Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ŽLEBY / Milan Bartoš / 1:165 / BETA Test
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stop_r

PříspěvekZaslal: 25.7.2010 19:25 ne    Předmět: Citovat

Krasne.. zajtra si musim do niecoho strihnut ! Very Happy

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.8.2010 10:21 ne    Předmět: Citovat

Tak jsem Ti Vám zjistil, že tento model u mě leží na stole netknutý už víc jako měsíc. Bylo tedy potřeba zase krapet se stavbou hnout. Na řadu přišla přední severní stěna zámku. Na stěny jsem nalepil všechna ostění oken bez vyřezáných děr pro samotná okna. Tyto otvory jsem následně po proschuntí lepidla vyříznul, zaretušoval a z rubu dílů nalepil patřičná okna, dveře a hlavní vchod do zámku. Stěny jsou umístěny a zafixovány terénem. Na sucho položeno na hlavní základ modelu společně s díly již slepenými.

Papergeorge

PříspěvekZaslal: 29.8.2010 11:06 ne    Předmět: Citovat

...strojni puska...kulomet
...strojni obrabeni...treba stojanova vrtacka

...ale strojni lepenka Shocked to je prosim pekne co??? To je zhruba totez, cemu Polaci rikaji Bristol, nebo tak? Ja to nejak podle obrazku chapu, co to je, ale nevim, nevim, kdyz to zkusim na prodavacku, co mi prinese...Zase na druhou stranu by to jako prodavacka v Narpe narozdil ode mne mela vedet, zejo.

Jinak to vypada velmi, velmi zajimave. Fotokontury jsou myslim v CR a SR jeste pole neorane. Tady v UK se to takhle jede celkem ve velkem (na vybranych modelech, hlavne drazni architektura pro vlackare), ale ty ceny jak polotovaru = archu, tak "vystrihovanek" tomu odpovidaji...

-normalni je tvorit nejen originaly-
(Protoze papir a internet snese vsechno... se zminuje Kronika Bristolnicka)
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.8.2010 11:15 ne    Předmět: Citovat

To Papergeorge: No z Liverpoolu, to na Národní třídu v Praze do prodejny Gran Papíru máš nejspíš docela pěkný kousek. V tomto obchůdku paní prodavačky okamžitě vědí co chci - když řeknu strojní lepenka. Jinak co mi na kousek papíru napsala, tak asi oficiální název bude: "Lepenka šedá kašírovaná GEBRÜDER" Tato lepenka se dá zakoupit tloušťky 1mm, 1,5mm, 2mm, 3mm. Tento materiál lze zakoupit i v prodejnách OSPAP.
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.8.2010 13:40 ne    Předmět: Citovat

Fotokonturya a fototextury, používá myslím Betexa. No a jak to vypadá víme všichni...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.8.2010 15:50 ne    Předmět: Citovat

Lepení další stěny je technologicky stejné jako u předešlé. Ostění u oken, vyřezání otvorů, nalepení oken na rubou stranu dílů, nalepení říms a přilepení k terénu a předchozímu celku.

Opět položeno na terén jen tak na sucho.

TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 30.8.2010 18:42 po    Předmět: Citovat

Další stěna je přilepena k celku terénu, pouze ale bez části mezi podpůrnými pilíři. Tato samostatná část přijde na model lepit až při jeho kompletaci.

stop_r

PříspěvekZaslal: 30.8.2010 23:31 po    Předmět: Citovat

Teo zatial to vyzera perfektne.. fakt toto vlakno zerem a tesim sa jak male decko vzdy ked vydim nove pokracovanie..

A k fototexture.. osobne moja romanticka dusa oblubuje skor majstrove farbicky, ale na druhu stranu Milan Bartos robi s fototexturou naozaj krasne.. tento model si musim zohnat..

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.
coco

PříspěvekZaslal: 8.9.2010 0:36 st    Předmět: Citovat

Ahoj všichni co sledujete toto vlákno.
¨
Rád bych tu rozpoutal diskusi o malbě modelů. Já bych rád aby mé modely vypadaly jako realistické. Proto používám fototextury a dále je kombinuji s digi kresbou a malbou. Výsledkem by měl být fotoreal. vzhled modelu.

Na mé stránce http://cockin-m.wz.cz/ budete mít možnost sledovat jak vzniká model.

Milan
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AD

PříspěvekZaslal: 9.9.2010 9:48 čt    Předmět: Citovat

Ha ...ticho. Tak začnu já. nějaké drobné připomínky jsem už tady napsal. Fototextury jsou fajn. Obecně je proti nim ještě drobet odpor, ale to bude následek toho, že jejich provedení je často bídné, tak na úrovni začátečníka, který se učí 3D. I když zvládnou modelování, tak kvalita textur a materiálů obecně je většinou prozradí na první pohled. To sem ale vlastně nepatří.

Kombinace malované a foto? Domalovávané stíny, proč ne. Je to jednodušší, než udělat model ve vysoké kvalitě a zapéct do něj stíny, světla atd... Na malých dílcích to taky nevadí, když jsou ručně malované, ale u těch větších je to už na škodu. Když foto, tak všechno a doladit např. barevnou stylizací, poměrem kontrastu atd. Tolik obecně.

Konkrétně třebas ta textura kamenů je tak dvojnásobné velikosti, jako v reálu. Stíny by se měly postupně ztrácet. Ani jejich směr není nejšťastnější. Světlo shora zleva je fajn pro 2D grafiku, ale na prostorový model bych spíš zvolil stín shora zepředu, přičemž tím zepředu myslím z jakékoliv strany modelu. Když stranově nastínovaný model umístíš k oknu, které pak vrhá stíny opačným směrem než jsou ty namalované, tak z toho má podvědomí zmatek a zhoršuje to dojem z modelu. Jinak stínovat v rozumné míře určitě. Vzhledem k velikosti modelu a množství rozptýleného světla, nebudou stíny nikdy tak hluboké, jako ve skutečnosti, takže jejich šikovné použití může tento hendikep srovnat.
Lukáš

PříspěvekZaslal: 11.9.2010 10:49 so    Předmět: Citovat

Na model Žlebů se moc těším. Chtěl bych ho stavět pro dědu, který odtamtud pochází, takže sleduji každý další postup. Co se týče fototextur, moc se mi nelíbí. Kamenné zdivo na mne působí moc hrubě a celkově mi do toho nezapadají ostatní detaily, např. ostění oken na té pidivěžičce.
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.9.2010 21:56 ne    Předmět: Citovat

I já se dostal zase k lepení Žlebů. Žádné nové technologie - je zde použito lepení ostění oken na stěnu, vyříznutí otvorů pro okna, nalepení oken na rubovou stranu dílu, nalepní plastických oken, plastické římsy nad okna, arkýřek, nalepení stěny na terénní díl a vše přiloženo na sucho k celku.

Aki

PříspěvekZaslal: 26.9.2010 23:53 ne    Předmět: Citovat

musím před tebou hluboce smeknout, Teo, máš to fakt parádní. původně jsem si říkal, že bych si radši střihnul složitější verzi, ale když koukám na cimbuří věžiček, tak jsem rád, že na mě zbyla verze jednoduchá Smile tu složitější si střihnu někdy určitě taky, ale vidím to mým tempem na několik let Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...

Naposledy upravil Aki dne 28.9.2010 22:00 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 27.9.2010 21:22 po    Předmět: Citovat

Tak si tak pomalu patlám drobnosti na přední stěně zámku. A ejhle....napadlo mě, si jen tak na sucho zkusmo sestavit již hotové části zámku. A vylezl z toho zatím tento drobeček. Omluvte jen dva malé pohledy. Ona manipulace s tímto kouskem už není jen tak jednoduchá. Jsem docela zvědavej, jak budu muset různě kroutit ruce, až nebudu moci pořádně model vzít do ruky a bude muset ležet jen na pracovní ploše....???

TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 28.9.2010 18:58 út    Předmět: Citovat

Moc se lepení nevěnuju, bo mě trápí jákýsi morybundus. Tak i popíjím čajík s citronem a snažím se i kurýrovat. Přes tato úskalí jsem ale něco málo slípnul. Byly tím okrasné i obyčejné římsy a podpůrné sloupy nároží vstupního průčelí. Žádné neznámé technologie při lepení jsem nezvolil, takže taková normální klasika - narýhujeme ohybové hrany, díly vyřežeme, natvarujeme, zaretušujeme, natřeme styčné plochy lepidlem a přilepíme na patřičná místa. Nic složitého.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

Přejdi na: