Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 815 AER 2011 Livescore / vlastní stavba / 1:32
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jezdec

PříspěvekZaslal: 2.3.2011 20:33 st    Předmět: Citovat

Milý Filipe, jelikož se zde na foru rozhořela diskuse o legálnosti, nebo nelegálnosti čehokoli a pár rádoby chytráků tam píchá do ho...a a plete jablka s hruškama, rozhodl jsem se, že tento a ani jiný předělaný a překreslený model nebudu poskytovat, ani za úplatu ani zadarmo. Nevím kolik toho dotyční nakreslily, ale shánění podkladů a samotný čas věnovaný naučení se ovládat nějaký solidní kreslící program a poté vytvoření modelu, který stojí alespoň za zhlédnutí není sranda. Nemám povolení od výrobce automobilu, nemám povolení od sponzorů na reklamní nápisy. Jestli-že chceš model , musíš si ho buď koupit (pokud ho někdo vydá), nebo si ho sám nakreslit.

Roman V. napsal:
Arrow Kecá se tady o tom stejném pořád dokola a pořád ti stejní lidé. Stavějte z originálů a nevymýšlejte ptákoviny.
Idea Radši jděte lepit, zrovna od Vás tlachalů tady moc modelů k vidění není...

Můžeš těm tlachalům jak je trefně nazval Roman V. poděkovat.

Trochu jiný model
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rybak

PříspěvekZaslal: 2.3.2011 21:29 st    Předmět: Citovat

Já myslel, že recolory jsou povolené, pokud vynecháš pár dílů, které musí být použity z originální šmikajdy.
Rád bych slyšel názor pana Vintera.

Jako vždy, model máš moc pěkný a byla by škoda, kdyby zůstal pouze na tvé poličce Sad

PříspěvekZaslal: 2.3.2011 21:57 st    Předmět: Citovat

Z "originální" šmikajdy nebudou skoro žádné díly (snad kola?). Tohle auto je na jiném podvozku než 2007ka, to znamená nakreslit nový podvozek. Jelikož nemám skoro žádné slušné fotky podvozkových skupin, musím "vařit z vody". Mně nějaká nepřesnost celkem moc nevadí, stejně si lepím pro radost, ale kdyby měl někdo fotky podvozku, byl bych rád.

Trochu jiný model
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Filip M.

PříspěvekZaslal: 2.3.2011 22:16 st    Předmět: Citovat

Aha, nevadí. Je to tvoje rozhodnutí (stejně jako to, že se mi pořád můj Mercedes nelíbí a pořád ho předělávám - je těžké se chytit). I tak fandím tvé práci a máš hezké modely Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jezdec

PříspěvekZaslal: 16.3.2011 19:45 st    Předmět: Citovat

Pokračuji podvozkem

A nakonec jedna i s pomocníkem

Trochu jiný model
Jezdec

PříspěvekZaslal: 25.3.2011 10:08 pá    Předmět: Citovat

A je hotovo. Nakonec je podvozek úplně jiný, než u dosud vyšlých dakarek a většinu dílů jsem dělal na stole a nemám je v PC.

No a tady je pár fotek podvozku

a hotový model

Trochu jiný model
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 25.3.2011 10:19 pá    Předmět: Citovat

Na tom podvozku to vypadá na pěknou vrstvu barvy, ale co stejně to moc vidět nebude. Smile
Taky škoda že jsi neudělal interier, jinak je to moc pěknej kousek. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
History73

PříspěvekZaslal: 25.3.2011 10:27 pá    Předmět: Citovat

Ten podvozek-nevím jestli je to zkreslení kvůli blesku a nebo pokud máš lesklou barvu,pokud lesklou barvu tak bych možná spíš skusil matnou,prodává se např od Revellu,momentálně ti nepovím číslo ,ale myslím že to je 08.
07 je lesklá s tou jsem patlal titanic a hodila se k tomu.
Revell prodává snad od každé barvy,lesklou,matnou a má taky hodně metalíz,ta malá plechovička stojí něco málo kolem 40 kč.
Ještě by se možná hodilo ředidlo,v té velikosti ve které to mám já to stálo 50,-.
Jinak to máš hezké a přeju hodně zdaru do příštích modelů.

http://patlalov.myminicity.com/
http://patlalov.myminicity.com/env
http://patlalov.myminicity.com/sec
Jezdec

PříspěvekZaslal: 25.3.2011 12:05 pá    Předmět: Citovat

Vrstva barvy je jedna, ale rám je celý napuštěný vteřiňákem a ještě ten lesk, tak se zdá jako bych to máčel v plechovce. Původně jsem to chtěl natřít temperou, ale ta se mi začala loupat. Intíky nedělám, možná někdy začnu, třeba u doktorovo RW šmikajd, ale.... No a k tomu lesku, taky se mi moc nelíbí, ale jak napsal brzda "stejně nebude vidět". Very Happy

History73: nezlob se, radit umíš pěkně i s cenama, ale zatím si nám tady toho moc neukázal a ta tvoje mizerná fotka v galerii je taky dílo. Confused To je ten Titanic?
Nejsem zas takový "vořezávátko" a v modelařině, všeobecně, se pohybuju už nějakou dobu. Matnou 8 používám na kola. Na podvozek by se hodila spíš saténová 302 bylo jí málo a bohužel vyschla. barvy neředím a kupovat "speciální" ředidlo za speciální cenu je zbytečné, úplně stačí syntetyka. Za podobnou cenu nesrovnatelně více muziky.

Trochu jiný model
spida
Moderátor

PříspěvekZaslal: 25.3.2011 12:18 pá    Předmět: Citovat

Krásná práce Wink

PříspěvekZaslal: 25.3.2011 12:22 pá    Předmět: Citovat

Titanic je plasťák a to sem nepatří .. Smile neukázal jsem - u papíru teprv začínám..ale nebudeme zbytečně plevelit vlákno.

http://patlalov.myminicity.com/
http://patlalov.myminicity.com/env
http://patlalov.myminicity.com/sec
rybak

PříspěvekZaslal: 25.3.2011 17:44 pá    Předmět: Citovat

Nádhera. Zrovna jako Tomečkovo umístění v Dakaru. Tato TATRA si opravdu zasloužila být převedena do papíru.

PříspěvekZaslal: 25.3.2011 19:35 pá    Předmět: Citovat

Že by? Model je velice pěkný.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: