Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Concorde / abc / 1:150 / HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 18.12.2010 22:23 so    Předmět: Concorde / abc / 1:150 / HOTOVO Citovat

V Praze již mám Francouzského Concorda a zítra se pustím do stavby Britského.Ten bude mít i podvozek.Zároveň poslouží k odzkoušení některých nových prvků a změn.V abc vyšel na slabém papíře a několikrát jsem byl žádán ho vydat znovu a lépe.Tak se pokusím příští rok připravit letoun s imatrikulací G - BOAD.Půjde o stroj z roku 1977, který měl jednu zvláštnost.Byl z jedné strany v barvách British Airways a z druhé Singapour Arlines.Druhá varianta bude poslední stav tohoto letounu v barvách British Airways.Budete se tedy opět jako v abc moct rozhodnout mezi dvěmi variantami.Textem mě doprovodí Václav Šorel aby byl model také s nějakým poučením. Laughing

Naposledy upravil Pavel Skokan dne 22.1.2011 11:18 so, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 22.12.2010 22:04 st    Předmět: Citovat

Z předchozího modelu Francouzského Concorde mi zbyl podvozek, který teď dávám postupně dohromady.Zatím mám hlavní části podvozků a drobné detaily se budou osazovat až při vlepení podvozků do podvozkových šachet.Zatím je to bez retuše a foceno ve špatných světelných podmínkách.Ale pro ukázku postupu prací to postačuje.

Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 24.12.2010 18:17 pá    Předmět: Citovat

Protože jsem pomáhal Vánoční stromek zdobit včera a dárky jsou také zabalené, tak jsem se dnes mohl věnovat modelaření.Stavba probíhá u rodičů v Mostě.
Nejprve si narýhujeme celou vystřihovánku, přeneseme z rubu úsečky a podlepíme příslušné díly.
Kladívkovou čtvrtkou se podlepí také díly 163 a 165.Díly 117 a 119 se čtvrtkou podlepovat nemusí.I autor se někdy utne.Ale když je podlepíte zase nic tak strašného se nestane.

A začneme od dílu 1, ke kterému přilepíme žabra 2.

Naposledy upravil Pavel Skokan dne 24.12.2010 18:28 pá, celkově upraveno 1 krát.
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 24.12.2010 18:23 pá    Předmět: Citovat

Pokračujeme dílem 4 do kterého jsem vlepil režnou nit.Po dokončení se model přidá do mého malého muzea.

Dále do dílu 4 vlepíme horní zadní část trupu spolu s anténou.

Zítra budeme pokračovat přilepením vrchní části trupu ke spodní části s žebry.To je nejnáročnější část na modelu.Tak si dnes nebudu kazit Štědrý večer nervem.Až zítra si zkazím první svátek. Cool
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 25.12.2010 16:39 so    Předmět: Citovat

Nejnáročnější část modelu.
Styčnou plochu na díle 1 napatláme lepidlem a přilepíme na patřičné místo na díl 4.Než lepidlo zaschne přiložíme pravítko a mačkáme.Můžeme v tomto stavu nechat pod zátěží chvilku proschnout.Na pravítko položíme nějakou zátěž.Tím máme zaručeno, že se bok nezkroutí, když je plocha od lepidla vlhká a má snahu se kroutit.Po proschnutí můžeme horní části žeber zastřihnout.Snáze se pak lepí druhý bok trupu.Díl 4 se k žebrům nelepí.Na druhé straně opakujeme postup s pomocí pravítka.
A máme hotovo.Teď již to bude legrace.Nejhorší máme za sebou. Cool

jojo747

PříspěvekZaslal: 25.12.2010 17:47 so    Předmět: Citovat

no já bych řekl že nejnáročnějši není zrovnatohle ,jelikož jsem concorda stavěl(v půlce jsem přestal ba mě to nebavilo).taky jsem si to myslel ale když jsem to dal dohromady připadalo mi to celkem v pohodě..ale každemu jde něco jiného Very Happy Very Happy Very Happy
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 25.12.2010 19:53 so    Předmět: Citovat

jojo747 - koukám že jsi stavěl všechno, ale ani jedna fotka. Místo toho komentář během půlhodiny v každý sekci . Trochu citu chlape.
jojo747

PříspěvekZaslal: 25.12.2010 21:41 so    Předmět: Citovat

jj sorry .nemám jak stavět jelikož jsem u tatky.proto tu furt píšu jelikož se nudím a hry mě moc nebaví.proč nejsou fotky jsem už okomentoval na focke wulf 190a takže se můžeš juknout.snad budeš mít pochopeni Rolling Eyes Rolling Eyes
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 25.12.2010 22:10 so    Předmět: Citovat

Tak prosím tě nepiš. Psát sem z nudy? Na to tady to DF není. To musíš jinam.
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 26.12.2010 18:08 ne    Předmět: Citovat

Dnes mám za sebou kompletní zadní část trupu.Britský Concorde půjde na přistání.Bude tedy i sklopená špička a zatažený tepelný štít.Na rozdíl od svého Pražského kolegy, který má vytažený tepelný štít a žene si to kolem 2 Machů. Laughing

Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 27.12.2010 19:02 po    Předmět: Citovat

Tak máme přidělanou přední část trupu a začal jsem vrchní stranu křídel. Cool

Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 28.12.2010 18:52 út    Předmět: Citovat

Dnes se k horním částem křídel přidaly patřičné chlopně a výztužná žebra, která křídla zafixovala ve správné poloze.

Dále se dnes pokračovalo spodní částí křídel.Tam je trošku záludnost v lepení a tvarování dílů 70 a 71.
Neprve si díly vystřihneme s většími chlopněmi.Potom je naohýbáme, potom teprve detailně vysřihneme a přilepíme k příslušné polovině křídla.Začínáme tou rovnou nejdelší chlopní od dvířek podvozkových šachet.Já si na dílech 70 a 71 žlutou plošku odstřihl, protože dělám model s podvozkem.Po proschnutí díly 70 a 71 dotvaruji.Ke křídlům je tedy lepím na plocho.

Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 30.12.2010 17:42 čt    Předmět: Citovat

Tak mám za sebou spodní stranu křídel a pustil jsem se do obou motorů.

Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 2.1.2011 16:43 ne    Předmět: Citovat

Oba motory jsou hotové a již jsem také mohl celou spodní část přilepit k celku.Přepážky 93 a 159 jsou nízké oproti plášti 92.Ale nijak to při stavbě nevadí.Díly 95 jsem podlepil kartonem 1mm, hrany začernil a tím díly 94 vůbec nemusel použít.Po přilepení motorů ke spodní části je třeba nechat je pod mírnou zátěží proschnout.Konce křídel se po proschnutí vyhnou do mírného oblouku na koncích.Pokračovat budeme příští víkend. Laughing

Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 4.1.2011 21:33 út    Předmět: Citovat

Pěkná práce Skokeš. V tom ABC mi vadí, že je vidět zkrz křídlou Moulason. Pokud je to ale nová verze, která v ABC nebude.... Razz Razz Razz
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: