Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 815 VD 10 300 4x4.1/ jezdec / 1:32
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
borog34

PříspěvekZaslal: 6.12.2010 23:47 po    Předmět: Tatra 815 VD 10 300 4x4.1/ jezdec / 1:32 Citovat

Keďže mám v poslednej dobe dlhodobejšiu tvorivo-stavebnú krízu, cez ktorú sa mi nejak nedarí preniesť, tak som sa rozhodol skúsiť pre mňa niečo nové. Myslím že túto tatru predstavovať nejak netreba, jedná sa o víťazný stroj Karla Lopraisa z desiateho ročníka Dakaru v r.1988, ale tentoraz si skúsim troška modernejšie vydanie tohto modelu, jeho autorom je jezdec, no jednoduché to ale mať nebudem, keďže model tejto tatrovice je bez návodu aj návodných kresieb. V pláne je interiér aj nejaké ďalšie úpravy, tak uvidíme či sa mi to podarí zvládnuť podľa predstáv. Zatiaľ mám spatlanú plachtu a momentálne začínam druhý pokus s kabínou (pri prvom som zvolil nevhodný spôsob lepenia Confused následkom toho mi nesadli vnútorné diely podlahy a stredového tunela, nakoniec kabína letela do koša Crying or Very sad Crying or Very sad ) Občas to chce pozrieť aj návody Laughing Wink

Naposledy upravil borog34 dne 21.1.2012 12:59 so, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RZP

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 18:30 út    Předmět: Citovat

Ahoj
pokud se ti nedari lepit,tak si dej chvili pauzu Wink
Jezdec

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 19:55 út    Předmět: Citovat

Má pravdu předsedo. Very Happy

A myslím si, že nejhorší je rozdělat X modelů a nemít náladu je dokončit. Já měl takhle rozdělanýho Jamala a když jsem ho potřetí vytáhnul ze šuplíku, tak sem si řekl, že nezačnu nic jinýho dokud ho nedodělám.

Malá pauza neuškodí, vrátí se chuť do lepení, prsty začnou svrbět a na patře bude cítit vůně Herkulesu Laughing Pak jen bejt na sebe tvrdej a postuppně dokončovat rozdělané modely.

Trochu jiný model
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
borog34

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 20:20 út    Předmět: Citovat

Vďaka, no menší problém je v tom že bez lepenia nejak dlho nevydržím, ale posledných pár dní sa opäť začína vracať postupne chuť lepiť a skúšať niečo nové, naviac túto tatrovku som mal v hlave už dlhšie. Je to pre mňa premiérový model čo sa týka interiéru a nejakých výraznejších úprav a postupne ma to celkom začína baviť Very Happy Wink Zbastlil som podlahu kabíny pokračovať by som chcel skompletovaním podlahy interiéru a prilepením k bokom a prednej maske. Interiér bude použitý zo spidovej prvej tatry z r.2005
RZP

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 21:35 út    Předmět: Tatra Citovat

Ahoj
byt tebou tak bych spise pouzil interier z Tatry z roku 1988 od Spidy Laughing
borog34

PříspěvekZaslal: 7.12.2010 22:44 út    Předmět: Citovat

Jo, presne ten som mal na mysli ale zle som to napísal, je z jeho prvého modelu tatry 6x6 z Dakaru 1988, ktorý vydal v r.2005, ešte budem musieť nájsť vhodné drôty na ochranné rámy( niečo doma mám, uvidím čo sa bude dať využiť Wink )
RZP

PříspěvekZaslal: 8.12.2010 4:40 st    Předmět: Tatra Citovat

Tenhle model mam taky od Jezdce,ale nevim kdy ho budu stavet,nebot tet lepim Totalku RW.A potom co bude nasledovat jeste nevim.Tuhle krasku postavenou od jisteho kolegy jsem videl v Neratkach a je to cupr model
borog34

PříspěvekZaslal: 8.12.2010 23:05 st    Předmět: Citovat

Ja mám tiež veľké plány, no najprv musím dokončiť tie tatrovky čo mám momentálne na stole a potom sa uvidí (možno skúsim aj nejakého poliaka, ale zas predbieham Laughing Very Happy ) takže jede se dál, už sa to začína podobať aj na kabínu, zlepiť to dokopy bola trošku fuška ale na to že robím intík prvýkrát, tak to nie je tak strašné Wink síce to nie je celkom ideálne ale ťažkú hlavu si z toho moc nerobím, je to testovací kus a pri ňom si aspoň odskúšam postup stavby Very Happy
IceZero

PříspěvekZaslal: 13.12.2010 8:05 po    Předmět: Citovat

tak držím palce do dalšího postupu. Myslím že nejsi sám, kdo má rozdělaných víc modelů a odskakuje od jednoho k druhému, případně třetímu... Laughing Sám mám na stole tři a nějak se nemůžu dokopat k dokončení ani jednoho Crying or Very sad Asi by to chtělo pevnější vůli mi to příjde Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
borog34

PříspěvekZaslal: 19.12.2010 22:05 ne    Předmět: Citovat

Takže už druhá kabína je v ťahu, dnes sa mi ju totiž podarilo pri upratovaní úspešne zrušiť, zo všetkého ma najviac štve to, že znova budem musieť nanovo zasklievať okná pokiaľ budem premýšľať aj nad interiérom, čo ma teda moc nebaví, no uvidíme. Nemyslel som si že budem mať takéto patálie pri stavbe, tak dúfam že problémy som si už vyčerpal Wink
borog34

PříspěvekZaslal: 18.3.2011 22:11 pá    Předmět: Citovat

Tak začínam ďalší pokus s touto tatrou, interiér kabíny bude určite no s intíkom nástavby je to ešte na vážkach (záleží či sa podarí získať použiteľné podklady)
borog34

PříspěvekZaslal: 20.3.2011 19:49 ne    Předmět: Citovat

Rám podvozku je hotový, na spevnenie som použil balzu, čo bol celkom dobrá nápad, rám je teraz pekne rovný a pomerne pevný, pokračujú práce na kabíne, momentálne dávam dohromady podlahu s motorovým tunelom a zadnou stenou aby som mohol nalepiť vnútorné diely podlahy a tunela. Nejaké fotos
borog34

PříspěvekZaslal: 25.3.2011 14:10 pá    Předmět: Citovat

Nechal som sa vyprovokovať Laughing Laughing a dnes začínam robiť na farebnej verzii tejto tatrovice, na začiatok opäť s nástavbou, nakoniec som sa rozhodol urobiť ju uzavretú, páč zatiaľ nemám vhodné podklady ani nie som taký detailista aby som to tam mal za každú cenu Wink ešte neviem ako spravím tú tepelnú izoláciu na prednej stene nástavby
borog34

PříspěvekZaslal: 26.3.2011 7:24 so    Předmět: Citovat

Pokračujem podlahou a výstuhami nástavby
borog34

PříspěvekZaslal: 26.3.2011 13:20 so    Předmět: Citovat

malý postup
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: