Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jagdpanzer IV Ausf. F / Modelik / 1:25
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Podaria sa mi konečne funkčné pásy ??? ( vozidlo bude ,,jazdiť,, - nutné úpravy všetkých koles a pásov )
Podarí , bude to jazdiť ako divé !
33%
 33%  [ 18 ]
Nepodarí, neexistuje !
26%
 26%  [ 14 ]
Podarí, ale po pár ,,prejdených,, centimetroch sa pásy vždy vyvlečú z ozubených kolies....
39%
 39%  [ 21 ]
Celkem hlasů : 53

Autor Zpráva
Paly

PříspěvekZaslal: 3.11.2010 23:38 st    Předmět: Pasy Citovat

Chlapi pasy su hotove... ani neviete aky som rad ze je to za mnou, lepil som ich s malinkymi prestavkami od 14.8.2010, všetko zaznamenávam, takže potom to aj prerátam koľko minút to vyjde v priemere na 1 článok pásu. Dnes som to dal TunneloviDT, ktorý mi velmi pomoze tym ze ich nastrieka farbou . Uvidim po vikende ako sa mu to podari, ale nepochybujem ze to bude super Smile .....ja potom dokonam hrdzu a ten zvysok . Posun casu mi pomohol v ich dokonceni a takisto aj podmienky na VŠ internate, kde sa okrem inych cinnosti pije ..... pardon pracuje na modeloch neskoro do noci Very Happy . takze jeden obrovsky kamen mam zo srdca spadnuty ...... ale su na nom dva dalsie kamene v podobe figurok strelca a velitela, ktore musim vyrobit a netusim ako to dopadne aby sa tam vošli...... to vodič a nabíjač maju ovela viac miesta.....
A z tych pasov mam jedinu fotku, co je trochu skoda, ale dokoncil som ich okolo 03:00, takze som potom lahol ako zabity a spal som na moje pomery dlho ( az do 9:00 )
Ako mozete vidiet, na fotke este niesu prebrusene ostre hrany vodiaceho hrebena a drapakov, a to doriesim az po nastriekani, uz nebol cas a chcel som to dnes dat Tunnelovi, tych par bodiek co prebrusim sa uz potom zatrie ...vzor na drapaku je naznaceny z lepidla, modlim sa aby to nejako schopne vyzeralo po nastriekani.......

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukáš

PříspěvekZaslal: 3.11.2010 23:45 st    Předmět: Citovat

Hlavně jsem zvědavý, jestli ti to nakonec bude fungovat Wink
Paly

PříspěvekZaslal: 9.11.2010 11:43 út    Předmět: Pásy Citovat

Čaute, takže TunnelDT mi už odovzdal nastriekané pásy Very Happy je to odborník takže to vyzerá fakt oveľa lepšie ako som si myslel že bude. Som nadmieru spokojný. Cez víkend keď budem doma urobím patinu, hrdzu, kovový lesk. Uvidíme ako sa mi to podarí, držte palce .....tu sú zatiaľ 2 fotky (ešteže som vzal na intrák aj foťák, ináč by som sa nemohol s vami podeliť o radosť Very Happy )

Paly

PříspěvekZaslal: 15.11.2010 17:58 po    Předmět: Citovat

Ahojte tak cez vikend som sa k pasom dostal na takych 10 hodiniek, stihol som obrusit ostre kraje drapakov a vodiaceho hrebena ako bolo planovane, na fotkach su este nezatrete obrusene miesta a tiez tam nieje patina, k tomu sa dostanem cez tyzden na intraku . Pasy boli nasadene len na skusku, aby som videl ako to vyzera. Inac ich definitivne nahodim az na uplny koniec. Fotky su fotene s bleskom (bol uz vecer) tak to trochu vyzera divne Wink

Paly

PříspěvekZaslal: 24.11.2010 21:08 st    Předmět: Ketten Citovat

takze som sa potrapil trosku s patinou, hrdzou atd. Nakoniec som sa predsa len rozhodol pre striebornu farbu Revell 92. Mozno som to s nou trosku prehnal ale tak na prvu patinu pasov som spokojny ...nakoniec som pasy prelestil tuhou, moc na farbe nedrzala, ale predsa ju zjemnila ( tu striebornu ). Na poslednej fotke ten rozdiel aj trocha vidiet, tam su tuhou prelestene len tie nahradne clanky (16 ks)....

Roman V.

PříspěvekZaslal: 24.11.2010 22:41 st    Předmět: Citovat

Tou stříbrnou barvou jsi to zkazil, ale chybama se člověk učí. Stačilo mírně přejet tuhou pouze drapáky. Mezi drapáky to určitě nebylo ojeté až na čistý kov.
Co s tím? Kompletně to přetři hnědou temperou nebo vodovkou a zkoušej to znovu.
Paly

PříspěvekZaslal: 5.1.2011 13:23 st    Předmět: Osádka Citovat

Ahojte, tak osádka je hotová . Je to prvý pokus takže to nieje bez chýb, do budúcna hlavne sa pokúsiť robiť menšie hlavy Smile . Najvydarenejší čo sa týka rozmerov je veliteľ, ktorého som robil posledného, takže čím ďalej dúfajme že sa bude kvalita stupňovať. Ozaj, tie káble od hrdelného mikrofónu som nikde nenašiel kde končili, tak som ich pripojil k tým od slúchadiel. Do budúcna hádam poriešim aj to. Takže tu sú fotky :

Aki

PříspěvekZaslal: 5.1.2011 13:50 st    Předmět: Citovat

ty figurky (nejen figurky) jsou parádní, nejvíc se mi líbí ten s vystřeleným vokem Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Paly

PříspěvekZaslal: 5.1.2011 13:56 st    Předmět: Citovat

Vdaka Aki Smile ....no veru na jedno oko prižmúrené u strelca som bol viac menej prikrátky, mal som mu dat pirátsku záklopku na oko Twisted Evil
Paly

PříspěvekZaslal: 25.1.2011 13:25 út    Předmět: Model Citovat

Ahojte, takže model som nedávno dokončil a môžem sem pridať finálne fotky....všetko to trvalo až pridlho, hlavne kvôli škole a štátniciam, tak som rád že to mám za sebou Very Happy ...ale stálo to za to, užil som si pri lepení kopec zábavy a navyše tie pásy sa mi podarili nad moje očakávania takže to pekne hladko ide Wink žiaden problém. Tu sú fotky:

pipiroha

PříspěvekZaslal: 25.1.2011 13:40 út    Předmět: Citovat

Opravdu velmi povedený model.Smekám. Cool Laughing Laughing

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
petrxp

PříspěvekZaslal: 25.1.2011 16:22 út    Předmět: Citovat

Taky fak smekám. Klobouk dilů Smile . A ty sítě a takové věci to je z čeho ?
Paly

PříspěvekZaslal: 25.1.2011 16:46 út    Předmět: Sieť Citovat

Maskovaciu sieť som robil z obyčajného obväzu, len som asi každé druhé vlákno vytiahol, aby nemala príliš husté oká a potom som to položil na papier a nafarbil vodovými farbami (tými obyčajnými čo mám ešte oddávna keď bola na základnej výtvarná výchova Very Happy ) .....keď to vyschlo, nastrihal som si potrebné kusy, zavesil ich na stroj a do toho navešal kúsky machu. To je celé Smile
LARY

PříspěvekZaslal: 25.1.2011 18:03 út    Předmět: Citovat

Tak tahle "Guderianova kachna" se povedla !
Jak se staví od Modeliku ?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Paly

PříspěvekZaslal: 25.1.2011 18:40 út    Předmět: ..... Citovat

LARY- stavia sa parádne, nieje tam jediná chyba čo sa týka nepresnosti. Možno s Modelikom majú niektorí ,,zlé,, skúsenosti , je to možné, ale asi od iných autorov, čo sa týka Waldemara Rycharda , tak pri jeho modeloch som na chyby zatiaľ nenarazil..... takže- môžem len odporúčať ! Razz
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: