Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Admiral Hipper / GPM / 1:200
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
štefíno

PříspěvekZaslal: 25.3.2010 19:16 čt    Předmět: Admiral Hipper / GPM / 1:200 Citovat

Tak mi to přece jen nedalo a střihl jsem do této lodičky. Jedná se o těžký křižník z období druhé světové války. Jeho sesterskými loděmi byly těžké křižníky Blücher, Prinz Eugen, Seydlitz a Lützow. Loď byla pojmenována po admirálu Franzi von Hipperovi, který v Bitvě u Jutska v roce 1916 velel eskadře bitevních křižníků německé Hochseeflotte a později celému německému válečnému námořnictvu.

Nějaké ty technické údaje:
Arrow Délka - 206m
Arrow Šířka - 21m
Arrow Ponor - 5.8m
Arrow Rychlost - 32,5 uzlů
Arrow Posádka - 1600 námořníků

A nyní už samotný model Smile . Model je jedna z nejsložitějších lodiček od GPM (můj názor) . Model se skládá z devíti A3 listů s různými žebry, profily atd, 8 A3 návodných kreseb a to podstatné...19 A3 samotných dílů lodičky. Graficky je model dobře spracován, co se týče přesnosti, to se uvidí. Nyní nějaký ten náhled na šmikajdu...

A teď něco ze stavby.
Začal jsem výzbrojí a to konkrétně 37mm flakem. Je jich na lodi 6, takže "relativně" malý počet. Dá se také říct, že je to nejsložitější zbraň na palubě. Stavba vyloženě ze šmikajdy, myslím, že nepotřebuje tuning. Tic tac bohužel nemám, musíte se spokojit s korunou Very Happy

Arrow Největší problém u tohoto flaku je asi titěrnost a s ní spojená ztráta dílků a vytvarování "kapes" po bocích těla flaku.

Idea TIP: Nebojte se tuhy...
Při stavbě jsem použil tuhu. Tento materiál se dá dost dobře využít například u hlavní, různých tyčí apod. Výhodou je, že se dobře opracovává. Např. u hlavní tohoto flaku jsem tak jednoduše docílil kuželovitosti. Je pravda, že opracovávání není zrovna čistotná práce, ale stojí to za to Wink
martanek41

PříspěvekZaslal: 25.3.2010 20:49 čt    Předmět: Citovat

To jsem rád, že už jsi do toho říznul...tahle lodička se mi moc líbí a budu pečlivě sledovat Smile
Bude to další super kousek... Exclamation

PříspěvekZaslal: 25.3.2010 21:04 čt    Předmět: Citovat

Lutzow a Syedlitz nedokončeny, Lutzow v čtyřicátém roce prodán do Ruska, následně Hitler ze strachu aby se mu nepotopilo "německo" přejmenoval tímto jménem kapesní bitevní loď Deutschland
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aikom222

PříspěvekZaslal: 25.3.2010 22:27 čt    Předmět: Citovat

wow, jedna z lodiček, kterou si chci někdy slepit a snad i někdy slepím Laughing

Pěkně pokračuj ať mám pak chodit nasýsat na inspiraci, vedeš si skvěle, jen tak dál Wink

Rozpracované: M4A3 Sherman, M25 Dragon Wagon
štefíno

PříspěvekZaslal: 26.3.2010 22:34 pá    Předmět: Citovat

Je pravda že lodička se němcům povedla. Já osobně preferuju lodě německé armády...nevím proč ale líbí se mi tak nějak nejvíce.

Jinak co se týče stavby, tak jsem změnil taktiku. Vše vychází z Lützow, kde jsem se na chybách poučil. Vpodstatě bych chtěl stavět tak jako KRM svou lodičku. Tzn. lepit drobotinu a nakonec komletace. Tím se chci vyvarovat toho, co se mi často stávalo, že jsem nalepil jednu věc a jak jsem lepil druhou, tak jsem tu první zničil Laughing Embarassed Takže teď se peru se zbytkem 37mm flaků.
štefíno

PříspěvekZaslal: 28.3.2010 18:58 ne    Předmět: Citovat

Stále se peru s šesticí flaků. Je to hrozně zdlouhavá práce ikdyž se to nezdá. Je možné že to jde rychleji, ale celkem si s tím hraju. Takže cca 200 dílů a nic hotového Shocked Jinak jsem doma našel takovou zajímavou krabičku určenou na léky...už není určená na léky...

PS: Zdravotní pojištění se při této práci taky hodí Very Happy
bakulda

PříspěvekZaslal: 28.3.2010 19:51 ne    Předmět: Citovat

Vůbec nevadí že nespěcháš, rychlolepičů s odpovídajícím výsledkem tu je...
Takže jen tak pěkně pomaličku dál.

PříspěvekZaslal: 28.3.2010 20:35 ne    Předmět: Citovat

Přesně tak, vůbec nevadí, že nespěcháš Wink Moje práce se ted taky značně spomalila Very Happy

Jinak mám otázečku, ty flaky přebarvuješ, nebo se mi to zdá jen z fotky? ty 3 kousky z prava mi přijdou tmavší než ty dva vedle Smile

štefíno

PříspěvekZaslal: 28.3.2010 20:46 ne    Předmět: Citovat

Smile
Ano ano, jsou tmavší. Ale nic se nepřebarvuje. Je to z důvodu kamufláže. Jak je trup strakatej, tak kdyby byly v tmavě šedém poli světlešedé flaky, tak by to asi svítilo Wink
Aikom222

PříspěvekZaslal: 28.3.2010 20:59 ne    Předmět: Citovat

aha Embarassed to mě nenapadlo Laughing každopádně skvělá práce Wink

štefíno

PříspěvekZaslal: 29.3.2010 17:22 po    Předmět: Citovat

Chtěl bych požádat všechny kdo vlastní tuto lodičku o pomoc. Přišel jsem na jednu ne moc pozitivní věc a to tu, že moje lodička je asi špatně vytištěna. Odstíny šedé moc nesedí. Pravda, že více dílů má šedomodrou barvu avšak třeba flaky jsou jen šedé. Doufal jsem, že je to kamufláží, neboť Lutzow měl taky 2 osdtíny šedé, ale po tom, co jsem srovnal flaky z origoš dílů a flaky z náhradních dílů, tak je jasný, že to asi kamufláž nebude Sad

A tak teda otázka...je to i u ostatních Hipperů nebo jen u mě?
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.3.2010 17:31 po    Předmět: Citovat

tak jsem se koukal a mám to taky tak
jedna barva je do modra a druhá velmi tmavě šedá. Otázkou je jestli to tak má být nebo jen ustřelili v tiskárně. Ale jsou taky tyto různě zbarvené díly na jedno archu, tak nevím Confused

PříspěvekZaslal: 29.3.2010 17:35 po    Předmět: Citovat

Jo to jo, jen mě mate že třeba ty flaky mají být stejné barvy a nejsou. Ono u těchto pidivěcí je to celkem šumák, ale pokud by se lišily díly nástavby apod, tak je to celkem průser. No uvidíme jak se to dál vyvine Rolling Eyes
bakulda

PříspěvekZaslal: 29.3.2010 18:35 po    Předmět: Citovat

A z čeho vycházíš, že mají být flaky stejné barvy? Pokud jsem se dobře koukal tak je to 3x flak 215 a 3x flak 215A.
Všechny jsou umístěny na palubě, takže podklad je hnědý a v návodné kresbě je určeno který kam má přijít.
Pokud je to mimo mísu tak se předem omlouvám.

PříspěvekZaslal: 29.3.2010 18:55 po    Předmět: Citovat

Mimo mísu to určo není. Možná jsem to špatně vysvětlil a proto ještě vysvětlím svůj problém na následující fotografii.

Takže je to srovnání jiného flaku aby to bylo vidět. Jde o jeho tmavší verzi, světlejší verze je dá se říct vpořádku. Takže problém:
Arrow Zelený rámeček = většina dílů, barvu jsem "vytáh " do obdélníku pod flakem. je vidět, že je taková šedo-modrá.
Arrow Červený rámeček = pár dílů ve šmikajdě. Naštestí se jedná o detaily takže pokud se opravdu jedná o chybný výtisk, nebude to ve finiši vypadat zas až tak hrozně. Problém by však nastal , kdyžby někda na sebe měly navazovat díly s tímto brevným rozdílem. Třeba nástavby apod.

Na monitoru to trochu zkresluje. Zas tak hrozné to není jak to vypadá, ale rozdíl je znát Rolling Eyes
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Další
Strana 1 z 30

Přejdi na: