Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Albertov 6 / vlastní tvorba / 1:150
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TonyB

PříspěvekZaslal: 6.10.2010 9:27 st    Předmět: Citovat

Pavel Pejša: díky Wink

stop_r: dík Smile Od počátku tohoto školního projektu bylo uvažováno o jeho pozdějším vydání. Prostě by se to udělalo jako vystřihovánka (tj. i s návodem, návodnou kresbou, obálkou, stručnou historií...) a dalo se to fakultě k vydání. V současné době je hotov "jen" prototyp (postavený model). Těm ostatním náležitostem, včetně zpřesnění některých částí stavby, popř. přidání detailů a okolí, bych se rád věnoval mj. v rámci diplomky. Takže to ještě bude chvíli trvat.
Rozhodně si myslím, že by byla škoda, aby to zapadlo. Ale prioritní jsou zájmy fakulty, takže sám uvidím, co nakonec vymyslí Smile

Aki: i tobě díky Smile Celkem se jedná o cca 1100 hodin (950 práce v PC, 150 stavba). Jen na vysvětlenou - někdy jsem dělal i 15 hodin denně... Shocked Exclamation
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.10.2010 14:52 st    Předmět: Citovat

Toto je opravdu velkolepý projekt. Myslím, že kdyby ti to nevydala fakulta, tak se najde jiný vydavatel. Klaním se, 1100 hodin je šílené číslo. Odkdy jsi na tom dělal? Počítám, že to zabralo určitě rok.
TonyB

PříspěvekZaslal: 7.10.2010 9:30 čt    Předmět: Citovat

Tomáš B.: díky za pochvalu Smile Rok to naštěstí nebyl - začal jsem v půlce dubna a končil v půlce září, takže asi 5 měsíců. Jak už jsem psal, bylo období, kdy jsem dělal i 15 hodin denně... To už pak leze na mozek. Průměrně ale asi 8-9 hodin denně (vlezla se mi do těch 5ti měsíců dokonce i dovolená. Brigáda bohužel žádná... Sad ). Ale nakonec to myslim stálo za tu námahu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TonyB

PříspěvekZaslal: 12.10.2010 17:33 út    Předmět: Citovat

Po krátké odmlce se opět hlásím. Je tu finále, přátelé Smile

Závěrečné shrnutí

- rozměry modelu: 64 × 41 × 19 cm
- celkový čas tvorby modelu: přibližně 1100 hodin
- počet dílů: 579

- počet komínů: 47
- počet vikýřů: 29
- počet chyb (vzniklých v PC): 2 (hlavně jednu z nich není problém najít na fotkách)

Nejprve dávám kratší prezentaci modelu:

A pro zájemce o dalších asi 60 fotek:
Arrow první fotka je tato:

Arrow klikejte normálně šipkou vpravo a poslední fotka je tato:

Jak již sem psal mnohokrát, nehleďte moc na retuš a přesnost stavby. Šlo spíš o jistou formu beta testu (vím, častá a blbá výmluva. Ale je to tak) Smile

Mějte se všichni hezky!
CSR

PříspěvekZaslal: 12.10.2010 18:24 út    Předmět: Citovat

Je to suprové.Vypadá to fakt dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.10.2010 19:30 út    Předmět: Citovat

Model vypadá dobře, jen je škoda, že jsi při lepení neretušoval hrany. Pak mám takovou malou prosbu. Mohl bys přerušované čáry, které značí místa pro přilepení jiných dílů, nahradit tenkou plnou čárou? Když to modelář nenalepí dokonale přesně, tak je to velmi rušivý prvek.
Mikuláš

PříspěvekZaslal: 12.10.2010 21:34 út    Předmět: Citovat

Teda, to je síla! Musíš mít neuvěřitelnou trpělivost, kolik modelů jsi předtím sám navrhl (v úvodu je zmínka jen o trafice z Nuslí)? Mimochodem, podařilo se ti získat zápočet včas? Smile
TonyB

PříspěvekZaslal: 13.10.2010 8:46 st    Předmět: Citovat

CSR: díky Smile

Tomáš B.: to máš pravdu, ta přerušovaná čára nevypadá moc dobře. Ve finální verzi to udělám jinak. A tenká plná by byla rozhodně lepší.
(tedy úplně nejlepší je nedávat tam žádnou linii, jen barvu ukončit s určitým přesahem. Pak by ale zas byl problém nalepit ten díl přesně...)

Mikuláš: vlastně jsem dělal jen tyhle dva modely - tu prodejnu a Albertov. Uvidíme v budoucnu Smile
Jinak to byla zkouška, ne zápočet. Jednalo se o obhajobu (prezentaci) projektu. Model jsem slepil dva dny před termínem zkoušky Razz
Aki

PříspěvekZaslal: 13.10.2010 10:56 st    Předmět: Citovat

fakt mazec, máš můj obrovskej obdiv... Shocked

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.10.2010 11:01 st    Předmět: Citovat

Někteří autoři používají stejnou barvu čáry, jen lehce odlišný odstín. Takže na první pohled není čára viditelná, přitom víš, kam přilepit daný díl. Zkus nad tím pouvažovat, nikdo z autorů architektury se do tohoto zatím nepustil, ale klidně s tím začni. Například u formulek se s tím už setkáš.
Mikuláš

PříspěvekZaslal: 13.10.2010 19:41 st    Předmět: Citovat

Co bude příště? Národní muzeum? Klementinum?
TonyB

PříspěvekZaslal: 14.10.2010 12:29 čt    Předmět: Citovat

Aki: díky Smile

Tomáš B.: jj, to by taky šlo - trochu jiný odstín linie, než jaký má podkladová barva. VymyslímWink

Mikuláš: příště bych to viděl na Albertov verze 2.0 Smile Ale tak mě napadá, že o Národní muzeum se tu někdo v minulosti už pokoušel, ne?
j_pajdla

PříspěvekZaslal: 23.7.2011 20:52 so    Předmět: Citovat

Tak po čase, jsem se chtěl zeptat jak jak to vypada s vývojem tohoto užasného modelu? Bylo by vážně škoda založit jej do šuplíku... a nedat k dispozici širší modelářské veřejnosti...
TonyB

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 12:50 ne    Předmět: Citovat

Ahoj, všechny díly jsou očíslovány (ostatně jich několik přibylo), leží na příslušných stranách formátu A3, návodné kresby jsou hotovy, návod sepsán, mám dokonce i stručné povídání o historii budovy. Dle slov fakulty měl být Albertov vydán do začátku léta. Bohužel došlo z hlediska vydání vystřihovánky k významné personální změně, a tak se čeká, až se příslušná osoba "zajede" (resp. až se bude věnovat pouze práci pro naši fakultu). Prostě běh na dlouhou trať... Smile Spoustu věcí já osobně neovlivním, a tak mi nezbývá než čekat.

Z hlediska původně uvažovaných grafických změn (viz diskuze) musím přiznat, že se velká revoluce oproti první verzi nekonala, takže bude model vypadat podobně tomu, který vidíte na fotkách. K některým obměnám bych se i přemluvit nechal, nicméně už se s tím pachtím (samotná tvorba + konzultace s PřF) příliš dlouho na to, abych dělal věci, které ocení třeba dva modeláři... Confused
j_pajdla

PříspěvekZaslal: 24.7.2011 18:11 ne    Předmět: Citovat

Tak to je moc dobrá zpráva, že tak skvělý počin nezůstane jen tak a bude vydán, nevíš i něco blíže o prodeji, rád bych si rezevoval jeden kousek.
Díky za info.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: