Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sovereign of the seas 1637 / 1:96 / autorský model
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DORIS

PříspěvekZaslal: 18.7.2010 18:54 ne    Předmět: Citovat

Téměř dokončena hrubá stavba trupu, nyní se bude toto "ošklivé káčátko postupně měnit v nádhernou labuť". Na řadě je přebroušení a druhá - již čistá vrstva obšívky, která bude podkladem pro finální dřevěnou úpravu. Hmotnost modelu již přesahuje 2kg, stále přibývají výztuhy, začínám osazovat nosníky palub a zesilovat vnitřní stěny bočnic.

TonyR

PříspěvekZaslal: 22.7.2010 0:43 čt    Předmět: Citovat

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Tak jsem si rozbil hlavu, když jsem hledal čelist, co mi spadla pod stůl.

Nechápu a jsem v němém úžasu. Něco takového by mě nikdy nenapadlo, že půjde vytvořit z papíru. Nic si to kvalitou nezadá s modely plastikovými a obtížností je to určitě dalece přesahuje.

Držím palce, aby šla stavba snadno a bez komplikací a budu sledovat, protože nemám slov, prostě NÁDHERA!!!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
martanek41

PříspěvekZaslal: 22.7.2010 10:02 čt    Předmět: Citovat

Já už marně hledám slova hezky dlouho..... to, co tu DORIS předvádí, to je vážně neuchopitelné.... Smile
Nezměrná trpělivost, odhodlání, stále kdesi objevovaná motivace, velikánská pokora, šikovnost, zjevně nepřetržitě se zlepšující zručnost - vážně velikánský OBDIV z mé strany.
Škoda, že není nějaká škola na stavbu papírových plachetních krasavic - k ředitelce DORIS bych se hned přihlásil do učení. Smile

PříspěvekZaslal: 24.7.2010 9:11 so    Předmět: Citovat

Já se těším na sochařskou výzdobu, která bude impozantní. Je to celé o tom, s jakou úrovní modelařiny se člověk spokojí, jakou má trpělivost a talent a hlavně kolik času tomu chce obětovat. Já se spokojím s tím když se mi model líbí, takže o fous lepší průměr. Ale díky bohu za lidi jako je Doris (mluvím nyní o plachetnicích), díky níž se celé fórum dostává o několik tříd výše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DORIS

PříspěvekZaslal: 24.7.2010 11:50 so    Předmět: Citovat

Děkuji za Vaše slova, přátelé, je to pro mne pocta a zároveň příjemná motivace k další práci. Tento model je dosud tím nejnáročnějším ale pro mne i tím nejatraktivnějším, do čeho jsem se kdy pustila. Jeho stavba je společným dílen více lidí, za mnohé vděčím kamarádovi Janovi 100 a především špičkovým znalcům lodí, jako je Kapitán KL. a další kamarád Jirka, který je rovněž profesionál. Právě oni moji práci posunují dál tím správným směrem a na vyšší úroveň. Bez nich by byl můj model pouze dekorací do obývacího pokoje avšak nebyl by věrný předloze. Budu se i nadále moc snažit, aby se Vám má práce líbila a byla zároveň i kvalitním ztvárněním předlohy. Zatím je model spíše tím ošklivým káčátkem, dokud nezíská dřevěný vzhled a výzdobu, avšak tvar trupu mi vyšel nad moje očekávání. Mám z toho radost.
Práce se ubírá už tím hezčím směrem, boky plachetnice začíná pokrývat již "čistá" vrstva kartonu, která překryje a srovná spoje pod ní a dá modelu již finální uhlazené línie. Spoje průběžně brousím, na všechno příjde ještě karosářský plnič a černá podkladová barva. Pak příjde na řadu "dřevo", opět použiji osvědčenou technologii fóliování + patinu pomoci akrylátů od Tamiye. Nejtěžší je vytvořit přesné šablony, aby střílny na nalepovaných dílech korespondovaly dokonale s podkladem. Na bocích u zádě jsou již vsazena mřížkovaná okna mezi vrstvami kartonu, aby jednak byla pevná a optimálně zapuštěna v konstrukci. Pokud vše výjde, i tato okýnka budou osvětlena.
Nyní pracuji na modifikace přídě, díky radám skvělého odborníka přes lodě, Kapitána KL., bude nyní odpovídat přesněji předloze. Příďovou palubu jsem navýšila téměř o 15 mm, taktéž se zvedl vaz a upravuji i tvar přepážky, která byla chybně zakončena zaoblením dle Mantuáckých plánů. Nyní je přebroušená a srovnaná a čeká na další vrstvtu kartonu. Ještě dnes dodám nové fotky, jak to bude vypadat.
Navýšení příďové paluby a vazu, čelní přepážka přebroušena a připravena pro další vrstvu polepu z kartonu:

Na posledním snímku je již valná část trupu polepená finální vrstvou kartonu s křídovou povrchovou úpravou.
Záď:

Tloušťka stěn dosahuje cca 3mm, což není ještě konečná míra, trup bude extrémně pevný a srovnatelný s pevností dřevěných modelů. Bude se i vydatně impregnovat, aby životnost modelu byla co nejdelší.Hmotnost trupu již přésáhla 2kg.
hromadko.s

PříspěvekZaslal: 24.7.2010 13:57 so    Předmět: Citovat

Pěknou práci sis s tím dala, až si myslím, že by bylo jednodušší to udělat hned ze dřeva. Nakonec papír je stejně jen převlečený dřevo.
Těším se na další postup, pan Sodomka by určitě Tvoji práci pochválil Exclamation
DORIS

PříspěvekZaslal: 24.7.2010 14:51 so    Předmět: Citovat

hromadko.s: Děkuji moc! Na dřevěný model bych si asi netroufla, nemám k tomu nářadí a hlavně zkušenosti. Navíc cena prodávaných stavebnic je nad mé finanční možnosti. Přiznám se, že papír mi ze všech materiálů vyhovuje nejvíc pro svou tvárnost a snadné opracování. Model bych však ráda ztvárnila způsobem, aby jako dřevěný skutečně vypadal.
Horní část levoboku obložena, dokončená modifikace příďové přepážky a paluby. Nyní dokončím obložení na pravoboku a budu pokračovat pásky z 1mm tlustého kartonu až dolů ke kýlu. Bude potřeba ještě dost brousit, aby byl trup dokonale hladký.

DORIS

PříspěvekZaslal: 26.7.2010 12:53 po    Předmět: Citovat

Nyní mám připraveny trup k přebroušení, je nalepena poslední vrstva silného kartonu a bude se impregnovat, aby měl model co nejdelší životnost.
Takto připravený trup budu už upravovat polepem z fólií + barvením, aby získal dřevěný vzhled. Ráda bych ho barevně ztvárnila podobně, jako pan Wolfgang Rotter.

jano100

PříspěvekZaslal: 26.7.2010 23:28 po    Předmět: Citovat

Skvelá práca Doris, ako vždy Very Happy .
Myslím, že by sa patrilo trošku Ťa začať doháňať, tak som nechal Marušku Maruškou ( na chvíľku Laughing ) a stvoril aspoň bočnice. Každá strana je z dvoch kusov - bez zábradlia, to budem dorábať neskôr a vlepím hotové, prechody budú aj tak skryté pod oderkani , tapetou a podobným haraburdím, ktorého bude na tejto lodi požehnane . Strielne som rozpočítal podľa Payneho - myslím, že nám vyšiel rovnaký výsledok. Ešte musím dorobiť kus bokov s poslednými strieľňami na prove, ale to už je najmenej .
0Rovnako som zmiernil sklon kastelov - teraz to vyzerá realistickejšie. Osvetlenie robiť nebudem, k tomuto nemám nejaký vzťah, takže na korme bude trochu menej otvorov.
Ešte to stále vyzerá nič moc, ale za chvíľu z toho zmiznú diery, po druhej obšívke a finálnych palubách to už bude o niečom inom.
Druhá vrstva obšívky bude ako je u mňa zvykom zo 4mm pásikov hrubého kartónu. ( a brúsiť, impregnovať, brúsiť... Laughing )

Jano

Naposledy upravil jano100 dne 27.7.2010 20:34 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
DORIS

PříspěvekZaslal: 27.7.2010 12:07 út    Předmět: Citovat

Wow, tak to je krásné překvapení, Jano. Surprised Paráda, jen tak dál!
Já jsem dnes provedla impregnaci a přebroušení dolní části trupu, nebylo třeba vůbec tmelit, je to príma. Co nevidět začnu s výdřevou. Horní část je zatím nastříkána korekční barvou, bude se brousit a začišťovat:

Už jen čekám, až nástřik vytvrdne... Cool
DORIS

PříspěvekZaslal: 27.7.2010 21:57 út    Předmět: Citovat

Levobok pod čárou ponoru je již obložen, zítra mne čeká pravobok a hurá na vyšší patra... Wink

Další průběh stavby - již začínám s výdřevou nad čárou ponoru, zatím jen na levoboku, abych viděla, jak se to bude jevit.Tapeta je zatím bez jakékoliv patiny, čistě jen nalepená k podkladu. Bude kompletně upravena barvami a patinou po osazení ráměčků kolem střílen, takže její čistý a světlý vzhled se změní. Černé spáry jsou ponechávny pro osazení lišt, v těch místech bude tapeta odstraněna.

A další patro:

Nyní se provedou korekce plaňkování a černé vynechané spáry překryjí lišty.
DORIS

PříspěvekZaslal: 28.7.2010 19:36 st    Předmět: Citovat

Druhá vrstva výdřevy s finální realističtější barvou:

DORIS

PříspěvekZaslal: 29.7.2010 9:03 čt    Předmět: Citovat

Obložení levobokoku dokončeno, dřevo čeká barevná patina a zvýraznění spárování + olištování v místech palub a na vodorysce. Horní černá část boků bude kompletně pokrytá zlacenými sochami a ornamenty.

DORIS

PříspěvekZaslal: 30.7.2010 20:57 pá    Předmět: Citovat

Tak díky mizernému počasí jsem dnes dokončila obložení pravoboku a zrcadla. Na fotkách přikládám i ukázky technologie lepení fólií, kdy je nutné oddělit voskový papírek z rubu až těsně před nalepením kvůli prachu a zásadně se snažit vyhnout kontaktu lepidla na fóliích s prsty. Snažila jsem se naznačit již sníženou vodorysku, jak bude nalepena - zatím je to jen proužek fólie.

DORIS

PříspěvekZaslal: 1.8.2010 21:04 ne    Předmět: Citovat

Tak opět drobný ale velice důležitý pokrok - jsou dokončeny boční lišty a tím pádem mohu pomalu začít s osazováním bočnic galionu a zadních galerií (tady budu zpočátku zkusmo přikládat vytvořené díly, až se najde nejvhodnější vizuální i realistické řešení). Pro tři horní lišty jsem použila nepatrně tmavší dřevo, aby se trochu zvýraznily, ale jen decentně. Tady mohu ještě barvy dřeva všemožně měnit a doladit. Záď pod vodoryskou jsem upravila a vzhled přizpůsobila ztvárění SOS na Lelyho portrétu. Střílny nad zrcadlem budou uzavřené - uvnitř jsou mohutné žebrové výztuhy, které by překážely lafetám.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  Další
Strana 3 z 23

Přejdi na: