Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Avia BH-5 / Modelik / 1:33 / PARALELKA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.3.2011 23:15 po    Předmět: Citovat

Neodsejpá to, tyjo.
Tak se peru s obšívkou a přechod z mikro do makro mi moc nesedí.

Vnitřní obšívka je i na zadní části trupu. To je fajn, protože se k ní lepí líp ta vnější než k holým žebrům. Nicméně se tam cosi šklebí, tak jsem zvědav, jak se z toho vyretušuju nebo jinak vylžu. Myslím, že dost se spraví (čti schová) očalouněním těch kokpitů, tak chybky hrnu tím směrem.

Zkusmé špendlení vnější obšívky:

A tady už jí lepím nafest. Začal jsem od té části kolem kokpitu, tam jsou ty plochy relativně rovné a díky těm dírám pro výztuhy křídel je jasné, jak tam co patří. Předek se dotvaruje z rovnýho do kulatýho, tam to relativně sedí. Trochu mě děsí tvarování té zadní části, co to udělá tam, je zatím ve hvězdách a nevím, jestli se to chci dozvědět...

A je to v díře Smile Ještě jsem objevil jeden budík, schovaný zákeřně právě u obšívky. Nevím, jestli mám chuť a sílu to preparovat skrz nebo jestli ho zatajím (ale ten by zrovna asi byl vidět...)
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 27.3.2011 0:02 ne    Předmět: Citovat

Tak mě obšívka taky dává co proto, hlavně v zadní části, kde to spěje do nějaké vrtule. Takže do toho někde říznu a lehce to přiznásilním. A abych se odreagoval, tak jsem se zase pustil do kartonové řezničiny. Kdyby to éro mělo ještě třetí křídlo, tak to už by bylo perfektní. Ten systém víc vodorovnejch prvků než žeber je zvláštní, ukáže se, co to bude dělat při oblepování Smile

Docela velký to bude, rozpětí to má ke 30 cm Shocked
(teda ne, když se to bude měřit Liberatorem, samo)
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 31.3.2011 22:17 čt    Předmět: Citovat

Varování ministerstva papírnictví: Následující záběry nejsou vhodné pro perfekcionisty a prudiče.

Dolepil jsem hlavní kus obšívky, hurá. Na zadní části se to nepotkalo asi o 2 mm. Vzhledem k tomu, že vnější obšívka má vždycky pravdu Wink jsem holt znásilnil otvory pro táhla směrovky (nebo kam to vede), převrtal dvojdíru pro kostru výškovky a brutálně seřezal vyčnívající část kostry a vnitřní obšívky. Budu muset ze zapasu koloru nově udělat ten závěr trupu, ale to nebude potíž Smile

Ten vnější potah kolem kokpitu sedl nad očekávání dobře (v případě, že si řekneme, že dobře je za 3). Ta spára je na tom makru nějak víc vidět než ve skutečnosti, ale jo, jeden ten díl nedoléhá. Vzhledem k tomu, jak vypadal ten vnitřek, mi to přijde dobrý, že jenom o tolik. Možná se neudržím a lehce to dotmelím a přetřu, uvidíme. Zbytek dílů překvapivě sedí jak má.

Jedna celková:

Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 23.4.2011 19:38 so    Předmět: Citovat

Prej paralelka, hehe...

Dokončená horní přední část trupu, tvarování celkem jednoduchý. Trochu mě zaskočil ten dekl, co je tam zatím jenom položenej. Olemování drátem je zajímavá finta, ale dalo se. Jak ten drát nabarvím, je otázka. Ještě tam pár drobností chybí.

A aby něco přibývalo, tu jsou křídla s potahem.

A pohromadě to vypadá asi tak:

Šandík

PříspěvekZaslal: 23.4.2011 20:46 so    Předmět: Citovat

Jde ti to pěkně. A to varování bych mohl preventivně umísťovat do všech svých vláken, pokud na něj tedy nemáš copyright ;o)
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.4.2011 22:24 út    Předmět: Citovat

Když boska, tak boska. K pobavení kolemjdoucích dostala nožičky Smile

Jo a kolem kokpitu je zase o kus hotověji. Kožené olemování z cigárpapírku je asi nepatrně hmotnější, než by mělo být Confused Pilot taky dostal aerodynamický hrb s polštářem za hlavu Smile
Díra kolem obšívky je zamaskovaná, takže je vidět, že je tam zamaskovaná díra.

A zbytek kostřiček už je připraven k potahování - výškovka, směrovka, křidélka, to jsem zvědav, jak to mysleli s těma pantama (díly 47c a 48d) Shocked

Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 27.4.2011 9:33 st    Předmět: Citovat

Ty jsi z toho udělal mloka. Laughing Každopádně pěkné Vojto. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.6.2011 22:33 so    Předmět: Citovat

Nějak to tu zapadává prachem... Ono i v té krabici, co je Boska ubytovaná. A když už má člověk čas lepit (a brousit a přebarvovat, ano, podvozek v oblé verzi), tak není kdovíjaká chuť fotit...

Takže stav věcí:
pantíky v akci - lepit dva pantíky na jednu stranu a jeden na druhou stranu je solidní loterie, jestli se to trefí Smile Nabízí se řešení slepit napřed celý pant a až na něj chytat tu pohyblivou část (u výškovky i u směrovky):

A tady je lehce sesazené to, co už je. Sestavuje se to docela dobře, jak je to všechno spojené drátky Smile
Bacha na jednu věc - ostruha je silně poddimenzovaná, aby se neohnula hned, bude potřeba do ní dostat nějaký drát nebo jinou výztuhu. Já jsem to naimpregnoval vteřinovym lepidlem, ale kdovíjak nosný to stejně nebude...
Ale velký je to hezky Smile

Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.6.2011 18:32 ne    Předmět: Citovat

Tak jednou to začít muselo. Seznamte se,

Walter NZ-60.

Aneb kolik dílků nacpeme do krychlového centimetru?

Začínáme zlehka základem:

Dolepíme základy válců, stejné pro všechny verze a nějaké kotevní šrouby či co to může být:

A základy výfuků a hlavní trubku rozvodu paliva k válcům:

To máme zatím 29 dílků bez drátů a pomocných chlopní Smile
A marš do lakovny Smile
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.6.2011 23:05 st    Předmět: Citovat

Walter podruhé.

Zásadní zjištění - pořiďte si vyrážeče 4 a 5 mm a jste v pohodě. Jde to i vystříhat, ale vypadá to podle toho (a je to opruz). Jsem toho živoucím důkazem. Ehm.

Motor varianta 4 - najbliszy oryginałowi = žebírka z tenkýho papíru, proložený žebírkama z tlustýho papíru. 19 + 18 na jeden válec, dohromady i s maticema 205 kousků. A to jsem nakonec jenom vysekal kolečka jehlou, protože řezat míň než milimetrový matice, aby to k něčemu vypadalo, to se na to můžu víteco.

Mimochodem nekejchat - velká rezerva tam není. Menší kolečka jsou úplně přesně, přebývají tři šedá a dvě černá žebírka Smile

Na tenhle udělátor z brčka a smotaného papíru jsem přišel až po dvou slepených válcích Smile Výrazně líp se s tím manipuluje, kromě toho, že to ty žebírka drží v lajně Smile

Motor z lakovny, válce taky, makro je mrcha.

A tady už je hvězdička pěkně Smile Vybrat každýmu válci nejhezčí stranu, vystrčit jí dopředu (stejně tam budou ještě nějaké vytírače zraku před tím, které odvedou pozornost od toho, že není žebírko jako žebírko Wink

A ještě jedna srovnávací - kolikrát je větší to, co vidíte na monitoru, než to, na čem se tady pracuje Wink

PI

PříspěvekZaslal: 29.6.2011 23:55 st    Předmět: Citovat

Pěkné ...
Ad matice - poláci na fórech tvrdí, že matice pod 1mm při přetření barvou vypadá úplně stejně jako kolečko, takže je to zbytečné se s tím patlat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 3.7.2011 15:35 ne    Předmět: Citovat

Walter potřetí a naposledy, hurá.

Část dráteničiny, která přijde nainstalovat na motor. Každej zdroj drátků dobrej, jsou tam struny, jsou tam nějaký hliníkový drátky, ty pružinky jsou z vinutí elektromotorku...

Ovládání ventilů vepředu:

Trubky vzadu:

To jsem nerozplác brouka, to je karburátor (asi) a výfuky. Z karburátoru jsem se málem zbláznil, když se po retušování ty pididílky rozhodly rozložit na prvočinitele... Ale nějak jsem to zvlád, na rezerwu naštěstí nedošlo Smile

Pružinky od ventilů. Na tohle je moc velká i pinzeta. Ty dílky jsou tak malé, že když upadnou, nemá cenu je hledat. Nakonec, než jsem jich udělal deset slušnejch, jsem jich udělal pět navíc.

A tady je to konečně komplet - karburátor i výfuky na místě, přibyly ještě kabely k válcům, takže ty ne úplně pravidelné válce jsou fakt přiměřeně zakryté. Mission completed.

Padne a sluší:

Papírových dílů přibylo ještě 42 (výfuky a karburátor). Když budu počítat i dráty, tak se dostanu celkem někam ke 300 dílkům na jeden motor. Jestli to náhodou konstruktér modelu lehce nepřehání...

No nic, ještě vrtule, kolečka, pár drobností a odlet Smile
Stuler

PříspěvekZaslal: 3.7.2011 15:39 ne    Předmět: Citovat

Ten motor je naozaj detailný, no vážne sa podaril, parádna prácička Shocked
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 3.7.2011 18:23 ne    Předmět: Citovat

No ale porval jsi se s tím Vojto parádně.

A jak se zdá, asi budeš i jediný kdo to dokončí. Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martinus

PříspěvekZaslal: 3.7.2011 19:46 ne    Předmět: Citovat

Motor je parádní, stejně jako celá stavba Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na: