Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ju-87 D-3 / GPM / 1:33 / Hotovo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
johnyyy

PříspěvekZaslal: 16.1.2011 10:23 ne    Předmět: Citovat

opat mensi pokrok a zasa dalsie chyby nuz hanba mi Embarassed

tu som otocil naopak jeden diel

a tu je zatial vsetko co mam polepene dalej pojdem na zadne kridla

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
johnyyy

PříspěvekZaslal: 21.1.2011 19:39 pá    Předmět: Citovat

zdar modelari.mensi pokrok.

johnyyy

PříspěvekZaslal: 22.1.2011 20:44 so    Předmět: Citovat

mensi postup

johnyyy

PříspěvekZaslal: 30.1.2011 10:24 ne    Předmět: Citovat

zdravim.kedze sa mi moc nechcelo lepit tak som aspon dal dohromady cely trup a az teraz vidim ze je to dost velky kus co som necakal kam ho len dam Confused .

Robert Blaschke

PříspěvekZaslal: 30.1.2011 17:06 ne    Předmět: Citovat

Nemám rád Stuku a nemám rád lietadlá v zimnej kamufláži. Napriek tomu - pekná stavba! Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
johnyyy

PříspěvekZaslal: 30.1.2011 19:55 ne    Předmět: Citovat

vdaka.je to moje prve lietadlo a vybral som si ho prave pre zimnu kamuflaz ale v zbierke ma este cak il-16, spitfrite, hurican, mesershmit trop zatial Laughing .
Martinius

PříspěvekZaslal: 6.2.2011 13:05 ne    Předmět: Citovat

Tak já ovšem Štuku zbožňuji. Tohle letadlo zrovna začínám stavět už asi podruhé. První model však nepřežil stěhování. Původně jsem ho začal stavět od píky jen podle plánků, ale tentokrát se spolehnu na základ z vystřihovánky. Sehnal jsem si tenhle archývní kousek

Oproti té tvé vystřihovánce je to nic moc, ale části jsou přesné a vše podstatné tam je. Celá stavba bude spíše takový experiment. Nejprve jsem si model nascanoval a poté vytisknul na požadovaný papír, kde jsem si plasticky zvýraznil veškeré rýhy a nýtky. Po slepení to budu zkoušet nejprve celé natřít na stříbrný základ a poté budu vytvářet úplně nový nátěr. No jsem zvědav, jak to dopadne. Každopádně ten tvůj model vypadá velmi dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinius

PříspěvekZaslal: 6.2.2011 13:46 ne    Předmět: Citovat

Ty tvé fotografie vystřihovánky mne donutily podívat se na ten kousek od GPM blíže. Když jsem tu vystřihovánku uviděl, byl jsem jak očarovaný. Absolutně se to nedalo srovnat s tou od Malého modeláře. No tak jsem si ji také pořídil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kuba78

PříspěvekZaslal: 6.2.2011 21:04 ne    Předmět: Citovat

podivej se na novou Stuku od KW. to je super, lepsi nez GPM a rozhodne lepsi nez MM. vim o cem mluvim, GPM mam postavenou, ostatni v archivu v obou formach.
skoda ze neni nejaka lepsi verze kanonenvogel, idealne H.U.Rudela. stejne tak treba novejsi Schwalbe, takova U4 v provedeni ala Halinski.. mnam.
Martinius

PříspěvekZaslal: 7.2.2011 21:14 po    Předmět: Citovat

Tak jsem se na tu Štuku od KW mrknul a opravdu jsem čučel ještě více. Tomu říkám promakanej model.

Viz. malá ukázka vystřihovánky Ju 87 B2 od KW

Ve vystřihovánce jsou rovnou dvě verze, což je fakt úžasné. Škoda jen, že se mi zrovna nelíbí ten typ Junkrse. Preferuji spíše pozdějí verze z východní fronty. Ale klobouk dolů, supr vystřihovánka.

Včera jsem si začal vystřihovat se synem na zkoušku tu od MM. No zklamání opravdu velké. Jsou tam výrazné nepřesnosti. Zatím uvažuji, že nakonec asi půjdu cestou výrazných úprav a kmbinací.
Kuba78

PříspěvekZaslal: 7.2.2011 23:12 po    Předmět: Citovat

vyborne, je videt ze mame doma stejny scan Smile
nicmene pokud to myslis se Stukou od KW vazne, zakup sobe original, nebot tento scan je v PDF, ma vyblite barvy a original je daleko hezci.

zajima-li te Stuka obecne coby valecny ptak, koukni jeste pripadne na reprint 87ky od GPM v africke kamo. navod nic moc, ale barvy slusne. nicmene scan na netu myslim nikde neni, musis se podivat na fora kde to predstavuji anebo rovnou kup original. provedeni stejne jako u D3 plus jeste model motoru (ale ten od Alina je lepsi).
kanonenvogela delaj este soveti, Tri Kapky. Kvalita lepsi nez MM, ale GPM nebo KV to nedosahuje. Pokud bys vyslovene trval na tom ze musis mit verzi G, bud porid stary GPM (70) ale to sem nestavel a nebudi to ve me duveru. Nebo spise vem Dcko od GPM, prebarvi a podves tomu nove udelana BKcka - budes mit tvarove nejpresnejsi Gcko a pohodove stavene.

PS pro inkvizici svatou - originaly vsech zminenych (krome tri kapek) mam pochopitelne doma.

2 johnyy - sem zvedav jak se popsaujes s drzakem bomby pod trupem. protoze ten je tak zjednodusen ze proste zadny neni.. dej si na to majzla. Taky pozor az budes sesazovat mechanizaci kridla, nezapomen spravne prilepit stabilizatory a dorazy klapek - Junkersovo kridlo je ponekud slozitejsi nez bezny druhovalecny hadraplan.
Martinius

PříspěvekZaslal: 10.2.2011 10:58 čt    Předmět: Citovat

Tak jsem se pustil do práce. Zvolil jsem jako základ vystřihovánku od GPM. Scan jsem si vytisknul na obyčejný tenký papír a ten pak nalepil na středně tvrdý kartón. Díly jsou tak pevné a nedeformují se. Po slepení jsem provedl hrubé zakytování spojů, které neměly být vidět a míst, která mají hranu, ale zprávně mají být oblé. Po vybroušení jsem část nabarvil stříbrnou podkladovou barvou, abych viděl lépe nedostatky.

Ukázka postupu

V současné době provádím detailní dorovnávání tmelem a pak bude následovat vyrývání jednotlivých spojů plechů a nýtů.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.2.2011 11:17 čt    Předmět: Citovat

A máš originální výtisk modelu? Pokud ne bude hašte, pokud ano vše je v pořádku a jen si založíš vlastní vlákno. Wink
Martinius

PříspěvekZaslal: 10.2.2011 13:14 čt    Předmět: Citovat

Jaj omlouvám se, že se tady rozepisuji na někom jiném. Mám vlastní výtisk řádně zakoupený. Bydlím u hranic s Polskem a máme tam skvěle zásobený obchůdek. Až budu s modelem trošku dál, hodím to na vlastní.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.2.2011 13:29 čt    Předmět: Citovat

Výborně. Smile

Moderátor této sekce by to tu mohl pak lehce promáznout. Wink Ať to tuJohnyyymu nekazíme.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: