Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Škoda 130 RS Zolder 1980 / Michal Antonický / 1:24 / beta

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 1.2.2011 0:11 út    Předmět: Škoda 130 RS Zolder 1980 / Michal Antonický / 1:24 / beta Citovat

Tak jsem dostal od Pavla Skokana z vydavatelství Mega Graphic zelenou na uvolnění fotek dalšího z modelů, které by měly v tomto pololetí vyjít Smile

Jde o okruhovou verzi Škody 130 RS, která v této podobě jela v roce 1980 okruhový závod European Touring Car Championship (ETCC) v belgickém Zolderu. Posádka Enge - Vojtěch - Šenkýř obsadila celkově 9. místo, ve své divizi ovšem místo první.

Copy / Paste celého textu o historii a technického popisu je zbytečné, velmi výživný link je zde:
Arrow http://www.autorevue.cz/skoda-130-rs-sportovni-legenda_1

Betastavba nebyla nutná z hlediska tvarového, střih eresa už má Michal Antonický vyzkoušený několikrát, nicméně bylo potřeba ověřit, jestli správně navazují všechny prvky válečného pomalování. Vychytilo se pár naprostých drobností, posuďte sami:

Maličko ujetý reklamní nápis:

Chybějící červený trojúhelníček na předním blatníku:

Posunuté pruhy mezi krytem motoru a blatníkem:

V zásadě nic, co by se nedalo pro účely focení zaretušovat nebo vymaskovat Smile

Vděčný model to je každopádně. Za relativně málo práce (i když to tvarování není jednoduché) hezké pokoukání Smile Fotky opravené verze ještě dodám, aby bylo jasné, že co jsem napsal (a ještě pár drobností navíc) je opraveno Smile

Coming soon, řekl bych... Wink Vyhlášení termínu bych si dovolil nechat na Pavlovi Skokanovi.

Naposledy upravil Vojta Č. dne 1.2.2011 12:19 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scad

PříspěvekZaslal: 1.2.2011 0:30 út    Předmět: Citovat

Nádhera a další MUST HAVE věc.......
JoseFxx
Anonymní

PříspěvekZaslal: 1.2.2011 12:48 út    Předmět: Citovat

Kdo to má kupovat klucí. Zrovna minulý týden jsem si vytisknul yvanův recolor.
ali

PříspěvekZaslal: 1.2.2011 16:28 út    Předmět: Citovat

Krásný cesťák už se na něj těším.
Gerry

PříspěvekZaslal: 1.2.2011 22:57 út    Předmět: Citovat

Konečně auto našeho NEJ závodního pilota!!!! ještě by to chtělo černo-červenou verzi Chemopetrol.... Wink

http://www.gp-team.webgarden.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TonyR

PříspěvekZaslal: 2.2.2011 22:55 st    Předmět: Citovat

Hmm, pěkný, to si zase budu "muset" koupit Very Happy
Michal Antonický

PříspěvekZaslal: 4.2.2011 9:39 pá    Předmět: Citovat

Gerry napsal:
Konečně auto našeho NEJ závodního pilota!!!! ještě by to chtělo černo-červenou verzi Chemopetrol.... Wink

Rád bych ji Míro udělal, ale nemám podklady, tj fota ze všech stran....

Proto tato verze, kdy mi originální fotky poskytnul ze svého archívu samotný Břetislav Enge. Mimochodem velmi příjemný a pohodový člověk, album fotek mi přivezl dokonce do Prahy.
A tak tento sešit bude věnován hlavně jemu, bohužel Zdeňkovi Vojtěchovi už ho nikdo neukáže.....

Michal Antonický
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 4.2.2011 10:33 pá    Předmět: Citovat

No tak aspoň klukům ....
Jirka

PříspěvekZaslal: 13.2.2011 20:50 ne    Předmět: Citovat

Bohužel jestli myslíš jeho syny, tak už z nich žije jen jeden - Tomáš Vojtěch zemřel před šesti lety u nás při Rallye Pelhřimov Sad
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.2.2011 21:10 ne    Předmět: Citovat

NO tý jo, dyť já si to vůbec neuvědomil. Taková ostuda. Dyť to video mám před očima Rolling Eyes Sad
Gerry

PříspěvekZaslal: 14.2.2011 18:50 po    Předmět: Citovat

Michal Antonický napsal:
Gerry napsal:

Rád bych ji Míro udělal, ale nemám podklady, tj fota ze všech stran....

Proto tato verze, kdy mi originální fotky poskytnul ze svého archívu samotný Břetislav Enge. Mimochodem velmi příjemný a pohodový člověk, album fotek mi přivezl dokonce do Prahy.
A tak tento sešit bude věnován hlavně jemu, bohužel Zdeňkovi Vojtěchovi už ho nikdo neukáže.....

Michal Antonický

Omlouvám se za pozdní odpověď, ale nějak jsem to tu přehlédl, mea culpa Smile. Škoda, že tento hovor jsme nevedli cca před 30 lety. To jsem totiž to auto viděl ze všech stran, i zevnitř... včetně fajn rozhovoru s pány Vojtěchem a Engem, kteří byli k nadšeným klukům, kteří potají vlezli do depa v Mostě velice vstřícní. Takže jsem doma měl i jejich podpisy na programu, i fotky focené ještě starou Flexaretou. Jenže to všechno už dávno BOHUŽEL zmizelo při stěhování a jiných životních otřesech. Crying or Very sad
Jinak pár fotek doma mám nasosaných z Internetu, ale je mi jasné, že to zdaleko nedostačuje.

http://www.gp-team.webgarden.cz/
vítek

PříspěvekZaslal: 19.2.2011 4:17 so    Předmět: Citovat

Rád bych tady doplnil to co napsal pan Antonický. Přesto, že 130 je československé KULTOVNÍ auto, tak až na na pár verzí je na něj absolutní nedostatek podkladů. A auto přitom jezdilo jak rally, tak okruhy i vrchy.

Teď nemám na mysli auta ze závodů historiků nebo muzeální kousky. I když ten recolor v sousedním vlákně je kus dobré práce.

Podklady nejsou jak na českých webech, tak v knižních publikacích, tak i v dobovém tisku. Paradoxně jsem pár fotek jak na rally, tak na okruhy našel na zahraničních webech. Tak nezbývá než buď kontaktovat jezdce a nebo získat dobové fotky z nějakého soukromého archívu. Bohužel jejich kvalita je často nevalná, barevné kousky jsou vzácnost a zdokumentovat auto z jednoho závodu a ze všech stran skoro nemožné. A získat k fotkám komentář o barvách vozu je k nezaplacení.
Kromě toho se auta lišily závod od závodu, V ME cestovních vozů se střídala startovní čísla. Atd.

Po prvním kroku - sehnání podkladů následuje druhý a tím je získání dobových log firem. Dnes již dvacet i více let často neexistujících. Aby bylo logo vůbec podle čeho nakreslit. Nakonec pomalu nejmíň času zabera ta samotná grafika.
To jen na doplnění, že udělat model byť českého a známého auta není tak jednoduché.

Vím o čem mluvím. Věnuji se tvorbě dekálů a 130 mně neminula. Takže vším výše zmíněným jsem si prošel a procházím. Tady je na ukázku stránka dekálů na různé verze 130 (až na jedno auto - to je 110R Supersaloon). Ta kastle je laminátka v 1:24 pro kterou jsou učeny.

Na dalším obrázku jsou nehotové dekály na auto A. Charouze ze 79.

Samozřejmě, že vše je v křivkách a šlo by aplikovat na papírový model v rámci recoloru. Stejně jako třeba tyto dekály na Aston Martina DBR9 týmu Young Driver.

http://vitek69.rajce.idnes.cz/DF_PM/#am.jpg
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: