Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pz.Kpfw. VI. - Tiger I / R. Navrátil-Betexa / 1:35 - HOTOVO

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 28.1.2011 14:00 pá    Předmět: Pz.Kpfw. VI. - Tiger I / R. Navrátil-Betexa / 1:35 - HOTOVO Citovat

Ahoj všem.
Ihned po dokončení Shermanu jsem se ještě v listopadu loňského roku vrhnul na dalšího obrněnce z dílny Roberta Navrátila. Tentokrát jsem sáhnul po nejslavnějším německém tanku - Tigeru I, a to po pozdní verzi (řekněme z roku 1944 z Normanide), kterou vydala Betexa spolu se sovětským KV-1 a který je hojně k dostání v obchodech.

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)

Naposledy upravil Martin Č. dne 9.2.2011 16:02 st, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 28.1.2011 14:17 pá    Předmět: Citovat

Začal jsem tradičně vanou a výsledkem mi byla vrtule jak od metalového kytaristy v nejlepší formě.

Další prací po pauze způsobené stavbou trezoru byla pojezdová kola. Udělal jsem je plastičtější, žádný problém nebyl, až na to, že ve vystřihovánce není dost disků (ani na neplastická kola), ale pracuji s jednou kopií navíc, takže vše OK. Ok už nejsou uvedené délky os. Aby byla kola umístěna vzhledem k pásům správně, osy musí být o 1 cm kratší, než je uvedeno v návodu.

Hnací a zadní kola jsou také kapitola sama pro sebe. Jejich šířku jsem musel vzhledme k otvorům v pásech taky značně upravit (3.fotka), jeden díl (2x) na přední kolo dokonce chyběl zcela. Zuby předního kola do otvorů v pásech bohužel vůbec nepasují. Systém pojezdových kol je navíc o jednu řadu zjednodušen - to je však ta nejmenší=neviditelná vada na kráse.

Vedle kol byla druhým největším bojem tvorba pásů...fakt mě to nebavilo. Vyřezal jsem otvory (do kterých hnací kolo stejně nepasuje), z kopie jsem pásy vyrobil plastištější a přidal i jednu řadu vodících zubů. Pásy nedočkavě nasadil, nalepil a ejhle...někde se stala chyba. Jeden pás směřuje otvory (jejich tvarováním) dopředu a druhý dozadu. Kde se stala chyba? To jsem takové máslo, že jsem ve spěchu nasadil jeden pás obráceně? Omyl, chyba nebyla (jako obvykle bývá) mezi skalpelem a židlí, ale v tomto případě opět v modelu. Ve vystřihovánce jsou oba pásy stejné, nejsou udělány osově symetrické pro pravou a levou stranu. Na první pohled to není vidět, pro laika pak vůbec ne, ale na druhý je zřejmé, že soudruzi v NDR udělali chybu.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
petrxp

PříspěvekZaslal: 28.1.2011 15:55 pá    Předmět: Citovat

Pěknej tygřík skoro jako od GPM Smile .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LARY

PříspěvekZaslal: 28.1.2011 21:45 pá    Předmět: Citovat

Tak tohle je recenze podle mého gusta !!!
Razatní a čitelná.
Až budeš mít vyhráno, pošlu Ti fotky toho mého,...snad ještě bude co posílat.
Prošel si již pár ofenziv v rukou mého nejmenšího.
Hodně zdaru a docela čumím !!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 31.1.2011 14:50 po    Předmět: Citovat

Pánové, díky. Od modelářů polských modelů to těší zvlášť, připadám si tu se svými vystřihovánkami mezi všemi těmi dokonalými maketami dost nepatřičně Smile
U Laryho Tigera jsem navíc několikrát studoval, jakže ten tank má vlastně ve skutečnosti vypadat.

Další prací na modelu byla drobotina na korbě. Tady moc problémů nebylo, něco plastičnosti jsem přidal z kopie, jediné díl, který jsem musel předělat, neb byl nakreslen podivně obráceně a nešel sestavit, byl hever nad zadním blatníkem.

Další prací byla věž, tady myslím žádný zásadní problém nebyl.

Martin Č.

PříspěvekZaslal: 31.1.2011 15:02 po    Předmět: Citovat

Po cca 2 měsících tak mohu prohlásit HOTOVO!

Co dodat? Poprat se s tím rozhodně dá a vysledek je snad koukatelný, ale možná by bylo lépe sáhnout po vydání šedého Tigeru initial ze sešitu šesti modelů od Parodie (minimálně jsou v této verzi symetrické pásy a šířky pojezdových a hnacích kol zdá se mi také sedí. je bohužel ale již vyprodaný. Další variantou je pak stažení si nejspíše upravených Tigerů přímo ze stránek pánů Bestra a Navrátila.

Nějaké detaily:

Ještě něco na denním světle bez blesku:

Martin Č.

PříspěvekZaslal: 31.1.2011 15:03 po    Předmět: Citovat

A jedna "dobová"

vojta78

PříspěvekZaslal: 31.1.2011 16:18 po    Předmět: Pz.Kpfw. VI. - Tiger I / R. Navrátil - Betexa / 1:35 Citovat

Máš to skvělý. Model taky právě stavím. Kvůli těm pásům a jiným chybám Navrátilovi napíšu. Už jsem mu jednou psal, kvůli jinýmu modelu (šlo o dno trupu). Tak jsem zvědavý, co odpoví.
LARY

PříspěvekZaslal: 1.2.2011 20:37 út    Předmět: Citovat

Dost dobré, akorát mi tam chybí lano.
Tady jsou slíbené fotečky období, kdy začíná papírák dělat radost dětem...

Prostě jsem se nechal ukecat... Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 2.2.2011 14:05 st    Předmět: Citovat

Ahoj, díky. S lanem máš pravdu, možná ho doplním. Jinak na svěření modelů do ruky dětem bych asi nervy neměl Smile

Vojta: no on to má právě asi vychytané v jiných vydáních. Problém je to nejdostupnější od Betexy a s tím už asi nehne.

petrxp

PříspěvekZaslal: 2.2.2011 16:10 st    Předmět: Citovat

citace:
Tady jsou slíbené fotečky období, kdy začíná papírák dělat radost dětem...

První jsem se díval na fotky a říkal jsem si to si snad dělá srandu ! Potom jsem si teprve přečet komentář. Smile To sedí co by člověk někdy neudělal pro děti.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: