Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

HMS ALERT 1777 / SHIPYARD / 1:96
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DORIS

PříspěvekZaslal: 20.12.2010 23:20 po    Předmět: Citovat

Moc pěkné, čistě udělané. Taky jedeš pekelně rychle. Cool
Radowan

PříspěvekZaslal: 22.12.2010 21:48 st    Předmět: Citovat

Dnes jsem položil palubu, ale ouha. Jelikož jsem se řídil návodem shipyardu, tak jsem ji podlepil na 0,5mm (u Coureura jsem ji podlepil masivním kartonem na 1,2mm) a krásně se mi po nalepení celá zvlnila, tak jsem ji vytrhal až na žebra, namočil do vody a vyrovnal - tady musim pochválit fólie, neboť palubu udržely v jednom kuse a bez porušení povrchu.

Naštěstí zůstala jen velmi mírně zvlněná na 2 místech, to horší jsem vyfotil, ale neni to nic hroznýho, v nejhoršim to zamaskuje spirála z lana. Celkově je povrch paluby docela rovný, a i kdyby nebyl, tak neni nikde psáno že paluba u skutečných lodí byla jako když střelí, ne?

Naposledy upravil Radowan dne 26.12.2010 11:15 ne, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wlofy

PříspěvekZaslal: 23.12.2010 9:28 čt    Předmět: Citovat

Na lanovi doporucuju sehnat tuhle knizku

http://www.amazon.com/NAVAL-CUTTER-ALERT-Anatomy-Ship/dp/0851779689/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1275247218&sr=8-1

Shipyard to u tohohle modelu dost zjednodusil
Radowan

PříspěvekZaslal: 24.12.2010 2:36 pá    Předmět: Citovat

wlofy: děkuju za tip, ani jsem netušil, že i Alert má vydanou svoji anatomii. Vypadá to zajímavě a inspiruje mě to k upgradu, přece jenom ta jediná ráhnová plachta v podání shipyardu vypadá fakt divně. Alert si jich zaslouží víc. Minimálně ta druhá ráhnová plachta s velkým spodním zakřivením stojí za úvahu.

Radowan

PříspěvekZaslal: 25.12.2010 17:07 so    Předmět: Citovat

Mírně jsem s tím pohnul, momentálně pokládám klinkerovou obšívku. Je to docela peklo, neboť zhruba při 7. plaňce odspodu přestává vycházet umístění na přední a zadní části. Navíc buď já nebo Shipyard /ale spíš Shipyard/ popletl značení dílů.

Naposledy upravil Radowan dne 25.12.2010 20:47 so, celkově upraveno 3 krát.
jojo747

PříspěvekZaslal: 25.12.2010 17:57 so    Předmět: Citovat

teda zatím to vypadá velmi dobře.budu s úžasem sledovat Very Happy Very Happy
numi
Moderátor

PříspěvekZaslal: 25.12.2010 18:11 so    Předmět: Citovat

Když tak koukám nemáš tam vyřezány otvory na stěžeň a ani na kanony což se bude dělat přímo na modelu těžce.
Radowan

PříspěvekZaslal: 25.12.2010 18:44 so    Předmět: Citovat

jojo747: díky, to víš nejsem Doris s jejími zkušenostmi, šikovností, trpělivostí a 1000+ postavených modelů. Budu se tady na fóru snažit zdatně sekundovat ve stavbě plachetnic, aby tu nebyla takové převaha plecháčů.

numi: vím o tom, otvor pro hlavní stěžeň tam je. Otvory pro děla a čelen tam vyřežu až těsně před tím, než budu lepit vnitřní vrstvu brlení.
jojo747

PříspěvekZaslal: 25.12.2010 19:18 so    Předmět: Citovat

mno já vím ale já taky nejsem bůhvíjak dobrý a už se chystám na FW 190a což není vúbec lehký model.jelikož nemám čím fotit nikdo neví jaký sem v tomhle moula ale vono na mě přijde řada.a potom uvidíš,že ikdyš nejsi tak dobrý jako doris jsi pořád lepší než třeba já Very Happy Very Happy Very Happy
Radowan

PříspěvekZaslal: 26.12.2010 11:19 ne    Předmět: Citovat

Jinak spoje prken paluby jsem zkoušel dělat špendlíkem, kterému chybí asi 1mm špičky, funguje pak jako jakýsi mini průbojník. Výsledek vcelku obstojný a měřítkový, v otvorech zůstalo odkryté místo, kde prosvítal papír asi 0,3mm v průměru. Ten pak dobře nasál barvu a zůstal oproti fólii kontrastní. Práce na 10 minut, žádný mordování se zastřiháváním 0,5mm tyček.
DORIS

PříspěvekZaslal: 26.12.2010 11:32 ne    Předmět: Citovat

Vypadá to moc dobře, s tou obšívkou od Shipyardu je to asi marné, taky mi málokdy pasovala, ale vesměs jsem pak na to nalepila ještě jednu finální vrstvu, kterou jsem si vytvořila svépomocí za použití křídového papíru větší gramáže. Pro velké modely s délkou trupu nad půl metru se mi osvědčil houževnatý karton, ve 3-4 vrstvách, tloušťka obšívky tak přesáhla 3mm, ale po správném nalepení a přebroušení mezi jednotlivými vrstvami lze docílit nulového vylézání žeber a vysoké pevnosti pláště trupu.
Jinak kolíky na deskách paluby naznačuji malými puntíky (používám k tomu akrylátovou vodou ředitelnou barvu od Tamiye), jejichž vnitřní část pak vyškrábnu ostrým předmětem pomocí krouživého pohybu. Takže zůstane vidět jen obvodový obrys kolíku. Idea
Radowan

PříspěvekZaslal: 26.12.2010 18:28 ne    Předmět: Citovat

Tenhle má naštěstí 3 vrstvy obšívky, tak se případný nerovnosti a nepřesnosti postupně zamaskují. Trup je už docela pevný, neříkám, že by na něj šlo šlápnout, ale to by nevydržel ani dřevěný model. Původně jsem chtěl stavět dřevěné modely pro dekoraci, ale nemám na to vybavení a pracovní místo, přeci jenom s broušením překližky a pilinami a kraválem by mě drahá polovička z bytu vyhodila. Na Shipyardu se mi líbí provedení kostry, která utvoří velmi pevný a houževnatý celek, takže model má prakticky vlastnosti dřevěného o stejné tloušťce materiálu. Ta 3-4 vrstvená papírová obšívka po zpevnění Herkulesem, s polepem fólií a finálním nástřikem lakem je možná i pevnější než tenká jednovrstevná dřevěná plaňková obšívka potažená pouze dýhou. U děl je jedno z čeho jsou, a stěžně a plachty a lana taky nejsou papír, takže to co je nad trupem je pevností srovnatelné se dřevěným modelem.

Navíc je tu otázka ceny a případného dokupování nářadí, tady zase vede papír.

V plánu nakonec budu mít i tu Victory a možná Bellonu, odhadem tak v roce 2014, pokud práce dovolí a nebude tou dobou už 5 dětí... Příštím modelem bude asi Lexington
Radowan

PříspěvekZaslal: 29.12.2010 22:09 st    Předmět: Citovat

položena vnitřní vrstva brlení a zkompletována vnější obšívka, přes víkend dodám foto detailů za denního světla. Ještě něco drobností, retuše a patiny a trup bude v podstatě hotov.

Radowan

PříspěvekZaslal: 1.1.2011 17:28 so    Předmět: Citovat

Další menší progres.

DORIS

PříspěvekZaslal: 1.1.2011 17:55 so    Předmět: Citovat

Moc pěkné! Ty modré pásy s ozdobami tomu hodně přidaly. Jak teď tak sochařím na Sos, napadá mne, co tak zkusit udělat ty ozdoby plastické? Jinak krásný pokrok v práci!
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: