Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Křižovatka / 1:300
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
štefíno

PříspěvekZaslal: 15.2.2011 12:22 út    Předmět: Křižovatka / 1:300 Citovat

Vrámci příprav na Ostravu jsem si říkal, že udělám něco, abych trochu pidimodýlky oživil a zároveň něco nenáročného na přepravu. Volba padla na miniboxový soubor Zákoutí. Historie této šmikajdy je poněkud zvláštní. Její původ je kontejner na papír Very Happy Jako né, že bych se hrabal v konťasech, ale když mě to při vynášení odpadu bilo do oka, tak jsem to vzal. Výsledek asi tak 30 ABC staršího ročníku. No neberte to, zadarmo. Ale zpět k modelu.

Arrow Podklad:
Začal jsem tí, že jsem oddělil vozovku od krajiny. Tu pudu dál čtvrtit, abych mohl udělat obrubníky, zídky atd. Silnici jsem nalepil na mm karton. Samozřejmě, po čem prd, to se stane, takže uprostřed mi vznikla vzduchová bublina. Po dlouhém bádání jsem usoudil, že když udělám nerovnost, bublina zmizí. Toť prvotní myšlenka. Poté jsem začal dumat, jakou nerovnost a napadl mě spád silnice někam dolů. To jsem také realizoval. Po nalepení silnice na papír jsem rýhováním naznačil koleje a betonové panely.Další den (dnes) byl čas na podložku. Zašel jsem si pro polyš, tloušťka 2cm. Ten jsem pomoci pájky ořezal na míru a nahrubo zhotovil svah. Vybrousil a nalepil cestu.

Arrow Kostelík:
Na místo Potravin jsem postavil kostelík. Ještě ho tedy nemám dokončený ale už toho moc nechybí. Kostelík prošel tuningem, vyřezal jsem okna, zplastičnil kamenné obklady na zdi.

štefíno

PříspěvekZaslal: 15.2.2011 19:59 út    Předmět: Citovat

Tak prvních 10 hodin práce za mnou a mám hotovou podložku. Nějak se mi to nezdá. Jde to moc rychle Very Happy

Tak si říkám, že jsem ten svah trošku přepísk, ale tak vzhledem k tomu, že je to moje první diorámka se to dá Smile

Ještě sem hodím vegetaci Wink

Naposledy upravil štefíno dne 15.2.2011 20:48 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
yvan

PříspěvekZaslal: 15.2.2011 20:47 út    Předmět: Citovat

No kdysi sem na toto téma zaznamenal, že povolené stoupání/klesání na tramvajové trati je u nás 8%. Když je to 8% nebo víc, tak tam myslim musí byt tramvajová značka "Nebezpečné klesání/stoupání" a platí jakési specifické předpisy.

Tak pohledej jak to je, jestli to chceš realistické Wink Ale zdá se mě to o hodně víc než 8% takhle z fotek teda, to je sešup, že bych tam nevlezl asi Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
štefíno

PříspěvekZaslal: 15.2.2011 21:40 út    Předmět: Citovat

Hmm, 20%, to asi neklapne že? Very Happy Co už, příště už tam nebude vzduchová bublina takže nebude takovej kopec.

Teď mě napadlo udělat tu trať co vede dolů jako nepoužívanou. To by mohlo bejt, ne? Smile
yvan

PříspěvekZaslal: 15.2.2011 22:14 út    Předmět: Citovat

Tak byt by mohlo, co by ne, i když tam je, tak nemusí byt používaná. Kdo se s tím bude kvuli náhlému rozhodnutí vytrhávat Twisted Evil

Ale problém toho, jaktože tam jsou/byly koleje, když je to takový kopec to myslim neřeší, pokud to nechceš zamaskovat tak, jakoby tam nikdy nebyly Smile

A nebo to nalep na křivou podložku, srovnej trochu baráky a nakloň to celý Laughing

A nebo se na to víš co Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JoskaM

PříspěvekZaslal: 16.2.2011 7:22 st    Předmět: Citovat

No ne, tak udělej situaci z václaváku z vodičkově ulice, (tuším)kdy se propadla silnice a koleje mizely kdesi v hlubinách pod vozovkou, pak by jsi nějkých 8%řešit nemusel Laughing
Supermuf

PříspěvekZaslal: 16.2.2011 11:57 st    Předmět: Citovat

Nechci to tady zaplácávat, ale kdo si pamatuje Liberecké tramvaje 80-tých let, tak Moskevskou ulicí od radnice dolů a paralelní Pražskou to byl pěkný sešup. Takže bych ten sklon vůbec neřešil.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Schroub

PříspěvekZaslal: 16.2.2011 12:05 st    Předmět: Citovat

Přesně tak Pražká a Moskevská to byly dobré kopce. Ale i stavající od náhraží ČD k Viaduktu taky není malý. typuju přes 50m na 500m.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
štefíno

PříspěvekZaslal: 16.2.2011 12:20 st    Předmět: Citovat

Díky za nápady, návrhy. Tak nějak jsem se rozhodl, že to tedy udělám tak, jakoby trat dolů již nebyl apoužívána. Trošku koleje nechám zreznout a bude. Večer sem snad hodím něco z trolejí Smile
medium

PříspěvekZaslal: 16.2.2011 13:32 st    Předmět: Citovat

Tak "frekventovaná" křižovatka, a jedna z větví kolejí nepoužívaná, čili odříznutá část města od MHD? To je reálnější ten sklon. Ona zmiňovaná liberecká tramvajová trať je téměř jen z kopce do kopce.....nějak se pod ten Ještěd vyškrábat musí.
Kuba78

PříspěvekZaslal: 16.2.2011 13:36 st    Předmět: Citovat

nemusis chodit tak hluboko do minmulosti, koukni na salinu co jezdi v praglu na barrandov, do jakyho krpalu musi splhat..
štefíno

PříspěvekZaslal: 16.2.2011 13:59 st    Předmět: Citovat

Teď už je stejně pozdě Very Happy Ale myslím, že i toto je reálné. Když se podívám třeba k nám do Zlína, kde sice tramvaje nejezdí, ale v jedné části města jsou doposud troleje k trolejbusu, který už tak X let nejezdí. Řek bych že už víc jak 20 let.
Alda C.

PříspěvekZaslal: 16.2.2011 14:29 st    Předmět: Citovat

Ahoj,

V Brně na křižovatce Husova - Pekařská je něco podobného. Pekařská na fotce klesá vlevo mezi domy, a celkem dost.
štefíno

PříspěvekZaslal: 16.2.2011 19:20 st    Předmět: Citovat

Myslím že problém už je vyřešen, ještě jednou všem díky za připomínky. Dnes jsem napl troleje , zhotovil sloupy, lampy, udělal lehkou patinu rzí na kolejích a plot k budoucímu rodinnému domku Smile

Jinak zatím cca 20h práce Smile Nyní už jen 1 domek, 2 řadové domy a nějaký ten vozový park Smile ( tramvaj, autobus a nějaký osobák...zas aby to nebylo přeplácané )
Šandík

PříspěvekZaslal: 16.2.2011 21:46 st    Předmět: Citovat

štefíno: Ta varianta s nepoužívanou tratí je nesmyslná hlavně proto, že se přece do takového sklonu nepropadla sama od sebe, čili ji s takovým sklonem museli už vybudovat. Navíc, nevím jak jinde, ale v Praze u takových nepoužívaných tratí v poslední době pro snazší průjezd zavaří křížení, srdcovky a zavaří či vyjmou pohyblivé jazyky, protože je pak jednodušší takovou křižovatkou projíždět. Zvlášť u trojcsectné výhybky bych podobnou úpravu u nepoužívané odbočky vysloveně čekal.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: