší porost je z toho zbytku, co opadal při výrobě stromů Smile
VZadak

PříspěvekZaslal: 18.2.2011 10:44 pá    Předmět: Citovat

Je to roztomilé. Je jasné, že logické i funkční chyby se najdou, ale je to "jen" model. Když chce autor šikmou trať, bude mít šikmou. Také je třeba nelogický ten sloup uprostřed chodníku, tady by neprojel ani kočárek. Spíše by slušel v obrubě či na dotyk od ni, existují na to v normě přesné rozměry. Tady se mi zdá ale celkově užší celý chodník.

Jsem zvědav co z toho vypadne.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 18.2.2011 11:11 pá    Předmět: Citovat

Nelogický sloupy uprostřed chodníku se občas zadařej. Tadyten třeba:
http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=cs&q=klamovka&aq=&sll=50.072246,14.38054&sspn=0.002651,0.003616&ie=UTF8&rq=1&ev=zi&split=1&radius=0.1&hq=klamovka&hnear=&ll=50.071891,14.379784&spn=0.002651,0.003616&z=18&layer=c&cbll=50.071984,14.379903&panoid=_TqYoXxdpRRXmUsL-DfYEg&cbp=12,97.11,,0,-1.03

Kočárek tam pásne těsně, ale nevypadá to. Ověřeno osobně Smile

Jinak modýlek je roztomilej, o tom žádná Smile Ty výhybky jsou solidní divočina Shocked
Rawen

PříspěvekZaslal: 18.2.2011 13:11 pá    Předmět: Citovat

Krásné diorama. Jediné co mi tam malinko nepasuje je ten kostelík, ten bych čekal spíš někde na návsi na vesnici. Ale to je jen detail. A pokud jde o sloup uprostřed chodníku - to je myslím velmi realistické. Ona realita je někdy divočejší než nejšílenější modelářovi představy - viz slavné vedení kabelů v Seredi na Slovensku, kruháč nekruháč, barák nebarák, stavíme...

http://www.youtube.com/watch?v=-DJNubEkG2U
štefíno

PříspěvekZaslal: 18.2.2011 13:50 pá    Předmět: Citovat

Díky za názory Smile
Co se týče toho sloupu, no, je to asi tak jak píše Rawen. No a kostelík, těžko říct. Každý to vidí jinak. Ten kostelík vypadá nově, není to žádná stará budova. O tom svědčí rotunda s gotickýma oknama. Z toho vyvozuji, že pokud předloha existuje, tak byla stavěna nedávno.
štefíno

PříspěvekZaslal: 20.2.2011 16:16 ne    Předmět: Citovat

Dnes jsem dopatlal první vozidlo určené do diorámy. Jedná se o Karosu LC, která je využívána k dopravování na různé akce, výlety atd. Stavba probíhala klasicky: rozpitváno, zaskleno, záclonky, sedadla, podlaha, dopńky do interiéru, zavazadlový prostor, posazení na kola, dodělání exteriéru.

No a na diorámě samotné jsem dodělal orámování, dá li se to tak nazvat. Nyní zvažuju barvu. S Brzdou jsem se o tom bavil, říkal že nejlepší by byla černá. Tak uvidíme jak to bude vypadat Smile

Kuba78

PříspěvekZaslal: 20.2.2011 23:10 ne    Předmět: Citovat

stani v krizovatce, vytvoreni prekazky silnicniho provozu (zadnice do silnice), stani mimo komunikaci (chodnik), stani na prechodu pro chodce, neopravneny zabor verejneho prostranstvi, to jsou jen takove malobodove drobnosti ktere jiste mistni sbor ozbrojenych simpanzu nalezite financne ohodnoti..
ale ridic spachal take ten nejhorsi zlocin ktery vubec spachat jde na nasich pozemnich komunikacich, horsi nez kdyby po deseti pivech, peti jointech v dobe kdy ma zakonem narizenou pauzu v rizeni prejel plny prechod matek s detmi, jeste si na ne dvakrat zacouval a odmitl dychnout policii - ridic totiz prijel s karosou bez registracni znacky!!! hroooza.. to je pokuta pul mice a papiry na rok do cistirny..
cos to proved, stefino? a zrovna u kostela..
štefíno

PříspěvekZaslal: 20.2.2011 23:21 ne    Předmět: Citovat

Ještě si zapoměl dodat, že právě oběti cpe do zavazadlového prostoru Laughing
Šandík

PříspěvekZaslal: 21.2.2011 22:25 po    Předmět: Citovat

Kuba78: Evidentně se řidič šel právě vyzpovídat ;o)
Kuba78

PříspěvekZaslal: 21.2.2011 23:47 po    Předmět: Citovat

jo a az ted sem si vsim ze u toho kostela asi naboural kvetinac Smile)
hopi
Anonymní

PříspěvekZaslal: 22.2.2011 0:09 út    Předmět: Citovat

Pokračování této stavby můžete nadále sledovat na www.papirove-modely.cz
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: