Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

E499.0, Bobina, ABC, 1:87 (H0)
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
paluso

PříspěvekZaslal: 19.6.2010 15:24 so    Předmět: E499.0, Bobina, ABC, 1:87 (H0) Citovat

Názov: Bobina elektrická lokomotiva E499.0 (ABC 20/2009)
Autor: Luboslav Šléška
Mierka: 1:87 (H0)
Web: http://abc.blesk.cz/clanek/3d-modely/9293/bobina-elektricka-lokomotiva-e499-0.html

Návod - 2 x A4
Diely - 3 x A4
Obtiažnosť (1-5) - 5 (podľa ABC)
Udávaná dĺžka modelu: 180 mm

Keďže potrebujem trošku zrelaxovať od BR52 a nabrať nových síl strihol som do celkom pohodového a oddychového modelu Bobiny uverejnenej v ABC. Výberom modelu ma inšpiroval kolega s jeho zanietením do vláčikového modelárstva (H0) a tak som sa rozhodol pre tento rušen, ktorý by mohol obohatiť koľajisko ako dekoračný model. PRedstavvoal by rušeň odstavený v depe, alebo niekde na stanici.
Dovolil som si spraviť kópiu, nakoľko papier v ABC je dosť nevyhovujúci. Ďúfam, že som sa nedopustil nejakého prehrešku (pre istotu uverejňujem originál model aj s ABC). Tlačil som na štandardný výkres na laserovej tlačiarni.

Model mi zatiaľ neprišiel až tak náročný ako udáva ABC, dokonca je priestor aj na drobné vylepšenia. Napriek tomu, že som si urobil kópiu na výkres, aj tak som podlepil niektoré diely. Diel 2 som podlepil výkresom a diely 3, 6, 12 som podlepil 0,5mm papierom. Rozhodol som sa vyrezať okná a ako sklá som použil priesvitnú fóliu (aj napriek tomu, že modelu som nerobil vnútrajšok).

Zatial čo mi schla kabína, som sa pustil do pantografu. Nepekné z vystrihovačky som nahradil vlastnými urobenými z drôtu.

Pokračoval som spracovávaním kabíny.

Po kabíne prišiel na rad podvozok. Snažil som sa vyrezať určité detaily na podvozku. Nechcel som použiť "kváder", ktorý zvolil autor modelu. Nie je to nič moc, ale aspoň do pridalo niečo na plastickosti celého modelu.

Zatiaľ toľko, uvidím či cez víkend model dokončím a či sa dostatočne motivujem pre pokračovanie v nemke.

Naposledy upravil paluso dne 19.6.2010 20:35 so, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 19.6.2010 17:10 so    Předmět: Citovat

Jenom malá názvoslovná připomínka: Trolej je ten drát, ze kterého se lokomotiva napájí, to, co máš na mysli a slouží k vedení napájecího proudu z troleje do lokomotivy, je sběrač nebo taky pantograf, v české ajznboňácké hantýrce se tomu zařízení říká smeták Smile.

zdraví
hank
paluso

PříspěvekZaslal: 19.6.2010 20:35 so    Předmět: Citovat

Opravené, ďakujem.
paluso

PříspěvekZaslal: 20.6.2010 9:49 ne    Předmět: Citovat

Pustil som sa do kolies. Podlepil som ich pre istotu výkresom. Vyrezal som lúče na kolesách. Ide to v pohode, akurát ma čaká ešte 6x2 kolies (čo sa týka vyrezávania) Sad

bakulda

PříspěvekZaslal: 20.6.2010 20:02 ne    Předmět: Citovat

Ten Tvůj vyrobený pantograf zvedá model určitě o třídu výš, akorát jsi neměl červenou barvou natírat smykadla
(ta část, která přichází do styku s trolejí). Při kontaktu s trolejí by to takto obalené barvou moc daleko nedojelo Wink

PříspěvekZaslal: 20.6.2010 21:06 ne    Předmět: Citovat

Ďakujem za pripomienku. Skúsim niečo vymyslieť.

Kolesá mám za sebou. Nebolo to take strašné ako to vyzeralo na začiatku. Ešte budem musiet vykoumať ako spravím brzdy.

Spracoval som druhý pantograf. Tento bude(je) sklopený.

No a na záver nejaké celkové pohľady na rušeň.

paluso

PříspěvekZaslal: 25.6.2010 19:27 pá    Předmět: Citovat

Rozmýšľal som čo s brzdami. Kedže pôvodne nakreslené brzdy som si pri vyrezávani odložil, tak som ich nalepil na prúžok papiera a nalepil som ich na podvozok. Pokúsil som sa to nafotiť, neviem či je to dobre vidieť. Použil som pri tom blesk, lebo bez blesku mi to nechcel foťák pri takej vzdialenosti (a dokonca aj s mikrom, či makrom, alebo ako sa tá funkcia volá) zaostriť. Snímky sú dosť presvetlené, ale majú ukázať brzdy. Keď som podvozky osadil na kabínu, tak už tak moc nevyniknú a keď tam dám pieskovníky tak ich asi nebude vidieť vôbec. Ale poznáte ten pocit, že to tam máte aj keď to nie je vidieť... ;)

Spracoval som svetlomety a nárazníky, no a keďže kabínu mám takmer komplet, fixol som ju matným lakom. Čo sa týky pripomienky k pantografom a časti ktorá sa dotýka troleja. Pokúsil som sa na tú časť aplikovať medenú farbu, ale výsledok bol divný. Prišlo mi to ako "zgrcnuté". Vyzeralo to strašne divne, červená v kombinácii s medenou, i keď mi príde, že tie farby by mohli úsť spolu dokopy. Tak som to celé zotrel a pretrel som to opäť červenou. Nuž čo? Zakaždým sa niečo naučíme a veľa vecí by človek robil neskor inak. Na budúce, keď budem niečo také riešiť, tak tú časť natrem zvlášť a až potom ju prilepím na celý pantograf. Ešte poznámka k fotkám, niektoré fotky sú s bleskom a niektoré bez blesku. Dneska bolo u nás dosť pod mrakom, tak mi nie všetky fotky bez blesku vyšli. Finálny model sa pokúsim nafotiť za dobrého denného svetla a ak niekoho zoženiem s HO modelovou železnicou, tak by som si to chcel nafotiť aj v koľajisku (uvidíme, či sa podarí).

AmatER

PříspěvekZaslal: 25.6.2010 21:28 pá    Předmět: Citovat

lišty smykadla na sběrači - stačí je napodobit černou barvou, jsou uhlíkový

(fotka není moje)

PříspěvekZaslal: 26.6.2010 1:04 so    Předmět: Citovat

Kráááááááááááááása Shocked
odloženo:SA-6 KUB ANGRAF
hotovo : e 514 a mnoho dalších
-------------------------------------------------------
"Bijte je pražákéééé, hanba Sparta!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
paluso

PříspěvekZaslal: 28.6.2010 19:19 po    Předmět: Citovat

Vďaka! Som rád, že sa to páči. Čo sa týka pantografu, tak skúsim naznačiť čiernou farbou a uvidím ako to bude vyzerať.
Hrám sa teraz s niektorými detailami. Niečo sa robí dobre, niečo musím aj na viackrát (keď zle zarežem). Okrem niektorých malých prídavkom mi ešte chýbaju pieskovníky na druhú nápravu.

Naposledy upravil paluso dne 28.6.2010 21:40 po, celkově upraveno 1 krát.
bedatruhlar

PříspěvekZaslal: 28.6.2010 21:38 po    Předmět: Citovat

co zkusit měkou tužku?
odloženo:SA-6 KUB ANGRAF
hotovo : e 514 a mnoho dalších
-------------------------------------------------------
"Bijte je pražákéééé, hanba Sparta!"
jozkin
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.6.2010 21:19 út    Předmět: Citovat

Asi myslíš pieskovače Wink
Inak naozaj to vyzerá parádne, až dostávam chuť tiež do nej strihnúť, len keby bolo viac času... Rolling Eyes

... normálne je vlastniť (viac) originál(ov)
Lepím preto, že ma to baví, tak ako ma to baví a to, čo sa mi páči.
paluso

PříspěvekZaslal: 7.7.2010 19:49 st    Předmět: Citovat

Tak! Presne to som myslel ;)

Hlásim hotovo! Pantografe som sa pokúsil vyriešiť začernením, tak dúfam, že z diaľky a za šera by to aj mohlo byť ono ;)

bakulda

PříspěvekZaslal: 7.7.2010 20:30 st    Předmět: Citovat

paluso napsal:
"Pantografe som sa pokúsil vyriešiť začernením"

Nebudu tvrdit, že je to stoprocentní, ale určitě je to lepší než původní červená verze.
Anonymní

PříspěvekZaslal: 18.2.2011 15:49 pá    Předmět: Citovat

Tak to je nádhera tolik trpělivosti bych teda neměl Crying or Very sad
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: