Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sovereign of the seas 1637 / 1:96 / autorský model
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Finrod

PříspěvekZaslal: 2.8.2011 9:08 út    Předmět: Citovat

Krásny model, úžasne spracovany.

Ak možem odporučiť pri figurkach, konkretne ich obleceni, skus im viac davat tie balonove nohavice Wink . 1637 je 17.stor kedy boli takmer vyhradne tie.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoskaM

PříspěvekZaslal: 2.8.2011 19:42 út    Předmět: Citovat

Ono když se to vezme kolem a kolem není problém udělat 1000 figurek, ale co by ti lumpové dělali, že? - "trůnící" člen je dobrý. To měli latrínu fakt takhle na palubě? No nechtěl bych patinovat druhý konec latríny... Laughing
DORIS

PříspěvekZaslal: 4.8.2011 8:48 čt    Předmět: Citovat

Děkuji moc za kometnáře, přátelé!
Findor: S oblečením je to fakt, snažím se vycházet z dobových obrázků. Ještě mne zajímá, jak se oblékali prostí námořníci, kteří třeba museli šplhat do lanoví, nicméně Payneho rytina zachycuje lezce na úponách, kteří mají rovněž takto řešené kalhoty, takže je tak i vymodeluji. Díky za námět.

JoskaM: Ano, několik latrín bylo na přídi a pokud přišla větší vlna, tak mohly být i splachovací...... Laughing Důstojnické toalety byly naopak na zádi v bočních galeriích, je to třeba vidět na fotkách z interiéru HMS Victory.

Na SoS mohlo být až 800 členů posádky, já jich tam budu mít cca 50, až bude mít model kompletní takeláž. Zatím je tam přes 30 postaviček.

A hurá dál, práce pokračuje vyvazováním děl, což je nekonečná piplačka, ale díky dřevěným CNC kladkám to jde přecijen lépe, než u předchozích modelů a navíc s lepším výsledkem.
Takto vypadá SoS nyní:

vítek

PříspěvekZaslal: 4.8.2011 10:49 čt    Předmět: Citovat

Tady by mohla být trocha inspirace i k oblečení námnořníků.

http://www.reconstructinghistory.com/t/historic-patterns/17th-century
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DORIS

PříspěvekZaslal: 16.8.2011 12:18 út    Předmět: Citovat

Vítek: Děkuji za odkaz, každá informace k realističtějšímu provedení modelu je vítána.
Dokončila jsem vyvazování děl a vrhla se na stožáry a takeláž. Model získal i nový elegantnější stojan.

DORIS

PříspěvekZaslal: 16.8.2011 12:23 út    Předmět: Citovat

Počátek výroby takeláže:

http://www.modelforum.cz/download/file.php?id=630225&mode=view

Doplnila jsem kladkostroje předního a hlavního stěžně a zároveň je již provedena příprava kladkostrojů pro zdviže dolních ráhen - ten přední byl docela o nervy, jak jsem lanoví protahovala malým otvorem v palubě a pod ní ještě menšími otvory v úvazníku..... Twisted Evil
Zbývá už jen jeden pár kladkostrojů pro besanový stěžeň a hurá na úpony. Světlé lanoví budu ještě "dehtovat".

Porovnání kladkostrojů s Payneho rytinou:

http://www.modelforum.cz/download/file.php?id=631436&mode=view

Doplněna poslední dvojice kladkostrojů k besanovému stěžni a lanoví jsem kompletně "nadehtovala" . Nyní začínám napínat úpony.

Veškeré pohyblivé lanoví na SoS bude mít tmavší barvu odpovídající realitě.
DORIS

PříspěvekZaslal: 16.8.2011 12:26 út    Předmět: Citovat

Dokončení dolních úpon:

History73

PříspěvekZaslal: 26.8.2011 13:39 pá    Předmět: Citovat

Ahoj Doris,za dobu co jsem tu nebyl koukám jak moc ti to narostlo Smile paráda ..posílám tleskače Smile Smile

http://patlalov.myminicity.com/
http://patlalov.myminicity.com/env
http://patlalov.myminicity.com/sec
msstar

PříspěvekZaslal: 31.8.2011 9:50 st    Předmět: Citovat

No nic moc , ale nechápu proč jsi dělala i ty ozdoby na ten rám obrazu nad lodí. Kvůli focení? Very Happy

Ale má to spoustu nedostatků. Chybí námořník s dřevěnou nohou, nekdo s páskou přez oko a někdo s hákem místo ruky a papoušek Very Happy

A teď vážně, Je to opravdu nádherný model. Někdy bych ho chtěl vidět naživo a určitě nejsem sám. Asi uděláme exkurzy k tobě domů Very Happy

Takto slepený model je vážně třída, bohužel já už to v tomto životě nedám, jelikož mě je 32 let když k tomu připočtu tvých 30 let lepení modelů dostanu se na číslo ve kterém budu rád, abych dokázal to co ten námořník na latríně.
Vzpomínám jak jsem sledoval bernieho stavbu Kraze od Renovy a pak jsem si ho taky koupil protože jsem si řekl (naivně) jednou to taky tak slepím Very Happy. Tady i kdyby se to dalo koupit bych ani o tom neuvažoval Very Happy Je zajímavé, že pánové tvorstva v něčem kralují a pak příjde žena a všechny je strčí do kapsy Very Happy.

Jednoznačně nádhera.

Naposledy upravil msstar dne 1.9.2011 8:19 čt, celkově upraveno 1 krát.
msstar

PříspěvekZaslal: 31.8.2011 9:56 st    Předmět: Citovat

A ještě jeden dotaz to lanový ráhna nebo jak se to jmenuje Very Happy takové ty malá kolečka jak jsou fotky s pravítkem. To je taky děláno z papíru ? Proboha jak ?

Dále bych se ještě poníženě zeptal. Ty nádherně vysochané postavičky z moduritu. Tady už to nemá s papírovým modelařením co do činění, ale ty exceluješ i v jiných oborech jak vidno. Ty postavičky mají kordy, které jsou hodně dlouhé a tenké. Zajímalo by mě jestli to není hodně náchylné na zlomení. Vím, že tajemství je asi v tom, jak dlouho ten modurit pečeš. Kdysi jsem se pokoušel o něco podobného, ale modurit jsem uvařil a pak piloval.

A jinak jednoznačně umění dělat platinu je excelentní. Lukáš lepí například taky excelentní modely naprosto bezkonkurenčně čistě, ale umět to nabarvit udělá z papírového modelu model u kterého začínáte pochybovat zda je to z papíru.

Moc děkuji za tu nádhernou prezentaci a postupy co a jak pro nás ostatní méně zdatné modeláře.
DORIS

PříspěvekZaslal: 14.9.2011 11:32 st    Předmět: Citovat

Děkuji moc za ohlasy a komentáře! Je to pro mne opravdu velká pocta!
S prací pokračuji intenzivně dál, neboť bych ráda letos SoS dokončila. I když vzhledem k množství práce, co mne ještě čeká, je to spíše jen zbožné přání.
Naživo bude model k vidění jen u nás doma, na výstavy nejezdím a navíc ani nemám jak takto rozměrný a křehký model přepravit. Do našeho auta se nevleze.... Laughing

msstar: Ohledně dotazů - nevím, jaká očka máš přesně na mysli - pokud možno, dej mi tady odkaz na fotku, ale pokud se jedná o tu drobotinu u kladek, tak tato očka jsou z nití a nebo z drátku.
Sochařská výzdoba SoS už skutečně nemá nic společného s papírovým modelem, ale mi jde hlavně o výsledek, který by z papíru nikdy nebylo možno takto docílit. Modurit peču v troubě při teplotě kolem 130°C do doby, než zrůžoví. Takto si zachová pružnost a není křehký. Kdysi jsem ho též vařila, ale drolil se a praskal. Ta autíčka máš moc pěkná, hezky sis s tím pohrál.
DORIS

PříspěvekZaslal: 14.9.2011 11:37 st    Předmět: Citovat

Mám hotovou slavnostní zástavu (prapor Karla I. na zádi), dotáhla jsem košové čnělky a kompletuji úpony a další stěhy. Je to piplačka, která mne ale naštěstí baví.
Aktuální fotky SoS:

Filip M.

PříspěvekZaslal: 14.9.2011 14:58 st    Předmět: Citovat

Pěkné, ale myslíš si, že to ještě vezmou na výstavu? Vždyť Ti ani nikdo neuvěří, že SoS je z papíru! Wink
vojta78

PříspěvekZaslal: 14.9.2011 15:15 st    Předmět: Citovat

Souhlasím s Filipem M.
Kdybych nesledoval stavbu, tak bych to považoval za perfektně provedený dřevěný model.
Jsem si celkem jistý, že kdyby jsi v budoucnu jela s tímto skvělým kouskem na nějakou výstavu, ostatní vystavovatelé by těžce ostrouhali.
Ta vlajka je suprová.
vítek

PříspěvekZaslal: 14.9.2011 15:36 st    Předmět: Citovat

Já ten progres sleduji i na jiném DF, kde je dokumentován podrobněji. I rady jsou tam mnohem kompetentnější. Je to prostě jiná liga jak ve stavbě, tak v práci s podklady. Jejich získávání, porovnávání a práce s nimi by měla být vzorem pro ostatní modeláře.

Tento model po svém dokončení by si zasloužil pouze jeden typ výstavy. Makety lodí kategorie C Naviga. Ať už na úrovni MČR, ME nebo MS. Má na to.

Bohužel transport je docela komplikovaný. Je to fakt problém. Modely tohoto typu se buď přepravují jako celek a v autě, které tomu odpovídá, nebo na přívěsu. Případně se sundaným lanovím a stěžni, které jsou na místě opět instalovány. Viděl jsem. Trvá to dlouho a modelu to neprospívá.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 21, 22, 23  Další
Strana 22 z 23

Přejdi na: