Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25 / PARALELKA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinus

PříspěvekZaslal: 22.3.2011 21:36 út    Předmět: Citovat

Díky za pěkný foto návod, dnes jsem to zkoušel na tom malém dílku a stále mi to nejde Embarassed Nedokážu namotat ten začátek, po chvilce se mi to začne třepit a rozpadat na vrstvy... Slinit jsem to nezkoušel. No musím si nějak poradit, zatím to namotávám na kus drátu....

V sobotu jsem vyměnil můj obstarožní foťák za tento model, takže fórum se může těšit na lepší fotky Wink To mi samozřejmě nedalo a tak jsem musel vyzkoušet jak to fotí, takže dnešní foto je spíš zkušební. Ale něco jsem samozřejmě taky slepil Razz Jedno je jisté - takhle zblízka bych to s tím starým nikdy nevyfotil Wink Taky to má celkem reálné barvy i při umělém osvětlení...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Sorrow

PříspěvekZaslal: 23.3.2011 8:09 st    Předmět: Citovat

njn, jak jsem už psal na slovenským fóru - neuvěřitelně přesná a čistá stavba.
Ad foťák- technologie už zase kousek pokročila - z fotek je to znát. I když ve skutečnosti ani tak moc nezáleží na velikosti snímače, jako na kvalitě skla, přes které se fotí.

Kdyby volby cokoliv měnily, byly by už dávno zakázané ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Placka

PříspěvekZaslal: 23.3.2011 9:36 st    Předmět: Citovat

No, já myslim, že naopak na velikosti snímače VELICE záleží, ale to je celkem jedno, důležitý je, že tohle je fakt vrcholná modelařina - hlavně ta čistota práce, nikde přetažená retuš (je téměř neviditelná=dokonalá), nikde žádný otřep po řezu...fakt smekám
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinus

PříspěvekZaslal: 23.3.2011 22:05 st    Předmět: Citovat

Neblázněte s tou chválou, budu se červenat Embarassed Embarassed Embarassed Wink
Retuš té červené je ve správném odstínu hlavně díky Agamě, já bych to namíchat rozhodně nedokázal (zkoušel jsem to). Na té černé je vidět, že už to není ono. Znát to je hlavně na podlepených dílech, na hranu normálního papíru to stačí. Je to jen vodovka a nemá úplně stejný odstín. Nemá někdo tip, s čím tu černou na Modelikovských mašinkách retušovat ? Ještě pořád mě totiž čekají nýty a tam už by to mohlo být vidět dost...

Ještě bych se chtěl zeptat stavitelů tohoto modelu na komín. Dnes jsem vyřezával haldu dílů a u komínu mě zarazilo, že tam není žádný pásek, kterým přijde po stočení slepit k sobě. To drží u sebe jen natupo? Sice to dole drží v díře a nahoře to je slepený páskem, ale aby se to pak v tom spoji nelámalo a nerozlepovalo. Asi to bude chtít víc stočit, aby se to nemělo snahu vracet zpátky. Na stáčení komínu se moc netěším, je to malý průměr, do kužele a ještě se to bude blbě slepovat k sobě Rolling Eyes

Aikom222: Díky za tip ohledně toho barevného papíru na nýty, kdysi už se to v tomto vlákně řešilo a zapomněl jsem na to. Onehdy jsem nakoupil v papírnictví od každého barevného papíru dva kousky a doma jsem zjistil, že na červené nýty se žádná barva nehodí Very Happy Když jsi o tom teď psal, tak jsem šel pátrat do šuplete pro změnu po černé. Porovnal jsem barvy a voalá - ani černá se nehodí Very Happy Very Happy Tak snad příště Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PI

PříspěvekZaslal: 24.3.2011 0:28 čt    Předmět: Citovat

Ad červený papír - zkus se v papírnictví podívat po prešpanových složkách, to je silný (0,4mm), probarvený papír a hlavně je to hodně jasně červená.
Jinak se přidávám ke chvále - moc pěkná mašinka.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinus

PříspěvekZaslal: 25.3.2011 15:29 pá    Předmět: Citovat

Při návštěvě NTM v Praze mě zaujala malá parní lokomotiva stojící v rohu dopravní haly a na které je možno se vyfotit. Freudenstein byl asi něco hodně podobného a tohle byl opravdu prcek Wink Trochu mě vyděsila velikost nýtů na kotli a na rámu Shocked
Mašinfíru v tomto případě dělá manželka Very Happy
Martinus

PříspěvekZaslal: 29.3.2011 12:28 út    Předmět: Citovat

Aikom222 to zakřikl s tím, že mám hodně času na lepení - teď jsem ho měl hodně málo Surprised
Na parní dóm jsem přidal horní placku a nalepil ho napevno na kotel. Stočil jsem komín, z čehož jsem měl obavy, nakonec to šlo docela dobře. Musel jsem si vyřezat pomocnou chlopeň, která drží stočený komín u sebe, v modelu není zakreslená. No a začal jsem pomalu nýtovat, ať můžu jednotlivé části začít lepit k sobě. Ještě jsem vyzkoušel pár pokusů ohledně barvy na nýty, nejlepší se nakonec ukázala černá tempera značky Aero. Není to úplně stejná barva jako na modelu, ale nic lepšího nemám Wink
Martinus

PříspěvekZaslal: 4.4.2011 20:01 po    Předmět: Citovat

Pokračuju pomalu dál, dokončil jsem nýtování kotle a přidal ještě pár drobností. Kotel zatím zůstane takhle, bez ostatních doplňků, protože by hrozilo jejich urvání Wink Teď přijdou na řadu ovládací prvky na stojanu kotle.
Martinus

PříspěvekZaslal: 13.4.2011 12:26 st    Předmět: Citovat

Hīc sunt leōnēs
Vstupuji na neprobádané území - model lepím právě 180 hodin a tak dlouho jsem žádný model nedělal Rolling Eyes A zdaleka není hotovo... U této příležitosti jsem v rychlosti posbíral údaje o tom, jak dlouho jsem co lepil (v hodinách):

Osobní vagon - 169
StuG.III - 149
Tatra AD-28 - 130
Tatra 815 Dakar - 110
Chrám sv. Barbory - 100
McLaren MP4-15 - 70
Parní slon - 60
Thomas Flyabout - 48
Obří dělo - 39
Valašské stavení - 27
Vítězný oblouk - 18.5

Pokračoval jsem ničením nervů u zpracování detailů - kohouty (a slepice Smile )

To mě vcelku vyčerpalo a tak jsem dal něčo většího - podložku. Kdybych ji nechal úplně nakonec, tak už by se mi asi nechtělo ji dělat, takže radši teď. Podložka bude jen sociální, ale zato moje Wink
Martinus

PříspěvekZaslal: 29.4.2011 20:26 pá    Předmět: Citovat

Diváci této paralelky začínají pomalu usínat, je třeba dát nějakou aktualizaci Wink Po vynucené pauze by teď stavba měla pokračovat trochu svižněji. Prozatím jsem dokončil podložku:
Martinus

PříspěvekZaslal: 30.4.2011 19:50 so    Předmět: Citovat

Strojvůdce je starej satanáš
Zve nás všechny na guláš
Vítám vás jedem dál:

Martinus

PříspěvekZaslal: 4.5.2011 19:51 st    Předmět: Citovat

Jak se blížím ke konci, rezignoval jsem na rozdělení stavby na etapy a lepím páté přes deváté. U kabiny se docela bojím, že ji zkazím, tak když mám bojovnou náladu, lepím kabinu. Když ne, dělám nějaké drobnosti Wink Pokud jsem dobře pochopil návod, průhledná fólie se měla nalepit oboustrannou páskou na ty obroučky a pak přilepit na kabinu. Proč si to komplikovat, šel jsem cestou nejmenšího odporu:

U kabiny do sebe zatím vše krásně zapadá. Teď to celé nalepím na dno, pak připojím vnitřní bočnice a poté nejvíc problematická operace - nalepení vnějších bočnic, na nichž je navíc to zaoblení, které se tak rádo u Freudensteinů krabatí Rolling Eyes

Čas stavby: 202 hodin
Martinus

PříspěvekZaslal: 10.5.2011 12:42 út    Předmět: Citovat

Práce na kabině pokračují, původně jsem chtěl nýty uvnitř kabiny vynechat, ale mají je tam asi všichni, tak se nenechám zahanbit Smile

A jen pro zajímavost - tady v Kolíně se věnujem parním mašinkám i v jiném měřítku, než 1:25 Wink
Martinus

PříspěvekZaslal: 15.5.2011 15:37 ne    Předmět: Citovat

Takže vlajku jako podklad schovám a zase za rok touto dobou Very Happy
Mám skoro hotový pravý bok kabiny, zbývá pár nýtků a lišta. Nemám na lepení moc čas a taky mi připadá, že na polských modelech jde všechno tak nějak pomalejc, než na českých. Nechápu, že Osobní vagon (zvící 10.5 strany A4) jsem slepil za 170 hodin a tady s tím se peru už přes 200 hodin a přitom to má 7 stran A4 (z čehož jedna je navíc podložka). No možná na dalším polákovi už budu rychlejší... Tedy pokud nějaký bude Wink
Martinus

PříspěvekZaslal: 23.5.2011 12:16 po    Předmět: Citovat

Po 234 hodinách práce mám kromě zvonce hotové všechny díly, zbývá to "jen" všechno slepit dohromady. A pak tam ještě dodělat tu haldu potrubí, na to se vůbec netěším Rolling Eyes Dál již není co fotit, příští foto už bude závěrečné, ovšem rozhodně to nebude hned Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

Přejdi na: