Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ŽLEBY / Milan Bartoš / 1:165 / BETA Test
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vrbka

PříspěvekZaslal: 15.8.2011 16:53 po    Předmět: Citovat

Jee.Jako dítě školou povinné jsem zde absolvoval školní výlet za dějinami.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.8.2011 11:03 so    Předmět: Citovat

Ufffff další náročnější kus stavby mám za sebou. Zatím jsem si to poskládal k sobě jen na sucho, abych viděl jaký bude nejspíš konečný výsledek. Střechy postrádají komíny, to aby jsem si je během manipulace s modelem neulámal.

Sákryš...ale je to kus - takový drobeček. A to ještě nemá hospodářské budovy a je o 10% menší než bude vydaný model.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 20.8.2011 12:02 so    Předmět: Citovat

Vypadá to pěkně Zdendo a i grafika se autorovi povedla. Wink
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.8.2011 20:08 ne    Předmět: Citovat

Tak jsem zatím na modelu odpracoval dobrých 172 hodin. Hlavní část reprezentačních budov mám hotovou, kromě osazení komínů a ozdobných věžiček.

Začal jsem pracovat na terénu, ke kterému budou umístěny hospodářské budovy s hodinovou věží. Tento celek bude následně spojen s hlavní částí zámku...ale to ještě nějakou tu hodinu práce dá....Je ale velice pravděpodobné, že by jsem tento model mohl ukázat už na výstavě v Pardubicích 22.října 2011.

TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 25.8.2011 20:38 čt    Předmět: Citovat

Tak jako Aki......i já přidám jednu fotečku aktuálního stavu stavby. Terén a hospodářské budovy jsou zatím k hlavnímu traktu položeny jen na sucho.

Aki

PříspěvekZaslal: 25.8.2011 20:52 čt    Předmět: Citovat

pěkně jedeš, asi nad tím teď taky sedíš každej večer, co? Smile mně do toho vlezla neplánovaná 10-denní dovolená, jinak bych už asi finišoval...
koukám, že jsi přeskočil komíny... vzhledem k tomu, že ty jsem si slípnul složitější, páč jsou pro tenhle zámek dost typický, a jelikož vím, že nás trochu tlačí čas, tak ti prozradím, že tam sedí naprosto všechno, můžeš si je schovat až na konec Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 25.8.2011 21:13 čt    Předmět: Citovat

Při manipulaci s modelem, který by měl nalepené komíny, hrozí jejich poškození a odlámání. A to že sedím u tohoto modelu téměř každý den, je pravdou. Blíží se výstava pořádaná v Pardubicích a premiéra tohoto modelu pro veřejnost v prostorách Pardubického zámku, bude přeci jenom na atraktivním a řekl bych i honosném místě. Takže je to pro mě docela hnacím motorem k dokončení modelu.

Aki ty lepíš model v klasické velikosti, která bude pro širokou modelářskou veřejnost dostupná, po vydání modelu - že jo? To jsem zvědav jak vedle sebe budou velikostně tedy oba naše modely rozdílné. Přeci jen já lepím zmenšenou velikost na 90% tak, aby se mi vešla pro tisk na formát A4
Aki

PříspěvekZaslal: 25.8.2011 21:27 čt    Předmět: Citovat

hih, já to chtěl taky stihnout do těch Pardubek Smile snad se to povede...
máš pravdu, já lepím větší verzi. jenom samotnej zámek má v nejširším místě bez terénu 45 cm. jestli jsem dobře počítal, tak ten tvůj by měl mít 40, až zas tak velkej rozdíl v tom nebude...

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Honza P

PříspěvekZaslal: 25.8.2011 23:13 čt    Předmět: Citovat

Moc pěkný model Wink Gratuluji Wink Malá otázka na okraj: Vyjde to někdy do obchodů v celé ČR pro nás "běžné modeláře", nebo to zůstane jen u tzv. "vyvolených mistrů modelářů" v úzkém okruhu? Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aki

PříspěvekZaslal: 26.8.2011 0:10 pá    Předmět: Citovat

předpokládm, že Milan by si jen tak do šuplíku takovejhle model nedělal, takže na vydání nejspíš dojde... ale to je otázka spíš na autora, ne na betatestery Smile

TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 27.8.2011 21:22 so    Předmět: Citovat

Ano...je veliký předpoklad, že si tento model autor v šuplíku nenechá. Tudíž se dá kalkulovat s tím, že bude vydán a dostane se k široké modelářské veřejnosti.

Opět přicházím s postupem sestavení modelu. S ohledem na to, že se k modelu bude dopracovávat i terén, jsou hospodářské budovy a papírový terén přiloženy k hlavnímu traktu je na sucho. V této sestavě bude model ke shlédnutí na výstavě v Pardubicích. Až teprve poté se bude terén dopracovávat k reálnější podobě, použitím posypových materiálů.

Nyní pár fotek k nahlédnutí. Na modelu už mi schází osadit fakt jen drobotina.

TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 28.8.2011 18:24 ne    Předmět: Citovat

Přátelé a příznivci domečků.

Už mám téměř dolepeno. Fakt už chybí jen drobnůstky v podobě prťavejch hrotů na stříšky vikýřů a střech. Doposud mi to vše trvalo 212 hodin. Nějakou tu minutu věnuji těm hrotům, slepení kašny na nádvoří a protože nejsem kovanej v tvorbě terénů, tak model po výstavě v Pardubicích 22.října 2011, předám do dílny mistra přes terénky. Pokud se vše podaří, tak by tento model mohl být pod sklem v pokladně zámku.

A jedna na porovnání velikosti modelu s mou maličkostí.

petr76

PříspěvekZaslal: 28.8.2011 21:25 ne    Předmět: Citovat

Mňam ... přesně můj šálek kávy. Luxusní práce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
-Modras-

PříspěvekZaslal: 29.8.2011 9:13 po    Předmět: Citovat

Opravdu nádherná práce Shocked
Máš to moc krásně postavené. Už se těším až ho uvidím v Pardubicích naživo. Jen doufám že to s vydáním nebude třeba jako s Lichnicí Crying or Very sad ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bh69

PříspěvekZaslal: 29.8.2011 9:54 po    Předmět: Citovat

nadhera ! spolu s Tyrovem dva modely, ktere bych chtel rozhodne mit doma Smile

(jen mala poznamka - ty barvy mi prijdou trosku "vysisovane", mozna by to chtelo trochu sytejsi ?)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

Přejdi na: