Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 815 4x4 Paríž-Dakar 1994/ PK Graphica/ 1:32
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
borog34

PříspěvekZaslal: 3.10.2010 18:52 ne    Předmět: Tatra 815 4x4 Paríž-Dakar 1994/ PK Graphica/ 1:32 Citovat

V dôsledku toho, že som nejak stratil chuť dokončiť hasičskú Tatru 148 a aj preto že sa mi žiada nejaká zmena, som si tak trochu ako motiváciu do ďalšej práce zvolil kúsok z mojej obľúbenejšej dakarskej tématiky v podobe modelu Tatra 815 4x4 z Dakaru 1994 od PK Graphica. Predlohou modelu bol automobil upravený z verzie určenej na zásahy pri požiaroch a iných živelných pohromách a s týmto automobilom vyhrala posádka Loprais - Stachura - Kalina 16.ročník dakarskej súťaže. Fotky reálneho auta sa mi nájsť nepodarilo, takže na fotkách je len model
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 3.10.2010 18:59 ne    Předmět: Citovat

Pokud se Ti žádá změna, tak si střihni do nějakého domečku. To bude super odreagování od automobilní techniky. Také to tak dělám.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 3.10.2010 22:01 ne    Předmět: Citovat

Hned při prvním zadání do Googlu na mne vyskočial tahle fotka reálný Tatry - a takovej Spida ví určitě kde hledat Smile

borog34

PříspěvekZaslal: 4.10.2010 22:53 po    Předmět: Citovat

Vďaka, už som prišiel na chybu, prečo sa mi nedarilo nájsť fotky reálnej tatrovky, ja blb som zadal nesprávnu požiadavku Confused Rolling Eyes takže mi vyhodilo všetko možné len nie obrázky tejto tatry, ale na druhý pokus sa to podarilo Very Happy Wink s domčekmi to vyskúšam, ak nejaké v tom svojom skromnom archíve nájdem Wink
borog34

PříspěvekZaslal: 9.10.2010 13:27 so    Předmět: Citovat

Po kratšej pauze (cez týždeň som s tatrovkou ani nepohol kvôli únave zo zamestnania) pokračujem ďalej, nalepil som držiaky oboch náprav, terazky sa zabávam s prednou nápravou, a rozmýšľam nad drobným vylepšením podvozku s použitím hliníkovej fólie na tlmiče a O-krúžkov na zadné vzduchové vaky. Fotiť zatiaľ nie je čo, páč nebudem dávať fotku len s nalepenými držiakmi, ale v priebehu víkendu nejaké to foto dám Very Happy Wink
borog34

PříspěvekZaslal: 9.10.2010 22:52 so    Předmět: Citovat

Začína sa mi opäť mierne dariť Confused Sad základ prednej nápravy som musel robiť nanovo, prvý pokus totiž skončil parádnou vrtuľou, naviac musím nanovo lepiť aj držiaky náprav tie išli našťastie odlepiť bez následkov Very Happy Ešte by som dnes chcel zbastliť zadnú nápravu a potom sa pustiť do detailov na prednej náprave
Filip M.

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 8:39 ne    Předmět: Citovat

Tak se ti začíná dařit.
Taky jsem měl neúspěšné období - na 1 hotový model 3 nedokončené do koše Embarassed Crying or Very sad A to je tedy horší než nějaká retuš a vrtule Embarassed Embarassed Embarassed
borog34

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 13:31 ne    Předmět: Citovat

Malý postup, nie je to nič moc ale už sa tým nejak netrápim, budem rád keď sa mi to podarí dokončiť
RZP

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 13:36 ne    Předmět: Tatra Citovat

Ahoj
prosim te nespechej byla by skoda tento model nedodelat,hlavne kdyz uz neni v prodeji a na aukru stoji pekny balik Crying or Very sad
Jinak ho mam taky doma u uschovw Wink
cenda

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 14:37 ne    Předmět: Re: Tatra Citovat

RZP napsal:
Ahoj
prosim te nespechej byla by skoda tento model nedodelat,hlavne kdyz uz neni v prodeji a na aukru stoji pekny balik Crying or Very sad
Jinak ho mam taky doma u uschovw Wink

vím o jednom místě, kde by tuhle tatru teoreticky ještě mohli mít. jedná se o antikvariát v kroměříži, který je kousek od miličova náměstí. zatím to nemůžu potvrdit na 100 % jestli ji tam mají nebo ne, nejsem totiž z km, ale určitě se tu najde někdo z km, který může dostupnost tohoto modelu potvrdit nebo vyvrátit
borog34

PříspěvekZaslal: 10.10.2010 20:10 ne    Předmět: Citovat

No neviem o tom, že by som písal niečo v tom zmysle že tatrovku nedokončím Laughing Laughing aj keď to nie je žiadna sláva ani si nemyslím že by som sa nejak náhlil Wink ale asik to ešte nejakú dobu bude trvať kým sa to u mňa začne zlepšovať (väčšia presnosť a lepšia retuš a najmä viac trpezlivosti, tú v posledných pár týždňoch moc nemám). Väčšinu modelov kvôli tomu staviam z kópie, originál šmikajdy mám samozrejme tiež Very Happy Wink
borog34

PříspěvekZaslal: 1.11.2010 18:37 po    Předmět: Citovat

Takže po dlhšej pauze pokus č.2 tentoraz z originálu, hotový je rám so zadnou nápravou a stabilizátorom, ešte ostáva dokončiť tlmiče, vzduchové vaky a bubny Very Happy
borog34

PříspěvekZaslal: 1.11.2010 22:58 po    Předmět: Citovat

Zadné tlmiče sú hotové, na vzduchové vaky použijem páskovú metódu
borog34

PříspěvekZaslal: 6.11.2010 13:23 so    Předmět: Citovat

Dokončil som uloženie zadnej nápravy, no už dlhšiu dobu som vo fáze, keď sa mi nedarí podľa predstáv a podľa toho to aj tak vyzerá Confused Rolling Eyes
Filip M.

PříspěvekZaslal: 7.11.2010 11:40 ne    Předmět: Citovat

Jen klid borogu, podvozek ti možná nevyjde podle představ, ale kabina může být lepší. A na poličce ani nebudou vidět chyby. Takhle řeším svoje chyby Very Happy Embarassed
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: