Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ MULTIPARALELKA ;)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinus

PříspěvekZaslal: 6.1.2011 12:58 čt    Předmět: Citovat

Nalepil jsem zuby a tím prohlašuji pásy za hotové. Teď to můžu KONEČNĚ začít dávat dohromady Twisted Evil

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vojta78

PříspěvekZaslal: 10.1.2011 11:17 po    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

Tak jsem tu s dalším postupem. K modelu připevněny přídavný pancíř a nějaké ty drobotiny. Ještě dodělávám druhé zadní kolo a přetřu ty pásy, pokud koupím vhodnou barvu.

Ještě na jeden problém jsem narazil.

Spodní úchyty pancíře, lepí se na blatníky, jsou krátké. Je to důvod, proč jsem je u prvního Stug (z ABC) strhl a tím nedělal přídavný pancíře.
Vyrobil jsem je nový delší a povedlo se mi to docela dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinus

PříspěvekZaslal: 13.1.2011 19:54 čt    Předmět: Citovat

Máš to za pár Laughing

Po 110 hodinách práce se mi na stole vylíhl Bezpásovec obecný

a posléze zmutoval na Půlpásovce žlutavého
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
petrxp

PříspěvekZaslal: 13.1.2011 21:42 čt    Předmět: Citovat

Taky vidím že je z čeledi bezdělovitých. A bezpoklopových. Jinak snad už toho nemáš moc Laughing .
Martinus

PříspěvekZaslal: 14.1.2011 21:31 pá    Předmět: Citovat

Laughing
Ještě je toho dost, ale ubývá to Wink Hlavní je, že je za mnou podvozek, to byla krize... Teď mám v plánu mohutný finiš Wink

Přidán druhý pás, nalepeny výmetnice kouřových granátů:
Martinus

PříspěvekZaslal: 15.1.2011 20:12 so    Předmět: Citovat

Teď už to jde skoro samo Wink
Pokračuju v pravidelném denním reportu - zkompletovány rezervní pojezdová kola (zde jen nasucho, pod něma bude ještě poklop), přední oko a výztuhy na horní části blatníků:
vojta78

PříspěvekZaslal: 16.1.2011 11:30 ne    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

Zdravím,
tak myslím, že model je HOTOVÝ. Pásy přetřené, i když trošku tmavší než bylo v plánu. Navlečené na kola, bylo to problematičtější než u modelu z ABC, ale nakonec dokončené. Pokusil jsem se pořešit ozubené hnací kolo, aby se zuby zasunuly do otvorů v pásu (zuby nožem upraveny), jenže, jak už tu bylo řečeno, zuby s dírami v pásu vůbec nesedí a i přes pokusy se nedařilo. Škoda.

Abych to shrnul, model z ABC se mi dělal líp. Na druhou stranu, se mi povedlo dokončit tank úplně i s přídavným pancéřováním.
Jak tak koukám, tak Martinus válí a model se mu daří stavět dost slušně.
Pokud jde o další model Stug, co stavím, tak ten jsem odložil a fotku sem dám až po dokončení.

Teď popřemýšlím, co dělat dál. Mám nakoupené nějaké tatrovky od Ripper Worksu a ještě nějaký věci od ing. Navrátila. Rozhodně si ještě spíchnu nějakýho pásáka, pak nevím.
Martinus

PříspěvekZaslal: 23.1.2011 19:31 ne    Předmět: Citovat

První šťastlivec dorazil do cíle, gratuluju k dokončení, s těma pásama to vypadá dobře Exclamation Klidně bych bral víc fotek a detailnější Wink

U mě se mohutný finiš až zas tak nekoná, s chřipkou se blbě lepí Rolling Eyes Už se z toho pomalu dostávám, tak jsem dělal aspoň jednodušší věci. Na následující fotce přibyly tyto části - dva díly u průzoru řidiče, háček vedle průzoru (a na opačné straně), uprostřed nahoře dva plastické díly, vzadu pak bedna:

Pak jsem pokračoval spodní částí tanku vzadu, slepené díly jsou líp vidět až na další fotce:

A udělal jsem i foto poměrně nemodelového podvozku. Model je navržen tak, že osy procházejí pod celým tělem tanku. Každý si je samozřejmě může zkrátit a nechat je jen v těch držácích, no já jsem to z důvodu zachování geometrie pojezdových kol radši nedělal...
Martinus

PříspěvekZaslal: 24.1.2011 20:50 po    Předmět: Citovat

Kupředu levá! Dal jsem dohromady 5 krytů v zadní části tanku. Poprvé jsem si na nich vyzkoušel dělání oblin na polský způsob (vyřízni kousek, zakulať a spoj k sobě), první kus byl utrpení, pak už to šlo líp. Ale příště to snad bude ještě lepší Wink A taky koukám, že mi za chvíli upadne ta destička na levém blatníku Rolling Eyes

Měl bych dotaz, z čeho jde udělat anténa?
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 25.1.2011 11:22 út    Předmět: Citovat

Třeba z optického vlákna, ale k tomu se tu dostane málo kdo. Laughing Takže třeba štětina ze smetáku. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sedivak

PříspěvekZaslal: 25.1.2011 19:28 út    Předmět: Citovat

U tančíku, který se teď snažím slepit píšou něco o použití struny z kytary (E) ... zatím to nemám vyzkoušeno.
Martinus

PříspěvekZaslal: 25.1.2011 21:24 út    Předmět: Citovat

Díky za rady, dá se nějak jednoduše dostat k tomu optickému vláknu? Třeba koupit metr kabelu a pak to vykuchat? Very Happy

Zpracoval jsem vstupní poklop v horní části, ukázalo se to pracnější, než to na začátku vypadalo:

V dálce na kopci začínám vidět cíl Cool
Lukáš

PříspěvekZaslal: 26.1.2011 8:11 st    Předmět: Citovat

Na antény se mi osvědčila stará struna. Výhodou je, že se po neopatrném zavadění při manipulaci vždycky sama narovná.
vojta78

PříspěvekZaslal: 27.1.2011 0:59 čt    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

Čau, já dělal tu anténu z vlákna malířské štětky. Není to zrovna pravé ořechové, ale v tu chvíli mě nic jinýho nenapadlo. Možná že ji ještě vyměním za tu strunu. Doma ještě nějakou mám.
Nějakou tu fotku ještě dodám.
Martinus

PříspěvekZaslal: 29.1.2011 19:50 so    Předmět: Citovat

Ještě jednou díky za rady, jelikož dva lidi radí použít strunu, tak ji dám Wink Ale musel jsem koupit novou, no naštěstí stojí pár kaček...
Poslední foto před dokončením. Kompletuji zbývající díly, nalevo nahoře ohrádka na zadní část tanku, pod ní kulomet s krytem, uprostřed hlaveň, napravo pár dílů pro držák přídavného pancéřování. Příští týden bych to měl dorazit a pak hurá zpět na Freudenstein Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

Přejdi na: