Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 148 CAS 32/ PMHT/ 1:32
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
borog34

PříspěvekZaslal: 22.9.2010 20:46 st    Předmět: Citovat

Menší progres, kabína tatrovky je až na drobnosti hotová, nie je to celkom ideálne ale už to prerábať nebudem. Pokračovať budem kapotou a doplnením detailov kabíny
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
borog34

PříspěvekZaslal: 25.9.2010 7:53 so    Předmět: Citovat

Malý progres, základ prednej kapoty je hotový, no asi sa ešte bude tvarovo mierne upravovať; na skúšku presnosti som zatiaľ len nasucho položil kabínu na podvozok
borog34

PříspěvekZaslal: 25.9.2010 23:25 so    Předmět: Citovat

Kabína je dokončená a osadená na podvozok, na kapotu ešte dorobím prídavné modré svetlá, pokračovať budem stavbou motora (pri ňom si asi troška pocvičím trpezlivosť, tej drobotiny je tam teda dosť Laughing )
Filip M.

PříspěvekZaslal: 25.9.2010 23:38 so    Předmět: Citovat

Ahoj borogu,
nezlob se na mě, ale tu retuš máš otřesnou. Zkus s ní ještě něco udělat, dost to snižuje tvoji jinak pěknou práci.
borog34

PříspěvekZaslal: 26.9.2010 8:24 ne    Předmět: Citovat

Prepáč ale na túto tému začínam byť už trošku alergický. Už som o tom písal že s tým mám momentálne ešte menšie problémy to vhodne zaretušovať, a už nejak nemám chuť sa s tým trápiť. Ale ešte s tým možno urobím jednu vec, premaľujem podvozok aby to bolo jednoliatejšie a tiež svietiace hrany kolies, páč aj keď si to zaretušujem, tak sa pri manipulácii tá farba dosť ošúcha takže to musím retušovať znova Confused Confused
Filip M.

PříspěvekZaslal: 26.9.2010 9:04 ne    Předmět: Citovat

Aha, tak jo. Mě se to dříve bohužel také stávalo často.
Retuš podvozku můžeš zkusit později.
-------------------------------------------
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Po tvém příspěvku mi došlo, že má kritika došla až k buzeraci Embarassed Embarassed Embarassed Promiň Embarassed Embarassed Embarassed Trochu jsem to přehnal Embarassed Já jsem na sebe hodně kritický a občas to přenáším na jiné...

Příspěvek upraven. Poprosím Tě, pro příště nech červenou barvu moderátorům. Díky za pochopení. moderátor Zrzek
borog34

PříspěvekZaslal: 26.9.2010 9:27 ne    Předmět: Citovat

No jo, zas som to pohnojil Embarassed Embarassed Embarassed viem že si to nemyslel zle ale už som sa nejak prestal trápiť s niečím čo mi pri stavbe moc nejde Sad Crying or Very sad keďže tých modelov som nejak veľa zatiaľ nepostavil, no nemysli si že ma neštve to keď mi to retušovanie nevyjde podľa predstáv ale zatiaľ to lepšie neviem, takže asi tak Very Happy Very Happy
Filip M.

PříspěvekZaslal: 26.9.2010 9:47 ne    Předmět: Citovat

Tak jo Very Happy Mě to taky moc v začátcích nešlo. Ale poslední dobou jsem se zlepšil, tak jsem trochu dostal sebevědomí... Hlavně, že je zase mír....
borog34

PříspěvekZaslal: 26.9.2010 16:20 ne    Předmět: Citovat

Nejaké fotos zo stavby motora, snáď sa mi začne konečne dariť to aj lepšie retušovať Very Happy Laughing
Filip M.

PříspěvekZaslal: 26.9.2010 16:48 ne    Předmět: Citovat

Za sebe říkám ano Very Happy A až se to sestaví, tak se možná ztratí úplně všechny chyby Wink
Swab

PříspěvekZaslal: 26.9.2010 18:20 ne    Předmět: Citovat

borog 32 retuš neřeš stavíš papádně a do retuše se dostaneš časem sleduju stavbu pečlivě nějak si mě nabudil a asi jí taky pořídim....
Memphis

PříspěvekZaslal: 26.9.2010 19:09 ne    Předmět: Citovat

borog34 : Mě se na retuš osvědčily tempery, sice chvilku trvá než se člověk naučí namíchat správní odstín, ale výsledek pak stojí za to.
A pokud nechceš aby se ti retuš ošoupala stačí retušované díly přetřít matným modelářským ( emailovým ) lakem ( akryl by ti temperu nebo vodovky rozmazal.)
Lak ti model ke všemu zakonzervuje, tak že ti retuš nějaká ta kapka vody už nerozmaže a na slunci taky hned tak nevybledne Very Happy .

A pokud nejsi zarytý uctívač modelů ( papírového vzhledu ) doporučuji model přetřít lesklým lakem.
Ten ti vytáhne sytější odstín a na imituje lesk skutečného laku a té červené by určitě lesk hodně přidal na kráse.
Pokud model nejprve přetřeš matným emailem, můžeš potom použít lesklý akryl ( po syntetickém emailu už ti akryl retuš nerozpatlá )
Email je lepší nechat proschnout přes noc, ale akryl schne už po 15 min., tak že se je vyplatí kombinovat.( já používám produkty Agama )

Procedura je to sice složitější a časově náročnější ale výsledek stojí za to, snad ti tato rada k něčemu bude.
A když né teď , tak snad v budoucnu Smile
borog34

PříspěvekZaslal: 27.9.2010 23:05 po    Předmět: Citovat

Vďaka za ohlasy i rady, povzbudí a nakopne to do ďalšej roboty, pridávam nejaké foto, jak sa mi podarilo domrviť motor Laughing Wink
LUCAS

PříspěvekZaslal: 28.9.2010 10:35 út    Předmět: Citovat

Very Happy No, teda, pěkně jsi to domrvil. Very Happy Twisted Evil
Mášt to šumné, jen tak dál. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
borog34

PříspěvekZaslal: 2.10.2010 0:41 so    Předmět: Citovat

Dík, opäť menší progres, motor je už kompletný a osadený na svojom mieste pod kapotou, no nedá sa povedať že by som s tým bol celkom spokojný Confused nejak ma totiž prechádza chuť do stavby Crying or Very sad ale už ostáva len nástavba takže sa s tým ešte skúsim popasovať
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na: