Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Shelby Mustang GT 500 - Eleanor (1967) /Free/ 1:24
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luk222

PříspěvekZaslal: 25.5.2010 19:57 út    Předmět: Shelby Mustang GT 500 - Eleanor (1967) /Free/ 1:24 Citovat

Předloha:

Americká mládež toužila na začátku šedesátých let minulého století po levném, sportovně vyhlížejícím automobilu a tak se v hlavě viceprezidenta společnosti Ford Lee Iaccocy zrodila myšlenka vyvinout jednoduché, cenově přístupné sportovní auto. Netušil však, že se tímto modelem podaří dosáhnout jednoho z největších úspěchů v historii amerického automobilového průmyslu po druhé světové válce.

Mustang se stal průkopníkem koncepce nazvané ?Pony Car? a postupně vyrostl až do třídy tzv. ?Muscle Cars,? tedy ryze sportovních svalnatých vozů. První Mustangy vyrobené ještě v roce 1964 byly označeny jako model 1964 1/2.

Aby bylo možno co nejvíce snížit výrobní náklady, byly v sériové výrobě využity některé díly z kompaktu Falcon. V následujícím roce byly obě karosářské verze doplněny pohledným kupé 2+2 se splývavou zádí ? Fastback s typickým žebrováním za bočními okny.

Komu nestačil výkon základního šestiválcového motoru s rozvodem OHV, mohl si připlatit na šestiválec 3,3 litru (85 kW) nebo vidlicový osmiválec 4,2 litru (120 kW).

Pro ty, kterým ani to nestačilo, byla nabídka doplněna o osmiválce s objemem 289 kubických palců (tedy 4728 cm3), které proslulý konstruktér motorů Carroll Shelby ladil na výkony 155, 162 nebo dokonce 199 kW. Je to v současné době nejvíce rozšířený motor i vozů Mustang. A koncepce tohoto motoru se používala až do roku 1995.

Modely 1968 měly proti předchůdcům jen drobné změny na karoserii (např. boční prolis byl zvýrazněn masivní chromovanou lištou), ale nabídka motorů byla dále rozšířena, takže bylo možno volit mezi dvěma řadovými šestiválci a šesti motory V8.

Přesto začala prodejní čísla klesat. Prodalo se jen 317 tisíc vozů. Jedním z hlavních důvodůpoklesu byla konkurence v podobě podobně koncipovaných vozů Chevrolet Camaro a Pontiac Firebird. Oživení prodejů nepřinesly ani speciální modely California a rozšířená výbava vozů v tomto modelovém roce.

Mustang modelového ročníku 1969 opět povyrostl (rozměry 476x182x130 cm), v masce chladiče s logem pádícího mustanga se objevily další dva světlomety. Zároveň byl představen model Grandé. Tento rok byl pro mnoho fanoušku posledním rokem, kdy Ford Mustang vypadal jako sportovní vůz. Následující modely a jejich výkony byly okleštěny emisními limity a předepsanými testy tak, že rok 1969 je pro mě posledním rokem, kdy americká auta byla auta s duší a kdy jejich design byl nádherný. Od tohoto roku se krása vozů vytrácela a postupně se srovnala s japonskou uniformní konkurencí konkurencí.

Vydal: Internet ( odkaz na slovenské forum, kde jsem ho našel http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=81&t=2402 )
Autor: --------
Měřítko: 1:24

stavbu jsem začal koly abych věděl do čeho du: Very Happy Laughing
Arrow takže jsem se zbavil všech chlopní (lepeno na tupo)
Arrow ve vystřihovánce chybí díly disku, takže kdo by to chtěl lepit tak bacha na to ....
Arrow taky jsem zkusil vytvořit bombírování Very Happy

Naposledy upravil Luk222 dne 8.10.2011 19:43 so, celkově upraveno 6 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bakulda

PříspěvekZaslal: 26.5.2010 5:10 st    Předmět: Citovat

Mustang je krásná kára, tuto stavbu budu určitě sledovat.
Můžeš sem dát prosím Tě odkaz na stažení této vystřihovánky?

PříspěvekZaslal: 26.5.2010 8:51 st    Předmět: Citovat

Taky bych se přimlouval za odkaz na střihačku.
Na fotkách nevidím žádný barevný díl,je to tedy černobílé nebo jsi nevyfotil vše?
Luk222

PříspěvekZaslal: 26.5.2010 10:27 st    Předmět: Citovat

K té mojí stavbě, je to tištěné černobílou tiskárnou, tak proto tam nic není barevné Wink. No a budu to barvit ručně, aby se schovaly chyby....

Jenom bych potřeboval poradit, jaký typ barev použít. Četl jsem, že jsou hodně dobré barvy značky HUMBROL... ale radči bych si nechal poradit od vás.

Jo ještě malá zajímavost. Podvozek u tohoto modelu je velice zajímavě vyřešen, z počátku jsem si myslel že tam žádný ani není Very Happy

Naposledy upravil Luk222 dne 7.6.2010 8:32 po, celkově upraveno 3 krát.
Tomáš B.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.5.2010 11:18 st    Předmět: Citovat

Luk222 napsal:
No a budu to barvit ručně, aby se schovaly chyby....

A přijdeš na to, že barva chyby neschová, spíše ukáže Wink
markus

PříspěvekZaslal: 26.5.2010 14:39 st    Předmět: Citovat

Ďakujem za odkaz a držím palce pri stavbe.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.5.2010 16:04 st    Předmět: Citovat

Tomáš B. napsal:
Luk222 napsal:
No a budu to barvit ručně, aby se schovaly chyby....

A přijdeš na to, že barva chyby neschová, spíše ukáže Wink

Laughing Přesně, tady bych doporučil koupit hodně vteřiňáku na tmelení a napouštění, neboť broušení se asi nevyhneš. Natírat auto štětečkem asi nebude taky moc vhodný, bude to chtít zvolit barvu která se bude dobře rozlívat aby nebyli vidět tahy štětcem. Určitě bych nedoporučil bílou a žlutou, ty kryjou vždycky mizerně.
Swab

PříspěvekZaslal: 26.5.2010 16:54 st    Předmět: Citovat

jen pro přesnost toto auto neni shelby auto vzniklo přímo pro film Gone in 60 second a to z navrhu Chipa Foose a dalších dvou automobilových návrhářú a designerú originál GT 500 od shelbyho má Luk222 na druhe fotce v prvním příspěvku vlákna eleanor dostala název Shelby GT 500 E až nějakej čas po filmu když se firma Unigue Performenc Z Farms Branche (USA) rozhodla udělat 500 kusou serii pro fandy auta aby to mělo nějakou formu tak se dohodly s Carrollem Shelbym a každý kus má své číslo a ručně podepsanou palubní desku a vznikaly nejen šedé modely ale rúzné modifikace vznikla dokonce i dragstrová verze tagze toto auto je shelby jen neoficiálně

ale název je shelby GT 500 E
LUCAS

PříspěvekZaslal: 26.5.2010 20:19 st    Předmět: Citovat

Myslím, že se taky dělají repliky tohoto autíčka. Zákazník přijede s normálním Mustangem a kopou peněz, a oni mu tam dají blatníky, přední masku,... a na závěr lak, no prostě ať to vypadá, jako origo Shelby GT 500. Very Happy
suhob

PříspěvekZaslal: 26.5.2010 21:37 st    Předmět: Citovat

ja viem aj o firme Classic Recreations z USA ktora tiez stavia Eleanor, robia ju s 550hp a 750hp motormi(zda sa mi to moc, bud som to zle pochopil z videa alebo som si to zle napisal, nechcem vas zavadzat)...ta slabsia verzia stoji 139 000 USD a silnejsia 189 900 USD...videl som ich promo video, a tam tvrdili ze oni maju licencne pravo vyrabat Eleanor a ze ju aj vyrabali do filmu Gone in 60 seconds Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Swab

PříspěvekZaslal: 27.5.2010 7:48 čt    Předmět: Citovat

zkoukni tohle třeba ti to pomúže při stavbě nevim proč ale je to na 5 deseti minutovejch kousku tady je odkaz na první

http://www.youtube.com/watch?v=hhdGpMxdALQ
Luk222

PříspěvekZaslal: 7.6.2010 9:22 po    Předmět: Citovat

něco málo jsem spatlal...

Vím že to vypadá hrozně, ale je to dáno hlavně tím papírem. Skoro všechna ta barva mi zůstává na prstech Very Happy. Až ji dokončím, tak půjdu na tmelení a broušení ( už se nemůžu dočkat Very Happy ) Jo a u většiny dílů, jsem odřízl všechny chlopně, aby díly karoserie lépe k sobě lícovaly a nevytvářely schodíky Very Happy Wink
hopi
Anonymní

PříspěvekZaslal: 7.6.2010 14:45 po    Předmět: Citovat

Teda ty jsi patlal až jsi něco spatlal Laughing
Barva vypadá fakt katastrofálně, ale když to přebarvíš tak to bude v pohodě.
Luk222

PříspěvekZaslal: 7.6.2010 17:16 po    Předmět: Citovat

hopi napsal:
Teda ty jsi patlal až jsi něco spatlal Laughing
Barva vypadá fakt katastrofálně, ale když to přebarvíš tak to bude v pohodě.

Jj patlal až jsem to spatlal no Very Happy Very Happy .....
Ale jak jsem už psal, stačilo když jsem se jenom toho tisku dotkl tak mi to zůstalo na prstech. barvou to asi není, to spíš ten papír vůbec ten tisk nesaje a pak to takhle dopadá Rolling Eyes Sad
JoskaM

PříspěvekZaslal: 7.6.2010 18:21 po    Předmět: Citovat

No říkal jsem sice u svého vodníka, že další model bude bez přebarvování, ale tohle mi rve srdce...kdbych měl tu zbytečnou korunu, (nuly se nepočítají) tak by mě určitě v obýváku stál...držím palce...barvou se nenech znechutit a těším se!!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika / Small vehicles, cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: