Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rotunda sv. Jiří na hoře Říp / O. Hejl / 1:150

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zdeněk
Anonymní

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 12:29 út    Předmět: Rotunda sv. Jiří na hoře Říp / O. Hejl / 1:150 Citovat

Po hóódně dlouhé době, jsem se rozhodl se s vámi podělit o již dokončené dílko rotundy na Řípu.
Foto ze stavby nemám, jelikož jsem byl "línej" nějaké fotečky pořízovat Cool

Inspirací mi bylo již zde prezentované diorámko od kolegy Knoxe.

Zde pár foteček:

Snad jen závěrem, nejtěžší na stavbě celé diorámky bylo ručně namalovat figurky návštěvníků Very Happy
Jinak stavba odsýpala a nenarazil jsem na žádný zádrhel Wink

P.S.: Tak co brzdo, už máš strach? Tvá noční můra se vrací Twisted Evil
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 12:52 út    Předmět: Citovat

Téda, to je stromečků a lidičků...
Najděte 10 rozdílů:

Shocked Shocked Shocked

Ne, tím nemyslím nic špatnýho, ale je to zajímavý porovnávat, zvlášť takhle na stejnejch záběrech...
S pozdravem "Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp" Wink
Zdeněk
Anonymní

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 14:21 út    Předmět: Citovat

No on by nebyl ani problém přidat "pajduláky", mam jich ještě v setu cca 200 + nějaké zvířectvo Very Happy
Ale nějak se bojím, aby to nebylo přepláclé, já jich tam osadil "jen" 10 Cool
JoskaM

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 14:55 út    Předmět: Citovat

TO je sice krásné, ale byli jste tam někdo??? Oni tu rotundu omítli ....vůbec po sobě nemá takové pěkně cihličky.
Foto z letošního léta Idea Question Idea Question

Ale tím si tento krásný model nebudem kazit, že.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 16:36 út    Předmět: Citovat

A pročpak kopíruješ námět Zdendo?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 17:12 út    Předmět: Citovat

No, když se Knox i Zdeněk pokusili vytvořit podobu reálu, čili skutečné nejbližší okolí rotundy, nutně museli dojít k podobnému výsledku.

Na pováženou by ale bylo, kdyby na obou výjevech byla stejná postavička klátícího se ožralého starce pojmenovaného třeba ... třeba ... Standa Cool.

Podobné zpracování výjevů tady má tradici - vzpomínáte si na vůbec první Brzdičův podpis v jeho příspěvcích?: Kopie berního Kraze Very Happy - nezapomenutelný moment v historii světového papyru (... a češtiny).
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 17:42 út    Předmět: Citovat

Mě se to líbí a je mě celkem fuk jestli to Zdeněk okopíroval nebo ne. Možná se mě to líbí víc než ten Knoxuv model, ale to možná dělá použitá zeleň, pro mě je trochu přirozenější, barevně. Smile

Standa F. napsal:
Podobné zpracování výjevů tady má tradici - vzpomínáte si na vůbec první Brzdičův podpis v jeho příspěvcích?: Kopie berního Kraze Very Happy

To už je hooooodně dávno. Laughing Laughing Laughing A byli to mé začátky zde na fóru.
Supermuf

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 23:17 út    Předmět: Citovat

Zdeněk: Nádherná práce. Skvěle zvládnutá zeleň a přilehlé okolí stavby. Mně se to moc líbí.

Teo: A proč by nemohl okopírovat něčí námět ? Nehledě na to, co psal již Standa. Je mi hloupé, že to musím napsat, ale přijde mi to, jako rytí za každou cenu. Není zde na fóru rozhodně sám, jehož dílo se nápadně podobá dílu jiného.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 23:23 út    Předmět: Citovat

Docela šok s tou omítkou. No jo, záčíná se stávat čím dál častěji, že jsem zde na df kopírován, což o něčem mluví a moc mě to těší. Postavičku Standy F. (resp Fandy S.) s radostí zapujčím. Smile
Jen mě zaráží, že člověk, který staví "kopii" podle modelového vzoru, se dopouští totálně těch samých chyb a kopíruje úplně všechno (včetně výletníků) . Občas by to chtělo srovnat aktualizaci (třeba ty lavičky jsou jinak) Wink
Moje tehdejší diorámo, bylo děláno jako recese na toto DF s názvem "Nejen DF na výletě na Hoře Řípu" a bylo záměrně představeno v době kolem svátku sv. Jiří.
Jen jsem zvědav co to bude příště Rolling Eyes

Mimochodem dobrá práce. Je to náročný a malinký. Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zdeněk
Anonymní

PříspěvekZaslal: 8.12.2010 0:02 st    Předmět: Citovat

Ano, lavičky jsem neřešil a nasázel je tak, kde se mi hodily...
Taktéž okolní terének okolo rotundy není zcela obloukový, ale takový do šišky, či jak to napsat Very Happy
Ale to se přiznám jsem také neřešil...

Jinak je to více-méně kopie..
A jelikož se jedná o diorámko, tak by tam měli být i nějací lidičkové. Pokud si Knoxi vzpomínáš, tak jsem Ti v Praze říkal, ať je tam necháš napořád, zda jsi tak učinil nevím...
Buď rád, že Tvá díla jsou kopírována, jde vidět že jsi vzorem pro další modeláře

Kolega tu píše, že diorámko bylo možno vidět i v Neratovicích, ovšem z časových důvodů jsem ho letos byl nucen vynechat tuhle akci.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 8.12.2010 0:12 st    Předmět: Citovat

Supermufe. Jen mě hodně zaráží, proč modelář takového špičkového kalibru, jako je Zdeněk, nemá své nápady (aspoň tak mi to připadá) a že je odkázán na kopírování jiných??? A rýt půjdu asi až na jaře, to bude na zahrádce odmrzlo a půjde to lehčeji.
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 8.12.2010 0:18 st    Předmět: Citovat

Beru to. Lidičky mám v úmyslu ještě "zneužít" jinak z Řípu byli odstraněny. Ale Standu-Fandu ti do Brna snad přivezu Very Happy
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 8.12.2010 18:28 st    Předmět: Citovat

Na omítce neviím nic špatného. Pokud je to a jak to vypadá nahozeno a uhlazeno hrubě, je to dost možná návrat k původnímu vzhledu. Já s tím problém nemám. Dokud se barák nebourá, nebo radikálně nepředělává ( jako třeba Richterův dům na Malém náměstí, kde by památkáři plakali - vím o čem píšu ) tak je to prostě další část života stavby. My tu nebudem, ale Rotunda tu bude stát stejně.

Jinak k tomu dio. na fotkách mi připadá Zdendovo koukatelnější. Ale kopírování to sráží. Podle mne se i u stjného námětu dá diorámko postavit jinak. Já osobně bych nechtěl, aby sem měl to samé, co už někdo má.
Šandík

PříspěvekZaslal: 3.1.2011 17:44 po    Předmět: Citovat

Rotunda na Řípu omítnuta?
Nečekal bych to a je to téma k odborné diskusi (tedy pro památkáře, nikoli papírové modeláře). Mohou ale zatím být i technologické důvody. Umím si představit, jak ten odhalený kámen na tak exponovaném místě trpí. Musí být doslova nadlidský úkol to při každé obnově znova restaurovat, napouštět a doplňovat...

Pokud jde o dioráma, tak je to rozhodně výzva. Někdy mi ta rotunda už rok leží v krabici ;o)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: