Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kostel Božího Těla, Slavonice / autorský model /1:150-HOTOVO
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
QUASI

PříspěvekZaslal: 19.3.2011 12:35 so    Předmět: Citovat

Ja myslim, ze to vobec nie je zle...velmi dobre farbicky,
ale skus si to pokusne vytlacit, budes mudrejsi...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rben

PříspěvekZaslal: 30.5.2011 2:46 po    Předmět: Citovat

Tak hlásím progres. Dobarveno a zítra tisknu a pak budu postupně lepit a uvidím jak to dopadne a bude vypadat. Možné vydání za 1-2 měsíce.

Jinak co se týče opravy věžičky tak byla schválena první etapa opravy (odkaz *.doc):

Ve výběrovém řízení na první etapu opravu věžičky kostela Božího Těla zvítězila společnost Stavební huť Slavonice s.r.o. (cena zakázky 264.065,- Kč s DPH). Oprava je spolufinancována z dotace poskytnuté prostřednictvím MěÚ Dačice.

Předpokládám že první etapa znamená rekonstrukci věžičky a druhá etapa bude souviset s jejím umístěním a opravou navazující části krovu.

V létě bych měl u této firmy pracovat, tak pokud dostanu svolení, tak poskytnu i nějaké foto z rekonstrukce.
rben

PříspěvekZaslal: 15.9.2011 20:10 čt    Předmět: Citovat

Tak hlásím HOTOVO model ke stažení ZDE. Model vytvořen, obarven a dá se dokonce i slepit (já ovšem věděl jak nato). Přiložen i mírný návod. Omluvte prosím styl, ale nejsem moc na psaní. Fota hotové stavby dodám později a upravím první příspěvek. Jsem bez foťáku tak musím někoho ukecat.

Chválu a hlavně kritiku prosím sem. Jedná se o první model v Rhinu a první barvení v Gimpu.
furmi

PříspěvekZaslal: 15.9.2011 20:18 čt    Předmět: Citovat

bohužel při kliknutí na odkaz mi to píše "soubor nenalezen"
rben

PříspěvekZaslal: 15.9.2011 20:22 čt    Předmět: Citovat

Bohužel se po*** připojení na účet a soubor se nedokopíroval a webzdarma mě teď nechce z nějakého důvodu připojit. Soubor nakopíruji zítra a snad to půjde.

Ten kdo se chce podívat tak ať vydrží ještě den prosím.
rben

PříspěvekZaslal: 16.9.2011 17:05 pá    Předmět: Citovat

Tak vše se povedlo a stránky i soubory fungují.
LiborH

PříspěvekZaslal: 21.9.2011 9:59 st    Předmět: Citovat

Děkuji za velmi pěkný model!
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.9.2011 23:34 st    Předmět: Citovat

Také děkuji za hezký model PANE autore. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
rben

PříspěvekZaslal: 18.11.2011 1:40 pá    Předmět: Citovat

Tak model konečně nafocen. Omlouvám se za velmi dlouhé zdržení způsobené absencí foťáku, pozadí a nutností přesunout model do Brna.

Model je slepen tak jak je ve vystřihovánce bez jakýchkoliv úprav (retuš, podlepení stěn, zalepení stran terénu ...) Také se mi podařilo ztratit kamenné krytí štítu nad boční lodí Embarassed

Více fotek na stránkách.

PS: další bude Kaple sv. Kříže, Slavonice

Naposledy upravil rben dne 4.1.2012 22:09 st, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jiří Krejčí

PříspěvekZaslal: 21.11.2011 21:05 po    Předmět: A co Landštejn? Citovat

Kostel je nádherný a povedl se, autorskou tvorbu na tomto fóru považuji za to nejhodnotnější a nejzajímavější, viz Točník, Pejša, Čachtice, apod..

Na druhé straně za devastující považuji 24hodinovky, které doslova mrhají potenciálem umělců (kteří by tak skutečně na západě byli oslovováni), kteří přitom mají potenci rekonstruovat prakticky jakoukoliv zříceninu, kterých jsou neobjevených desítky a přitom patří do našeho jediněčného kulturního dědictví, které nemá ve zbytku Evropy obdoby.

Ale takových kostelů je stovky, ještě bych snad chápal ty Lidéřovice, ale není-li kapacita na tvorbu úžasné městské památkové rezervace ve Slavonicích, na své vzkříšení tu velice dlouho a trpělivě čeká Landštejn.
[img]http://www.zamky-hrady.cz/2/landstejn.htm[/img]

Proč ne ten? Protože je v čechách? o) Wink
Šandík

PříspěvekZaslal: 21.11.2011 23:34 po    Předmět: Citovat

"A co Landštejn?" Zrovna dneska jsem o něm četl zajímavou studii, ale to sem nepatří. Podívejte, člověče, jestli se do Landštejna chcete pustit, tak se pusťte. Pokud potřebujete podklady, tak vám rád nějaké seženu a pokud budete chtít napsat text o jeho historii, tak vám ho napíšu, ale nutit tímhle stylem jiným modelářům, co by jako měli a neměli vytvářet, to není moc fér. Každý modeluje to, co se mu líbí a pro co se z různých důvodů rozhodl. Samozřejmě můžete zkusit někoho z autorů přesvědčit, že právě Landštejn za model stojí, ale to se určitě dělá jinak, než nesmyslným haněním dvacetičtyřhodinovek. Tím si tady na fóru kamarády rozhodně nevyrobíte.

PS: Pokud by byl v Rakousku, tak už by ta model nestál? V tom případě vás asi zklamu, ten hrad je totiž víc rakouský než český, ale to jen tak na okraj...
PPS: Točník není (v rámci tohoto fóra) autorský projekt, ale to je jen drobnost.
rben

PříspěvekZaslal: 21.11.2011 23:47 po    Předmět: Citovat

Díky za pochvalu. Potěší.

Slavonice jsou také v jižních Čechách, i když historicky (a osobně se tak také cítím) na Moravě. Co se týče Landštejna tak ten jsem v plánu neměl a ani nemám. Osobně mě nějak nenadchnul a nemám k němu zatím žádné podklady. Možná někdy v budoucnu, ale spíše ne.

Ohledně dalších návrhů :
Ke všem mnou navrhovaným kostelům jsem schopen sehnat částečné výkresy pro usnadnění tvorby modelu či historické a jiné průzkumy. Mimo špitální kostel jsem na všech pracoval při různých opravách a rekonstrukcích. Slavonickou památkovou zónu jsem zavrhl (zatím) z důvodu potřebného místa na model (o podklady nouzi nemám Smile )
Ještě jsem uvažoval o kostelu sv. Víta v Jemnici:

Ten jsem nakonec zavrhl s ohledem na složité texturování, které by v mém podání dopadlo otřesně. Na tomto jsem strávil několik let brigád od stříkání střechy až po čištění a stabilizování podzemí.
Do budoucna si chci navrhnout tak 3-5 staveb a pak si udělat takovou menší sbírku stavebních strojů jednoho výrobce (nebudu uvádět jakého) Smile
rben

PříspěvekZaslal: 8.12.2011 14:44 čt    Předmět: Citovat

Jak jsem již dříve informoval tak probíhá první fáze rekonstrukce sanktusníku v místní firmě. Mám tu jednu fotku, kdo by chtěl vidět jak to vypadá uvnitř věžičky.
Je asi měsíc stará a chybí na ní ještě spodní voluty a římsy. Novější bohužel nemám. Byla rozebrána než jsem to stihl Very Happy.

PS: Stojící trubky mají výšku 6 metrů.

Naposledy upravil rben dne 4.1.2012 22:07 st, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rben

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 19:33 pá    Předmět: Citovat

Tak rekonstrukce (I etapa) dokončena. Takto bude sanktusník vypadat dokud město nesežene peníze na šindel a tělo sanktusníku a umístění zpět na střechu. Vyděl bych tak na 4-5 let Sad . Vyměněné trámoví je ručně sekaný smrk (možná borovice, teď nevím), voluty - vyřezávaná lepenice. Na svědomí to má "Pat a Mat Razz " stojící vedle.
Touto fotkou uzavírám tento model a informace o něm. Vlákno bude nakonec upraveno a přeneseno na nové fórum PM.

PS: Jedná se o majetek města (ne církve). Tedy o případné prohlídky, se obracejte přímo na město, či informační centrum města. Pro větší skupinky by myslím nebyl problém i mimo turistickou sezónu. Ani v sezóně není ale památka otevřena Sad. V případě zájmu o odborný historický výklad mohu poprosit kamarádku, která na tento kostel dělá disertační práci. Jednalo by se, ale o její čas a chuť takže nemohu slíbit.

Naposledy upravil rben dne 4.1.2012 22:08 st, celkově upraveno 1 krát.
Ouky

PříspěvekZaslal: 25.12.2011 10:20 ne    Předmět: Citovat

Moc hezký model a i barevně se povedl pěkně. autorům díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na: