Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Šikmá věž v Pise / ABC / Richard Vyškovský / 1:150
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wittos

PříspěvekZaslal: 19.12.2010 14:55 ne    Předmět: šikmá věž Citovat

Tak model je to parádní, nádherně si s tím hraješ, jen co je pravda. Už se těším na výsledek. Chystám se taky do tohoto modelu pustit, ale narazil sem na problém.V návodu se píše, že má rozsah 13,5 stran, já mám ale jen 12,5 stran. Asi se mi jedna mrška někam zatoulala Sad . Neměl by někdo seznam, kolik stran modelu je v kterém ABC, abych věděl co mi chybí. Díky předem

Interpretace vaší interpelace může být mystifikující fabulací vnímanou jako impertinentní argumentace
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jardik

PříspěvekZaslal: 19.12.2010 15:53 ne    Předmět: Citovat

Arrow wittos : Ahoj, předně děkuji za pochvalu, snažím se Wink

Co se týče chybějící strany, podívej se na začátek tohoto vlákna, mám tam fotku všech stran pohromadě, tak podle toho by si mohl zjistit která je to ta toulavka Wink
Jardik

PříspěvekZaslal: 19.12.2010 16:06 ne    Předmět: Citovat

A ještě pro doplnění, zvětšil jsem si fotku a vyčetl čísla ze kterých jsou jaké strany (aktivně jsem si je před stavbou popsal, naštěstí Wink )

Takže vezmu-li to postupně od začátku, tak první stránka a půl jsou z č.2, třetí a čtvrtá z č.3, pátá pak z č.4, šestá z č.5, sedmá a osmá z č. 6, devátá a desátá z č.7, jedenáctá a dvanactá strana jsou z č.8 a konečně třináctá a čtrnáctá pak z č.9 Wink
(čtrnáct mi jich vyšlo protože tu půltou jsem počítal jako druhou stránku Wink )

Tak teď to myslím nebude už žádný problém dohledat, kdyžtak sem pak napiš která to je, podívám se jestli mi náhodou nezbyla Wink
wittos

PříspěvekZaslal: 19.12.2010 18:55 ne    Předmět: šikmá věž Citovat

Díky za seznam, i fotka mi hodně pomohla. Tak je to z čísla 6., ta prostřední stránka v prostřední řadě na tvé fotce. Takže kdybys ji měl, tak by to bylo fajn. Very Happy

Interpretace vaší interpelace může být mystifikující fabulací vnímanou jako impertinentní argumentace
Jardik

PříspěvekZaslal: 26.12.2010 0:10 ne    Předmět: Citovat

Arrow wittos: Tak bohužel tě nepotěším, tuhle stránku už nemám, během stavby jsem z ní použil díly na opravu rozdílného odstínu tisku zdiva Confused
wittos

PříspěvekZaslal: 26.12.2010 12:23 ne    Předmět: šikmá věž Citovat

Jardik napsal:
Arrow wittos: Tak bohužel tě nepotěším, tuhle stránku už nemám, během stavby jsem z ní použil díly na opravu rozdílného odstínu tisku zdiva Confused

V pohodě, nic se neděje. Už mám objednáno, tak snad brzo dorazí. A držím palce pro zdárné dokončení prací.

Jardik

PříspěvekZaslal: 31.12.2010 13:55 pá    Předmět: Citovat

Arrow wittos: Díky, dokončení je blíž a blíž a já se na to těším víc a víc... Smile

Během včerejšího večera a dnešní noci jsem v ranních hodinách dokončil přípravu 180-ti sloupků a jejich patek...původně jsem chtěl dělat postupně vždy jedno patro, pak jsem se rozhodl dát dohromady komplet všechny sloupky a následně budu už jen poklidně osazovat celou stavbu...jak to bude poklidné se teprve ukáže Twisted Evil

A tady už náhled na poslední třicítku připravenou k dotvoření a pak už celá ta hrůza pohromadě Wink (na té fotce to vypadá tak nějak jako by nic Smile )

Teď to vidím tak, že se dojdu posilnit nějakým tím chlebíčkem a pak zkusím osadit prvních pár sloupů, abych zjistil co na mne čeká v nejbližších dnech...ale to opravdu jen tak na zkoušku Wink

Všem přátelům papírového šílenství přeji krásný a příjemný rok 2011 plný úspěchů a odstřižků Wink

Nashledanou v novém roce Wink
Jardik

PříspěvekZaslal: 1.1.2011 17:50 so    Předmět: Citovat

Pěkné Novoroční odpoledne všem Wink

Tak jsem včera chvilku zkoušel a zkoušel až jsem dozkoušel všechny sloupky do 6. patra věže Smile

Prvních 15 ještě před půlnocí...a zbytek po půlnoci někdy k ránu Smile

Lukáš

PříspěvekZaslal: 2.1.2011 17:12 ne    Předmět: Citovat

Mně se osvědčilo nejprve nalepit ozdobné hlavice (díly 38 ) a vlastní sloupky lepit až na konec, aby se pak už s modelem nijak nemanipulovalo. Jinak se vždycky nějaký sloupek urval.

Naposledy upravil Lukáš dne 3.1.2011 20:45 po, celkově upraveno 1 krát.
Jardik

PříspěvekZaslal: 2.1.2011 22:01 ne    Předmět: Citovat

Arrow Lukáš: Díky za radu...minimálně v 6. patře už to nezměním...ale popřemýšlím nad tím. Sloupky jsem si nejprve vteřinovým lepidlem nalepil na patky a pak herkulesem na ochozy a arkatury, tak uvidím jaká bude jejich pevnost, doufám že použití prstolepu ji trochu zvýší...
Jardik

PříspěvekZaslal: 9.1.2011 12:34 ne    Předmět: Citovat

Ahoj všem, práce pokračují, takže tu mám pár novinek Wink

Ještě něco málo ke sloupkům Wink

Po přetřídění jsem si vyrovnal všechny patky tak, aby byly ohybem na jednu stranu (na ochozu budou touto stranou ven) a po té přilepil vteřinovým lepidlem jednotlivé sloupky spojem k protilehlé straně (tak, aby ve finále byly spojem pláště ke stěně věže) Wink retušování patek jsem si nechal až po přilepění ke sloupkům, je to tak mnohem pohodlnější a rychlejší...no a nakonec už hotová ,,náplň,, do jednoho patra... Wink

Jinak těm kdo se do stavby pustí, bych místo rýhování, ohýbání patek na půl a lepení doporučil je podlepit a pak rovnou vyřezat, bude to pohodlnější a zabere to méně času (a také řezy budou ze všech stran stejné, nebudete se muset zdržovat vybíráním pohledové strany). Nehledě na to, že se mi často stávalo že po přehnutí buď spodní část přesahovala nebo byla naopak kratší. Přesahy jsem zkrátil, kratší jsem nechal být a přilepil, není to vidět. Podlepením nám toto všechno odpadá Wink

Takže teď to tam už ,,JEN,, nalepit Twisted Evil. Ze začátku to nebylo nic moc, ale jak si najdete systém a dostane se vám to trochu do ruky jde to celkem dobře, jedno patro jsem měl tak za hodinu, hodinu a půl osazené...Nejlepší mi přišlo začít vlepovat sloupy od spoje na plášti, díky kterému se dá dobře kontrolovat poloha. No a pak podle prvního sloupku druhý, od něj třetí, k tomu olovnička, pravítko, neustálé zkoumavé pohledy z různých úhlů...a za hodinku a půl vypadáte asi takhle: Shocked Very Happy

Při osazování nejnižšího patra jsem si všiml, že se ochoz jakoby propadá ke svému středu. Jako důvod bych viděl zatížení stavby po přilepení vrchní části k přízemí. Takže buďto zátěž volit lehčí, nebo střed věže zevnitř něčím podepřít, aby se nepropadal...Já jsem si tedy pomohl několika párátky, která jsem vsunul mezi ochozy a podařilo se mi tak zvonici kousek nadzvednout...po vlepení sloupků se opře o ně a je vše jak má být... Wink

No a po týdnu to v sobotu kolem oběda vypadalo asi takto a o pár hodin později už takto Wink

Následovat bude dolepení všech 180-ti hlavic sloupů...s chutí do toho a brzy zase nashledanou... Wink

,,Čím víc nakřivo, tím víc Pisa,, Very Happy
Lesy

PříspěvekZaslal: 9.1.2011 19:09 ne    Předmět: Citovat

Model je to nádherný, vypadá úžasně, ale z těch sloupků by mě asi kleplo.
Jinak s tím nakřivo, moje spatlaniny jsou asi všechny Pisa Embarassed
stop_r

PříspěvekZaslal: 11.1.2011 19:45 út    Předmět: Citovat

A to aj naozajstna veza je na ceste a akurat tam kde je prechod pre chodcov ??? Smile

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
makr

PříspěvekZaslal: 12.1.2011 0:27 st    Předmět: přechod Citovat

To je střet zájmů stavební firmy a silničářů Laughing
Kdoví, kdo za to co dostal do kapsy Laughing
Chválím silničáře za kvalitní vozovku Laughing a ještě víc stavební firmu "Jardík", že si se "šikmáčem" tak skvěle poradila. Přímo učebnicová ukázka trpělivosti.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jardik

PříspěvekZaslal: 13.2.2011 23:03 ne    Předmět: Citovat

Ahoj. Koukám vlákno už se mi nějak ztrácí a když vidím kdy jsem tu byl naposledy, no hrůza... Confused

Arrow Lesy: Nu, sloupky jsou vážně paráda, ale vzhledem k dalšímu postupu byly tím lepším co mne čekalo...ale o tom se rozepíši...

Arrow stop_r, makr: Díky za slova chvály, stavební firmě je určitě vyřídím Very Happy ...část s ,,přechodem,, sloužila pouze jako pohodlný dopněk abych se nemusel u spodních pater tolik hrbit Very Happy Takže po dlouhých sporech a jednáních (během kterých bylo doplněno sloupoví do spodních pater) bylo rozhodnuto..věž zůstala a cesta s přechodem vede obchvatem Very Happy Wink

Delší dobu jsem nepřidal žádný postup, ono totiž nebylo o čem...dnes jsem k modelu sednul po téměř měsiční pauze. Od posledního reportu se zabývám osazováním hlavic sloupů...po dolepení sloupů jsem si říkal že už ,,jen,, těch 180 dílečků a stavba je v podstatě ve finále...ale ouha. Po zkusmém přiložení několika hlavic na různá místa (samozřejmě jim určená) se ukázalo že to tak snadné nebude.

Problémem bylo to, co je doufám vidět na fotce. Po přiložení hlavice a pokusu o jeji dopasování na patřičné místo, mi boční části nedosahovaly po celé ploše dílu a čelní část nevycházela ohyby k hranám podkladu, byla jakoby užší. Následkem je tedy to, že hrany nevycházely pod ohyby a byly neostré a boční partie dílků jak jsem již zminil byly krátké. Příčinou by mohlo být to, že u dílků hlavic se nepočítalo s tloušťkou papíru, je třeba aby hlavice byly o chloupek větší, nebo naopak část arkatury menší. Což ovšem může být velice snadno způsobeno nějakou mojí nepřesností v ohýbaní a lepení oblouků arkatury. Pro jistotu jsem ještě vyzkoušel další hlavice na různá místa, ovšem se stejným výsledkem...

Co teď??? ,,Kowalski !!! Možnosti..?,, Very Happy A možnost mě napadla, leč se mi samotnému nelíbila. Zpočívala totiž v rozdělení každého dílku na tři části a postupném dolepení na patřičná místa. 180 nebo 540, vždyt už je to vlastně fuk...Takže skalpel a krájíme... Twisted Evil

Po rozporcování jsem natvaroval a slepil střední část, zaretušoval všechny hranky částí hlavic a navíc ponatíral černou temperou všechny hrany arkatur kam mají být hlavice přilepeny. Pak už to postupuje jako na drátkách. přilepit jednu stranu, druhou stranu a nakonec vlepit střed dílu. Při tom dopasovávat aby všechny části seděli na svých místech a navazovali co nejlépe k sobě. A hlídat si orientaci tisku jednotlivých dílků!!! Výsledkem je že plochy dílů odpovídají a pasují mnohem lépe, hrany jsou ostré a jediným důkazem nějaké nepravostí je místy trochu výraznější černá linka na rozích, kde díly nedosáhli až k sobě...Myslím že nakonec to nebude nejhorší, inu posuďte sami...

Při dnešním ,,návratu,, jsem dolepil co zbývalo a mám za sebou přesně polovinu hlavic. Teď musím dorozkrájet atd. zbytek a dolepit vše na věž. Po té doladím retuš, geometrii jednotlivých sloupků a částí hlavic a stavba bude až na zábradlí hotová a připravená k vsazení do manžety a podložky které se budu teď už také průběžně pro oddech věnovat Wink

Takže to by bylo tak pro oživení vše, brzy nashledanou a dobrou noc Wink

Naposledy upravil Jardik dne 27.1.2012 0:33 pá, celkově upraveno 4 krát.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

Přejdi na: