Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

K-141 KURSK / FLY MODEL / 1:100
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kaktusák

PříspěvekZaslal: 5.2.2011 17:47 so    Předmět: Citovat

Další pokrok je na světě . Slepena horní polovina trupu - chybí pouze "kryt "raketových šachet . Zarazila mě jedna skutečnost , které jsem si při prohlížení modelu a dalších vláken všech kteří Kuska lepily nevšimnul . Vnitřek šachet má takovou typickou " ruskou " červenou barvu . Ovšem všechny díly , které tvoří vnitřek šachet mají pro mě z neznámeho důvodu naznačené čerchovanou čarou jaké díly přijdou lepit z rubu . Jedna z možností je to celé přebarvit . To toho se mě moc nechtělo . Vím , že mě přebarvování některých dílů asi nemine , nicméně nejsem v této činnosti moc zběhlí a snažím se jí vyhýbat . Radostí mi srdce zaplesalo , když jsem v mé sadě barevných papírů našel právě ten odstín " ruské" červené . Bohužel jen jednu A4 . Vyřešil jsem to následovně . Nařezal jsem z barevného papíru proužky a čerchované čáry jsem přelepil . Jsem přesvědčený , že to nebudu mít vliv na celkovou stavbu . Další chyba je u otvorů do kterých mají přijít rakety . Otvory v dílech ve šmikajdě jsou asi o 2 mm menší než lasery . Lasery mají ovšem ten správný rozměr . Vyřešil jsem to tak , že jsem otvory zvýraznil černýma obroučkama . Barevného papíru opravdu moc nemám . Ve skutečnosti je vnitřek pro rakety o hoooooooooodně složitější než to dovolují možnosti šmikajdy a moje schopnosti .

Fotky napoví víc .

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kaktusák

PříspěvekZaslal: 7.2.2011 17:40 po    Předmět: Citovat

Celá kostra slepena .

JoskaM

PříspěvekZaslal: 7.2.2011 18:03 po    Předmět: Citovat

On se válí s kostrou v posteli. Já včera dal místo plyšáka pod hlavu Rišu. Prý ji ....no šel zpět na poličku, kamarád. Tak teď ještě dno, a pak plnit a plnit a plnit, plnit, plnit a ještě jednou plnit, 6x vyplněný Kursk, proto je tak jemný Laughing Laughing Laughing Laughing
kaktusák

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 22:25 út    Předmět: Citovat

KOOOOOnečně další posun . Velká prodleva byla způsobena mou předchozí třítýdení nemocí . Trup ještě nemám celý vypolpolistirénováný a tak dělám na střídačku . Polistýrénuji trup a dělám komory pro torpéda .

Tady je fotka 24 komor pro rakety a 24 krytů pro rakety .

dali33

PříspěvekZaslal: 12.4.2011 20:31 út    Předmět: Citovat

Kursk je prostě klasa už jsem se do něj taky pustil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kaktusák

PříspěvekZaslal: 25.4.2011 15:17 po    Předmět: Citovat

Byl to ten slavný den , kdy konečně byl vypěněn Sovětský Kursk .........

Ještě , že máme ty velikonoce , jinak bych to snad nedal . Konečně vytáhnu Kurska ze sklepa ven , abych ho mohl brousit . A kdyby to náhodou brousit nešlo tak at se JoskaM chystá na cestu bude ůčasten bruspárty. Very Happy

Omluvte prosím foto je to foceno opravdu ve sklepě .

JoskaM

PříspěvekZaslal: 25.4.2011 15:39 po    Předmět: Citovat

A když to půjde tak mě můžeš do sklípku pozvat taky.

Znáš nejnovější metodu česání chmele od Jary Cimrmana. Vezmeš liánu otrháš listí a pak protáhneš liánu skrz otvor česače - zbudou šišky. Laughing

Když to nepůjde brousit, tak to budeš tak dlouho ořezávat až ti zbude kostra. Laughing Laughing Neboj jde to orpavdu dobře, 60 smirek to jistí.
kaktusák

PříspěvekZaslal: 1.7.2011 18:41 pá    Předmět: Citovat

Tak jsem po dlouhé době zpět a hlásím , že kostra je vypěněna a bude se pokračovat na obšívce a především na pouzdrách pro rakety.

TomZlín

PříspěvekZaslal: 1.7.2011 19:04 pá    Předmět: Citovat

To je parádní,jak ze soustruhu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
numi
Moderátor

PříspěvekZaslal: 1.7.2011 19:27 pá    Předmět: Citovat

Natřel bych celý povrch ředěným herkulem. Potom bude lépe chytat obšívka.
štefíno

PříspěvekZaslal: 1.7.2011 19:30 pá    Předmět: Citovat

Já vím nevím, ale z tohoto bych měl strach. Když už ta obšívka sedí, tak se musí lepit extra přesně. Když to vypěníte, tak sice získáte krásně zaoblené rysy, ale to zaoblení vám dá nějaké milimetry nahoru a pak se s tím nemusíte domluvit. Je to jen doměnka, ale já bych se toho bál...kor u FLY MODELU.
kaktusák

PříspěvekZaslal: 1.7.2011 20:51 pá    Předmět: Citovat

numi napsal:
Natřel bych celý povrch ředěným herkulem.
Přesně tohle mám v plánu jelikož jsem to kitoval akrylem tak se to krásně spojí a nebude se akryl odírat a prášit .

to Štefíno - nějak jsem to nepochopil , ale myslíš že to naroste po natírání tím herkulem a nebo to zvedne samostatné pěnění ? Já jsem teda pěnoval nepěnoval - vyplnil jsem to polišem . Co jsem viděl na jiných forech tak obšívka celkem sedí a mám teda ještě jednu pojistku kdyby to nesedělo tak to zamaskuji gumovýma čtverečky . Nechci na to ,ale moc spoléhat chci mít obšívku nalepenou co nepřesněji .
štefíno

PříspěvekZaslal: 1.7.2011 21:14 pá    Předmět: Citovat

Asi takhle. Obšívka (červeně) při klasickém lepení (A) je určitě kratší než obšívka (B).

kaktusák

PříspěvekZaslal: 1.7.2011 21:38 pá    Předmět: Citovat

Jo takhle já jsem myslel , že se to mělo zvyhnout tím herkulem . No pevně doufám , že u FLY MODELU počítali že ponorka je kulatá a že se bude pěnovat. Lepit to přímo na kostru to by snad ani nešlo . Zvláště při pozdější manipulaci by to dělalo problémy .

Každopádně díky za rady a vysvětlení . Rád si nechám poradit je to moje první velká lod a tudíž první pěnování a první lepení obšívky na tekhle velkou lod . Když jsem si lepil raketu TITAN myslel jsem si , že si dělám takovou generálku na Kurska , ale tohle je z ůpně jiné bečky . Tam se lepily v podstatě jen válce na sebe . A navíc byly všechny stejné . Tady se bude muset hlídat každý milimetr .
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 2.7.2011 11:37 so    Předmět: Citovat

No zatím to vypadá náramně a je vidět že jako lakýrník to máš v ruce. Laughing Držím palce ať se obšívka povede. Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na: