Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Death Bridge / 1:25
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Col.P

PříspěvekZaslal: 20.6.2010 21:37 ne    Předmět: Death Bridge / 1:25 Citovat

Už dlouho jsem přemýšlel nad nějakém diorámku pro calliope a rozestavěného dragona, uvažoval jsem o podložce ale pořád mi to připadalo moc fádní. Pak jsem v jednom dokumentu na satelitu zahledl záběr přejíždějící techniky pres roztřískaný most za pomocí Bailey bridge a v tu chvíli bylo vše jasné Smile

Pár obrázkú pro moji inspiraci

Zakoupil jsem podložku a začal tvořit, nejdřív trochu sádry Smile

Tak a když je most jakž takž v celku, tak ho odpálíme za pomocí C4 Twisted Evil

Náznak struktury .....

Po frézování jsem vypadal jak sněhulák ale stálo to za to Very Happy
Následovalo zakladní modelování terénu...

Náhled na hrubý komplet Shocked

Jako základ pro koryto jsem nanesl vrstvu herkulesu a na ní jsem nanesl vrstvu písku a nechal zaschnout.....

Trocha prken pro most ..

Tak a test soupravy Smile

To je zatím vše co jsem za dva mesíce udělal, cekám na barvy pro barvení mostu a drobnosti pro wash techniku tak zatím pracuju na dragonu
Co vy na to ? myslíte ze to stojí za tu námahu ? Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
štefíno

PříspěvekZaslal: 20.6.2010 22:22 ne    Předmět: Citovat

Já myslím že to určitě stojí a bude to stát za to. Ten most vypadá suprově Shocked
JoskaM

PříspěvekZaslal: 20.6.2010 22:41 ne    Předmět: Citovat

Tak to je opravdu na klobouk dolů!
lupiklv

PříspěvekZaslal: 21.6.2010 7:40 po    Předmět: Citovat

Ten most nemá žádnou ochranou zídku (zábradlí), vím že je vyhozenej do vzduchu ale přeci si myslím že by tam něco mohlo být.
Jinak určitě pokračuj je to pěkné a za námahu to 100% stojí Wink Wink
Col.P

PříspěvekZaslal: 21.6.2010 8:52 po    Předmět: Citovat

Most nemá žádné zábradlí, protoze jsem ještě nevymyslel co tam dát. Musím ještě dodělat nohy na bailey bridge, abych měl představu kde to zabradlí bude a kde už ne- ( abych nezapoměl, ta kovová konstrukce je samozřejmě Alinova práce a je tady na foru ke stažení. ) Taktéž na něm chybí dlažba a nejaký náznak destrukce mezi bočnicemi ale to se všechno poddá.

Dále uvažuju o nějakém patníku a značce. A taky o vegetaci nemám tak úplně jasno..

Naposledy upravil Col.P dne 21.6.2010 19:14 po, celkově upraveno 1 krát.
Asiolo

PříspěvekZaslal: 21.6.2010 8:54 po    Předmět: ... Citovat

Ahoj
Já bych měl jen malou výhradu k ztvárnění jednotlivích kamenných bloků ve zdivu mostu.
Takové bloky pokut nejsou z lomového kamene ale jsou sekané tak kameníci používaj pravítka na plochy a úhelníky na ůhly. Tím chci říct že u tebe maj ty bločky až příliš rozechvělé hrany a v této zmenšenině je to až moooc. Představ si to zvětšené do 1:1
Jo beru to že časem dojde k zvětrávání a jinému poškození , pak se hrany odlamujou atd. ale přezto je tam cejtit záměr vysekat bloček přesně.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
VZadak

PříspěvekZaslal: 21.6.2010 19:26 po    Předmět: Citovat

Gratuluji, moc krásnej most. K dobru přidávám obrázek z kapitoly Poruchy klenbových mostů z naší učebnice na mosty.

Jak vidíš, jako zábradlí fungovala protažená čelní zeď - nadezdívka klenby. Přesypání bylo povětšinou jen štěrkové a dosahovalo vrcholu klenby. U nás je pár těchto mostů, a veprostřed mostu se jezdí přímo po zdivu oblouku, bývala mírně přesypaná ale má to tendenci se obnažovat. Čili zábradlí na mostě by z hlediska dnešních norem nemělo mít míň než 1,1m, u toho starého klenbového mostu tipuju kolem metru. Jako zakončení zdi jsou osazeny kamenné desky.

Střed mostu ty řešit nemusíš Laughing , ale ta zábradelní zeď by tam měla být. Docela by se to dalo efektně zpracovat - odsypaná zeď a deska by způli trčela nad otvorem...

Lze to také pojmout tak, že když osazovali Bailák, museli zdi shodit, aby ho tam dostali. To by ovšem chtělo poházené kameny dole v korytě.

Aby ti mostař nic nevytknul, chtělo by to když ne šikmá křídla, tak šikmé opevnění břehu k mostnímu otvoru, kvůli ochraně opěr.

Most se mi líbil, dokud jsi ho nerozbil. Crying or Very sad

Jinak ale začátek slibného výsledku.

PříspěvekZaslal: 21.6.2010 20:19 po    Předmět: Citovat

Díky za postřehy....
Ad1: Kamení bylo původně načrtnuto rovně a do zhruba přesných kvádrů ale jaksi se mi to nezamlouvalo a vypadalo to divně, nevím proč tak jsem zvolil tohle. Nejpíš je to z konstrukčního hlediska špatně a náprava by se dala udělat jedině přebroušením a to radeji zkoušet nebudu. Uvidime treba to po nabarvení a trochu zašpinění spár nebude takové ( i když to nejspíš ještě více vynikne)

Ad2: Děkuji za vyčerpávající odpověď
střed jsem plánoval něco takového:
http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=458#
(myslel jsem střed mezi bočnicemi, nějaký násyp mezi kameny a dlažbou )
Asi jsem si měl sehnat podkladů více než jsem s tím začal. Je tam i bez bočnic ale je aspoň drobný náznak kovového zábradlí. Asi udělám nejaký náznak omlácení a důkaz o tom že tam původně něco stálo, kousků mám dost.

Ad3: Břeh... chtěl jsem jen nějaké zpevnění pomocí kůlů ve vodě, ale asi ho nakonec zpevním pomocí kamení a udělám to šikmé opevnění.
Lukáš

PříspěvekZaslal: 21.6.2010 21:56 po    Předmět: Citovat

BTW: A report ze stavby dragona nebude?
Col.P

PříspěvekZaslal: 21.6.2010 22:08 po    Předmět: Citovat

Report jsem v plánu měl ale po přechodu na nový pc se vetšina fotek ze začátku stavby vytratila. takže bude jen od jistého bodu stavby Sad Rolling Eyes Chtěl jsem na dragona nejakou zvláštní úpravu jako v případě calliope ale nic jsem zatím nenašel ( i když tahač se asi moc neupravoval)
kaktusák

PříspěvekZaslal: 23.6.2010 18:55 st    Předmět: Citovat

Dragona mám taky v plánu dělat , proto budu vděčný za každou fotku ze stavby . A jsem přesvědčený , že nejsem sám . Předem děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Col.P

PříspěvekZaslal: 23.6.2010 20:47 st    Předmět: Citovat

Pokud vydržíte do přístího týdne, tak otevřu vlákno, něco nafotím a popíšu. Práce na mostu zatím stojí, ale už jsou připraveny formy na křídla mostu a taky silnici Smile Po víkendu s tím trochu pohnu.

Zauvažoval jsem ješte o celkové poloze mostu a terénu:

Mám chuť to trochu seříznout a domodelovat to zešikma.
Swab

PříspěvekZaslal: 23.6.2010 21:47 st    Předmět: Citovat

určitě se do toho pust a seřízni to na dioramech je simetrie nechtěný prvek taky bys tam měl dát něco do výšky o těchto problémech vyšel celý speciál od modeláře tak si asi řikám že zahájim vlákno a podělim se se všema o pravidlech diorám a prostě to přepíšu aby z toho mohly čerpat všichni
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 23.6.2010 22:28 st    Předmět: Citovat

VZadak: prosím tě, mohl bys dát odkaz na tu mostařskou učebnici? Autor, název, vydavatel, ISBN? Nebo to dokonce visí někde na netu?

předem děkuje a

zdraví
hank
Kovář

PříspěvekZaslal: 24.6.2010 14:11 čt    Předmět: Citovat

Most vypadá nádherně, budu sledovat další postup. Myslím, že jsi na správné cestě.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: