Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25 / PARALELKA
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinus

PříspěvekZaslal: 2.3.2011 13:32 st    Předmět: Citovat

Díky Wink Paralelka je otevřená i dalším příchozím, Samo se jistě zlobit nebude Very Happy Jsem rád za každý další Freudenstein, vím ještě asi o dalších 3 lidech, co ho mají založený v archívu. Tak uvidíme, kolik se jich tady nebo na Slovensku ještě objeví Wink
O víc fotek se můžu pokusit, ale už teď se četnost mých příspěvků pohybuje těsně pod hranicí spamu Laughing

Jsem rozjetý jak parní lokomotiva Cool Stavba mě skvěle baví a bude bavit do té doby, než něco zkazím (čemuž se zcela jistě nevyhnu) Wink
Pokračoval jsem v přípravě dalších dílů. Nahoře díly na "wał stawidłowy" (zde nepomůže ani Google translator), chvíli jsem tu hřídelku měl i nalepenou na modelu, pak jsem o ni zavadil a letěla dolů... Asi to bude chtít posílit spoj vteřiňákem a nalepit ji až v poslední možnou chvíli. Uprostřed díly na křižák, dole pak něco málo dílů na rozvod ke kolům. Červená éra se pomalu blíží do konce Wink

Čas stavby: 117 hodin
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Placka

PříspěvekZaslal: 2.3.2011 13:39 st    Předmět: Citovat

to by se ta paralelka pěkně protáhla:-). Když koukám, že zatím jsi na tom strávil 117 hodin. Já mám teď rozdělaný jiný kousky a na tohle se zatím ještě necítím (klasický případ navrátilce k modelaření).
Jinak ve svým vlákněě si můžeš dávat příspěvků kolik chceš, ne?Smile Já to myslel hlavně tak, že k jednomu příspěvku můžeš dát víc fotek - nebo je někde fotogalerie k tomuhle modelu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martinus

PříspěvekZaslal: 6.3.2011 15:23 ne    Předmět: Citovat

Ale já lepím extrémně pomalu, běžný patlal to zvládne jistě rychleji Very Happy
Fotogalerie k modelu není, jen fotky v tomto vlákně. Pokusím se tedy dávat víc fotek, stejně jich vždycky udělám hafo a pak vyberu jednu-dvě nejlepší Wink
Stavbu této mašinky si lze taky prohlédnout v následujících vláknech. Prošel jsem fóra a "vyzobal" stavby Bn2t Freudenstein. Ale možná jsem něco přehlíd, nečiním si nárok být kompletní Very Happy

ULTRA vs. Metalsoft
Zdeněk Krčmář
Paluso
Vitko
Aikom222
Astra28
blackangel
taticek
marchal
Royaloakmin
Yu Gyokubun
jarzyn
modelperry
milocha
minikierownik (pravděpodobně kontrolní stavba bílého modelu)
Ricleite
Olbikenk
Martinus vs. Samo Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinus

PříspěvekZaslal: 8.3.2011 21:24 út    Předmět: Citovat

Stavba pokračuje sestavováním rozvodu. Napřed jsem si vyřezal všechny potřebné díly, ty ojnice mi daly celkem zabrat. Jak jsem psal na začátku, je to můj první polák a poprvé řežu díly z kartonu v takovémto množství. Mám ale divný pocit, že čím víc jsem toho vyřezal, tím je to horší Rolling Eyes
Jako první jsem začal sestavovat nepohledovou stranu a to stylem "kuk na díl, kuk do návodu, kuk na fotky na internetu" a tak pořád dokola Wink Už abych měl ten rozvod za sebou, těším se na kotel, pak už to začne vypadat jako lokomotiva Razz
Martinus

PříspěvekZaslal: 11.3.2011 22:02 pá    Předmět: Citovat

Aby stavba líp ubíhala, rozdělil jsem si ji na několik menších celků Cool Momentálně jsem dokončil III., takže trochu shrnutí:
Etapa I. - rám To bylo první seznamování s polským modelem, jak je to vlastně udělané atd. Ze začátku jsem měl obavy, ale nakonec to šlo bez problémů.
Etapa II. - kola Z těch jsem měl největší vítr a navíc hned takhle na začátku - člověk se ani nestačí rozkoukat a hup na kola Shocked Naštěstí s pomocí kružítka Olfa a rad z modelářských fór to nakonec šlo zvládnout (ale ne úplně bez problémů).
Etapa III. - brzdy a rozvody Prozatím nejvíc problematické. Vyřezávání malých tvarovaných dílků, chvílema mi to dost nešlo a ke konci už jsem toho měl dost. Navíc dráteničiny víc než je zdrávo Rolling Eyes U té mě nebaví hlavně to nutné barvení... No nakonec jsem to dnes úspěšně dopatlal:

Následovat bude Etapa IV. - kotel a ovládací prvky v kabině Razz Pravý polský model mám zafixován jako "kostra potažená obšívkou", takže Freudenstein je spíš takový slabší odvar. Ale kotel má takovou konstrukci, tak si to aspoň vyzkouším. I když zde je to s kružítkem díky tvaru hodně jednoduché...

Čas stavby: 132 hodin
hromadko.s

PříspěvekZaslal: 11.3.2011 23:15 pá    Předmět: Citovat

Tohle se mi taky docela líbí, máš to pěkně slepený Wink
Na styl lepení si zvykneš a bude to čím dál lepší. Za chvíli ani návod nebudeš potřebovat a budou Ti stačit jen kresby Idea
Já si nejdřív nahrubo poslepuju obšívku a pak do ní sestavuju kostru.
Model mám taky doma a jestli mně lokotky nepřestanou bavit po Ty-23, tak do muzea půjde tahle Smile
Martinus

PříspěvekZaslal: 14.3.2011 13:54 po    Předmět: Citovat

Díky Wink Pokud se to líbí jednomu z (pro mě) nejlepších lepičů na tomto fóru, tak to snad nebude taková pohroma Very Happy

Směle vpřed na kotel Wink
Ač jsem viděl nesčetně fotek tohoto modelu, občas narážím na díly, o jejichž existenci jsem neměl vůbec tušení. Např. tento:

Jeho funkci lze odvodit už z polského názvu - "popielnik" Wink Jeho foto dávám hlavně kvůli zajímavému přírodnímu úkazu - chlopně rostou i na polských modelech Razz

Základní díl kotle by byl hotov, zde se projevila přesnost tohoto modelu. Kružítko jsem zapíchl přesně do středu žebra, čepel nastavil přesně podle obvodové čáry - po vyříznutí žebro akurátně zapadlo do slepeného kotle. Tak by to mělo vypadat Very Happy

Nezbytná zkouška nasucho:
Martinus

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 13:23 út    Předmět: Citovat

Pokračoval jsem stojanem kotle, byl to zároveň můj první pokus slepit konstrukci kostra + obšívka bez možnosti použít kružítko. Tady už to s přesností bylo trochu horší, všechny 3 žebra jsem musel brousit, kostra byla širší než proužek pro oblepení. Posléze jsem musel i nastavovat Cool Výborným pomocníkem se ukázala posuvka...

O trochu jsem pohnul i s kotlem:
Filip M.

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 14:45 út    Předmět: Citovat

Máš to hezký. Z těch nýtů bych se asi trochu zbláznil Twisted Evil A hlavně máš hezkou prezentaci a fotky Smile
Martinus

PříspěvekZaslal: 16.3.2011 13:39 st    Předmět: Citovat

Díky, nýty nejsou zas tak hrozný. Myslel jsem, že to bude horší - snad jen to jejich barvení mě opravdu nebaví, jsou prostě moc malý...

Dnes jsem pokračoval dýmnicí, kde se mi stala menší nehoda - zapomněl jsem vyrazit otvor pro komín a musel jsem ho tam dělat až po slepení. Naštěstí to dobře dopadlo, prostě jsem to protlačil šídlem, nic jinýho s tím asi dělat nešlo...

Musel jsem opustit ideu focení před bílým papírem, můj obstarožní foťák s tím má velké problémy, barvy pak vůbec neodpovídají reálu. Vyvážení bílé tam bohužel nemám. Takže až někde v pozadí bude vidět rozběhnutá manželka s válečkem na nudle, nejde o fotomontáž Surprised
Zkouška nasucho, ta červeno černá mě u tohoto modelu prostě dostává Very Happy Přebarvil bych tak všechny mašiny Wink

Podle délky návodu jsem zhruba v půlce, jdu na jedno to oslavit Razz
Aikom222

PříspěvekZaslal: 16.3.2011 14:04 st    Předmět: Citovat

Ahoj,
Freudenstein je opravdu sexy mašinka, právě díky barevné kombinaci a celkovému vzhledu mě dostala Laughing

Ten tvůj pravidelný každodenní report ze stavby mě dostává, kéž bych i já měl tolik času na lepení Crying or Very sad Twisted Evil

Teď k věci, nýtky vůbec nemusíš barvit, já jsem to vyřešil tak, že jsem si zašel do papírnictví tam jsem si koupil barevné papíry, slepil 3 černé k sobě (i červené) a potom normálně vypichoval nýtky, nemusíš je potom barvit Wink Jen taková malá rada, když tě to barvení nebaví Laughing

Rozpracované: M4A3 Sherman, M25 Dragon Wagon
Martinus

PříspěvekZaslal: 18.3.2011 13:27 pá    Předmět: Citovat

To je jenom zdání, že mám hodně času na lepení, třeba včera jsem žádné fotky nedával Very Happy (podlepoval jsem totiž všechny díly "až do konce stavby", takže nebylo co fotit ;o)

Můj paralelní kolega Samo mě na slovenském fóru upozornil, že mám jeden díl nalepený špatně Embarassed Embarassed Dnes jsem se pokusil opravit napáchané škody. Prodloužil jsem panty co nejvíce do strany a zbytek zatřel barvou. Trochu to vidět je (na této fotce zrovna ne, je to otočené do stínu), ale vypadá to jako nějaký stín od pantů. Čili vlastně zplastičnění, tudíž tuning Razz

Chtěl bych se zeptat stavitelů mašinek na následující fotku. Opravdu se to má podlepovat Bristolem? Zaráží mě, že dva díly se nemají podlepovat a zbytek ano, přitom je to jeden arch. Při této "velikosti" mám po podlepení strach z toho, že se to bude při vyřezávání rozpadávat...

Po opravě špatně nalepeného dílu jsem pokračoval písečníkem. U tohoto papíru mám trochu problém s díly, jako je ten nejspodnější na následující fotce - tj. proužek papíru svinout sám na sebe. Jeden už jsem dělal a nakonec jsem ho musel zkrátit a navinout to na drát 0.5, protože to nešlo svinout. Opravdu to jde? Dva kulaté díly jsem zatím nevyřezával, přijde do nich vyrazit otvor, podle návodu 1.5 mm. Takový drát ale nemám a ani nevím, jestli ho seženu, možná to budu muset nahradit jiným průměrem...
hromadko.s

PříspěvekZaslal: 18.3.2011 18:36 pá    Předmět: Citovat

Smotat to jde, chce to trochu cviku.

Ty kohouty jsem jen podlepil čtvrtkou (ten červený spodek pak zbyde jako náhradní).
Takovýhle díly stejně přetřeš celý, já nejdřív po vyřezání na ně nanesu vrstvičku herkulesu, aby byly plastičtější a pak natřu temperou.
Když mám obavu, že se mi to bude při vyřezávání rozpadat, tak to nejdřív napustím nitrolakem.
Dráty seřeneš v elektro, v některých kabelech jsou i čtyři v různých barvách. Místo drátů někdy používám grafitový tyčky v modelářských potřebách mají průměry od 0,6mm. jsou pěkně rovný a černý, tak se nemusí barvit.
Aikom222

PříspěvekZaslal: 18.3.2011 21:13 pá    Předmět: Citovat

Normálně to podlep tak jak je to tam napsané a neboj se toho Wink

Jinak dílky č. 70 použiješ jen jeden druh, můžeš si vybrat který Laughing Smile

A jak píše Hromadko.S - smotat to jde, jen to chce trošku cviku a hodně slin Twisted Evil Wink

Rozpracované: M4A3 Sherman, M25 Dragon Wagon
hromadko.s

PříspěvekZaslal: 19.3.2011 12:41 so    Předmět: Citovat

Na co sliny, copak jsem bernardýn? Jde to i bez nich.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

Přejdi na: