Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ MULTIPARALELKA ;)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinus

PříspěvekZaslal: 7.2.2011 19:54 po    Předmět: Citovat

Stug je hotov, fotky dám, až se mi to podaří někdy za světla nafotit. Končím jako druhý v pořadí, s čímž jsem teda vůbec nepočítal - čekal jsem automaticky poslední místo Very Happy
Měl bych prosbu na majitele tohoto modelu - z druhé strany návodu na Stug je Terénní auto od Mariána Hlaváče, prosím o naskenování návodu k němu, pravděpodobně jsem ho rozstříhal. Ne že bych se ho chystal lepit, ale mám rád modely kompletní. Díky Wink

EDIT: Návod jsem našel na stránkách ABC, napadlo mě to až to po odeslání příspěvku...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
petrxp

PříspěvekZaslal: 8.2.2011 11:05 út    Předmět: Citovat

Gratuluju. Aspoň jde vidět že i u modelu z ABC jdou strávit 3 měsíce . Jak dlouho to tvrvalo ,těch 40 hodin ,jak avizujou v ABC ? Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinus

PříspěvekZaslal: 8.2.2011 18:32 út    Předmět: Citovat

No na lepení modelů z ABC v naprosto šílených časech jsem zřejmě jeden z místních expertů Cool

Tak a je HOTOVO! Můj první složitější tank (stavitelé polských tanků nyní zavřou obě oči a otočí se zády Wink ) se mi podařilo úspěšně dokončit Cool Polák to sice není, ale i tak mi to dalo pořádně zabrat. Ze začátku mě stavba skvěle bavila, problémy začaly s podvozkem. Kola a pásy byl normální vopruz, patrně proto asi už moc tanků neslepím Wink Po dokončení podvozku mě to opět začalo bavit a to přesně do té doby, než jsem začal dělat přídavné pancéřování, přesněji tu konstrukci, která to drží. To byla pakárna č.2 na tomto modelu, chvílema jsem to chtěl ukončit dobře mířenou ranou a udělat nějaké diorámko "Bitva u Stalingradu" Surprised Ale s touto kamufláží by se tam Stug asi moc nehodil a tak jsem to musel dotáhnout do úspěšného konce.
Pokud pominu výše uvedené problémy, tak se model lepil skvěle a na žádné nepřesnosti jsem nenarazil. Jedinou výtku bych měl k držákům přídavného pancéřování, oproti fotkám skutečného děla to vypadá, že ty boční pancíře jsou moc daleko od blatníků. Horní dvě vzpěry jsou zřejmě moc dlouhé a na spodních držácích je proto vidět, že krajní nýty jsou přinýtované do "vzduchu". Ale každý si je může samozřejmě zkrátit. Takže model můžu jen doporučit a podle mě jde o nejhezčí tank, co v ABC vyšel Wink

Zahájení stavby: 27.10.2010
Ukončení stavby: 7.2.2011
Čistý čas stavby: 149 hodin
Počet dnů lepení: 104
Průměr na den: 1.43 hodin

Ano, opravdu 149 hodin Very Happy ABC odhadovalo 40 hodin, připadal jsem si jak soukromá firma se státní zakázkou - rozpočet jsem překročil skoro čtyřnásobně Shocked

Detailní foto

Celkové foto

Tak a teď je řada na Pepovi Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vojta78

PříspěvekZaslal: 9.2.2011 0:29 st    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

Model vypadá skvěle. Jsem zvědav na posledního.
Pokud jde o nějaké ty nepřesnosti, tak ing. Navrátil je má asi každého modelu. Martin Č tu popisuje stavbu (Pz.Kpfw. VI. - Tiger I / R. Navrátil - Betexa / 1:35), narazil na několik závažných chyb. Taky tento kousek stavím, a můžu potvrdit, jsou potřeba nějaký úpravy.
Co máš v plánu dál?
Od 1 dubna zahájím stavbu Tatry T815 VT 26 265 8x8.1R od Ripper Worksu.
Tak do té doby ještě něco spíchnu.
Ještě nějaké slíbené foto dám zítra dopoledne, za denního světla
petrxp

PříspěvekZaslal: 9.2.2011 10:30 st    Předmět: Citovat

Krásný model. Myslím že není třeba se nějak tetelit před polákama. Tyhle modely mají taky něco do sebe.
Chyby a úpravy jsou vždycky ,záleží kolik a jaké. S tím časem ,by mě zajímalo kolik lidí by do toho šlo ,kdyby tam napsali rovnou 150 hodin. Ale ty časy mají tradičně ubrané. Dakarák 1:53 za osum hodin taky asi těžko stihneš.
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 9.2.2011 15:32 st    Předmět: Citovat

Ahoj všem tankistům. Vypadá to fakt parádně! Kdoví, jestli ne z Navrátilových tanků vůbec nejlépe. Někdy po něm taky šáhnu, i když teď mám pásů a koleček plné zuby, takže oddechnu spíš u nějakých vyškovánek a až se k pásovcům vrátím, tak možná taky šáhnu nejprve po nějakém promakanějším Mistrovi (lákají mě Stuart, T-34 apod. Ale tehle Navrátilův Stug či betexácký KV-1 bych taky někdy moc rád.

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)
JosefK

PříspěvekZaslal: 9.2.2011 16:52 st    Předmět: Citovat

Zdravím. Poslední nemá na lepení vůbec chuť, tak se do Stuga radši nepouští.
Určitě to dokončim, ale nevim kdy. Wink
CSR

PříspěvekZaslal: 9.2.2011 17:45 st    Předmět: Citovat

Moc pěkně se ti povedl.Fakt krásná práce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martinus

PříspěvekZaslal: 9.2.2011 21:00 st    Předmět: Citovat

Pánové díky, jsem rád, že se model líbí i když určitě není bez chyb Very Happy Ale upřímně, s ABC v Pásové technice asi moc parády neudělám, zejména když v okolních vláknech vidím stroje, kterým by pravděpodobně salutoval i Hitler Very Happy Very Happy
Teď už je možné prozradit, že původně jsem chtěl v Pásové technice lepit Merkavu ze Zlaté knihy, ale když vyšel Stug v ABC, hned mě zlákal parádní grafikou. Dřív jsem tanky od R.V. považoval za vcelku zdařilé, ale po Stugovi už mi připadají trochu slabší - hlavně z důvodu ruční kresby. V tomto případě počítač je počítač.
Stugu podle mě přidávají na kráse ty boční pancíře, které tank činí mohutnější, bez nich by to nebylo ono. Ale na druhou stranu zas schovají celý pracně slepený podvozek Rolling Eyes
V každém případě ABC se s tímto modelem opravdu vytáhlo - jen víc takových modelů (ale ne na můj stůl Very Happy )

vojta78 napsal:

Co máš v plánu dál?

Mám rozdělaného svojeho prvního poláka, a protože u mě zatím platí rovnice "počet rozdělaných modelů = počet dokončených modelů" musím se k němu vrátit a dokončit ho Wink
Vojta S

PříspěvekZaslal: 10.2.2011 22:23 čt    Předmět: Citovat

Tohle je pěkný model,ještě chvíli a dáš i polský tank Very Happy .Gratulace k dokončení.
navstevak

PříspěvekZaslal: 15.2.2011 21:07 út    Předmět: Citovat

Opravdu povedená prácička. Gratuluju

Hotovo: MPR I, Švihov, StuH 42 1:35, Wirbelwind 1:35, Sd.kfz. 251/1D 1:35, Pz.Kpfw IIc 1:35, LT 40 1:35, sIG 33 1:35, Škoda Fabia 1:24, Jeep scout car T25 1:35, Škoda Roomster 1:32

Ve stavbě: MPR II (45%) - STOP, Centaur IV 1:35 (80%) - STOP, JAGDTIGER 1:35 (15%)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

Přejdi na: