Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výzva ABC
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> ABC
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rawen

PříspěvekZaslal: 12.11.2010 19:45 pá    Předmět: Citovat

dobry postreh, esi ono to nebude tim ze za komancu jaksi nebyl internet vubec..

Nebuď jízlivý. Zas tak blbej nejsem. Navíc o netu za komančů tam nic nepíšu, čti pořádně Very Happy
Ale jinak souhlas.
Lukáš

PříspěvekZaslal: 12.11.2010 21:31 pá    Předmět: Citovat

Já už na nějakou záchranu ábíčka nevěřím. Brácha věkově spadá co cílové skupiny a s kamarády spíš plundrují můj archiv, než aby v trafice sháněli nová čísla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuba78

PříspěvekZaslal: 12.11.2010 21:57 pá    Předmět: Citovat

klid havrane, to bylo jen takove popichnuti Smile navic technicky vzato, internet byl - Arpanet je od 69ho a TCPIP od 70tych let.

back to ABC - lukasi, definuj "zachranu abc" - zmena na styl 80tych let? neprezije. muselo by to stat hodne pres kilo kdyby to bylo bez reklam, mit podstatne vetsi redakci aby naplnili obsah. a na naklad ctvrt mega vytisku drahne doby zapomen. kdo by to kupoval? nas par to nezachrani.
proste ABC je pro nas mrtve, lepme modely a uzivejme ze mame takrka nekonecne zdroje jak se dostat k jakemukoliv modelu po celem svete.

viva la hercooles.
jmaky

PříspěvekZaslal: 15.11.2010 12:27 po    Předmět: Citovat

citace:
Já už na nějakou záchranu ábíčka nevěřím. Brácha věkově spadá co cílové skupiny a s kamarády spíš plundrují můj archiv, než aby v trafice sháněli nová čísla.

boha kdyby někdo cizí i syn ...vlezl do mé skříně smrt jeho...

ne vážně pokud stopnou i ten žalostná styv modelů z abc ukončím i já odběr
!časopisu" nicméně asi každý zná aukro a když se tam podíváte za kolik se prodávají staré modely z abc tak hlad po nich asi je. Mne by zajímalo jaká je prodejn ost ABC kupříkladu s modelem Kozího hrádku a ABC standartního, tj takřka o ničem (polní nemocnice mars atd beru za lepší aby bylo pochopeno)
nicméně kupříklad kozí hrádek jsem viděl a prodan za tuším 200-300kč!!!
kolik abc kdo má doma? já koupil tuším 3-4ks jen pro model hrádku, (pro osobní potřebu ne na kalkul) Wink

vážně jaký je rozdíl v prodejnosti? Hlavně neříkejte že žádný....

PS smutek na závěr : bohužel dnešní mladá generace je vážně out syn lepil chvíli 6-9let ale co je PC s netem tak to je konec , smutný konec...

UPS ALE kdyby vycházeli velké knihy modelů bylo by po pláči, ALE zase kolik toho prodají? Nechci ale jsem pesimista... ALE ... třeba jo.
juraig

PříspěvekZaslal: 15.11.2010 16:06 po    Předmět: Citovat

žiadne strachy...

Pred necelým rokom sa podobné niečo stalo u nás na SK vo Fifíkovi. Sľub je raz začas vydať 4xA4 vystrihovačiek. Zapojte / zapojme sa určite. Jedným z výsledkov ankety bolo, že sa ohlásili aj noví potencionálni tvorcovia... výzva pre nás / pre vás. Otázkou je, aký iný časopis ešte vydáva paierove modely v čechách. To si vie zodpovedať asi aj redakcia, podobne ako je to s Fifíkom u nás...
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 15.11.2010 17:02 po    Předmět: Citovat

ABC má kvalitních autorů hodně. Naopak si jich neváží.
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 19.11.2010 23:32 pá    Předmět: Citovat

Tak dnes sem se mohl být přítomen setkání staré a nové redakce ABC při příležitosti 55 ho ročníku.
Jedna z prvních věcí o které sem se bavil s panem šéfredaktorem Ležákem byla tato výzva a panika,která okolo vznikla.

Takže mám dobré zprávy. Vystřihovánky jsou na pár let v ABC jistotou. Ten průzkum si dělal Zdeněk Ležák čistě jen pro sebe a Ringier v tom namočen není.
Jeiné na co si musí všichni starších generací zvyknout je složitost modelů. Je to prostě časopis pro děti a takto slouží jako odrazový můstek k papírovému modelářství.

Tímto je téma - Konec vystřihovánek - uzavřeno.
Tomáš 10

PříspěvekZaslal: 20.11.2010 16:15 so    Předmět: Citovat

Takže zatím pohoda Very Happy

"Je to prostě časopis pro děti" -
To bylo i v 70tých letech,kdy jsem jako malý lepil Mistrův skanzen,na kterém jsem se lepit vlastně naučil.
Lukáš

PříspěvekZaslal: 24.11.2010 21:39 st    Předmět: Citovat

Kuba78 napsal:
back to ABC - lukasi, definuj "zachranu abc" - zmena na styl 80tych let? neprezije.

Právě proto. V dnešní době mají děcka tisíc a jednu alternativu. A ábíčko se snaží držet krok tím, že se snaží věnovat všemu, články jsou ale povrchní a o ničem. Už nikdy to nebude, co bývalo. Že mne drtivá většina modelů neoslovuje, neřeším - je mi jasné, že jsou určeny pro děti.
jagersky

PříspěvekZaslal: 25.11.2010 10:51 čt    Předmět: Výzva ABC Citovat

Pred rokom som písal do redakcie ABC, či nemajú v pláne pokračovať vo vydávaní starých dobrých Speciálů ABC (Století vystřihovánek, Déčka ABC,...) a bolo mi odpovedané, že v dohľadnej dobe nič také v pláne nie je, ale že Z.Ležák niečo v pláne má (rok 2011 ??). Pretože si myslím, že by sa to ujalo - vydať raz za čas Špeciál, kde by boli modely, po ktorých je hlad (mohla by predtým napr. prebehnúť anketa v ABC a na iABC), by sa určite vyplatilo aj Ringieru - veď vieme, za koľko sa na Aukru dražia Speciály, kde vyšiel Orlík, Výstaviště, Blatná,.....Posledné boli, pokiaľ sa dobre pamätám, Formule a Speciál s modelmi od Julesa Verna a od tej doby....nič. A v časáku by tým pádom mohli vychádzať modely, ako doteraz (i keď si myslím, že za poslednú dobu sa to trochu zlepšilo (Hospodářská usedlost z Čech, Kozí hrádek, Stug III., Trabanty + očakávaný Letohrádek Hvězda od RV v najbližšom čísle), ale časy ročníkov, kde skoro v každom čísle bol nejaký model od RV (myslím napr. edíciu Siedmych divov sveta, Pražský hrad, Veža v Pise, Tower Bridge,...), sú už, bohužiaľ, asi dávno preč. A to nehovorím o ERKOtype, ktorého šuflík sa nadúva a nadúva a od Radnice v Rychnově n.Kněžnou zhola nič.
vojta78

PříspěvekZaslal: 25.11.2010 20:35 čt    Předmět: Výzva ABC Citovat

ABC Speciál s vystřihovánkama bych teda vážně uvítal. Poslední co s logem ABC vyšlo, kde byly vystřihovánky ve větším množství, tak Velká Kniha vystřihovánek, teda aspoň myslím, moc jsem to nesledoval. Spíš byl speciál zaměřený na komicksy.
Některé staré speciály mám.
Taky jsem psal do redakce iabc, jestli bude něco podobného jako Stug lll G, zatím bez odpovědi. Bylo to jediná vystřihovánka, po dlouhé době, která mě zaujala.
Jardik

PříspěvekZaslal: 25.11.2010 22:18 čt    Předmět: Citovat

A zatím co v ABC by průběžně vycházeli modely jednodušší, ve speciálu by mohly být zase rozsáhlejší a složitější pro ty, co by chtěli zkusit už něco více...kééž by se něco takového ujalo...a rozhodně bych byl i zastáncem hlasování o tom, co se do speciálu dostane za model...třeba takový průmyslový palác bych bral všema deseti Smile
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.11.2010 13:38 pá    Předmět: Citovat

Ehm. Speciál? No maximálně nyní vánoční číslo s letohrádem Hvězda. Si tak říkám, že máte asi málo modelů na výběr, když tak toužíte po
Speciálu. Mužem být rádi za 3 strany šmikajd v ABC.

Naposledy upravil Tomys dne 26.11.2010 16:56 pá, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hopi
Anonymní

PříspěvekZaslal: 26.11.2010 15:31 pá    Předmět: Citovat

Ale i speciál abc by měl smysl. Modelů je na trhu víc než dost, ale vydat ve spolupráci s abc nějaké Vyškovského šuplíkovánky by nebylo vůbec na škodu.
tonzek

PříspěvekZaslal: 13.12.2010 16:10 po    Předmět: Modely jsou in i dnes Citovat

Nedá mi to, abych taky nenapsal pár slov. Kdekdo se tady ohání nostalgií, že dnešní mládež nestříhá... Přátelé není to pravda. Doma se odebíralo ABC od ročníků 21 ( nějaký rok 77/7Cool, nejdřív otec, pak já až do roku 97, kdy jsem přešel na odbornější časopisy AR,.... Mý děti současná podoba ABC nenadchla, takže se ani nekupovalo. Když ale na půdě u rodičů našly po mně starší ročníky, propadly abcmánii, jak vystřihánkový i ( obrazová škola vlaky,... i papírové modely ), tak komiksový - strážci,... hlavně dcera. Několik časopisů jsem pak s odsouhlasením mých dětí ( nerady se jich vzdávaly ) nabídnul na ZŠ, kam chodí. Jen se po nich zaprášilo - co nejvíc bralo v pořadí od nejvíce k méně zde ( obrazové školy vlaky, nejvíc ze všeho historický lokomotivy a starý lokálky a parní mašiny, dále lodě, letadla a auta, pak taky obraz. škola fauna, flóra, dále komiksový seriály jako Souboj robotů, Strážci, Nežárka ..., modely a vystřihovánky ). Takže mládež zase není tak jiná a tak odlišná od nás (mě je letos 39 ). Možná že mi sami chceme, aby byli tak jiní. Nebo je to jen utkvělá představa redaktorů dnešních časopisů pro mládež, že musí být časopis plný informací o mobilech, vyzváněcích melodiích, gamesách ... ten, kdo tohle řeší ( myšleno vyzvánění na mobilu, ... ) si rozhodně nebude kvůli tomu kupovat abc, ale najde si vše potřebný na webu. Ale jak jsem se sám přesvědčil, zdaleka ne všichni jsou mobilmani, a stále je mezi mládeží dost těch, kteří chtějí tvořit, lepit, stříhat.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> ABC Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: