Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Šikmá věž v Pise / ABC / Richard Vyškovský / 1:150
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stop_r

PříspěvekZaslal: 14.2.2011 0:31 po    Předmět: Citovat

Ty si blazon... akurat dnes som drzal tu vystrihovacku v rukach... Smile No neviem ci sa do toho niekedy pustim.. a tak by som chcel... Smile

Kazdopadne si to vymyslel velmi dobre.. dost odvazne.. nestacilo sedou pozatierat tie konce ?? Vadilo by to moc ?

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jardik

PříspěvekZaslal: 14.2.2011 23:21 po    Předmět: Citovat

Arrow stop_r: Na možnost zaretušování částí kam už hlavice nedosedly jsem táke přemýšlel, ale zkrátka se mi to nezdálo jako to pravé...bylo by to podle mne až moc viditelné. Samozřejmě záleží na tom jak si s tím kdo vyhraje, věřím že by leckteří dokázali doretušovat díly tak aby to nebylo znát, ale já jsem se s pouhým doretušováním nějak nespokojil. A to už i z toho důvodu, že jsem musel také vyřešit zaoblení hran, které mi při ohnutí a dolepení dílů vzniklko. Je to sice zdlouhavé řešení, ale myslím že po vloženém úsilí a hlavně času straveném při stavbě se rozhodně vyplatí si ještě trochu vyhrát a těch pár dnů, či spíše týdnů se tak nějak ztratí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stop_r

PříspěvekZaslal: 15.2.2011 0:16 út    Předmět: Citovat

Samozrejme v tom suhlasim.. Smile Pre mna si mohol vsetky hlavice modelovat do 3D s hliny a potom ju natierat sedou a este aj patinovat Wink

Ja len ci nebolo na cas nieco efektivnejsie co by nevyzeralo zle.. ale neuvedomil som si ze by si musel riesit ten ohyb ktory vznikol na zlom mieste... kazdopadne drzim palce.. Smile

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.
Jardik

PříspěvekZaslal: 15.2.2011 14:03 út    Předmět: Citovat

Arrow stop_r: Díky, je to potřeba Wink Neboj se že jsem něco časově efektivnějšího nehledal...obvzlášť po tom co jsem umístil na zkoušku prvních pár hlavic a uvědomil si do čeho že se to vlastně chci pustit, jsem si říkal že to přece takhle dělat celé nemůžu...a vida, můžu Very Happy Jde to sice opravdu strašně pomalu, ale nic lepšího mne ani doposud nenapadlo...alespoň mi celá ta legrace dýl vydrží Very Happy
Jardik

PříspěvekZaslal: 16.6.2011 13:27 čt    Předmět: Citovat

Jímá mne až hrůza když koukám na datum svého posledního příspěvku a o to více si uvědomuji kdy jsem s věží naposledy pohnul...dobře od poloviny ledna jsem se ke stavbě téměř nedostal. A kdyby jen ke stavbě, ale k lepení vůbec...s tím se musí něco dělat. Takže tady něco málo pro oživení vlákna.

A vezmem to pěkně ,,od podlahy,,...tedy pardon, chtěl jsem říci od podložky Very Happy

Základní desku jsem si vyřezal z polystyrénu (jak ostatně doporučuje i návod) o tloušce 20mm a rozměrech cca 30 x 30 cm. Následně jsem do středu vyřezal otvor pro usazení manženy.

Okraje desky jsem ze zdravotních důvodu přelepil lepicí páskou (ze zdravotních důvodů proto, že kuličky polysyrenu poletujicí po bytě by jistojistě měli neblahý dopad na domáci pohodu a následně patrně i na mé zdraví Very Happy)

Připravený lem z kartonu (drobná vlastní úprava ke které se ještě dostanu) a nasucho usazená manžena pro ověření že bude vše pasovat...

Pokračoval jsem přípravou rámečku. Pořidil jsem si lištu k olemování plovoucí podlahy vyhovujícího profilu, tatínek mé drahé polovičky mi lištu nařezal na úhlové brusce, za což mu tímto ještě jednou velice děkuji, a já pak vše slepil do výsledného tvaru. Na spojích mi vzniklo několik mezírek, které bylo třeba odstranit. Ty jsem vyplnil kousky balzy a vše pak vybrousil a začistil. Tím byl základ rámečku hotov, teď ještě trochu laku aby to mělo ten správný šmrnc Wink

Takže to by prozatím stačilo, dost řečí, jdu se věnovat lednovému restíku v podobě zbývajících hlavic sloupů Wink
ApeX
Anonymní

PříspěvekZaslal: 16.6.2011 14:32 čt    Předmět: Citovat

EXTRA třída Rolling Eyes
vijaczek

PříspěvekZaslal: 16.6.2011 15:16 čt    Předmět: Citovat

Naprostá paráda. O prázdninách se chci do Věže pustit a už teď moc dobře vím u koho budu brát inspiraci a rady při stavbě ! Smile
Jardik

PříspěvekZaslal: 8.8.2011 18:43 po    Předmět: Citovat

Tak zase něco málo nového...nejprve však díky za pochvalu Wink

Arrow vijaczek: Sem tu zase dlouho nic nepřidal, každopádně pokud se do stavby pustíš (nebio si se už pustil) tak držím palce a přeju hodně štěstí a trpělivosti ke zdárnému dokončení...

Jinak k postupu bych zatím jen doplnil že jsem se konečně dopral s hlavami sloupů, takže všechny jsou na místě, doladím teď trošku retuš a geometri kde je potřeba, přeci jen jsem jí za poslední dobu vzal asi 1000x do rukou a zase položil, plus jsem jednou škrtnul o stůl a věž byla urychleně nakloněna mnohem více než je zdrávo, naštěstí záchytný manévr mne stál jen přilepení a dorovnání jednoho sloupku...a následně dva hrnky černé kávy Very Happy Twisted Evil

Svojí pozornost jsem momentálně přesunul k přípravě podložky, takže příště dodám nějaké foto, zatím neni ani skoro co fotit, půl roku práce na sloupoví nějak ani není moc vidět...ale ten pocit Very Happy

Toť prozatím vše, jdu tvořit hodnoty Wink
Jardik

PříspěvekZaslal: 9.8.2011 16:59 út    Předmět: Citovat

Abych jen neplácal tak dnes přidám zase pár fotek ze stavby... Wink

Včera jsem vytáhnul ze šuplíku rozpracovanou manžetu a dal dohromady pár dílečků...

Takže ,,obrubníček,, manžeta a jedna mnou navíc vytvořená výztuha...

Díky přilepované k obvodu jsem spojil pomocnými chlopněmi a začal lepit od spoje směrem k otevřenému konci. Díly jsem prozatím neslepil do kruhu ale nechal jsem si druhý konec volný, měl jsem takové nějaké tušení...

...tušení že by to nemuselo úplně ideálně sednout...a taky že nesedlo. Kde se stala chyba nevím, ale v závěru mi chyběl docela slušný kousek na obvodu dlažby. Zaštrachal jsem ve skříni a ze zbytků druhé věže jsem si vypůjčil jednu ,,dlaždici,, Smile vhodného odstínu a z ní odřízl patřičnou část kterou jsem doretušoval a vlepil na místo kde se mi materiálu nedostávalo...

Náprava tedy byla naštěstí jednoduchá a myslím že kdo to nebude vědět, ničeho si nevšimne Wink

Tak to by bylo teď asi tak všechno, jak jsem již psal, budu se věnovat podložce, zatím mám připravený nalakovaný rámeček. Co se samotné věže týče, tak tam mne teď čeká tvorba a osazení zábradlí...Ale o tom zase příště Wink
Jardik

PříspěvekZaslal: 17.8.2011 21:15 st    Předmět: Citovat

Zdravím všechny přihlížející a pěsti držící Wink

Od posledně se mi podařilo zase popojet a finále je myslím si už opravdu na dohled...

Jednou z prvních věcí které bylo třeba doplnit byla již dříve zmíněná výztuha v manžetě, kterou jsem si dotvořil. Účel je jednoduchý, kroužek z kartonu mi jednak vyztuží lem, o který se věž v podložce bude opírat(zespodu jí pak ještě pro jistotu k podložce připevním, aby celá hmotnost stavby neseděla pouze zde), tenký kroužek se po podlepení lépe vyrovnával a nakonec na pohled bude obrubníček vypadat lépe než kdyby zůstal jen o síle samotného papíru Wink

Po přilepení jsem namýchal přesný odstín šedé ,,takakorát,, Smile a vzniklou hranku zatřel...Jenže to by nebylo úplně ono, čistě šedá zaretušovaná hrana by k celé stavbě neladila, namýchal jsem si tedy otrochu světlejší a tmavší odstín, a v místě různých ,,dlaždic,, jsem některé zesvětlil a některé ztmavil...nakonec jsem na přechod barvených plošek a papírového dílu namaloval po celém obvodu tenkou černou linku a jednotlivá políčka na hraně oddělil taktéž černými ,,tečkočárkami ,,(jak mi štětec a ruce dovolili)...na milimetrové hrance jsem se tedy vyřádil až až, ale celé to teď ke stavbě ladí víc Wink

Druhé foto připáleno bleskem, aby byl výsledek trochu vidět...jestli je úprava krokem vpřed, posuďte sami, ale jelikož výrazné linky na hranách zdobí celou stavbu, tak jsem se snažil tomu přizpůsobit i upravované díly Wink Ještě přemýšlím, že v místech kde jsou části dlažby jakoby do červena, doladím odstín barvy, ale ve skutečnosti to vypadá celkem dobře(Jinak stejný postup byl použit i při stavbě jednotlivých podlaží, leč tam jsou na tom necelém milimetru po obvodu proti sobě linky dvě Twisted Evil ) ...

Postupně jsem se také věnoval přípravám podložky. Stavba bude tedy usazena v polystyrenové desce, což doporučuje i návod. Ovšem odrbané hrany polystyrenu by celkovému efektu nepřidaly, vytvořil jsem si tedy rámeček z podlahové lišty, kterou jsem se po slepení a dobroušení rozhodl doladit trochou laku. Což už jsem jednou vlastně psal, tak proč to melu znovu Question Smile Takže opatřen odstín mahagonové dřevo, štětec a hurá na to Wink

Zde je vidět rozdíl před a po, vítěz je jasný Wink K večeru jsem pak nasypal zbytky nějakého zrní co bylo doma, pokropil a na druhý den mi vyrostl krásný anglický...ehm, pardon...vlastně italský trávník Very Happy

Po vypěstování výstavní pažitky jsem jí celou odbagroval, pečlivě uschoval a jal se tvořit základ zpevněných ploch...abych nevařil jen tak zvody, zaskočil jsem omrknout jak to vlastně v těsném okolí vypadá...ovšem jen za pomocí přítele Googla...(Na náměstí zázraků se holt podívám jindy, teď není čas jezdit po výletech, musím přece lepit Confused Very Happy ) Ale k utvoření představy to bylo dostačující, takže hurá do toho...

Základ vytvořený ze čtvrtky by byl, poloha doladěna, můžeme opět zasýt již předpěstovaný trávníček Wink

A takto nějak bude vypadat okolí věže. Wink Po usazení všech částí a dousazení manžety (bylo třeba ještě lehce okopnout trávník po jejím obvodu Wink ) jsem natřelou tmavě šedou barvou všechna místa kde jednotlové plochy mezi sebou tvoří přechody, aby pak bílá barva polystyrenu náhodou někde neprosvítala...

Na přechod trávy a betonu Question jsem si nakonec dovolil umístit malý obrubníček Wink

Bílé plochy samozřejmě příjdou natřít patřičnou barvou, jen ještě musím porozmyslet o vhodném odstínu a provedení, aby okolí působilo přirozeně a nerušivě Wink Nechci nic výrazného ale na druhou stranu také nechci jednolitou šedou plochu, takže barva a trochu nějakého lehkého stínovaní a podložka bude připravená Wink

To by tedy bylo pro dnešek vše, jdu do hajan, pomalu se těšit na vyřezávání zábradlíček Wink Brzy nashledanou Wink

Naposledy upravil Jardik dne 27.1.2012 0:53 pá, celkově upraveno 1 krát.
Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.8.2011 23:57 st    Předmět: Citovat

Pěkně sis pohrál s tou dlažbou, nejen s ní. Už se těším na výsledek.
Jardik

PříspěvekZaslal: 20.8.2011 19:20 so    Předmět: Citovat

Díky,..kdo si hraje nezlobí Wink

No a i tomu výsledku jsem zase o něco málo blíže...v týdnu jsem se pustil do zábradlíček...

Po zkusmém přiložení dílů prvního z nich jsem zjistil, že kresba nesedí úplně nejlépe. Jelikož jsem ale již odzačátku počítal s vyřezáním ,,vzduchu,, neznamenalo to žádný problém... Wink

Díly jsem oddělil v místě původního lomu a lépe navazující polovinu jsem nalepil na čtvrtku...při vyřezání prvních pár částí jsem začal uvažovat jak si práci usnadnit a docílit lepšího vzhledu...nápad se dostavil v zápětí. Mám doma celkem slušnou zásobu čepelí s odlomenou či ztupenou špičkou, které je mi líto vyhodit. Občas je využiji na nějakou vhodnou činnost kde se dá zužitkovat zbytek nedotčeného ostří...a teď zase jednou přišla jejich chvíle Čepele jsem si opatrně zbrousil na ,,přesně kalibrovaný,, Smile rozměr a poupravil je aby se dali dobře uchytit zpět do sklíčidla...no a s takto zhotovenými pomocníky byla další práce radostí. Stačilo přiložit, zatlačit a vše šlo jako po másle...a výřezy v dílech jsou čisté, přesné a krásně pravidelné a co je hlavní, tak vše jde takto neuvěřitelně rychle od ruky, oproti původnímu opatrnému vyřezávání a nehrozí přetržení dílů, které jsou po odstranění ,,modrého z nebe,, opravdu velmi náchylné na poškození...

No a tady připravené díly k další práci...ještě zaretušovat a osadit na stavbu a samotná věž bude až na vlajku města Pisy dokončená...tu si šetřím jako opravdovou třešničku až na úplný závěr Wink Smile
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.8.2011 21:52 so    Předmět: Citovat

Jo tak tohle by šlo už pod laser.... na to bych už asi neměl nervy, pokud si můžu vybrat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.8.2011 22:44 so    Předmět: Citovat

Máš nejen můj obdiv, ale teď to musí být skvělý pocit, když víš, žes to udělal všechno sám ručně.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.8.2011 11:52 ne    Předmět: Citovat

Naprosto super, tuhle stavbu si naprosto užívám. Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

Přejdi na: