Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ MULTIPARALELKA ;)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinus

PříspěvekZaslal: 1.12.2010 21:56 st    Předmět: Citovat

No já jsem to skoro urval, když jsem to stáčel. Papír se nějak zamotal do té tyčky a už to bylo Shocked Naštěstí tady je náprava jednoduchá a stejně to pod tím přídavným pancéřováním nebude vůbec vidět Very Happy

Poté, co od dubna 2009 lepím jeden model za druhým, na mě teď přišla nějaká krize Rolling Eyes K lepení se musím dost přemáhat, ale zatím stavba nestojí.
Zpracoval jsem horní kladky:

Čas stavby: 50 hodin

OT: Od vydání reprintu Modeliku přemýšlím nad tímto modelem, váhal jsem do poslední chvíle, kdy byla otevřená Numiho sběrka. Nakonec jsem reálně zvážil svoje možnosti a vzdal jsem to. Když vidím to trápení s 3 a půl stránkovým dělem, tak rozsah 56 stran A4 je naprosto děsivý Shocked Škoda, model vypadá slepený skvěle Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JosefK

PříspěvekZaslal: 2.12.2010 0:01 čt    Předmět: Citovat

Já ty kladky složil trochu jinak. Ty máš potisk na stejnou stranu u obou. Já stranu s potiskem nasměroval ven a vnitřní stranu jsem zatřel černou barvou.
Je to trochu vidět v předchozím příspěvku na první fotce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojta78

PříspěvekZaslal: 2.12.2010 12:39 čt    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

nazdar pánové,
tak po nějaké době, kdy jsem sice velmi pomalu, ale jistě něco lepil, přináším nějaké foto.

a konečně hnací, ozubená kola

ještě zhotovím hlaveň, několik drobností a nastříkám první lak.
Zároveň s tímto kouskem dělám i na tom dalším, ale foto radši nedám, vypadá to hrozně. Bude nutná výrazná retuš, a pár drobností udělat znova. Takže ho ukážu až na poslední fotce, kde budou všechny tři kousky Stug III Ausf. G.
Martinus

PříspěvekZaslal: 10.12.2010 12:13 pá    Předmět: Citovat

Takže Vojta78 už má skoro hotovo, Pepa je uprostřed a já jsem se po předčasném startu propadl (podle očekávání) na poslední místo Very Happy
Tak ať to tady trochu žije - tvůrčí krize stále trvá, ale nějaký ten postup by se našel. Zpracoval jsem přední kola, přední část je zatím nasazená na tom kuželu nasucho, správnou hloubku vyzkouším až podle pásu Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vojta78

PříspěvekZaslal: 12.12.2010 20:56 ne    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

Tak jsem zase tady s menším postupem. Taky s ostudou. Pos... jsem hlaveň kanonu. Při stáčení na kulatině mi slezla barva. Pokus o natření a nějaké ty zelené fleky se sice nějak podařil, ale následně ještě zhoršil zroušenou tuhou z tužky, kterou jsem začerňoval úsťovou brzdu. Pokusím se to ještě přetřít.
-Dokončil jsem horní kolečka (kladky) s mírnou úpravou. Nalepil jsem na ně 2mm papírový pásky a natřel černou barvou.

Nalepil pár drobností na zadní část trupu

Vyrobil pár koleček z balsy 2mm. Ty následně oblepím vším potřebným a zbývají zadní kola a pásy.

Martinus

PříspěvekZaslal: 17.12.2010 21:12 pá    Předmět: Citovat

Ty upravený horní kladky vypadají mnohem líp, než originál z modelu Wink
Já na nějaký tuning nemám ani pomyšlení, pásová technika prostě není můj šálek čaje a tohle dokončím jen silou vůle (a abych si udělal čárku za model v této kategorii Very Happy ).
Pomalu se prokousávám ke konci - po předních kolech tentokrát zadní Razz Jejich lepení nešlo moc dobře, no je to za mnou. Vzhledem k počtu kol nechci další tank hodně dlouho vidět Rolling Eyes

A jedno rychlé foto celku, kola nasucho a jen z jedné strany:
Martinus

PříspěvekZaslal: 26.12.2010 20:09 ne    Předmět: Citovat

Paralelka se nám nějak pozastavila. Takže dám příspěvěk, aby to tady neumřelo Razz V prvé řadě jsem po zhruba 20 měsících změnil místo na patlání, doteď jsem lepil v kuchyni, nevýhodou ovšem byla absence PC a tím i internetu a bohatého archívu metalových songů Wink Na druhou stranu tam byl velký stůl, což nikdy není na škodu (ale polovina byla stejně manželky Razz ) Přesunul jsem se tedy k PC, do budoucího dětského pokoje Wink Stůl sice není tak velký a přinese to určité logistické problémy (voda, vyhazování odpadu), ale je tam PC a o stůl se nemusím s nikým dělit Razz Razz

A teď už k modelu. Pásy jsem se rozhodl udělat v "plné palbě", tj.včetně volitelných dílů č.50 a 51, které jsou na fotce. Samozřejmostí pak bude vyřezání vzduchu na krajích pásů a otvorů uprostřed, do kterých budou zapadat zuby hnacího kola (teda aspoň v to doufám):
vojta78

PříspěvekZaslal: 26.12.2010 23:04 ne    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

Čau,
já pomalu lepím, jenže zapomínám fotit. Hotový hlavní kola, lepím zadní kolo a pomalu vyřezávám malý díry do pásu, pro ozubený hnací kolo. Taky plánuju dělat kompletní pásy. Jen s tím rozdílem, že je vyzkouším přetřít nějakou barvou. Chci zkusit něco jinýho. Fotky dám zítra. Zajdu ještě do prodejny a kouknu na barvy pásů. to bude asi až příští rok. Zatím budu dělat na tom dalším.
Martinus

PříspěvekZaslal: 27.12.2010 12:05 po    Předmět: Citovat

Tak na barvený pásy jsem zvědavej, ale já bych do toho nešel - lepím zásadně čistostavby Cool Jinak konstrukce těch zadních kol je spíše na škodu (ta složitější verze), podle mě přes ně nepůjdou ty pásy napnout, protože to kolo se zbortí. Možná jsem měl udělat ty jednodušší a zřejmě by to i líp vypadalo...
Pokračuju vyřezáváním samotných pásů. Nevím, jestli výsledek odpovídá vynaložené námaze, ale když do toho jdou v paralelce všichni ostatní (od Pepy to vím z práce), tak já taky Wink Pro zajímavost jsem na prostředek položil 3 dílky, které tam přijdou dále přilepit (a nejen tyto 3 Rolling Eyes )

Čas stavby: 75 hodin (za chvíli dvojnásobně překročím odhad ABC Wink )
vojta78

PříspěvekZaslal: 27.12.2010 16:14 po    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

-Co se týče pásů, nehodlám jít do extrému a použiju jen jednoduchou
barvu pásů. Udělal jsem si pracovní kopii pásů a pokud to nevyjde, tak
zůstanu u původního stavu.
-Pokud jde o složitější versi zadních kol, nemusíš mít obavy o zborcení. Mě se,
u prvního modelu Stug, kola vůbec nezbortila. Pás mi délkou vyšel akorát
vojta78

PříspěvekZaslal: 30.12.2010 13:12 čt    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

Zdarec,
tak konečně aspoň jedna fotka. Hotový hlavní kola, zadní kolo (zbývá ještě retuš), no a již zmiňované pásy, které mám v plánu něčím přetřít. Je tu bohužel jasně vidět ta nepodařená hlaveň. Chtěl jsem zkopírovat hlaveň z dalšího Stug co mám a pomalu lepím, ale je má tmavší kamufláž, tak to nepůjde. Snad se mi podaří sehnat další výtisk a vyměnit ji.

petrxp

PříspěvekZaslal: 30.12.2010 13:30 čt    Předmět: Citovat

Já jasně vidím že je to celkem podařené. Palec nahoru . Dobrá práce Wink .
Martinus

PříspěvekZaslal: 30.12.2010 19:47 čt    Předmět: Citovat

Mně se to taky líbí Wink Už abych byl taky takhle daleko...
JosefK

PříspěvekZaslal: 30.12.2010 20:13 čt    Předmět: Citovat

Já dělám na pásech a vůbec mě to nebaví. Další tank určitě nebude. Twisted Evil
Martinus

PříspěvekZaslal: 3.1.2011 13:35 po    Předmět: Citovat

Já pomalu končím práci na pásech (a kola mám hotový), takže mě to zase začíná bavit Very Happy
Vyřezání otvorů v pásech se ukázalo jako zbytečný. Původní idea byla, aby ten pás zapadl do předního hnacího kola, ale rozteč těch děr na pásu je jiná, než rozteč zubů na kole.Zkoušel jsem zuby trochu zmenšit, ale nepomáhá to, nasadím pás tak 4 zuby a to ještě stěží. Takže to má jen vizuální efekt, no aspoň něco. Uvidím, jak to vyjde ostatním v paralelce, ale podle mě se na tomhle moc zkazit nedá, model na to prostě není dělaný...
Přes vánoce jsem toho moc neudělal, ale aspoň něco - dokončil jsem pásy z jedné strany, teď ještě z druhé strany nalepit ozubení a můžu kompletovat podvozek Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

Přejdi na: