Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jagdpanzer IV Ausf. F / Modelik / 1:25
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Podaria sa mi konečne funkčné pásy ??? ( vozidlo bude ,,jazdiť,, - nutné úpravy všetkých koles a pásov )
Podarí , bude to jazdiť ako divé !
33%
 33%  [ 18 ]
Nepodarí, neexistuje !
26%
 26%  [ 14 ]
Podarí, ale po pár ,,prejdených,, centimetroch sa pásy vždy vyvlečú z ozubených kolies....
39%
 39%  [ 21 ]
Celkem hlasů : 53

Autor Zpráva
Paly

PříspěvekZaslal: 5.10.2010 10:58 út    Předmět: Jagdpanzer IV Ausf. F / Modelik / 1:25 Citovat

Ahojte,.....

Noooo,tak som tu prihlasený už dlhšie, a konečne by som mal sa odhodlať niečo tu aj ,,prilepiť,, zo svojich modelov. Momentálne lepím tento Jagdpanzer, bude mi treba ešte také 2-3 mesiace kým ho dokončím. lepím ho už pekne dlho, takže zo začiatku sa môžete ,,tešiť,, na časté pridávanie fotiek toho čo už mám hotové, potom sa to trochu pribrzdí. Je to ( či vlastne bude ) jednoznačne môj nejlepší model. Len PROSÍM berte tieto slová s rezervou - je to môj naj model, čo vidím tie vaše tak viam lepiť tak asi z 20-25% tak ako vy ( neviem či aj to nieje priveľa ) Smile
Robím tam viacero úprav, čo je hlavné idem sa po 3 krát pokúsiť o funkčné pásy. Pri Hummelovi mi to už-už vyšlo, ale nakoniec predsa nie. Tentokrát to vyzerá nádejne, tak uvidíme.... lebo ja sa s modelom chcem aj trochu pohrajkať ako malý chlapec Very Happy
Tu sú prvé fotky, ako som vravel - začiatok stavby bol myslím presne 7.5.2009. Vediem si podrobný denník prác, vždy s presnosťou na minúty zapíšem čas stavby, tak som zvedavý koľko to dokopy dá Very Happy ....tak ohľadom interiéru mi už vraveli že som to tou ,,akože patinou,, pokašlal.... čo už, čo nezistím sám tak sa nedám od toho odhovoriť. Ďalší model vari bude lepší....

Kostra, interiér - začiatok, vlastné MP40:

Tu je ešte motor, munícia,náradei achladič. S pridanými detailami na motore mi pomohol Juraj Žiačik.

Při promazávání tématu jsem omylem odstranil výsledky hlasování, tímto se autorovi velice omlouvám. Skóre bylo: 3:2:7 Moderátor jenda.e
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Asiolo

PříspěvekZaslal: 5.10.2010 11:47 út    Předmět: ... Citovat

Ahoj
S tím aby to jezdilo ti fandím ale myslim že bez toho aby všechny funkční součástky byly z pevnějšího matroše než je papír se neobejdeš .
Jo papírová kastle to beru to by ničemu nevadilo ale kola , pásy, uložení kol do korby atd. musí bejt z plastu nebo plechu - bych řekl
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Paly

PříspěvekZaslal: 5.10.2010 11:49 út    Předmět: dik Citovat

Mám tie pohyblivé časti už odskúšané na 2 modeloch kde to čiastočne vyšlo, všetko je zosilnené ..... kde sa dalo tam som podlepil čo najhrubšie. A jazdiť by to malo čo najviac zľahka, teda to človek len ,,potlačí,, za zadnú časť dopredu, isto žiadne tlačenie zvrchu, to by nepomohlo už nič Very Happy
Asiolo

PříspěvekZaslal: 5.10.2010 14:25 út    Předmět: .. Citovat

Já to mylim tak že se ty funkční součástky , když budou z papíru , rychle oběhaj . např. hnací kola s ozubením - tam si myslim že ty zuby dlouho nevydržej , pásy - v místech styku s ozubením se to vykloktá spolu se zubama. Uložení osek kol se vykloktá - chce to aspoň plastovou trubyčku jako ložisko a osu kola taky z plastu atd . atd.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 5.10.2010 14:30 út    Předmět: Citovat

Hezká patina, ty MP40 jsou dost bestiální.

Jinak co by to nejelo. Nedávno tu byl jeden, co chtěl dělat tank na vysílačku, dokonce Smile To vlákno šlo do kopru, ale tenhle link by neměl zapadnout:
http://www.zealot.com/forum/showthread.php?t=155999

Co se pásů týká, tak mi hodně zajímavý přijde to podlepení pásků nějakou tenkou nylonovou látkou - furt to bude ohebný a přitom to nebde jen tak k přetržení...

Pozornost bych věnoval i vyztužování a přitěžování pojezdových kol a následně zesilování celého podvozku... Ale jo, budu to tu po očku sledovat.
Paly

PříspěvekZaslal: 5.10.2010 16:36 út    Předmět: Jagdpanzer Citovat

Hmmm, tak ten Challenger sa chlapikovi podaril, pozrel som si aj video. Ma s RC skusenosti, jak to tam vsetko napchal Wink
No osi kolies su zrolovane z papiera a trochu napustene sekundakom, takisto zuby hnacich kolies. Na pasy som si vydumal uplne inu technologiu, da to vela roboty ale vysledok je celkom fajn, to sa samozrejme dozviete z fotiek az neskor Very Happy . Celkovo su pasy konstruovane tak, ze opotrebenie otvorov v nich nehrozi. Ale nesmiete zabudat- a hlavne na to nesmiem zabudat ja, ze nakoniec to vobec nemusi vyjst...... ale tak upravit kolesa na pohyblive je uz hracka, mam svoje sposoby a na vzhlade to nic neuberie. Pasy budu vyzerat urcite lepsie ako hocijake ine pasy pre Panzer IV ktore som ja osobne kedy zlepil,( opakujem JA aby si niekto nemyslel ze sa chvalim Confused) konecne tam budu tie detaily ktore tam maju byt a dokonca niesu dotiahnute ani na laserovych pasoch (aspon na tych par co som zatial videl). To s lepenim clankov na pruznu tkaninu ma nenapadlo, a zatial som za to aby clanky boli riadne pospajane oskami ako u originalu. Takže aj keby Jagdpanzer nakoniec nejazdil, aspon budu pasy vyzerat nejak schopne Smile
a ešte čo sa opotrebenia tyka tak zas kilometre a kilometre s tym neplanujem ,,najazdit,, ....to len tak na prilezitostne potesenie oka Very Happy
Inac na tych RC modeloch mi vadi ze jazdia niektore az nenormalne a neumerne rychlo ... ale toto je už ina kava (ale celokovová Very Happy )
http://www.youtube.com/watch?v=3yrLSt6nANs
Asiolo

PříspěvekZaslal: 5.10.2010 19:34 út    Předmět: ... Citovat

Je dúležitý nadšení který máš to jo
Podívej já jsem jednou motorizoval plastovej tank a některý plastoví díly se mi opotřebyly už jen při najezdění těch pár metrů při skouškách jak to vůbec celé chodí.
Jo při skouškách jsem vůbec najezdil víc než po tom co to bylo hotovo - hehe
Nakonec jsem osky a uložení vyměňoval za kovová...
Paly

PříspěvekZaslal: 17.10.2010 21:32 ne    Předmět: Ďalšie foto Citovat

Tu je takmer hotový interiér, takisto vlepený motor a chladič.

[/img]
Paly

PříspěvekZaslal: 17.10.2010 21:54 ne    Předmět: Jagdpanzer Citovat

.....A ako ďalší bonus tu ešte dávam fotky z prvej figúrky osádky - je to vodič, vyrábam to z Keraplastu od Koh-I-Noor, je to hmota ktorá sa dá vytvarovať, na vzduchu zaschne a potom sa z nej dá celkom slušne vyrezávať. Figúrka sa mi podarila ako podarila, má priveľkú hlavu atď., ale hlava je strašne ťažká na výrobu, tak mi to aj pomohlo že je troška väčšia. V živote som žiadnu figúrku nerobil tak na prvý krát to hádam ujde. Ohľadom uniforiem, výložok atď. je celá veda, až tak detailne to neriešim. Vodič sa tam ledva napral a na rozdiel od zvyšných 3 členov nebude vyberateľný, je tam tak málo miesta že to nejde, to by musel byť z gumy Very Happy

Paly

PříspěvekZaslal: 23.10.2010 15:07 so    Předmět: jagdpanzer IV Citovat

tak dnes sem môžem pridať ďalšie foto- mreže motorového priestoru, pancier oblepený farebnými dielmi a výroba protišmykových plechov na blatníkoch. Spravil som to z alobalu, ktorý som bruškami prstov pritlačil na protišmykovú časť skalpelu na vyrezávanie, prilepil som ho tyčinkovým lepidlom. Mriežka motorového priestoru je z kovovej sieťky proti hmyzu. Patiny tam zatiaľ nieje takmer nič.

Paly

PříspěvekZaslal: 27.10.2010 17:51 st    Předmět: Jagdpanzer IV Citovat

Čaute, takže nasledujú fotky - drobné diely na pánty, Kampfwagen Kanone, ochranný štít kanóna a na záver pohľad do interiéru, kde je už vlepený vodič ( nenávratne Smile ) ....na exteriéri nieje ešte žiadna patina
Ďalej ešte kolesá - pojazdové, hnacie a aj upravené napínacie. Ako posledný nasleduje vlastnoručne vyrobený Rheinmetall- Borsig MG 42 Very Happy
Takže docela veľa fotiek naraz Very Happy

Paly

PříspěvekZaslal: 1.11.2010 20:33 po    Předmět: Jagdpanzer IV Citovat

Foto z pásov ...- stredný diel s prelismi je vyrobený z kera plastu ako figúrky, tak sa mi podarilo calkom schopne zachytiť ten reliéf. Spojky sú z papiera, drobné diely s otvormi , hranami na narezávanie atď.... no zaberák

Paly

PříspěvekZaslal: 1.11.2010 23:31 po    Předmět: Jagdpanzer IV Citovat

Smile ....a tu sú konečne nejaké fotky z exteriéru stroja , patina je vodovkou a pastelom, je to v rámci mojich možností, je to moje maximum, na viac nemám Wink

bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 2.11.2010 8:42 út    Předmět: Citovat

.....aj aj aj. Tady se to dostalo úplně někam špatně.
Uvnitř taková masakrozni "robota" /až na tu do lesku neolakovanou munici/ a na povrchu je to takový trojobal na řízky. Celé polité špinavou vodou a basta.

Takhle tedy ne a nevymlouvej se na to, že líp neumíš. Tak si to vemm znovu do klepet a trochu si s tím pohraj. Zvýraznit hrany hlav šroubů a obecně všechny hrany. Konstrukční kapsy? Místa spojů plátů a nýtů? A vůbec ten kabát je celkově "odfláknutý", čekal bych přetření povrchu pro naznačení struktury pancíře, škrábance atd atd

Uvnitř to vypadá hodně zajímavě a schoval bys to do takové krabice od bot? Pohraj si s tím trochu..... Rozhodně na to máš Wink

PříspěvekZaslal: 2.11.2010 11:29 út    Předmět: Jagdpanzer Citovat

Fuha, tak ja už niekedy neviem čo robiť, doteraz mi každý ,,nadával,, že interiér som pokašlal a že zas exteriér je s tým pastelom pekný .... fakt neviem, je to naozaj až ten trojobal na řízky? ....to ti potom doma nezávidím, vaše rezne by som rozhodne nechcel jesť Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Naposledy upravil Paly dne 5.12.2010 21:45 ne, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: