Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 815 4x4 Paríž-Dakar 1994/ PK Graphica/ 1:32
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
borog34

PříspěvekZaslal: 26.12.2010 14:20 ne    Předmět: Citovat

Momentálny stav, dnes ma to nejak nebaví Sad Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukáš

PříspěvekZaslal: 26.12.2010 21:19 ne    Předmět: Citovat

Se ti divím, že na tom děláš, když tě to nebaví. A to máš (pokud se nepletu) rozpracovaných modelů několik.
Filip M.

PříspěvekZaslal: 27.12.2010 10:44 po    Předmět: Citovat

Taky se divím, ale vidím, že k tomu máš asi důvod. Psal jsi že stavíš z originálu, to by byla škoda vyhodit, když je model dnes tak drahý.
Já bych tedy viděl největší problém v retuši, otravoval jsem tě s ní. Buď ti ji vytahuje fotoaparát nebo ji máš opravdu špatně. Na rám bych smíchal z temper tmavě červenou, žlutou a bílou. Pak bych opatrně zatřel inkriminovaná místa. Když si dáš záležet na retuši, model se ti bude více líbit a tím pádem i bavit jeho stavba.
Pokud máš ovšem chyby v lepení (vrtule, nesmazatelné upatlání atd.) tak buď model dokonči a nebo vyhoď. Jiná možnost není.
Jinak větší plochy, až budeš stavět kabinu, bych podlepil kartonem. Až budeš kupovat rýži nebo nějaké cereálie atd. tak si nech krabici.
A velice důležitá věc: Díly si odkládej do nějaké pevné krabičky. Dříve jsem ztratil hodně dílů a nedokončil modely Twisted Evil A nenechávej si rozestavěný model na desce, před dvěma dny se mi stala "malá" nehoda Rolling Eyes Nejsem žádný zkušený patlal, patlám jen pět let, ale tyhle drobnosti mi pomohly k docela hezkým modelům.
Uvidíš, že každý model bude lepší. Je určitě více fíglů, možná ještě některé neznám. Ty jsem získal slepením docela hodně modelů a měl jsem největší slabost v nepodlepování a retuši(před rokem a půl - retuš nikdo neviděl přes moje nekvalitní mobilní fotky Smile)
borog34

PříspěvekZaslal: 27.12.2010 22:34 po    Předmět: Citovat

Jo, je pravda že mám tých modelov rozpracovaných asi viac než je vhodné Embarassed Ale tú nechuť by som skôr pripísal tomu, že mi chýba pevnejšia vôľa dokončiť aspoň jeden model. Ani by som nevidel problém v tom, že si ma otravoval s tým retušovaním, ale už to asi nechám tak lebo pri mojich stareckých rukách (niekedy sa mi trasú horšie ako starcovi) by to asi nedopadlo práve najlepšie Very Happy Laughing Ono ten foťák ti je niekedy veľká špina, vytiahne ti aj chyby ktoré nechceš Wink Tatrovku dokončím aj keď to nebude celkom podarený model ale čím dlhšie sa naň pozerám tak sa mi to aj začína páčiť, ďalšia tatrovica snáď bude zas o niečo lepšia
borog34

PříspěvekZaslal: 28.12.2010 17:07 út    Předmět: Citovat

Podvozok je až na kolesá kompletný
IceZero

PříspěvekZaslal: 28.12.2010 22:48 út    Předmět: Citovat

no důležitý bude tu nechuť k dokončování nějak překonat a pak to asi bude lepší... chyby se asi najdou u každýho ale zdá se mi že se ti povedlo to původní zkroucení rámu docela opravit Cool vypadá to dobře. Se překonej a dokonči to Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
borog34

PříspěvekZaslal: 29.12.2010 0:26 st    Předmět: Citovat

Dík, ten rám som spevňoval dodatočne tak sa trošku zrovnal ale či podľa predstáv, tak to zistím keď postavím tatrovku na kolesá Mr. Green Zatiaľ mám takmer hotový základ nástavby, ešte chýba podlaha a nejaké drobnosti na zadnej stene, neviem či budem robiť aj zábradlíčka
Filip M.

PříspěvekZaslal: 29.12.2010 12:56 st    Předmět: Citovat

To by byla škoda nedokončit!!! Uvidíš že Tatra bude hezká Wink
Jestli máš rozděláno více modelů, bylo by dobré je všechny dokončit.Jsem v tom měl chaos a většinu modelů jsem nedokončil kvůli postráceným dílům. Je dobré vědět, že už "nemáš resty" a navíc hodně rozdělaných modelů ubírá chuť k dokončení.
Mě taky občas něco nebaví, ale když model dokončím tak se mi model líbí a mám lepší pocit že je ta "otrava" konečně za mnou.
Držím palce k dokončení Tatry, určitě se ti bude líbit. Dokonči taky tu hasičskou 815 a 148 a uvidíš, že se ti bude lépe stavět Wink
borog34

PříspěvekZaslal: 31.12.2010 1:17 pá    Předmět: Citovat

Dík, snáď sa tatrovica podarí ale to zistím keď to postavím na kolesá a dorobím aj kabínu. Nástavba je takmer hotová, ale ešte tam nejaké diely chýbajú (pomocné diely na hornej strane, ochranný rám, zásterky a dokončenie podlahy), naviac pri skúšobnom priložení nástavby na podvozok som musel dodatočne ešte upravovať upevnenie nádrží, páč to nevychádzalo celkom ideálne, navyše sa mi odlepila aj koncovka výfuku Confused Sad
borog34

PříspěvekZaslal: 29.1.2011 23:55 so    Předmět: Citovat

borog34

PříspěvekZaslal: 30.1.2011 15:09 ne    Předmět: Citovat

Tatra už stojí na kolesách Very Happy
borog34

PříspěvekZaslal: 6.3.2011 12:40 ne    Předmět: Citovat

Základ kabíny hotový, ešte ma čaká podlaha a nejaká tá drobotina okolo
borog34

PříspěvekZaslal: 6.3.2011 13:55 ne    Předmět: Citovat

Nekompletná kabína skúšobne položená na podvozok

Naposledy upravil borog34 dne 12.3.2011 8:16 so, celkově upraveno 1 krát.
borog34

PříspěvekZaslal: 12.3.2011 8:15 so    Předmět: Citovat

No snáď sa mi tatrovicu podarí aj dokončiť Laughing Mr. Green drobný progres, pribudlo zopár drobností (zásterky, stupačky pod kabínu, opravená koncovka výfuku a dokončené sú aj kolesá)
borog34

PříspěvekZaslal: 12.3.2011 23:02 so    Předmět: Citovat

Tatra je takmer hotová, ešte chýba rám s prídavnými svetlami a zrkadlá, snáď sa to aspoň trošku bude páčiť, páč ja s tým nie som vôbec spokojný Confused Sad Sad
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na: