Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ MULTIPARALELKA ;)
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinus

PříspěvekZaslal: 27.10.2010 10:02 st    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ MULTIPARALELKA ;) Citovat

S kolegou z práce JosefemK jsme se prakticky hned po vyjití tohoto modelu v ABC dohodli, že ho dáme jako paralelku. Problém byl jen v načasování, když někdo dokončil model, druhý byl zrovna v půlce stavby něčeho jiného Wink Protože Pepa je krok od dokončení Žuka, rozhodl jsem se přerušit stavbu Freudensteinu, aby jsme tu paralelku mohli konečně dát. Dalším důvodem bylo i to, že zatím zde tento model nikdo nelepil a nerad bych se nechal předběhnout Very Happy (EDIT: Tak jsem se přehlídl, ten StuG už tady asi je....)

Zde pár údajů převzatých z ABC 13/2010:
Náročnost: 5 Wink
Měřítko: 1:35
Rozměry v CM: D14 V7 Š9
Doba slepení: +- 40 hodin (uvidíme Very Happy )
Konstrukce: Robert Navrátil, Pavel Bestr
Rozsah: 3.5 stránky A4

Co se týče předlohy modelu, sluší se něco o ní napsat. Mé znalosti pásové techniky jsou na úrovni rozeznávání siluet jednotlivých typů za šera Cool Rozuměj - pokud stojí v tom šeru stroje dostatečně blízko, dokážu rozeznat typ "tank" od typ "Fabie" Wink Proto odborný text radši nechám na Panzernetu... Dovolím si jen vypůjčit technická data a jedno foto:

Hmotnost: 23.9 t.
Délka: 6.77 m.
Šířka: 2.95 m.
Výška: 1.85 m.
Motor: HL 120 TRM
Výkon motoru: 300hp
Max. rychlost: 40 km/h.
Posádka: 4 muži
Výzbroj: kanon StuK L/40 ráže 75 mm, kulomet MG 34 ráže 7,92 mm

V této chvíli model plánuji postavit tak jak je navržen, bez tuningu. Ale ty naznačené nýtky a matice lákají Very Happy Uvidím, jak to půjde od ruky Wink A snad jen dodám, že z mé strany jde samozřejmě o další stavbu do řady "Modelářský Bobřík"

Prozatím jsem podlepil potřebné díly. Dle návodu se mají podlepit 0.3-0.4 mm, zvolil jsem kladívkovou čtvrtku 0.3 mm. Nepodlepoval jsem díly na kola, při jejich lepení půjdu pravděpodobně nějakou vlastní cestou...

Naposledy upravil Martinus dne 29.10.2010 22:16 pá, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vojta78

PříspěvekZaslal: 27.10.2010 15:54 st    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

Nazdar,
tento model jsem stavěl. A docela se mi povedl, až na pár drobností. Byl to můj první tank po dlouhé době. Teď jsem si jej ještě koupil samostatně. Budu sledovat stavbu, těším se na fota.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinus

PříspěvekZaslal: 28.10.2010 16:55 čt    Předmět: Citovat

No já lepím myslím svůj druhý tank, první byl nějaký ten minitančík, co vycházely v ABC. Je to zas něco jinýho, ty tvary jsou takový - zajímavý Very Happy A jsem rád, že máme dalšího diváka Wink

Svátek je jako stvořený pro zahájení stavby Wink

Vzhledem k papíru ABC je nutností podlepovat, jako tradičně volím karton a oboustrannou pásku. Tady je situace o trochu složitější, že to není jednoduchá krabička a není hned na první pohled jasné, kde to můžu podlepit a kde to naopak bude překážet. To se potvrdilo hned na prvním dílu, chtěl jsem ho rovnou podlepit, ale bez dalších dílů to je komplikované:

Zpracoval jsem tedy díl co přijde nalepit nahoru a bylo to jako příslovečné "z bláta do louže" Smile

Abych mohl začít podlepovat, musel jsem ještě zpracovat bočnice. U těch upozorňuji na chyták, viz označený ohyb. Hned vedle ohybu je čára, já jsem to na první bočnici samozřejmě ohnul podle ní Embarassed

A z tohoto už snad půjde poznat, kde co můžu podlepit Smile

Začátek nebyl zas tak jednoduchý, takhle jsem naposledy tápal s ohýbáním dílů a jejich kompletací u McLarenu MP4-15 od Petra Špinlera. Škoda, že jsem nikde nenašel fotky podobné těm, co jsem sem nahrál, bylo by to rychlejší Wink
U tohoto modelu jsem se bál hlavně retuše, žlutá už vypadá jako OK, ještě to bude chtít zesvětlit hnědou na to maskování.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JosefK

PříspěvekZaslal: 28.10.2010 19:22 čt    Předmět: Citovat

Zatím to vypadá, že se do paralelky moc nehrnu, ale dnes jsem na rozdíl od Martina musel do práce.
Hned jak dokončím Žuka, tak se na to vrhnu. Dnes jsem trochu pokročil, tak snad v o víkendu už přijde na řadu Stuga. Very Happy

Martine pěkně pracuj a zjišťuj záludnosti, ať vim na co se připravit. Very Happy

Už jsem položil oko na 2d model a úplně jednoduchý to nebude. Ještě nikdy jsem nic takovýho nestavěl, tak se uvidí. Cool
Martinus

PříspěvekZaslal: 28.10.2010 19:37 čt    Předmět: Citovat

Jo jo, já jsem se flákal doma Wink Zatím si vybuduju férový náskok Very Happy
JosefK

PříspěvekZaslal: 28.10.2010 19:46 čt    Předmět: Citovat

Starší má přednost. Very Happy Very Happy Very Happy
vojta78

PříspěvekZaslal: 28.10.2010 20:39 čt    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

Vypadá to parádně. Myslím, že se do té mojí, koupené, pustím co nejdřív. Tenhle kousek se stavěl skoro sám.
Martinus

PříspěvekZaslal: 29.10.2010 12:05 pá    Předmět: Citovat

Tak se klidně přidej a dáme (mini)multiparalelku jako na slovenském fóru Wink

Dnes jsem si rozvrhl strategii podlepení (snad jsem nic nepřehlíd) a rovnou s tím i začal. Díky podlepení začínají bočnice dostávat konkrétnější tvar, ve zbývajícím času jsem slepil dvě ventilace (už se mi nechtělo pouštět do nějaké větší akce Wink ). Příště už mě čeká "zkouška ohněm" - nalepení obou bočnic na prostřední díl a pak celého celku na díl 1.

Měl bych dotaz na znalce modelů. Ta verze co vyšla v ABC je novinka, nebo už to někde předtím vyšlo? U grafika jsem našel např. tento (mimochodem pěkně slepený) Stug od Parodie, je hodně podobný, ale není to on Wink
vojta78

PříspěvekZaslal: 29.10.2010 19:12 pá    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

Novinka to myslím není. V ABC vyšel asi v červnu letošního roku. Model na fotce se prodává společně s pancéřovým vozem T-26, právě tento mám koupený.

Dál jsem měl možnost shlédnout složku, kde je sada 6-ti modelů ( Stug, Tiger, Su 76 + 3 další ), taktéž od ing. Navrátila. Je to delší doba. Modely se liší pouze drobnostmi, např. tvarem přídavného pancéřování atd. Pouze jediná verze, uvedená v ABC je úplná. To znamená, že tam je dno vany, úplné přídavné pancéřováni a pod. U ostatních vydání není. Když jsem mu psal, kvůli jinému modelu, chybějící díly zdůvodnil, že by byl na více stránkách a tím i dražší. Ještě dodělám drobnosti na jiném modelu a pustím se do mého STUG.
JosefK

PříspěvekZaslal: 29.10.2010 20:19 pá    Předmět: Citovat

Já taky ještě dodělávám, ale už vidím cedulku s nápisem finiš.
Já se zapojím asi o víkendu, tak se přidej taky. Aspoň to bude zajímavější.
Martinus

PříspěvekZaslal: 29.10.2010 21:57 pá    Předmět: Citovat

Díky Vojtovi78 za info ohledně Stuga, právě to přídavné panceřování mě u toho Stuga nahoře nesedělo. Tak už se těším na paralelku, aspoň budeme moct porovnat různé verze. Ještě připomenu tuto diskuzi a to, že jsem (ne)šťastným majitelem té problémové verze, o které je řeč na konci. Tak aspoň bude vidět, jak to vypadá slepené (pokud to dokončím Wink )
Jinak Vojtovi78 závidím, že to bude mít z rubu bílé Smile Většinu ohybů totiž nařezávám z rubu a to propíchnutí jehlou je utrpení v tom rubovém tisku najít Shocked
A nebojte se vlka nic, že jsem o kousek vepředu - budu končit s bezpečnou rezervou poslední Laughing
vojta78

PříspěvekZaslal: 29.10.2010 23:59 pá    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

Pokud se koukneš na model KV - 2 / ing. Robert Navrátil /1:35, který tu mám rozdělaný a nafocený, tak mezi posledními fotkami je i ten Stug společně s KV-2. Nepovedly se mi ty úchyty na přídavné pancéřování, tak tam chybí.
JosefK

PříspěvekZaslal: 30.10.2010 21:35 so    Předmět: Citovat

Ahoj, konečně se zapojuju do paralelky. Žuka jsem dokončil, tak už mi nic nebrání.

Připravil jsem si díly na podlepení a trochu studoval návod.

Zítra už snad budou fotky nějakého postupu
Wink .
vojta78

PříspěvekZaslal: 31.10.2010 18:47 ne    Předmět: StuG III Ausf.G/ ABC/ 1:35/ PARALELKA Citovat

Tak se konečně zapojuji do paralelky. Začal jsem stavbu před chvílí. Hned je poznat, že je můj model znatelně světlejší. Bude sranda míchat barvu na retuš.

Budu postupovat pomalu, takže je možné, že vaše modely dokončíte dříve než já. Aspoň se pokochám fotkami pokročilosti stavby modelů.
Martinus

PříspěvekZaslal: 31.10.2010 18:57 ne    Předmět: Citovat

Tož vitaj na placu a ať se stavba daří Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

Přejdi na: