Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

bombirovani
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Swab

PříspěvekZaslal: 16.7.2010 9:44 pá    Předmět: bombirovani Citovat

lidičky mužete mi někdo poradit jak proniknout do tajú bombírování
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zášek

PříspěvekZaslal: 16.7.2010 9:57 pá    Předmět: Citovat

zde jsem se již bákal já, snad ti to postačí Wink
zrzek
Moderátor

PříspěvekZaslal: 16.7.2010 20:22 pá    Předmět: Citovat

Hmmm, tak si tu přemýšlím, proč se Brzdič tvořil s tímto: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=7407 . Vždyť to je "výcuc" toho nejpoužívanějšího. Jo, jo, tlačítko HLEDAT - přítel nejvěrnější. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
štefíno

PříspěvekZaslal: 16.7.2010 22:54 pá    Předmět: Citovat

Tací "líní" hledat tu byli, jsou a budou Rolling Eyes
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.7.2010 10:14 so    Předmět: Citovat

Zrzek má pravdu, ale co no. Mě spíš zaráží že se Swab ptá na věc která je hned před očima když se klikne na tuto sekci, asi 5té téma od shora. Wink
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.7.2011 7:58 po    Předmět: Citovat

Našel jsem v PC pár fotek bombírování bočnice kola. Jsou focené asi tak před čtyřmi roky, pod lampičkou s klasickou žárovkou. Snad pro znázornění kroků při bombírování budou postačující.

Nejhlavnějším krokem je si dobře navlhčit samotnou bočnici. Nejlepší na to jsou vlastní sliny. Připravenou bočnici si vždy položím na jazyk se slinami. Ač je to k nevíře, cítím jak se ta vlhkost z jazyka pomalounku přesouvá do papíru. Zde je potřeba si praxí odzkoušet, jak moc a jak dlouho nechat bočnici na jazyku. Každý papír potřebuje jiné parametry navlhčení, ofsetový papír 140gr potřebuje určitě jiné podmínky než papír 120gr na formulky.

Po navlhčení si jemně předtvaruji bočnici od jednoho konce přes bříško ukazováčku pravé ruky, naznačeno modrou šipkou.

Dalším krokem je větší tvarování od druhého konce bočnice. Opět přes bříško - špička ukazováčku pravé ruky, podle modré šipky

Důležitým krokem při bombírování je, dostatečné natvarování jak bombírovaného tvaru, tak i natvarování bočnice ke zdárnému spojení obou konců k sobě. To znamená: při bombírování přes bříško - špičku ukazováčku pravé ruky, držím palcem a ukazováčkem levé ruky vnitřní hranu bočnice. Při tomto tvarování ale také v určité jeho fázi dochází k přidržení vnitřní i vnější hrany bočnice (zelené body) a pohybem zápěstí ve směru zelených šipek dochází ke tvarování a přibližování obou konců k sobě podle bříška -špička palce levé ruky. Tento krok tvarování je dobré opakovat 3 krát, 5 krát ale i 10 krát, do té chvíle až dojde k co nejpřesnějšímu spojení obou konců bočnice kola.

U kol, která znázorňují tzv "Taktiky" u modelů vojenských tatrovek 815, od RW je toto tvarování hodně náročné na trpělivost.

Po zdárném natvarování bočnice nalepím na jeden konec pomocnou chlopničku, nechám lehce zaschnout a poté spoj slepím dohromady.

Snad Vám to kolegové v patlu pomůže.

Ještě podotknu, že každý modelář si musí najít svůj styl, při kterém se mu bombírování bude dělat nejlépe. Ono to tvarování jde dělat i přes bříško palce pravé ruky.
fantomas666

PříspěvekZaslal: 2.11.2011 11:12 st    Předmět: Citovat

Pokusím se popsat moji výrobu bočnic. Bohužel nevlastním foták tak snad to pochopíte. V první řadě musím říct že pro bombírování používám přípravek, ale snad by to mohlo jít i jen v rukách. To jsem nezkoušel. Bočnice dělám úplně nové, takže originál vůbec nepoužiji a koupil jsem si na to černý papír v Globusu za cca 35kč arch snad A2. Je dost silný počítám min. 200g a díky tomu zvládne po naslinění bombírování i bez toho že bych bočnici musel rozříznout a že by se nějak deformoval nebo dělal vlnky. Bombíruji prostě plný kroužek takže na bočnici potom není vidět spoj, protože tam prostě není. A ještě jedno veliké plus je, že papír má uplně stejný odstín jako dezény od TEA. Snad je to pochopitelné.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aki

PříspěvekZaslal: 2.11.2011 11:18 st    Předmět: Citovat

fantomas: počkej, chceš říct, že ty umíš nabombírovat do kulata neprostřihnutej kroužek??? to je ten papír tak elastickej?

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
fantomas666

PříspěvekZaslal: 2.11.2011 11:27 st    Předmět: Citovat

Přesně tak. Tohle ten papír bez problémů zvládl, ale jak říkám já používám na bombírování přípravek. Je to prostě kopyto bočnice do kterého nasliněný kroužek pomalu vmačkávám. V ruce jsem to nezkoušel. Mrzí mě že to nemám jak vyfotit. Foták umřel Crying or Very sad
fantomas666

PříspěvekZaslal: 2.11.2011 11:29 st    Předmět: Citovat

Pokusím se někoho poprosit a fotky postupu v případě zájmu můžu dodat. Snad někoho ochotného najdu...
fantomas666

PříspěvekZaslal: 2.11.2011 19:20 st    Předmět: Citovat

Takže jak jsem slíbil tak plním. Vím že fotky nic moc Confused Rolling Eyes ale jen jsem chtěl ukázat že to važně jde jak jsem říkal. Tedy bombírované bočnice bez rozřezání a následného spoje. Snad je to patrné že tam spoj vážně není. Tohle je velikost na T813 4x4 TP od Rippera. Very Happy Jestli to ovšem půjde v rukách nevím. To jsem nezkoušel protože jak jsem řekl udělám si přípravek a do něj potom nasliněnou bočnici vmačkávám. Smile
novakv

PříspěvekZaslal: 2.11.2011 19:24 st    Předmět: Citovat

Tohle vypadá hodně dobře!!! Mohl bys prosím popsat nebo raději vyfotit ten přípravek na bombírování? Moc díky!!!
fantomas666

PříspěvekZaslal: 2.11.2011 20:58 st    Předmět: Citovat

Je to prostě takové kopyto což je vlastně profil bombírungu a do něj vmačkávám vyřezaný kroužek. Já si dělám přípravky na bombírování z duralu. Nutno ovšem říct že pracuji na cnc freze takže pro mě není problém, ale při troše snahy by se to snad dalo případným zájemcům udělat..... Musel bych jen vědět pár mír a potom je to otázka 15 minut. Wink
vojta78

PříspěvekZaslal: 3.11.2011 0:09 čt    Předmět: Citovat

fantomas666, je to skvělý. Já si ten přípravek dělám ze dřeva pomocí vračky nebo na soustruhu, jde to taky a dost dobře.
fantomas666

PříspěvekZaslal: 3.11.2011 7:05 čt    Předmět: Citovat

Vojta78 Ja vím a když si koupíš ten papír v Globusu, stojí pár korun a je to plachta že ani do vozíku nevleze, tak tam nebudeš mít ani ten spoj.... Very Happy Do Olomouce to máš kousínek jako já Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: