Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25 / PARALELKA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samo

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 15:23 ne    Předmět: Bn2t Freudenstein/ 1:25 - Martinus vs. samo - Samo Hotovo Citovat

Tak konečne môžem oficiálne vyhlásiť, že je HOTOVO .
Stavbu mám za sebou a hodnotím ju ako príjemnú, napriek piplačkám, ako boli kolesá a ťahanie rúrok...

Model je vpodstate bez chýb, ale niečo sa nájde:
1. Zadné čelo podvozku treba hore zrezať,
2. Diery na streche na prívod pary do píšťaly nelícujú správne, správna je poloha dier na vnútornom dieli kabíny,
3. Kostra kúreniska je taká, no...čudná. Pravdepodobne nie je bez chýb, keďže ja aj Martinus sme s ňou mali problémy.

Model sa deň po dokončení zúčastnil aj súťaže Bulldogfest v Liptovskom Hrádku, kde sa mu ušlo ocenenie za najlepší žiacky model a najlepší model v kategórii Ostatné modely (juniori+žiaci).

A teraz už k fotkám. Po príchode v piatok domov som len tak-tak stihol posledné slnko (potom sa mi schovalo za stromy), takže fotiek som spravil dosť málo. Na druhej strane je to celkom fajn, lebo keby som lokotku pofotil zo všetkých uhlov, uvideli by ste moje prešľapy v geometrii Twisted Evil .

A na záver jedna "dobová":

Tak ešte raz ďakujem za sledovanie stavby a držím palce Martinusovi k zdarnému dokončeniu. Pokračovať budem pauzou a rozrobeným tajným projektom a Mercedesom Benz L3000.

Galéria
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
štefíno

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 15:38 ne    Předmět: Citovat

Pěkný moc pěkný ... a ta podložka Shocked
Mahdy

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 16:23 ne    Předmět: Citovat

Za mě máš 1*, fakt pěkný, propracovaný kousek. A podložka - bezkonkurenční ....
Martinus

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 17:36 ne    Předmět: Citovat

Gratuluju k dokončení mašinky, jo ta podložka je jiný kafe než moje Wink Zkušenosti nabrané na Točníku jsou vidět. Když se navíc podívám na věk - parádní model Smile Oproti mojemu tam vidím i trochu tuningu v podobě otevřených uhláků Wink To jsem nedělal, bylo by to další protahování už tak ukrutně dlouhé stavby...
O víkendu jsem za to řádně zabral, dokončil jsem dráteničinu a interiér. Konec se blíží Cool Snad ještě dám fotku toho interiéru, až to zavřu, tak už tam nic nevyfotím:
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Roman V.

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 19:49 ne    Předmět: Citovat

Velice povedená diodráma, ale.... pohraj si ještě s boky diorámy, máš to špatně nalepené a uprostřed se Ti to odlepuje (asi špatně nalepená samolepící tapeta). Druhá věc, ale na tu už neber ohled, ten propustek máš moc úzký. Štěrk pod kolejemi by padal dolů. Příště si prolez internet a koukni na skutečné mostky a propustky.
Ale jinak moc hezké.
PI

PříspěvekZaslal: 29.5.2011 22:06 ne    Předmět: Citovat

Roztomilý model, gratuluju k dokončení ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
samo

PříspěvekZaslal: 31.5.2011 22:50 út    Předmět: Citovat

Ďakujem.
Arrow Roman V.: Tá fólia je nalepená dobre, ale pred nalepovaním som si nedal námahu s poriadnym orezaním rebier na bokoch podložky. Výsledok - sebamenšie nerovnosti sa po prilepení fólie brutálne prejavili. Možno fóliu ešte strhnem a opravím to.
Propustek: To, že ho mám veľmi úzky (zniesol by aj 3 cm naviac Exclamation ), som si všimol až po zlepení kartónovej kostry podložky. A keďže zase vyhrala moja lenivosť, kostru som nerozrezal a propustek nerozšíril...

Galéria
Martinus

PříspěvekZaslal: 6.6.2011 10:28 po    Předmět: Citovat

Je dobojováno a ani to tak dlouho netrvalo Cool První polský model model jsem zdárně dokončil ve vcelku šíleném času, ale je to za mnou. S výsledkem jsem spokojený, nic lepšího jsem nikdy neslepil, ale ono je to i tím, že jsem dosud lepil hlavně ABC/Albatros a to se s tímhle nemůže srovnávat.
Co se týče stavby, tak podle mě tohle patří k jednodušším polským modelům, nejsou tady žádné divoké tvary, rám tvoří pár kartonů slepených dohromady, na žebra kotle pomůže kružítko a těch pár tvarových žeber pro kabinu snad každý zvládne.
K chybám na modelu - k tomu co napsal Samo bych ještě dodal, že není očíslován díl 15 (paprsky kol) a tak u něj není ani uvedeno, čím se má podlepit. Já jsem podlepil na 1mm, ale zpětně se mi zdají paprsky moc mohutné, asi tam patří 0.5mm. Jinak se dá model slepit naprosto v pohodě, jako první (komerční) polák zcela ideální.
K mým chybám na modelu. Ta největší je chyba v geometrii rámu, je to vidět při pohledu zezadu. Tady jsem si naběhl při barvení drátů, původně ten rám byl slepený rovně. Jak jsem ale nabarvil osičku pro brzdy, tak mi nešla do původní vyražené díry, kvůli barvě to nabylo. Tak jsem ji tam natočil silou a zalepil vteřiňákem. KDyž jsem se pak na to ráno podíval, šel jsem do mdlob, jak se to celý zkroutilo. Rozebrat to nešlo, srovnat taky ne, tak jsem aspoň vypodložil tu desku, co se na to lepí, abych neměl nakřivo celou kabinu. Od té doby jsem pak všechny díry pro barvené dráty protahoval ještě dodatečně jehlovým pilníkem - chybama se člověk učí. No a i další chybky se dají najít Very Happy Trochu rušivě působí zvonec, většina patlalů ho na tomto modelu buď přebrousila/přebarvila, nebo nahradila nepapírovým dílem. To u mě jako u ortodoxního čistolepiče nepřichází v úvahu, vzal jsem si příklad z krásné čistostavby této mašinky od Ricleiteho a pokusil se ho taky slepit. Mimochodem z této stavby jsem použil i postup pro lepení kabiny. Možná to tak je i v návodu, ale tomu já nerozumím a tak jsem ho ani moc nestudoval Wink
Oproti Samovi jsem model nijak netunil a je slepený jako čistá krabicovka s použitím všech původních dílů (pravda, jeden dílek mi zbyl, ví někdo který?). Nýty nepovažuju za tuning, s těma už autor počítá, těžko tam někdo nechá ty bilé označené body,vypadalo by to blbě.Bohužel na modelu chybí řetízky na spřáhlech, žádné rozumné se mi nepodařilo sehnat a přes internet je objednávat nechci.
Jinak poté, co jsem si vyzkoušel slepit poláka a zjistil, kolik to dá práce, tak obdivuju všechny, co takový model pak vezmou na výstavu. Většina drobných dílků totiž přímo křičí: "Dotkni se mě a upadnu!". Já už jsem se to na konci bál vzít do ruky, natož to ještě někam vozit autem Smile

Zahájení stavby: 13.8.2010
Ukončení stavby: 4.6.2011
Čistý čas stavby: 280 hodin
Počet dnů lepení: 187 (neodpovídá počtu dní mezi daty, lepil jsem mezitím další 2 modely)
Průměr na den: 1.49 hodiny
Skutečný počet dnů lepení: 95 (z těch 187 dní jsem skutečně lepil 95 dní)
Skutečný průměr na den: 2.91 (pokud už k tomu sednu, lepím průměrně skoro 3 hodiny denně)

Detailní foto

Celkové foto

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
hromadko.s

PříspěvekZaslal: 6.6.2011 11:24 po    Předmět: Citovat

Stavba se mně líbila už od začátku, a teď jen můžu konstatovat, že se Ti povedla.Jem zvědav, jak dlouho Ti vydrží označení "ortodoxní čistolepič". Jinak drobných chyb se v čisté stavbě nevyvaruje nikdo a já za sebe říkám, že k tomuto druhu lepení patří a chce to asi i trochu odvahy střihnou do originálu a lepit na "první dobrou".
Takže velká gratulace Exclamation
Jo a chválím i povedené focení Idea
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.6.2011 12:18 po    Předmět: Citovat

Jo jo Martinus umí. Smile Ta čistota lepení, řezu a i retuše je luxusní. Wink
PI

PříspěvekZaslal: 6.6.2011 12:47 po    Předmět: Citovat

Krásná práce, gratuluju. A k tomu čistolepiči - když už tam máš karbonové osky a dráty, tak mosazný zvonec by byl třešničkou na dortu ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
samo

PříspěvekZaslal: 7.6.2011 23:39 út    Předmět: Citovat

Budem sa opakovať, ale ešte raz veľká gratulácia k dokončeniu! Tú čistotu lepenia a rezania máš úžasnú. Ale taký pekný model by si nabudúce už zaslúžil aj nejakú lepšiu podložku... To už je oblasť, kde by si mohol upustiť od čistolepičstva Wink .

Ja sem ešte hodím niečo z dokončovania môjho modelu a z tvorby podložky. Takto sa rodil základ podložky. Najprv kartón a potom obhodenie sadrovým tmelom, ktorý zarovnal hrany a po nafarbení poslúžil ako podklad pre osádzanie trávy:

Takto vznikali múry mostu (tá hmota je sadrový tmel s Wurstolom):

A pred osádzaním zelenej trávy ešte nahodenie stariny (chumáče vláken z konopného povrázku lepené štýlom "ako škridle na strechu", opäť Wurstolom):

Nitovanie skrine na náradie nebola žiadna malina:

Že uhlie Razz :

Ešte jeden fotonávod mojej verzie zasklievanie pomocou obojstrannej pásky. Najprv som vyrezal otvory, potom som nalepil pásku a aj v nej vyrezal otvory. Keď som to spravil s vnútornou aj vonkajšou stenou, zaretušoval som hrany a vlepil som medzi steny plastovú fóliu. Pozn.: Výrazné zjednodušenie by sa dosiahlo vyrezaním otvoru až po nalepení pásky Razz .

Ešte jedna fotka mostu, ktorý ma hodne inšpiroval pri tvorbe podložky. Je to železničný most vo Zvolene (na samom začiatku Zvolena v smere z Krupiny):

V stave, keď som už mal podložku takmer hotovú, som si raz všimol aj iný, môjmu výtvoru oveľa podobnejší most. Nachádza sa medzi Korytnicou a Liptovskou Osadou. Ide o pozostatok z úzkorozchodnej železnice, ktorá už v 19. stor. spájala Ružomberok (vtedy už napojený na Košicko-Bohumínsku železnicu) s významnými Uhorskými kúpeľmi v Korytnici. Trať bola zrušená v roku 1974. Mimochodom, novšie (1966) osobné vozne z tejto trate putovali práve na úzkorozchodky práve na územie dnešnej ČR Wink . Most je fotený z autobusu, čomu zodpovedá aj kvalita fotky:

Galéria
Martinus

PříspěvekZaslal: 8.6.2011 0:49 st    Předmět: Citovat

Díky všem, jsem rád, že se mašinka aspoň trochu líbí Smile

PI napsal:
A k tomu čistolepiči - když už tam máš karbonové osky a dráty, tak mosazný zvonec by byl třešničkou na dortu ...

No já myslím čistostavbu spíš tak, že to slepím tak, jak to navrhl autor modelu. Mně nevadí nepapírové díly, ale nahrazovat papírové díly jinými už je mi nějak proti srsti Smile Ten zvonec je slabota, ale když se podobným dílům budu vyhýbat, tak se to nenaučím lepit. Jen škoda, že jsem tento popis jak podobné díly lepit našel až při nahrávání fotek hotové mašiny na fórum Rolling Eyes Zahlazovat to zevnitř mě nenapadlo a zvenku to moc nešlo. Ale nevadí, další model bude opět parní lokomotiva a tam je takových dílů podstatně víc, takže to můžu zkusit znovu. Jen nemám ten vercajk Surprised

samo napsal:
Ale taký pekný model by si nabudúce už zaslúžil aj nejakú lepšiu podložku... To už je oblasť, kde by si mohol upustiť od čistolepičstva Wink .

No mě ty podložky moc nebaví Crying or Very sad Ale Jupiter žádnou podložku přímo u modelu nemá, tak jestli budu chtít, aby to nestálo jen tak na stole, budu muset nějakou udělat Wink Uvidíme...
stockholmik

PříspěvekZaslal: 26.12.2011 17:21 po    Předmět: Citovat

Martinus: moc pěkně složeno, parádní práce Shocked Shocked
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

Přejdi na: